Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki, mój różowy pasek stwierdził, że nienawidzi zimy i tak się zastanawiam czy w przyszłości nie było by dobrym pomysłem wynajęcie mieszkania w okresie zimowym na jakiś miesiąc lub dwa w jakiejś Hiszpanii, Portugalii czy Włoszech. Macie jakieś doświadczenia z takim dłuższym wynajmem za granicą, może jakieś sprawdzone portale? Na bookingu ceny raczej wakacyjne pod typową turystykę. #hiszpania #portugalia #wlochy #pracazdalna, trochę #emigracja.
  • 2
@JanHochwander: mega polecam takie rozwiązania :)! Na Airbnb przy wynajmie 28+ dni ceny są często -50%. Szukaj też na idealista.com i nomadx.com. Sprawdź też grupę na FB 'winter renter algarve.' - opcja jest bezpieczna, jeśli poprosisz o linka do jakichś ofert z tym mieszkaniem i będą dobre komentarze. Najczęściej prywatnie będziesz miał ok 10-20% taniej jeszcze - wynajmujący nie musi płacić opłat Airbnb/bookingowi itp.
Koniecznie poproś o screeny speed testu, bo
@JanHochwander: w Portugalii się spotkałem kilka razy ze nie chciały biura wynajmować na taki krótki okres. W końcu znalazłem landlorda z mieszkaniami dla studentów, wychodziły trochę drożej (za ten sam standard) ale umowa na minimum 3 miesiące, miasto Coimbra i ceny 350-500 za kawalerki