Pytanie do ludzi znających Katanię: W sobotę wracając z Etny będę jechał do Katanii i mam tam noclegi do poniedziałku, bo w poniedziałek mam wylot wieczorem i zastanawiam się czy jest sens dalej trzymać wypożyczone auto czy nie lepiej je zwrócić do wypożyczalni przy lotnisku w Sobotę wieczorem i mieć problem parkowania w Katanii z głowy.

Bo nie wiem jak z parkingiem w Katanii, czy są jakieś darmowe.

#katania #
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chadKrakow: ja z centrum Katani to szedłem na lotnisko z buta, wyszło 5 km. Ale drugi raz bym raczej nie poszedł, wybrał bym busa. Trochę szemrane dzielnice, nie czułem się zbyt bezpiecznie
  • Odpowiedz
@Pan_Nimbus: są autobusy na dworzec kolejowy, nie trzeba iść pieszo. Ja jechałem pociągiem z Katani, i później autobus z dworca do centrum Taorminy. @chadKrakow: Jak masz więcej czasu i lubisz chodzić to polecam spacer drogą krzyżową z Taorminy do Castelmola.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Plusuj ten komentarz, jeśli chcesz, abym dodał Cię do listy i uwzględnił przy wołaniu do przyszłych znalezisk
  • Odpowiedz
  • 1
Czy ktoś zna jakieś fora, strony, grupy fb, czy inne miejsca, w których można zamówić zakupy u ludzi, którzy jeżdżą do #wlochy ? Moje ukubione tanie włoskie wino w 5l bagu w PL przez akcyzę kosztuje 3x tyle, co w Italii.
#transport #italia #wino
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Führer jest absolutnie zdecydowany wykorzystać włoski kryzys jako dobrą okazję do ponownego przyłączenia do Rzeszy południowego Tyrolu.


@IdillaMZ: Sojusznicy!
Od 3 lat walczą ramie w ramie w tej samej wojnie na wielu frontach.
  • Odpowiedz
Dzienniki Goebbelsa, 10 sierpnia 1943:

Weszliśmy w posiadanie tekstu rozmowy telefonicznej między Churchillem i Rooseveltem.

Z treści tej rozmowy wynika, że Churchill żywi bardzo poważne obawy co do rosnącej bolszewizacji narodu włoskiego. Sądzi on, że Włochy, przynajmniej w tym momencie, nie mogą przystać na bezwarunkową kapitulację, i radzi parę razy ich ukąsić, aby nakłonić do wystąpienia z frontu osi. Ci plutokratyczni „oberführerowie” wyobrażają sobie sprawę Włoch znacznie prościej, aniżeli przedstawia się ona w
I.....Z - Dzienniki Goebbelsa, 10 sierpnia 1943:

Weszliśmy w posiadanie tekstu roz...

źródło: comment_1637348239BwnHQ0IVJ4r27x4aqWEnwC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Szukam przyjaznego miejsca do życia, łączącego cieplejszy klimat z wysokim poziomem życia (w tym nowoczesną opieką medyczną). Co sądzicie o przeprowadzce z Polski do #walencja?

Jak to wygląda pod względem kosztów wynajmu i np. wybudowania małego #dom na kilkuarowej działce, w dobrze skomunikowanym miejscu poza centrum, blisko przyrody/plaży? Jakie są ogólne koszty życia w porównaniu z polskimi miastami wojewódzkimi?

Jak byłoby z #podatki
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Szukam przyjaznego miejsca do życia...

źródło: comment_1637340462fIT8frgdGoGlBmeUQfvspm.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Polecam Lizbonę, byłem ostatnio u znajomej. Zimą 19 stopni, wszystko masz w obrębie osiedla, masa ludzi gada po angielsku. Do tego ceny podobne lub niższe niż w Polsce i ludzie są naprawde świetni.

Warto dodać że można pić w miejscach publicznych a nie trzeba się kitrać. No i wiadomo ocean dookoła + majestatyczne parki narodowe z piękną florą i fauną. Jak chodziłem po mieście tydzień temu zbierałęm sobie na
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: mam podobne rozkminy ostatnio, pod uwagę biorę Hiszpanie, Francje i Wlochy. Jeszcze mam kilka lat do namysłu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Glowne minusy Hiszpanii: robi się tam zbyt gorąco, boję się że za 15-20 lat będzie tam nie do wytrzymania. Główny minus Francji: zdecydowanie wyższe ceny nieruchomości niż ES i IT. Na razie prowadzą u mnie północne Włochy - blisko na riwiere francuska, w alpy
  • Odpowiedz
Czy korzystał ktoś może z wynajmu samochodów we Włoszech i może polecić jakieś agencje? Planuję lecieć na Sycylię i wynająć samochód w Katanii na jakieś 6 dni.

Słyszałem, że w większości agencji wymagają karty kredytowej, żeby uniknąć jakiś dodatkowych opłat, ale niestety nie posiadam takiej karty.

#wlochy #podroze #podrozujzwykopem
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mp3maniak: @utede: a czy wiecie może czy jeśli będę miał kartę kredytową w wersji elektronicznej, czyli będę miał jej dane w mbanku w bankowości mobilnej, ale nie będę miał jeszcze jej fizycznie to czy to będzie wystarczające?
  • Odpowiedz
@mp3maniak: @utede: rozmawiałem z Centauro Rent a Car i powiedzieli mi, że przyjmują też karty debetowe. Mógłbym złożyć wniosek w banku, ale żaden bank nie wyda mi karty na miejscu, a nie zdążę jej otrzymać przed wylotem. Mógłbym po przeprocesowanym wniosku jednak korzystać z takiej karty kredytowej, bo miałbym wgląd w jej dane w aplikacji mobilnej, ale Centauro napisało mi, że muszę mieć kartę fizyczną. Skorzystam więc z
  • Odpowiedz