@AlexBrown: nie wiem czy sie liczy ale z takich mniej oczywistych to zlacza magnetyczne do laptopa i telefonu. Telefony oczywisci dzis mozna ladowac indukcyjnie ale przez takie zlacze jest szybciej a w przyoadku laptopa mozna szybko odlaczyc bez silowania sie z wtyczką.
  • Odpowiedz
Czy jeśli kupuje bilety przez skyscaner i nie wybiorę konkretnych miejsc do siedzenia to one przydziela mi się losowo? Kiedy wybieram konkretne miejsca nalicza mi za to opłatę. #pytanie #podroze #lotnictwo
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bezrobotne mirki czy przejdzie ten pomysł? Bo zauważyłem, że PUP ma opcje wniosku tzw bonu zasiedleniowego, podobno nie ma obowiązku wydania całej przyznanej kwoty stricte na mieszkanie, a wystarczy, że kupię np pralkę, okaże fakture/paragon w PUP i spelnie warunki tych środków, czyli że wydałem je zgodnie z celem (na mieszkanie, lub sprzęt domowy) tylko jest warunek by znaleźć pracę oddalona o co najmniej 80 km od miejsca zamieszkania i czy jak
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, chciałbym zainwestować swoje oszczędności w kruszce, przede wszystkim w złoto, choć dopiero zaczynam zgłębiać ten temat. Zastanawiam się, w jakiej formie najlepiej je kupić i gdzie to zrobić.

Nie traktuję tego jako inwestycji krótkoterminowej, nastawionej na szybki zysk. Bardziej zależy mi na bezpiecznym ulokowaniu pieniędzy i ochronie ich przed inflacją. Uważam też, że w obecnych, niepewnych czasach warto posiadać część swoich oszczędności w formie fizycznej.

#inwestowanie #finanse
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Turpizm: Spójrz sobie na wykres cen złota z ostatnich 20 lat https://zloto.bullionvault.pl/wykres-cen-zlota.do#
Teraz jesteśmy na górce i nie jest pewne, czy przez następne 5-10-15 lat cena będzie szła tylko do góry (a wręcz wydaje się to nieprawdopodobne), a wtedy równie dobrze może powtórzyć się sytuacja jak w 2011 roku, gdzie też była górka i jak ktoś wtedy kupił złoto, to musiał czekać prawie 10 lat by w ogóle wyjść
  • Odpowiedz
Ostatnio siedzę i myślę… i mam taki dziwny dyskomfort.
Jak widzę, że Polki robią dzieci facetom innych narodowości niż Polakom, to coś mnie w środku uwiera. Nie chodzi o rasizm czy coś, tylko takie poczucie… jakbyśmy jako naród się rozpuszczali.

Z jednej strony lewica gada, że to normalne, że każdy może z każdym i miłość nie zna granic.
Z drugiej strony mam wrażenie, że jednak coś tu jest nie tak.

I
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak wyjść z #lidl gdy nic nie kupisz, w #biedronka elegancko sobie przy kasach samoobsługowych alejką szeroką jak panisko wyjdziesz
#pytaniedoeksperta #pytanie

pytanie

  • to nie chodź biedaku jak nic nie kupujesz 17.5% (7)
  • czaić się przy bramce samoobs. jak ktoś wyjdzie 22.5% (9)
  • przepychać się w kolejce przy kasie 47.5% (19)
  • stać przy wejściu i wyjść jak ktoś wchodzi (dobre) 7.5% (3)
  • inne 5.0% (2)

Oddanych głosów: 40

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dlaczego pośrednicy tak kłamią i ściemniają? Trzeba mieć odpowiednie cechy charakteru żeby zostać pośrednikiem - tak kłamać w żywe oczy to trzeba umieć.
Pośrednik niby "nadzorował remont" 5 lat temu, a nie wiedział czy były robione wylewki na podłogach, kiedy zwróciłem uwagę na pozarywane panele. Meble kuchenne całe zarośnięte tłuszczem, napuchnięte wodą - wziąłem inspektora na sprawdzenie to powiedział, że w tym mieszkaniu w ogóle wentylacja nie działa i stąd te spuchnięte meble
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Polecamy urologa w Gdańsku: Twoje zdrowie jest ważne
Czy możecie polecić sprawdzonego urologa albo klinikę w Gdańsku lub okolicach, do której warto się zgłosić ze stulejką w dorosłym wieku (około 30 lat)?
Trochę się tego wstydzę i mam opory, boję się też, że w trakcie badania mogę dostać erekcji i będzie mega niezręcznie. Zastanawiam się, jak lekarze na to reagują i czy mają do tego normalne podejście.
Muszę w końcu coś z tym
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: nic strasznego, znajdz sobie jakas prywatna klinike, nazwisko urologa jest na stronie 100%, sprawdz opinie i nie boj, bylem tam z inna rzecza, zabieg i z 1 msc rekonwalescencji, 0 wstydu
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
samodzielny-innowator-29: Jeszcze mam szwy.
Pierwsze 2 dni były trudne pod tym względem, że był bardzo wyczulony, a do tego spontaniczne wzwody były bolesne.
Później już z górki. Jesteś w opatrunku i zostawiasz sobie część odsłoniętą żeby móc się w spokoju wysikać.
Te części jak mają kontakt z czymś to normują się/uniewrażliwiają się. Nie wiem ile potrwa dojście do 'normalności' - internety podają jednym miesiąc innym dwa, jeszcze innym jeszcze więcej.
Teraz jest lepiej, mogę się
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bunch: przecież to jest udawane w 95% przypadków, facet udaje dostawce. Jeszcze brakuje informacji, że dostawca wyraził zgodę na publikację co czasami robią xD
  • Odpowiedz
Czy poszedłbyś/poszłabyś na taki układ z pracodawcą: dostajesz za darmo lokal mieszkalny od pracodawcy zlokalizowany na terenie fabryki/firmy (wygląd osiedla taki jak na załączonym obrazku), ale Twoje wynagrodzenie to jedynie pensja minimalna?

Oczywiście w zależności od stanowiska inny standard wyposażenia/metraż/garaż/miejsce postojowe naziemne.

#mieszkanie #pytanie #pracbaza #praca
CalibraTeam - Czy poszedłbyś/poszłabyś na taki układ z pracodawcą: dostajesz za darmo...

źródło: chaty

Pobierz

Czy taki układ z pracodawcą by Tobie odpowiadał?

  • Świetny układ, więcej mi nie trzeba 41.7% (35)
  • Beznadziejny układ, koszmar 58.3% (49)

Oddanych głosów: 84

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach