Mirki, jakie AI najlepsze na dziś do pytań odnośnie polskiego prawa? - coś lepszego od zapytajkodeks.pl istnieje? Potestowałem trochę popularne chatboty - chatgpt 5, gemini pro 2.5, deepseek i wydaje mi się że najlepsze odpowiedzi dawał gemini ale innych nie testowałem. Z czego tam prawnicy najchętniej korzystają jako pomoc?

#prawo #pytaniedoeksperta #pytanie #sztucznainteligencja #ai #chatgpt #prawo
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JasiekSmietana: testowałem z ciekawości ChatGPT (ten za 20 dolców miesięcznie) i Gemini w tym planie za 100 zł. Jedno i drugie jest beznadziejne, bo zmyśla, bierze z Internetu kompletne głupoty i myli terminologię.
Nadaje się do udzielenia odpowiedzi na "szkolne" pytanie (zwykle), ale jak dasz cokolwiek praktycznego czy rzeczywiście trudnego - zapomnij.

Z czego tam prawnicy najchętniej korzystają jako pomoc?

Są dedykowane programy AI dla prawników, np. Harvey, ale:
a) zdecydowanie Cię nie
  • Odpowiedz
No elo gagatki,

Które nakrętki do tej felgi bardziej fitują Waszym zdaniem, te po lewej czy te po prawej (wyobraźcie sobie, że nie są w środku zniszczone i nie widać śladów rdzy).

Thanks from the mountain for your reply ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pytanie #jdm #jdmboners #mechanikasamochodowa #samochody
LubieDlugoSpac - No elo gagatki,

Które nakrętki do tej felgi bardziej fitują Waszym ...

źródło: IMG_20250913_224415-

Pobierz

Które nakrętki bardziej fitują

  • Te po lewej 79.2% (19)
  • Te po prawej 20.8% (5)

Oddanych głosów: 24

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MRacheron: To weź sobie taką kieszeń na SATA, aczkolwiek nie wiem jaki konkretnie model będzie najlepszy. To już musisz sam poszukać, poczytać jakieś recenzję. Taka na USB do pracy ciągłej to średni pomysł. Na morelach masz tego sporo różnego typu i to możesz wsadzić we wnękę 5,25 cala (taką jak od napędu optycznego np. dvd)
  • Odpowiedz
✨️ Jak znaleźć idealną ofertę telekomunikacyjną dla rodziny?
Mirki, szukam oferty dla rodziny, spełniającej wszystkie poniższe kryteria, dostępnej w dużym mieście na #slask:

a) umowa bezterminowa, bez zobowiązań + najchętniej jedna łatwa płatność miesięcznie

b) podstawowy, ale stabilny internet i TV stacjonarna w dwóch
mirko_anonim - ✨️ Jak znaleźć idealną ofertę telekomunikacyjną dla rodziny? Ⓘ
Mirki, ...

źródło: slidee-1

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via mirko.proBOT
  • 0
niezawisły-filozof-27: Telefony do nju, po dwa.

Tv i internet Orange. Możesz wtedy używać TV gdzie chcesz bo to idzie appki przez net.

Dwa adresy TV to zawsze będzie więcej niż jedna umowa
  • Odpowiedz
Szukam jednoosobowego pokoju w mieszkaniu minimum trzypokojowym (blok, apartamentowiec i podobne) do wynajęcia w #warszawa na trzy miesiące - od października, z ewentualnym przedłużeniem na sześć. Miesięcznie jestem w stanie przeznaczyć 1600 zł łącznie na czynsz i pozostałe opłaty, w tym już dostępny do użytku Internet (Wi-Fi). Nie palę, nie mam zwierząt, nie imprezuję, nie potrzebuję balkonu ani miejsca parkingowego. Jeśli macie jakieś oferty czy znacie kogoś, kto szuka współlokatora/najemcy,
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@test___ @test___: we dwie osoby niezręcznie się mieszka. Chodzi tutaj bardziej o liczbę współlokatorów. Nie chciałabym spędzać 24 godzin/dobę z przesadnie wymagającą, starszą właścicielką - brak prysznica po 23:00, brak intensywnych zapachów, dosłownie zero odwiedzin nawet rodziców - albo z facetem proponującym obniżenie czynszu za gotowanie dla niego i cotygodniowe sprzątanie. Tak, sytuacje przywołuję z własnego doświadczenia. A co do subiektywnie "dziwnych" wymagań - mam do nich prawo ;)
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Czy warto inwestować w obliczu możliwego konfliktu?
Mirki którzy macie dużą poduszkę finansową (ponad 6 miesięczną pensję) i inwestujecie w różne instrumenty, takie jak ppk, ike itd. Czy bierzecie pod uwagę, że w razie mobilizacji prawdopodobnie już nigdy nie zobaczycie tych pieniędzy? Mieszkając w europie, na kontynencie, który doświadczył dwóch wojen światowych, a dodatkowo w każdym stuleciu przypada jeden duży konflikt, czy warto oszczędzać na emeryturę? Ostatni duży konflikt zakończył się
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 10
@mirko_anonim chociaż byś napisał pod swoim nickiem to by było wiadomo kto wypisuje takie głupoty. Jak dla mnie możesz wszystko wydać. Kupuj nowe iphony, bierz samochód w leasing i zmieniaj co 4 lata. Ja sobie popatrzę jak mój portfel inwestycyjny puchnie.
  • Odpowiedz
Mam takie pytanie odnośnie zakładów bukmacherskich.

Za moich czasów (z 15 lat temu) obstawiało się głównie online. Wybierało się Bet365, Betclic czy inne zagraniczne serwisy. Dlaczego? Po pierwsze, kursy były dużo lepsze niż u polskich bukmacherów, a po drugie – ważniejsze - nie było 10% podatku od wygranych, który praktycznie zjada cały (i tak skromny) zysk.

Teraz myślę że z tym podatkiem nawet najlepsi obstawiacze ledwo mogą wyjść na plus, a teraz większość
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pink_Floyd: Chyba mylisz podatki. Podatek 10% jest od wygranych powyżej 2280 zł. Gdyby chodziło tylko o ten podatek, to grający nie byliby na starcie w plecy – spokojnie mogliby dzielić kupony tak, żeby nie przekraczać sumy 2280 zł i unikać podatku. I niektórzy tak grają. To podatek 12% od gier jest największym problemem, pobierany jest bowiem za każdym razem, kiedy zawierany jest zakład (grasz za 100 zł, ale wygraną masz
  • Odpowiedz
Gdzie mozna obecnie kupic z fakturą nvidie 5090/5080/5070 foudners edition? Byly dostepne z 3 miesiace na nvidia marketplace, zrzucili ceny i wszystko na pniu zeszło

#pytanie #komputery #nvidia
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach