Wpis z mikrobloga

Ja pierogi

Pracuję sobie, skupiam się na robieniu zadania i nagle myśl ,,Telefon".
Mój mózg powoduje, że automatycznie wstaje, żeby pójść po niego do innego pokoju.

Muszę aktywnie przeciwdziałać tym myślom, żeby wrócić do robienia tego co powinnam xD

Już ze dwa razy wstałam, pokazałam ostatkiem świadomości fucka przed pokojem i wróciłam do komputera
To już chyba patologiczne uzależnienie

Często też moja świadomość jest wyciszana - po prostu robię coś a wszystkie próby aktywnego przeciwdziałania są wyciszane. Nic nie myślę i po prostu robię to ignorując problem. Jakby ktoś mną sterował i w simsach wyłączał zadania, które chciałam zrobić z własnej woli.
Ja pieroooogiiiiiiiiii

#uzaleznienie #prokrastynacja
  • 8
  • 0
@Marek_Tempe: nie mam ADHD

Ale w sumie ciekawi mnie co masz na mysli z szabla?

Chodzi o to, ze skupienie na walce jest mniejsze?

Moj problem wynika z uzaleznienia od ciaglego bodzcowania i unikania wszystkich nieprzyjemnosci.
Przynajmniej do tego doszlam myslac o tym swoim problemie

Nie jest to scisly problem z ciaglym rozpraszaniem sie i gonitwa mysli
  • 0
@Marek_Tempe: jesli chodzi o walke to nie mam problemu, bo to zapewnia mi mase chemii w mozgu
Ruszanie sie + plus ciagla potrzeba analizowania krokow przeciwnika, wiec nie mam potrzeby myslenia o czyms innym

Nie mam ADHD xD
  • 0
@Marek_Tempe: nah
Ludzie teraz masowo maja albo autyzm albo ADHD

Zbyt popularne sie te zjawiska staly i tlumacza wiele negatywnych cech, nad ktorymi nie chca ludzie pracowac bo "taka ich natura"

Nie mam zadnych innych cech, ktore bezposrednio by wskazywaly na posiadanie ADHD

Swoja droga, to juz troche wykraczanie poza temat, o ktorym pewnie i tak nie bedziesz zbyt duzo wiedzial, ale w #mbti , 16 typach osobowosci, mowi sie ze
@Wrrronika jak w dzisiejszych czasach można nie mieć przy sobie telefonu skoro jest to główne urządzenie komunikacyjne, w dodatku przez większość w trybie wyciszonym. Jeżeli nie biegasz po niego po to by obejrzeć tiktoka ale żeby mieć kontakt ze światem to bym aż takiego problemu z tego nie robił.
  • 0
@St4nleys: Nie no, kwestia że właśnie jak jest obok to automatycznie sięgam żeby poscrollować, wejść na gierkę, albo nawet włączać i wyłączać apki.
W tym jest ten problem.
Trzymam go w innym pokoju by mnie tak nie zachęcał do siebie