Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Nurtuje mnie jedna rzecz.. czy da się osiągnąć sukces bez żadnego boosta od życia? (np. bogaci starzy, geny, talent, itp.). Gdzie za sukces mam na myśli (jak na PL warunki) chociażby zaczynające się od 10-15k (większe zarobki to lepszy komfort życia i teoretycznie sukces będzie się przekładał na inne sfery życia). Co decyduje, że jedni potrafią coś takiego osiągnąć a dla innych jest to nieosiągalne? Ciężka praca, zaradność, kombinatorstwo? Mamy czasy gdzie każdą głupote można zmonetyzować. Mamy dostęp do internetu, narzędzia do nauki (języki, programowanie, cokolwiek). A mimo to gdyby to było przecież takie proste to każdy by osiągał sukces...

#psychologia #rozwojosobisty #praca #nauka #samorozwoj #przegryw #wychodzimyzprzegrywu #motywacja #produktywnosc #sukces #prokrastynacja #pieniadze #zarobki #wygryw #motywacja #filozofia #rozwoj



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Nurtuje mnie jedna rzecz.. czy da się osiągną...

źródło: comment_uIQmBiT7PFmf5jpZEKbBDqCjZQGhv8CE

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
czy da się osiągnąć sukces bez żadnego boosta od życia? (np. bogaci starzy, geny, talent, itp.)


@mirko_anonim: Technicznie się da. To wygrana na loterii.
Z biednymi starymi, słabymi genami, beztalencie itp, to ty możesz mieć szczęście, że przeżyłeś poród.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

Co decyduje, że jedni potrafią coś takiego osiągnąć a dla innych jest to nieosiągalne?


Przypadek, szczęście, okoliczności w jakich żyjemy, a przede wszystkim ludzie, których spotykamy w swoim życiu.
Ja trzy razy w życiu z najmniej szeregowego pracownika stawałem się kluczowym pracownikiem dzięki temu, że ktoś mnie wciągnął wyżej, bo np. w kryzysowej sytuacji miałem akurat rozwiązanie problemu, albo po prostu dał szansę spróbować poznawszy moje zainteresowania i wiedzę.
Krótko
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Zapier****c. Mowie poważnie, nie w fabryce a nawet w dowolnej pracy biurowej. Patrzeć dalej niż inni, rozwijać sie, kwestionować wszystko i modyfikować. Dac sie wybić z tłumu. Wtedy istnieje duża szansa ze ktoś Cie zauważy i poda przysłowiowa wędkę która musisz wykorzystać


· Akcje: Odpowiedz anonimowo ·
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Da się:
programowanie, wystarczy mieć spokój, dużo czasu, dostęp do komputera, internetu, trochę inteligencji.
w internecie można zarabiać na różne sposoby, np. kanał yt bez pokazywania twarzy, głos z ai.
No i poza tym, jeżeli masz spokój i dużo czasu, dostęp do internetu, to masz dostęp do całości ludzkiej wiedzy, możesz się uczyć.
Polecam robić notatki w mapie myśli program Freeplane, tworzyć fiszki w programie Anki.
On jest domatorem, siedzi
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: albo zacisnąć zęby kilka lat praca za granicą, lub kilka miesięcy na statkach, masz początkowy kapital kilkaset tys zł i możesz np. pracować w pojedynke, kupujesz tanio zapuszczoną nieruchomość, mieszkanie do remontu, czy działkę, sam robisz gruntowny remont, albo sam budujesz dom i w 6 msc zarabiasz sobie spokojnie bez szefa i współpracowników ze 100tys zł jak nie więcej.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: warto inwestowac swój czas w coś co przynosi zysk. Obecnie to programowanie i wszystko dookoła tego. Nie trzeba być geniuszem żeby po 10 latach pracy wyciągać ponad 10-15k na rękę. Zagraniczny kapitał mocno inwestuje w PL przez co mogą dobrze płacić a jednocześnie polacy są dla nich tanimi pracownikami.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Osoby ktore osiagnely sukces maja czesto problemy psychiczne np. Czesto slyszy sie ze przedawkowali narkotyki i ktos tam sławny umarł, sam sukces szczescia ci nie da, tamci ludzie sa swietymi przykladami. Wiec nie powinno to byc kogos celem zyciowym, raczej tylko zwykle rzeczy powinny byc typu znalezc prace, kupic mieszkanie etc mniejsze umiarkowane “sukcesy” ktore nie szkodza, bo ludziom od hajsu odbija głowa.

  • Odpowiedz