Mam pytanie. Czy jazda po zwyklym rondzie, gdzie nie ma pasów i ten zewnetrzny "ma zawsze pierwszeństwo" jest jakos opisana prawnie?

Tysiac razy mialem sytuacje, ze z prawego pasa w lewo idioci jada, a ja z lewego jadac prosto oczywiscie ustepuje. Czy to jest tak, ze na takim rondzie moge z prawego pasa jezdzic gdzie chce i zawsze w trakcie kolizji prawo bedzie po mojej stronie? #motoryzacja #samochody #prawojazdy
Mało rzeczy mnie tak #!$%@? jak piesi #!$%@?ący się pod maskę samochodu poza przejściem dla pieszych.

W ten weekend jadąc samochodem miałam już dwie takie sytuacje - jedną w mieście i drugą na wiosce. W obu przypadkach to były jakieś zarośnięte najebusy. Człowiek jedzie przepisowo a pieszy #!$%@? się na maskę w randomowym miejscu drogi, umrze i potem ja idę siedzieć bo ktoś jest #!$%@? i nie ma mózgu.

I przypominam: pieszy
@send_nudles: dlatego najlepiej mieć kamerkę.
Jak ze swojej głupoty zginie a ty nic zrobić nie mogłaś to siedzieć nie pójdziesz, zostają "jedynie" ewentualnie psychiczne problemy, że kogoś się niby zabiło.
@cosecans: @JamesVV: @bartoof: @Marcinxxx: @Diggu_Wasserman: @sejko: @WaveCreator: @Mateusz_Dragon_WIELKI: @johnweak: @Dzyszla: @Koronanona: @pcela:

Poszło na stopagresji

Chciałbym zgłosić niebezpieczne zachowanie kierowcy.
12.06.2021 o godz 11:45 poruszałem się samochodem Al. Andersa w kierunku ul Wiślickiej. Na zjeździe z Ronda Generała Maczka zatrzymałem się przed przejściem dla pieszych i przejazdem rowerowym w celu ustąpienia pierwszeństwa rowerzyście zbliżającemu się do przejazdu rowerowego. W tym
Kilka dni temu, pewien dziadek, chciał udowodnić, że on dłużej ma prawo jazdy, a to oczywiście znaczy, że jeździ lepiej i lepiej zna przepisy, więc zafundował sobie wyprzedzanie w takim miejscu.

Postanowiłem skorzystać z okazji i za jednym zamachem zgłosić go i dowiedzieć się, co sądzi policja na temat takiego oznaczenia, jak na filmie (linia P-7a oraz przystanek -P-17).

Jeden mirek tydzień temu pytał o zachowanie w podobnym miejscu, więc jak
Kaizen - Kilka dni temu, pewien dziadek, chciał udowodnić, że on dłużej ma prawo jazd...
Niektórzy ludzie to są niesamowici. Siostra miała stłuczkę z jakimś dziwakiem. Sprawa oczywista, jechała po prostu po parkingu a on cofając w nią wjechał. Zamiast jeszcze ze swojej strony jakoś przeprosić i zaproponować spisanie oświadczenia czy coś to pluł się, że to nie jest takie oczywiste, żeby wezwać policje i oboje dostaną mandat, bo jechała za szybko i wina nie jest oczywista.

Policja jak przyjechała nie miała raczej żadnych wątpliwości a gościu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Murasame: ach, przypomniała mi się jedna historia. Turlalismy się w korku kilka km na godzinę, chłop z lewego pasa wrzucił kierunek to zrobiłem mu trochę miejsca, żeby wjechał i poczułem jak mnie koleś z tyłu stuknął. Strasznym gruzem wtedy jechałem wiec szkoda mi jakoś nie było. Wysiadam, patrzę, że za bardzo śladów nie ma, chlopina się pewnie zagapił, dobry dzień mialem, to myślę sobie, że wezmę od gościa 5 dyszek i
@sanderus: Zobacz co masz napisane w dowodzie samochodu, rubryka O.1 (masa przyczepy z hamulcem). Jeżeli DMC samochodu i przyczepy nie przekracza 3,5t (a przyczepa nie przekracza O.1) to możesz śmigać śmiało.
Można to podbić do 4,25t ale potrzebne jest B96 (imo lepiej zdać od razu B+E w takim przypadku)
@Likeroys: jak zgłosisz chęć drukowania prawka to ci drukną z takimi kategoriami jakie masz nie ważne czy im powiedziałeś że zamierzasz jezczcze kat e robić czy nie. Oni mają na to #!$%@? że przez pomyłkę musiałbyś drugi raz za prawko płacić bo zgłosiłeś drukowanie jak jezczcze "e" nie miałeś a planujesz robić też