Pytanie, zdałem teorie 10.06, praktykę dzisiaj tj. 21.06 a na info-car status pkk widnieje PKK zostało pobrane przez WORD z datą 07.06, opłatę też dzisiaj wpłaciłem i dalej nie otrzymałem potwierdzenia, dzwonić jutro do nich o co chodzi czy po prostu czekać?

#infocar #prawojazdy
niestety z przerażeniem obserwuję jak wiele osób nie zna zasad pierwszeństwa, a to przecież podstawa (,). Bez przerwy widzę jak auto ustępuje pojazdowi z prawej strony choć wyjeżdża on z: drogi wewnętrznej czy strefy zamieszkania (rzadko sytuacja gdy jadę drogą utwardzoną, a kierowca z prawej drogą gruntową). Pilnujcie się i przypomnijcie znajomym te zasady, jeśli nie pamiętają. Stłuczka zawsze bolesna dla dwóch stron, szkoda czasu i nerwów

pozdro
@Chojrack: Trzeba na bieżąco umieć ocenić sytuację, jeżeli widzę że jedzie tir z naczepą, to oceniam czy jestem w stanie jeszcze wbić się przed niego i daję ku*wie miodu, czy delikatnie zwolnić ale tylko na tyle, żeby bez problemowo sobie wjechać za niego, jeżeli ktoś nie potrafi w tak banalnej sytuacji dostosować prędkości i ocenić sytuacji to może nie powinien jeździć autostradami.
Mój miły sąsiad mieszka ze swoim ojcem. Mają 3 auta. Oczywiście, miejsc parkingowych jest pod blokiem tyle co kot napłakał. Wszyscy parkują przodem do bloku, pod skosem, żeby oszczędzić miejsce. A jaśnie Pan sąsiad, parkuje sobie równolegle do bloku (czyli trzema autami blokuje 5 miejsc) i jak wyjeżdża jednym autem, to drugie auto przepycha, tak żeby prawie nie dało się tam wcisnąć. Kilka razy stanąłem tam gdzie on, pod skosem - wycieraczki
Pobierz nieuczulonyvoohha - Mój miły sąsiad mieszka ze swoim ojcem. Mają 3 auta. Oczywiście, ...
źródło: comment_1624107844u6OuxqYWgfaeFjAqalnkas.jpg
Czy tak oznakowane skrzyżowanie (jedynie dwa znaki A7 - ustąp pierwszeństwa dla drogi podporządkowanej, bez znaków D1) to poprawnie oznakowane skrzyżowanie?
Spotkałem się już kilka razy z takim skrzyżowaniem i mam wątpliwości czy nadjeżdżająca osoba A powinna ustąpić pierwszeństwa (zasada prawej ręki, nie ma innego znaku więc dla niej to skrzyżowanie równorzędne) czy osoba B, która ma znak A7?
#prawojazdy
#znakidrogowe
Pobierz Desmas - Czy tak oznakowane skrzyżowanie (jedynie dwa znaki A7 - ustąp pierwszeństwa ...
źródło: comment_1624047368W0vqAqprrts0J8kX98ab67.jpg
@Desmas: 5.2.1. Droga z pierwszeństwem
5.2.1.1. Zasady ogólne
Znak D-1 „droga z pierwszeństwem” (rys. 5.2.1.1) stosuje się w celu oznaczenia początku drogi (trasy) w obszarze zabudowanym, na której kierujący ma pierwszeństwo na skrzyżowaniach z innymi drogami aż do miejsca, w którym umieszczony jest znak.

Jako zasadę należy przyjąć powtarzanie przed każdym skrzyżowaniem wzdłuż trasy z pierwszeństwem znaków D-1 o zmniejszonych wymiarach (pkt 5.2.1.1); można ich nie powtarzać, jeżeli odległość między skrzyżowaniami