@szalony_kefir: Nie słuchaj głupot, może jeździć bo uprawnienia ma cały czas, przecież ich nie utraciła gdy zmieniła nazwisko. Teoretycznie powinna wymienić dokument ale chyba nie ma nawet kary za brak wymiany w terminie.
  • Odpowiedz
Czy jeżeli nagram filmik jak samochody nie przepuszczają mnie na pasach, to policja uzna je jako dowód i kierowca zostanie pociągnięty do odpowiedzialności?

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Seszelek: "Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście, z zastrzeżeniem ust. 1a." - tak to dokładnie brzmi.
  • Odpowiedz
@Seszelek: jak podchodzisz do przejścia, to obowiązkiem każdego kierującego jest zwolnić lub zatrzymać się w taki sposób żebyś Ty nie musiał nawet zwalniać kroku - jeśli tego nie zrobił to wymusił na Tobie pierwszeństwo

potrzebowałbyś drugiej osoby żeby nagrywała jak próbujesz wchodzić, no chyba że jesteś dobrym kamerzystą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pytanie do ekspertów drogowych. Jak wiadomo na wielu lidlach trzeba płacić za postój. A co jeśli staniemy w miejscu gdzie nie ma oznaczeń poziomych np po boku drogi tam po lewej stronie. Prawo mówi że takie miejsca muszą być oznaczone - ale to teren prywatny i może zasady są inne ? #prawojazdy #prawo #lidl #motoryzacja
karol1213 - Pytanie do ekspertów drogowych. Jak wiadomo na wielu lidlach trzeba płaci...

źródło: comment_1640854704sG0zL8Ik9jc8NufyUlJttf.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@karol1213: prawo nakazuje oznaczanie miejsc w strefach płatnego parkowania
Jednak w przypadku terenów prywatnych regulamin może nakazywać opłatę ogólnie za wjazd na teren.

Nwm czy w przypadku użycia znaku SPP nie,mielibyśmy do czynienia z kolizją przepisów, ale uważam, że dosyć oczywistym jest, że sklep może zażądać opłaty nawet jak nie stoisz w liniach poziomych
  • Odpowiedz
Powiedzcie mi czy w szkołach nauki jazdy uczy się teraz i w przeszłości uczyli poprawnego użycia pasa rozpędowego i wjazdu na autostradę? Jeżdżę obwodnicą Krakowa bardzo często i mnie szlag jasny trafia jak przede mną na pasie rozpędowym jedzie samochód który jedzie z prędkością walca i wjeżdża na autostradę. Ani on się nie rozpędzi ani ty bo cię blokuje. Już nie wspomnę o tym, że praktycznie mało kto dojeżdża do końca pasa
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fajq: też to zauważyłem, to jest dramat co ludzie potrafią czasem odwalić. Ja staram sie zawsze zostawić trochę miejsca, szczególnie jak widzę, że ktoś nie wie co to jest dynamiczna jazda, to zwalaniam tak żeby mieć te 100 metrów pustego i dopiero wtedy sie rozpędzam.
  • Odpowiedz
@DartNorbe: Kary to jedno. Ale ich nieuchronnosc to zupelnie inna bajka. Nie slyszales nigdy o kierowcach zatrzymanych za jazde po pijaku jak mieli kare typu "zakaz prowadzenia pojazdow"?

Kiedy ostatnio widziales jakiegos tira na autostradzie jak dostaje mandat za lamanie zakazu wyprzedzania? (a ile takich widziales w sumie)

Kiedy ostatnio widziales jak ktos dostaje mandat za wyprzedzanie na przejsciu? (a filmikow jest sporo).

Nawet nie wiem jakie dotkliwe kary nic
  • Odpowiedz
Kilka powodów, dla których nie mogę się już doczekać 1 stycznia 2022 r. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@DartNorbe:
oj tak byczq +1
też się nie mogę doczekać aż ta dzicz na drogach zostanie spacyfikowana widmem utraty większej forsy i stara będzie na chacie gotować zupę ze ściery przez miesiąc xD
  • Odpowiedz
@DzonySiara: dalej wszyscy będą jeździć +15 a nawet +20. Stawka mandatu w stosunku do szansy na jego dostanie jest na tyle korzystna, że to się po prostu opłaca. Tak naprawdę to nawet do 30km/h się opłaca.
  • Odpowiedz
@ksiak: statystycznie to zazwyczaj przekraczam o 25-30, potwierdzam nie jest złe... ale i taki ich *** i ** bo przywalisz komuś leciutko w firmowe auto, wezwanie policji 1500zl nie twoje. Wsiądziesz naj%bany jak szpadel i tylko 2500zl xD
Gowno a nie walka z alkusami za kierownica... tyle wam powiem. Powinien być mandat od 5k wzwyż zakaz prowadzenia i konfiskata pojazdu... to moznaby nazwać walka. To co zrobili to kolejny
  • Odpowiedz
Mirki, czy ktoś orientuje się jak wg nowego taryfikatora będzie karana jazda buspasem?

Nigdzie tego nie znalazłem - może nie umiem w Google ¯_(ツ)_/¯.
#prawojazdy #polskiedrogi
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Brat zgubił wczoraj portfel, w środku miał dowód osobisty i to był jego jedyny dowód tożsamości. W sylwestra rano ma egzamin na prawo jazdy i nie ma dowodu xd macie jakieś pomysły? Odwoływać i wyrabiać nowy dowód? Elektroniczny ponoć nie da rady

#prawojazdy
#kiciochpyta
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, mam problem, zdałem egzamin 2 miesiące temu, jeżdżę też sporadycznie, raz więcej raz mniej, ale jeden problem jest staly, otóż często tracę koncentrację w czasie jazdy. Totalnie się wyłączam i boję się że kiedyś rozwalę auto albo nie daj Boże kogoś zabije, dzisiaj jadąc autem dojeżdzajac do ronda tak się skupilem na aucie wyjeżdżającym z ronda ze wjechałem w krawężnik, na szczęście opona i zawieszenie całe ale mogło być gorzej. Macie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach