JAKO SPOŁECZEŃSTWO JESTEŚMY ZGUBIENI

CZY CHODZI O ZAKAZ PALENIA TAPCZANEM W PIECU CZY O ZAKAZ PRZEKRACZANIA PRĘDKOŚCI POLAKA TO NIE OBOWIĄZUJE

4 STYCZNIA JAKOŚ PO 9:00

TRZYMAM
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

5 lat mam prawko, jeżdżę regularnie, a jeszcze nigdy nie podjąłem się próby zaparkowania tyłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
ehh, chłopa nie nauczyli na kursie i teraz trzeba żyć z tym piętnem
#prawojazdy #przegryw
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
Ciekawy fakt, o którym mało się mówi. Chyba że ja nie trafiłem. Jedna z ustaw covidowych znosi upływ ważności prawa jazdy kat. B i niższych- prawo jazdy któremu upłynęła ważność w okresie trwania stanu epidemii jest ważne jeszcze 60 dni po odwołaniu stanu epidemii. #ciekawostki #prawojazdy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@KyloW13 Różowej skończyło się prawko i jeździła busami 3 miesiące bo a to nie ma wolnego a to coś aż dzień przed pójściem do lekarza na badanie kolega przy flaszce mówi że jest tak i tak :P Chyba nawet urzędnicy o tym za dużo nie wiedzą albo mają przykaz by nie mówić bo przy składaniu wniosku o przedłużenie to babka ani słowa że jest coś takiego
  • Odpowiedz
@ludzik: No moje się skończyło w marcu 2021 xD O tym, że nie trzeba wyrabiać wiedziałem od początku pandemii, gdzieś mi się to rzuciło w oczy na rządowych stronach ;)

Nie chce wyrabiać, bo przez moją wadę wzroku to nim się pandemia skończy, będę musiał wyrabiać znowu. To które się skończyło miałem na 4 i pół roku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@haudujudu_: Widzę że odpowiedziałeś sobie sam, ale utwierdzę Cię w tym, że masz rację ;) Istnieje możliwość wymalowania koperty dla konkretnego użytkownika, ale musi być ona zgodna z rozporządzeniem, tj. P-20 + napis dla kogo jest zastrzeżona + znak pionowy D-18 z tabliczką informacyjną o podobnej treści (pionowy może być, lecz nie musi). Jeśli wszystko jest zgodne z rozporządzeniem (te pod marketami zazwyczaj nie są) to za postój w takim
  • Odpowiedz
#prawojazdy #zycietruckera robię prawko C CE i Kw mam pytanie o kartę kierowcy. Kiedy złożyć wniosek o kartę kierowcy? Po zdaniu wszystkiego i wyrobieniu prawka czy można wcześniej? Chodzi o to żeby wszystko było wbite i żeby nie bulić kilka razy za dokument.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Sisyphus: A numer praw jazdy nie zmienia się jeśli zostało już wydane. Np z kat. B. Dobijanie są tylko posiadane kategorie. Kk ważna jest 5 lat. Także zagraj sobie z odbiorem Kat. E
  • Odpowiedz
jaka to jest skoordynowana akcja ruchania w dupę na hajs tych niezbyt majętnych kierowców to ja nawet nie. Wyższe mandaty (zostawmy to czy ktoś jest za czy nie, nie o tym teraz) i minister Adamczyk zapowiada, że wszystkie odcinki autostrad w PL będą płatne nie ma zmiłuj. Dzięki czemu zostaje nam jeden wybór, albo jedziesz długo i bezpłatnie albo szybciej i płacisz xDD świetnie zagrane. Tylko czekać aż stwierdzą, że w sumie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wszystkie odcinki autostrad w PL będą płatne nie ma zmiłuj.


@MatPL1122: Przecież płacimy w opłacie paliwowej, elektryki mogą dopłacać za swoje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Siema. Czy w tej sytuacji mogę przejść na masce takiego delikwenta? Jeżeli nie to dlaczego? Załóżmy że to jedyne miejsce oby dostać się na dół. Poda ktoś jakieś racjonalne powody, razem z podstawami prawnymi, dlaczego nie mogę przejść po tym aucie i dlaczego stan wyższej konieczności nie ma tutaj zastosowania? Również zakładamy że ktoś jest za gruby aby zmieścić się między samochodami.

#prawojazdy #prawo
Bartek1998Bartek - Siema. Czy w tej sytuacji mogę przejść na masce takiego delikwenta...

źródło: comment_1641227158Ht9esKQG4irPfgKCVZUzOS.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema, mam pytanie w sprawie #prawojazdy . Zdawałem na prawko w Polsce 10 lat temu i zatrzymałem się na egzaminie praktycznym. Po 3 nie zdanym egzaminie odpuściłem i wyjechałem do UK. Po jakimś czasie stwierdziłem, że warto byłoby w końcu zrobić to prawo jazdy i zacząłem się uczyć jeździć na zasadzie lekcji z osobą która również ma prawo jazdy. Gdy już byłem gotowy do egzaminu znów życie zmusiło mnie do
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@ells
@Solitary_Man

@muguet

Jasne, że wezmę godziny. Nie wyobrażam sobie egzaminu po polskich drogach i jeszcze z ruchem prawostronnym bez brania dodatkowych lekcji. Po prostu nie wiem kompletnie od czego zacząć. W Anglii wydaje się to być logiczne bo wyrabia się tylko Provisional Driving Licence i można uczyć się jeżdżąc z osobą która ma min. 23 lata i 3 lata prawo jazdy. A później tylko egzamin teoretyczny i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rzabkatoja: Ja byłam w tej samej sytuacji, wzięłam od razu 40 h xD
Teorię też robiłam, bo jednak przepisy się zmieniły, ale możesz równie dobrze poklikać te pytania w jakichś apkach.
Zacznij od tego numeru, powodzenia :)
@Solitary_Man może mieć jeszcze ważne badania z poprzedniego kursu.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Drogie Mirki.
Potrzebuję waszej porady, najlepiej od kogoś, kto sam miał podobnie przykry problem.
W marcu tamtego roku wsiadłem za kółko mając 0,6 promila alkoholu we krwi. Zapomniałem włączyć świateł i zatrzymała mnie policja. Od tego dnia moje prawo jazdy widnieje w systemie CEPiK jako zatrzymane. Oczywiście wiem, że było to debilne, idiotyczne i nieodpowiedzialne i bardzo tego żałuję. Kilka miesięcy później przyszedł mi wyrok: 3 lata zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych,
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: wydaje mi się, że utrata uprawnień liczy się od dnia ich zatrzymania. Po zatrzymaniu na dłużej niż rok i tak będziesz musiał zdać ponownie egzamin na prawko. Prosić sąd możesz o co tylko chcesz, ale jazda pod wpływem alko jest jak wiadomo piętnowana więc nie sądzę, że ugrasz coś więcej niż alkolock po 2 latach, który też nie mało kosztuje.
  • Odpowiedz