Wieśniaka Szeryfa piecze, że istnieje drugi pas. Generalnie bym walił, ale szkoda mi bezwypadkowej historii i jechałem z ciężarną koleżanką.

GSL 15PF

Jak zatrzymałem się, żeby z nim porozmawiać to nie chciał i odchodził krzycząc, czy nie widziałem ile aut z tyłu było i że "jak to zajechałem drogę, nieee", a jak pokazałem kamerkę to uciekł :)

#samochody #polskiedrogi #prawojazdy #slupsk
m0rdeczka - Wieśniaka Szeryfa piecze, że istnieje drugi pas. Generalnie bym walił, al...
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@theoforos1: :) Panie mnie nie obrażaj tak? GS here. Oczywiście przycwaniakowałem i chciałem wykorzystać wolny pas, powinno się mnie j---ć prądem za to, śmiałem wielkiego GSL zirytować tylko
  • Odpowiedz
akurat tutaj w----------e sie z tego pasa jest nagminne , i omijanie calego ruchu . jestes wiejskim cfaniaczkiem pewnie co tak rob


@theoforos1: Organizator ruchu dał taki piękny pas dla dekoracji, a jakieś wieśniaki śmią śmieć nim jeździć. Przecież widać od razu, że ten pas jest tam po to, aby nim nie jeździć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czy jeśli na parkingu osiedlowym (białe linie oddzielające miejsca) w strefie zamieszkania ktoś nagminnie zajmuje dwa miejsca parkingowe stając „okrakiem” na linii to policja będzie mu w--------c mandaty jeśli ich będę wzywał? Straży miejskiej nie ma jakby co
#prawojazdy #prawo
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Daqnny: jeśli jest znak D-18 to kierowca może dostać mandat za niestosowanie się do znaku P-18 - czyli do tych linii poziomych
jeśli znaku D-18 nie ma, to może dostać mandat za parkowanie w strefie zamieszkania poza miejscem wyznaczonym
  • Odpowiedz
@pawelpablito: @imperator_tufutufu: Nie zwracałem uwagi ale wydaje mi się ze d-18 nie ma. Tutaj foto jak to wyglada i zaznaczone auto które parkuje jak debil. Typo ma jeszcze druga furę która stawia w podobny sposób. Chętnie bym go w jakiś sposób dojechał ale nie chce mi się bawić w karne kutasy szczególnie ze to nie moj teren, a nie chce żeby moje auto oberwało bo myśle ze łatwo
Daqnny - @pawelpablito: @imperator_tufutufu: Nie zwracałem uwagi ale wydaje mi się ze...

źródło: comment_1640280435TUU7fFbCM0tENyQ9TSXhxc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Gdzie powinien zatrzymywać się pojazd chcący jechać prosto? Trochę za przejściem(jednak jak dłuższe auto to blokujesz przejście) czy przed przejściem jednak nic nie widzisz ponieważ kamienice blokują cały widok? Zdjęcie trochę nieaktualne w mapsach ponieważ znaki teraz są ustawione trochę dalej, a przejście minimalnie cofnięte.
Pytam ponieważ jak staje żeby mieć widoczność to blokuje przejście i ludzie wymachiwuja łapami, a żeby tam przejechać czasami trzeba trochę poczekać.
#prawojazdy
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Gdzie powinien zatrzymywać się poja...

źródło: comment_1640257733GS4pbeNxwUE4KJaq2mSWoi.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: a prawo jazdy było w czipsach?

jeśli nie ma wyznaczonej linii zatrzymania (a nie ma - jest tylko warunkowa linia przez przejściem) to kierujący jest zobowiązany zatrzymać się w miejscu, z którego może ocenić sytuację na drodze. w tym przypadku na krawędzi jezdni.

linia przed przejściem nie jest linią od stopu bo ta musi być linią ciągłą.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: co to jest w ogóle za pytanie? jak ktokolwiek jeżdżący po drodze może w ogóle pomyśleć o zadaniu pytania, w którym jedna z odpowiedzi to mniej więcej "stajesz tak, że nic nie widzisz a potem jedziesz, mimo tego, że nie wiesz, co dzieje się na drodze"?
przecież odpowiedź jest oczywista i nie wymaga posiadania prawa jazdy czy znajomości przepisów, a podstawowej umiejętności myślenia i wyciągania wniosków
  • Odpowiedz
  • 108
Tak szczerze to trzeba być przyjebem i mieć obszczane majtki jak się jeździ przepisowo (chodzi o prędkość). Te wszystkie ograniczenia są stworzone dla samochodów z PRL u, które rzeczywiście musiały jechać tak wolno żeby wychamować, ale w dobie coraz nowszych samochodów czuję się bezpiecznie jadąc te 10/20 więcej, bo wiem że wyhamuje, a na drogach gdzie jest 70 bo jest prosta czysta droga, i są pasy ze światłami, to nawet i o
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Te wszystkie ograniczenia są stworzone dla samochodów z PRL


@natazS: nie, te ograniczenia są podyktowane fizyką i szansą przeżycia niechronionych uczestników drogi przy starciu z rozpędzoną masą stali.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 631
@natazS: @Dejwi996: jw., zasady fizyki nie zmieniły się od czasu PRL, podobnie czas reakcji człowieka czy jego odporność na zderzenie z toną stali.

Dać p0lskim małpom nowoczesne maszyny to się pozabijają (co potwierdzają statystyki).
  • Odpowiedz
Właściwie jak czytam przepisy o wyprzedzaniu z prawej strony, to wydają się niepotrzebnie pogmatwane. Ustawa wymienia sytuacje, gdy jest to dopuszczalne, a chyba łatwiej wymienić sytuacje gdy nie jest to dopuszczalne. Nie wolno wyprzedzać z prawej w sumie tylko w dwóch sytuacjach:
- nie są wyznaczone pasy ruchu
- poza obszarem zabudowanym na jezdni dwukierunkowej są tylko 2 pasy ruchu w jednym kierunku

Jeśli się nie mylę, to w każdej innej sytuacji
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zdalem prawko i kupilem flaszke instruktorowi, fajnie mi sie z nim jezdzilo i gadalo. a rozowa do mnie cos w stylu "przeciez on juz swoje zarobil, bez sensu". czy tylko ja tutaj kupilem flache? wydawalo mi sie to normalne zwlaszcza ze koles byl giga w porzadku.
#prawojazdy #rozowepaski #kiciochpyta
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@itsokaytobegay: ja też kupiłem flaszkę instruktorowi. Koleś był bardzo w porządku i też spoko mi się z nim jeździło. Różowa też się nagadała, że po co, że przecież ma taką pracę żeby mnie nauczyć itd. Momentami aż przez jej gadanie też myślałem, że to głupi pomysł ale widzę, że nie tylko ja tak mam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Finalnie i tak mu flaszkę zawiozłem, bo nikt
  • Odpowiedz
#motoryzacja #prawojazdy jak macie możliwość polecam wziąść kilka puszek czy coś do bagażnika i poupalać sobie na rozgrzewkę a potem poćwiczyć manewry na parkingu. Pamiętajcie o bespieczeństwie i nie irytowaniu mieszkańców bo bagiety nie lubią jak się kierowca uczy jeżdzić
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@slivkatrin niewiele to zmieni, uczysz się jeździć dopiero po zdaniu prawka, pod warunkiem, że jeździsz, myślisz i wyciągasz wniosku, egzamin ma niewiele wspólnego z normalna codzienną jazdą.
  • Odpowiedz
Ostatnio w #pracbaza zrobiła się dyskusja. Jedna z naszych Grażynek jechała autem prosto a przed nią był korek do McDonaldsa. Tak się zdenerwowała na stojących w korku do McDrive, że zadzwoniła po straż miejską. Jej zdaniem było to tamowanie ruchu bo nie muszą jeść w maku tylko robią zbędny paraliż ruchu i należał się im mandat.

Czy stanie w korku aby zjechać do lokalu zalicza się do tamowania ruchu i
SzubiDubiDu - Ostatnio w #pracbaza zrobiła się dyskusja. Jedna z naszych Grażynek jec...

źródło: comment_1640168437SokxMTp9G51LDO6hBLl32p.jpg

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak rozpoznajecie które pasy przechodzą w które? Na przykład jedziecie jezdnią o dwóch albo trzech pasach ruchu, które przejdą w cztery i macie znak jak poniżej, to jesteście w stanie się domyślić który pas będzie tym na którym jesteście? Czy są jakieś reguły do tego? Czy po prostu patrzycie na drogę?

#prawojazdy
memento_mori - Jak rozpoznajecie które pasy przechodzą w które? Na przykład jedziecie...

źródło: comment_1640135560sQyRCvMsSjLJDm9HjLWQ3R.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy przez jakiś czas po zdaniu prawa jazdy odczuwaliście pewną niechęć/lęk przed prowadzeniem nie swojego samochodu? Znajomy zaproponował mi poprowadzenie swojego auta ale nie udało mi się przełamać wewnętrznej bariery ( ͡° ʖ̯ ͡°) #prawojazdy #samochody
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DartNorbe: 12 lat od zdania prawka, kilkaset tysięcy km zrobione, a i tak wolę nie jeździć cudzymi autami, jeśli nie muszę ( ͡° ͜ʖ ͡°) każdemu może się zdarzyć moment zaćmienia mózgu, więc po co narobić sobie problemów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz