Najgorszy jest przezierający, mimo usilnego wypierania do podświadomości fakt, że zarabiacie w chooy lepiej ode mnie, radzicie sobie w chooy lepiej w życiu i wasze zarobki oraz kariera będą na bank rosły w znacznie szybszym tempie niż u mnie. Nawet ci z was, u których jest chwilowa stagnacja ogarną się i zrobią kariery, bo wszyscy pracujecie w IT. Ja mogę sobie jeszcze chwilę poszpanować i zacynić sumą pieniędzy, którą posiadam, i której
@czysta: W CEIDG możesz znaleźć firmy z wyłączeniem spółek cywilnoprawnych:
https://aplikacja.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/Search.aspx

W pozycji "Rodzaj działalności (kod PKD)" wpisz: 43.13.Z oraz w danych adresowych wybierz województwo podlaskie. Wyrzuci Ci wszystkie firmy z firmy z tym PKD, czyli "Wykonywanie wykopów i wierceń geologiczno-inżynierskich". Oczywiście sporo część wpisuje wiele PKD na zapas, więc trzeba je jeszcze samemu przefiltrować, ale to powinno być pomocne.
@Leosiaa: Trzeba było iść tradycyjną ścieżką, wyjść za mąż wcześnie, urodzić 3 dzieci i wysłać chłopa do pracy jako marynarz, pracownik platformy wiertniczej czy tirowiec i byś była utrzymanką 20k netto, a tak to tyranię do śmierci. Witam w męskim świecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@trylylyly

Z tym doświadczeniem to bym nie przesadzał. Logistyka ma to do siebie, że każdy ogarnięty nauczy się logistyki dość szybko. Firmy teraz lubią ogłoszenia typu młodszy specjalista, mogą mało zapłacić a robota będzie zrobiona. Ludzie na pracuj pl dają wymagane zarobki poniżej 4000 k, generalnie zarobki w logistyce bez stanowiska kierowniczego to tak 4-5 k, co umówmy się za to prace to zal.pl
#biedanonim
Szukam możliwie najmniej absorbującej (pod względem czasu i wysiłku) i elastycznej pracy zdalnej, chętnie w formacie #b2b dla zagranicznych podmiotów. Wykształcenie i doświadczenie z zakresu #stem i #administracja, biegła znajomość #angielski. Nie programuję. Niedawno skończyłem 31 lat.

Jest na świecie trochę bezsensownych/ symbolicznych zawodów - mam na myśli osoby na stricte reprezentacyjnych funkcjach, wszelakich diversity officers, niektórych konsultantów czy nawet pracowników big tech, którzy otrzymywali pensję przez rok-dwa, gdy
Pobierz mirko_anonim - #biedanonim
Szukam możliwie najmniej absorbującej (pod względem czasu ...
źródło: z22762246IER,Leniwiec-trojpalczasty-Bradypus-variegatus
Gdybyś mógł zarabiać tyle ile chcesz, pracując ile chcesz, dbając sam o swoją emeryturę (inwestowanie itd.) - ile godzin w tygodniu ze swojego życia chciałbyś poświęcać na pracę?

Osobiście najbardziej by mi pasował zmienny czas pracy:
Latem chciałbym pracować maks. 1-2 dni (8-15 godzin) w tygodniu + 3 tygodnie urlopu, wiosną i jesienią maksymalnie 3 dni (20-30 godzin), a zimą mógłbym pracować 4-5 dni (30-35 godzin). Albo gdybym mógł ustalać każdego tygodnia
Pobierz Zapaczony - Gdybyś mógł zarabiać tyle ile chcesz, pracując ile chcesz, dbając sam o s...
źródło: Zrzut ekranu 2023-05-18 o 12.07.25

Ile godzin w tygodniu chciałbyś pracować?

  • Poniżej 10 godzin tygodniowo 33.3% (31)
  • 10-15 godzin tygodniowo 2.2% (2)
  • 15-20 godzin tygodniowo 16.1% (15)
  • 20-25 godzin tygodniowo 20.4% (19)
  • 25-30 godzin tygodniowo 16.1% (15)
  • Powyżej 30 godzin tygodniowo 11.8% (11)

Oddanych głosów: 93

jakie kursy polecacie na udemy?
idzie po polsku sie czegos tam nauczyc?

z tego co widze
angular docker spring boot hibernate - to w ofertach pracy w javie jest najczesciej
ceny kursow to ok 30zl wiec nie duzo

patrzalem na yt to sa filmy po 30min a tutaj kursy po 20h wiec chyba lepije wykupic
chce zaczac sie rozwijac jakos w tym kierunku - te kursy mozna w cv wpisac?

#udemy #
Pobierz elozapiekanka - jakie kursy polecacie na udemy?
idzie po polsku sie czegos tam nauczy...
źródło: 3716888_5054
to pewnie ze 2 lata intensywnej nauki by dojść do poziomu pozwalającego na zdobycie pracy?


@depish: :D ale OP jest juz juniorem

Ja na podstawie kilkugodzinnego kursu z Udemy odpowiadalem na wszystkie pytania z kafki na rozmowach technicznych

@elozapiekanka kursy do springa są najczęściej do granic możliwości uproszczone i nie widzialem jakiegoś real life projektu, ale w miarę podobał mi się tutorial springboot microservices od Sergey Kargopolov
pamiętam jak kiedyś byłem na rozmowie o pracę w sklepie meblowym. Wbijam a tam kolejka ludzi która przyszła po to samo co ja. Najlepsze jest to że pierwsza w kolejce do rozmowy była kobieta która świetnie się dogadywała że sprzedawczynią żartowały sobie rozmawiały na luzie. Wiadomo koleżanki. Gdybym nie był 4 w kolejce to bym wyszedł stamtąd. Wiadomo że stanowisko po znajomości obstawione już zostało dziwię się ludziom co godzinę stali i
#biedanonim
W każdym roku wyborczym od razu pojawiają się głosy "jak pis ponownie wygra wybory to wyprowadzam się z tego kraju"

Jako osoba która wyjechała w 2017 to muszę powiedzieć że już jest za późno. Jak ktoś nie wyjechał przed pandemią to małe szanse że uda mu się znaleźć pracę. Mówię o pracy w korporacji, bo na produkcji czy na magazynie to może i znajdzie.

Od pół roku wysyłam CV i miałem
#pracbaza #praca #przegryw #gorzkiezale #gownowpis

Powiem Wam, szukam roboty od dłuższego czasu.
mgr inz po pwr, 3 lata doświadczenia jako projekt menedżer, rok wcześniej jako konstruktor plus praktyki.

wysyłam CV do różnych firm - próbuję się dostać na handlowca/inżyniera sprzedaży, z czym bym sobie poradził z palcem gdzieś, bo takie i gorsze rzeczy robiłem na codzień, a nawet mi na CV nie odpowiadają. Jedna firma tylko, ale po 2-3 miesiącach jednak nie.
@GoNpKNSsz: mam podobnie, 5 lat expa w kochlozach na różnych stanowiskach, studia są, języki są, umiejętności typu excel są, a i tak w większości nawet na CV nie dostaje odpowiedzi odmownej. A CV mam okej bo robiłem z „doradcą” i w porównaniu do mojego CV z początku to jest przeskok cywilizacyjny.

Mimo to dostałem do tej pory zaproszenie na jakieś 10 rozmów (na 60 wysłanych CV). Byłem na każdej, na każdą
@Malenaa: taaak, junior, w ogłoszeniu często nie wymagają exp, a potem "wybraliśmy osobę z większym doświadczeniem"
to po #!$%@? takie ogłoszenia

albo ile to razy w ogłoszeniu było jedno, a podczas rozmowy drugie

pomijam już rekrutacje 3 etapowe (mam teraz taką, po 1 etapie raczej przejdę do 2, i też stawka śmiech na sali została przeze mnie rzucona, bo po prostu potrzebuję roboty, a i tak pewnie będzie, że jednak nie
Co najbardziej do ciebie pasuje?
Definicje:
Praca ciężka jest wtedy kiedy po robocie czujesz się styrany.
Praca lekka, jest wtedy gdy po robocie chce ci się jeszcze robić jakieś fajne rzeczy.

#pracbaza #praca #pytanie #robota #rozkminy #przemyslenia #oswiadczenie #pieniadze

Jak wyżej

  • Pracuję ciężko zarabiam źle 14.9% (18)
  • Pracuję ciężko zarabiam przyzwoicie 22.3% (27)
  • Pracuję ciężko zarabiam bardzo dobrze 3.3% (4)
  • Pracuję lekko zarabiam źle 9.9% (12)
  • Pracuję lekko zarabiam przyzwoicie 27.3% (33)
  • Pracuję lekko zarabiam bardzo dobrze 18.2% (22)
  • Nie pracuję 4.1% (5)

Oddanych głosów: 121