#pracait #programowanie #programista15k #it #praca #korposwiat
Morawiecki miał rację, elitą są lekarze a nie informatycy. Kosiniak-Kamysz jest lekarzem, ma ojca lekarza. Biejat - lewaczka córka pary lekarzy. Kopacz - lekarka. Chinka z sejmu, która niedawno wyszła za mąż za astronautę - córka lekarza przedsiębiorcy.

Elitami są lekarskie rodziny. Elity nie posyłają dzieci na politechniki żeby kształcić ich na informatyków -
p0melo - #pracait #programowanie #programista15k #it #praca #korposwiat
Morawiecki mi...

źródło: image

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: to co opisujesz to ogólny problem ludzi kończących studia. Z tymi informatycznymi jest największy krzyk bo, że tak powiem studentom tego kierunku bardzo w ostatnich latach wywindowały oczekiwania. Gdybyś kończył prawo, budownictwo, geodezje czy inne wynalazki to dopiero poczułbyś presję a np w takim mieście miałbyś dosłownie kilku potencjalnych pracodawców :D nie byłoby nawet gdzie wysyłać tych setek cv ;D. To co rozważasz to powrót do pracy czysto fizycznej
  • Odpowiedz
#praca #nauczyciel2k

Dziś wystawianie ocen końcowych. 17 czerwca rada pedagogiczna na którą nie idę bo wziąłem sobie wolne "z przyczyn wyższych" i 27 oficjalnie koniec.

3 lata pracy jako nauczyciel mijają i mówię papa.

Śmiesznie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kojot2077 wszystko zależy od podejścia do pracy i jej miejsca. Inna jest praca w przedszkolu, szkole podstawowej liceum , czy szkole specjalnej ¯_(ツ)_/¯
Pensja jest trochę wyższa po pewnych podwyżkach ale realnie robi się fajnie dopiero na najwyższym stopniu z nadgodzinami. Wiele zależy też od przedmiotu. Np taki muzyk ma lżej od polonisty. Nie da się łatwo na to pytanie odpowiedzieć( ͡° ͜ʖ ͡° )
  • Odpowiedz
Wyobraźmy sobie sytuację, że bardzo dobrze zarabiacie, macie swój dom i odłożyliście już na koncie sporą sumę. Macie też dzieci wchodzące w dorosłość.
Wspieracie je na starcie, np. kupując im mieszkania, żeby jeden problem miały już za sobą i były level wyżej, nie musząc martwić się o odkładanie pół życia na nie czy może zmuszacie je, by same doszły do wszystkiego od zera, tak jak wy?
Biorąc pod uwagę, że mogą nie mieć
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@troglodyta_erudyta: Jasne, że kupuję mieszkania jeśli mnie na to stać. Moje dzieci się na świat nie prosiły więc moim obowiązkiem jest zapewnić im jak najłatwiejsze życie.
Tak samo z biznesem. Jeśli miałyby ochotę to wdrażałbym żeby miały łatwiej.

W ten sposób (mieszkania, przejmowanie firm po rodzicach) buduje się rodzinny kapitał. Ja sam nie miałem dosłownie nic. Teraz żyje mi się dobrze ale nadal jestem daleko w tyle za znajomymi i
  • Odpowiedz
@troglodyta_erudyta: myślę, że do 30 bym nie pomagała albo pomagała minimalnie. Na pewno żadnych mieszkań na start.
Znam ludzi, którzy mieli super zaradnych I mądrych rodziców. Dostali wszystko za darmo na start i teraz tylko wyciągają rączki. Mając od rodziców mieszkania są na minusie na kartach kredytowych itd bo nie potrafia zarządzać pieniędzmi. Po 30 jednak zna się życie i bardziej doceni ewentualną pomoc
  • Odpowiedz
Cześć Mirki, od 7 miesięcy jestem szczęśliwym ojcem, problemem jest moja praca która stała się strasznie toksyczna i dodatkowo wyrabiam w niej 1,5 etatu, mimo zapewnień, że uzupełnią obsadę. Chciałbym poprostu odpocząć przed daniem wypowiedzenia, zamiast brać L4.

Słyszałem, że mam dodatkowo urlop 9 tygodniowy, z którego chciałbym skorzystać (korzystałem z urlopu po urodzeniu dziecka który wynosił 2 tygodnie) który to pracodawca nie może odmówić. Pomożecie mi proszę co potrzeba by z
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Matijas94 urlop rodzicielski, też nie może odmówić pracodawca, bierzesz w całości lub w częściach, do ukończenia przez dziecko 6 roku życia. Szukasz w kadrach wniosku albo piszesz w Wordzie ze wskazaniem dat i wysylasz
  • Odpowiedz