Pisałem kilka dni temu ale przeszło bez echa.

Mam plan, aby rozwijać portal technologiczny/gry/recenzje/mobile.
Szukam kogoś do pisania tekstów (pisania, nie kopiowania z LLMa ;)).

mam ciekawą domenę i zalążek tego co chcę zbudować:
dese - Pisałem kilka dni temu ale przeszło bez echa.

Mam plan, aby rozwijać portal t...

źródło: Zrzut ekranu 2025-09-8 o 09.16.30

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Jak przygotować się na zimowe warunki w Północnej Islandii?
Powoli zbliża się zima a dla mnie będzie ona bardziej dotkliwa bo pracuje blisko koła podbiegunowego. Północna Islandia
Deszcz, śnieg, ciemno oraz minusowe temperatury przez parę miesięcy vs ja który nie lubi zimna i będzie pracował na zewnątrz.
Muszę się do tego przygotować i chciałbym prosić o pomoc.

Głównie zastanawiam się nad termo i nie ogarniam tego. Z jednej strony chce aby zapewniało dobra
mirko_anonim - ✨️ Jak przygotować się na zimowe warunki w Północnej Islandii? Ⓘ
Powol...

źródło: images

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via mirko.proBOT
  • 0
wytworny-sojusznik-90: Odnośnie twojego koma o ciąży @rachuneksumienia

żalisz sie, że keks 2 razy w miesiącu i to ma wydzwiek, jakby to bylo za malo, aby zajsc w ciaze. ALE twoja żona ma jednak rację – „okno płodności” jest dość krótkie. Żywotność komórki jajowej wynosi zaledwie około 12–24 godzin.

Oznacza to, że współżycie np. tydzień po owulacji nie doprowadzi do zapłodnienia, niezależnie od starań, szanse na ciążę w tym czasie są niemożliwe. Nawet
  • Odpowiedz
Rzygać mi się chce już od tego wstawania rano od poniedziałku do piątku #praca może dzisiaj wleci pieniądz na pocieszenie.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wielki test higieny Polaka zwyczajnego:
#praca #kolchoz #polska

Czy po pocałunku Posejdona myjesz odbytnicę:

  • Tak, przecież to obleśne 34.5% (30)
  • Nie. Udane że nic się nie stało 65.5% (57)

Oddanych głosów: 87

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chodzą mi po głowie studia podyplomowe - pentester. Moje pytanie czy warto? Nie nastawiam się że po ukończeniu ich będę specjalistą, nastawiam się bardziej na poznanie tego tematu, robienie kursów w międzyczasie i po i widzę to jako swoje zajęcie w perspektywie 2-3 lat, czy taka wizja ma sens? Nie jestem laikiem w sprawach IT, mam trochę doświadczenia, ale jest to raczej u mnie trochę zakurzone. Potrzebuje po prostu rady kogoś kto
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tylkoponsfw: Jeśli mowa o studiach to teraz też tylko kilka kierunków jest wartych zachodu. Lekarski, farmacja i jakieś wojskowe gdzie zagrzejesz etat jako oficer WP.
Sam studiowałem, jestem mgr inż i myślę o karierze wojskowej w wieku prawie 32 lat, bo w życiu mi nie wyszło. Marne pocieszenie, ale gdybyś miał się w samotności obwiniać to wiesz, nie jesteś na przegranej pozycji;)
  • Odpowiedz
U mnie w #pracbaza wyrzucili typa z roboty bo wrzucił na grupie pracowniczej Whatsapp jak bije się w jajo (na bank przez przypadek, gość przed 60, nie ogarnął telefonu).
Na szczęście nie mam dostępu do tej grupy. Zastanawiam się tylko, czy mimo dekad spędzonych w firmie podał sobie ręce z dyrektorem na dowodzenia. Jak myślicie?
#heheszki #praca
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Serio tym mechanikom już się w głowie poprzewracało. Gość prowadzi warsztat na wsi od niedawna, naprawił pare samochodów i wystawia mi kosztorys gdzie liczy sobie 246 zł brutto za godzine xD On jest Wielki Pan Mechanik i jego podatki nie interesują. Ma dostać 200 zł netto na godzine, a podatek ma zapłacić mu klient xD Powiedziałem, że chyba go p------o i że jak szuka frajera to źle trafił. Zabrałem samochód i inny
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JuanPablitoSegundo_2137: Jakiekolwiek techniczne zawody- praca do znalezienia w godzinę. Jedyne wymaganie to trzeba umieć w swój zawód. W większości nawet o żadne kwity nikt nie pyta. Wystarczy na jednej dniówce pokazać, że potrafisz.
  • Odpowiedz
@wykopyrek: odpowiem na poważnie: rozmowa z człowiekiem daje ci wrażenie że nie jesteś dla firmy tylko upierdliwym śmieciem i kosztem do ucięcia. To nie jest warunek wystarczający (ludzie z łapanki, płatni grosze, przeciążeni a przede wszystkim związani pisanymi prawniczym językiem procedurami i scenariuszami też ci raczej w sumie nie pomogą) ale konieczny.
  • Odpowiedz
Jak to jest możliwe że na takich portalach jak niania.pl w ogóle można ustawić stawkę 15zl/h xD to nie jest nielegalne?
#pytanie #praca
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W przypadku tzw. umów uaktywniających zawieranych między rodzicem a nianią nie ma żadnych regulacji dotyczących czasu pracy i wynagrodzenia.
To nawet nie jest typowa umowa-zlecenie według US i ZUS tylko tzw. inne źródło.
Regulowana jest tylko kwota do której składki ZUS i NFZ płaci budżet państwa.
Swoją drogą raczej dziś nianie pracują za około 30 zł/h nawet na czarno. Legalnie to pracują najczęściej na umówioną stałą pensję miesięczną.
Czasem ktoś założy konto
  • Odpowiedz