Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko167
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
hitxol

hitxol

Dołączył 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2205
  • Znaleziska 1017
  • Mikroblog 1188
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 13

383

Mythos złamał tajne systemy NSA w godziny. Oto prawdziwy powód blokady Anthropic

Mythos złamał tajne systemy NSA w godziny. Oto prawdziwy powód blokady Anthropic

Oficjalnie zakaz dla Fable 5 i Mythos 5 to bezpieczeństwo narodowe. The Economist i kolejne źródła pokazują konkret, który za nim stoi: model miał włamać się do prawie wszystkich tajnych systemów NSA nie w tygodnie, a w godziny. Anthropic odpowiada, że to wąski jailbreak.

Nolanpl
z
promptowy.com
dodany: przedwczoraj, 15:52:42
  • 133
  • #
    claude
  • #
    anthropic
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    usa
  • #
    ai
  • #
    economist
hitxol
hitxol 22 godz. i 15 min temu via Wykop
  • 0
Szyfrowanie było potężną technologią, ale o wąskim zastosowaniu. Sztuczna inteligencja jest o wiele potężniejsza i wszechstronniejsza. 11 czerwca Mark Warner, wiceprzewodniczący senackiej Komisji ds. Wywiadu, poinformował, że generał Joshua Rudd, szef Agencji Bezpieczeństwa Narodowego i Dowództwa Cybernetycznego Pentagonu, poinformował go, że Mythos „włamał się do niemal wszystkich naszych tajnych systemów nie w ciągu tygodni, ale godzin”.


https://www.economist.com/briefing/2026/06/14/donald-trumps-blocking-of-anthropic-is-capricious-and-chaotic
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

night_witch95
night_witch95
przedwczoraj, 19:48:02
  • 1
#pytaniedoeksperta #lodz #budujzwykopem #zwierzaczki #trzmielowyfanatyk #kiciochpyta

Czy miał ktoś kiedyś problem z gniazdem trzmieli w elewacji i przechodził proces ich przeniesienia? Da się w ogóle uzyskać sensownie zezwolenie na taki proces i czy są firmy, które się tego podejmują?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hitxol
hitxol przedwczoraj, 20:05:26 via Wykop
  • 0
@night_witch95: szerszenie i osy to strażacy; może tutaj też
  • Odpowiedz

1176

Biedni lekarze już kupują artykuły. Panie, tak się nie da żyć!!

Biedni lekarze już kupują artykuły. Panie, tak się nie da żyć!!

Psychiatrom coraz częściej trafiają się lekarze uzależnieni od benzodiazepin, opioidów i środków przeciwlękowych. Mówią

GorlockTheImmoral
z
newsweek.pl
dodany: 20.06.2026, 13:57:42
  • 119
  • #
    afera
  • #
    polska
hitxol
hitxol 20.06.2026, 17:02:23 via Wykop
  • 75
@Detharon: bo wiecie #gastropomaga #pizzadlamedyka to już dawno było
hitxol - @Detharon: bo wiecie #gastropomaga #pizzadlamedyka to już dawno było
hitxol
hitxol przedwczoraj, 15:01:13 via Wykop
  • 0
@Lowcatroli: sam jest grażyna z wackiem areczka
pomagali innym-tyle w temacie

1061

Salonik VIP w Gliwicach. Straż miejska w akcji

Salonik VIP w Gliwicach. Straż miejska w akcji

Wydzielone pomieszczenie, zastawiony stół i Straż Miejska pilnująca drzwi przed mediami. Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Gliwicach przygotowano zamknięty poczęstunek dla urzędników i radnych. Z luksusów nie mogli skorzystać obecni na miejscu mieszkańcy.

jassssss
z
youtube.com
dodany: 20.06.2026, 07:08:21
  • 159
  • #
    ko
  • #
    po
  • #
    budka
  • #
    osmiorniczki
  • #
    trzaskowski
  • #
    tusk
hitxol
hitxol 20.06.2026, 11:40:31 via Wykop
  • 11
@Ociec2: SM pilnuje porządku w obiekcie państwowym.

445

Policja w Wiedniu nie cacka się z chłystkiem pędzacym na e-hulajnodze

Policja w Wiedniu nie cacka się z chłystkiem pędzacym na e-hulajnodze

15-latek był już wielokrotnie zgłaszany za stwarzanie zagrożenia na ulicach. Miarka się przebrała. Czy uważasz że przekraczających prędkość (na czymkolwiek), należało by tak traktować w również w Polsce.

Poludnik20
z
instagram.com
dodany: 19.06.2026, 00:21:19
  • 74
  • #
    austria
  • #
    wieden
  • #
    hulajnogaelektryczna
  • #
    policja
hitxol
hitxol 19.06.2026, 18:41:07 via Wykop
  • 0
nie w-----ł się, ale chociaż dobra gleba na ziemi
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

hitxol
hitxol 16.06.2026, 16:46:49
  • 0
Wybieram się z Łodzi do Warszawy pociągiem, a trasę od dworca (Wschodna/Centralna/Zachodnia) planuję pokonać taksówką. Czy można jakoś podjechać pociągiem z wymienionych dworców bliżej skrzyżowania Jana Sobieskiego i Wilanowskiej, aby szybciej dotrzeć taksówką bliżej tego skrzyżowania? Dojazd metrem, komunikacją etc nie wchodzi w grę, bo będę z osobą o ograniczonej sprawności ruchowej. Będę w okolicach 15-16.

#warszawa
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hitxol
hitxol
Autor
16.06.2026, 19:41:23 via Wykop
  • 0
@haabero: problemem może być stanie w tramwaju; dla współpasażera przejście 500-700 metrów jest dużym wyzwaniem
  • Odpowiedz
hitxol
hitxol
Autor
19.06.2026, 17:57:49 via Wykop
  • 0
@thorgoth: @dran2 @beer_man z której strony najlepiej zamówić taksówkę, złotych tarasów? Chodzi o możliwość siedzenia w oczekiwaniu na taxi.
  • Odpowiedz
hitxol
hitxol
Autor
19.06.2026, 18:17:54 via Wykop
  • 0
@thorgoth: to chyba najbliższa ławka? Czy nie można zamówić taxi od strony tarasów, tam gdzie przystanki autobusowe? Ławki są.
hitxol - @thorgoth: to chyba najbliższa ławka? Czy nie można zamówić taxi od strony t...

źródło: 12

Pobierz
  • Odpowiedz

2399

Nawet 350 000 zł/miesiąc. Tyle zarobił z pieniędzy podatników najdroższy lekarz

Nawet 350 000 zł/miesiąc. Tyle zarobił z pieniędzy podatników najdroższy lekarz

Najwyższe pojedyncze faktury wystawione przez lekarzy zatrudnionych w publicznej ochronie zdrowia opiewają na 300-350 tys. zł miesięcznie - dowiedziała się "Rz". Zbierająca dane agencja niedługo zacznie gromadzić informacje o zarobkach po numerze PESEL, ale w przepisach jest luka, która pozwala na u

hitxol
z
rp.pl
dodany: 19.06.2026, 15:30:59
  • 205
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    polska
  • #
    lekarz
  • #
    afera
  • #
    konowalposting

1928

Robert Makłowicz uhonorowany przez Chorwatów. Dostał państwowy order

Robert Makłowicz uhonorowany przez Chorwatów. Dostał państwowy order

Robert Makłowicz, znany krytyk kulinarny i podróżnik, został uhonorowany jednym z chorwackich odznaczeń państwowych. Podczas uroczystości w Warszawie odebrał z rąk ambasadora Chorwacji Order Chorwackiej Plecionki. "To jest dla mnie powód do dumy niezwykłej"-stwierdził.

Ale-o-sio-chozii
z
rmf24.pl
dodany: 19.06.2026, 07:13:56
  • 198
  • #
    maklowicz
  • #
    kulinaria
  • #
    gotowanie
  • #
    ciekawostki
hitxol
hitxol 19.06.2026, 11:06:29 via Wykop
  • 1
@Frugos: ej no :) Polskie p--o mirosław, żadnych innych zdjęć Makłowicza. Reszta to chyba sprzedawane tam wyroby :)
hitxol
hitxol 19.06.2026, 14:59:30 via Wykop
  • 0
a tam ołtarzyk Makłowicza


@Frugos: czepiam się tylko tego przytoczonego zwrotu ;)

1989

Lekarz rodzinny z Piotrkowa zarobił 1 mln zł w rok

Lekarz rodzinny z Piotrkowa zarobił 1 mln zł w rok

Przemysław Winiarski - lekarz, radny miasta Piotrków Trybunalski. Dochód z prywatnej praktyki lekarskiej - 1,065,886.06 PLN. Z portalu znany lekarz (powiązane) wynika, że jest lekarzem rodzinnym.

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 18.06.2026, 21:47:55
  • 122
  • #
    polska
  • #
    konowalposting
  • #
    zarobki
  • #
    lekarz100k
  • #
    lekarski
  • #
    medycyna
hitxol
hitxol 19.06.2026, 09:42:56 via Wykop
  • 8
Kto ile prywatnie zarabia w prywatnej praktyce, to jest jego sprawa, może i nawet milion miesięcznie. Patologie w państwowej trza tępić.

@Creed-Bratton: wykopki poczuły zew krwi. Zobaczą #lekarz100k i już lecą z pochodnią i widłami.
hitxol
hitxol 19.06.2026, 14:58:02 via Wykop
  • 3
@Kiciuk: piszesz o jakiś patologiach. Lekarz jeśli pracuje w jakieś prywatnej przychodzi/sieciówce dostanie jakiś procent od każdej wizyty.
Jeśli ma prywatny gabinet, to jest jego sprawa. Jeśli ten sam lekarz odwala fuszerkę etc, a ludzie i tak do niego chodzą, to są ich pieniądze. Nic nie wychodzi z NFZ.

671

Stawki lekarzy w praktyce, czyli jak to wygląda od środka

Stawki lekarzy w praktyce, czyli jak to wygląda od środka

Gdyby ktoś nie wiedział skąd sie biorą takie kwoty u medyków i skąd ta cała patologia. Oryginał podlinkowany niżej.

enterprize
z
streamable.com
dodany: 16.06.2026, 15:39:50
  • 129
  • #
    lekarz54k
  • #
    zarobki
  • #
    heheszki
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    szpital
  • #
    patologiazmiasta
hitxol
hitxol 17.06.2026, 08:30:13 via Wykop
  • 7
czyli że mam rozumieć, że ci którzy zarabiają w milionach, to przynoszą szpitalowi większe zyski niż ich pensja??????
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

hitxol
hitxol 18.06.2026, 00:33:51 via Wykop
  • 0
@macialkewicz: no ale czasami piszą że pensje sięgają 80-90% budżetu szpitala, a czasami przekraczają

669

Afera w Wodzisławiu! Radni dostali za wysokie diety. Oddali wszyscy, poza...

Afera w Wodzisławiu! Radni dostali za wysokie diety. Oddali wszyscy, poza...

Ponad 44,5 tys. złotych za dużo wypłacił ratusz 22 radnym z tytułu pobieranych diet. To skutek błędu urzędniczki. Wszyscy radni zwrócili już pieniądze do budżetu miasta poza jedną osobą...

Trzebieslawice
z
wodzislawslaski.naszemiasto.pl
dodany: 17.06.2026, 11:41:43
  • 147
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    slask
  • #
    wodzislawslaski
  • #
    polityka
hitxol
hitxol 17.06.2026, 17:19:42 via Wykop
  • -7
a byłem pewny, że konfa lub pisior; ko też odpier.... ale ża na takim niskim szczeblu to się nie spodziewałem
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

hitxol
hitxol 17.06.2026, 17:52:19 via Wykop
  • 1
@karpii: a które słowo lub zwrot o tym mówią? :P
lubie-sernik
lubie-sernik
17.06.2026, 15:39:47
  • 363
W moim budynku pracuje taka laska z krótkimi włosami co się bardzo do mnie uśmiecha. Inne też się czasem uśmiechną ale ta wyjątkowo bardzo się uśmiecha.

W każdym razie dziś się jej bardziej przyjrzałem i wydaje mi się, że to jest jednak chłop.

Ta #tajlandia to jedna wielka pułapka.

Na
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hitxol
hitxol 17.06.2026, 17:23:33 via Wykop
  • 0
@lubie-sernik: chuop od żabek wyjedzie, ale zwyczaje żabkowe z chuopa nie wyjdą XD
  • Odpowiedz
henk__
henk__
henk__
17.06.2026, 16:12:11
  • 2
Te słynne F-35 latają? #lodz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hitxol
hitxol 17.06.2026, 17:21:06 via Wykop
  • 0
@henk__: i mnie xuje z drzemki obudzili bo nisko lecieli :P
  • Odpowiedz
qdlatyxes
qdlatyxes
16.06.2026, 07:27:01
  • 13
1003 + 1 = 1004

Tytuł: Wszystkie wskaźniki czerwone. Sztuczny stan
Autor: Martha Wells
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★
qdlatyxes - 1003 + 1 = 1004

Tytuł: Wszystkie wskaźniki czerwone. Sztuczny stan
Autor...

źródło: 1078649-352x500

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hitxol
hitxol 16.06.2026, 19:49:19 via Wykop
  • 0
@qdlatyxes: podobał mi się serial, książki nie czytałem
  • Odpowiedz
tomeczek
tomeczek
16.06.2026, 17:17:41
  • 21
1007 + 1 = 1008

Tytuł: Achaja - Tom III
Autor: Andrzej Ziemiański
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: 7/10
tomeczek - 1007 + 1 = 1008

Tytuł: Achaja - Tom III
Autor: Andrzej Ziemiański
Gatunek...

źródło: 352x500

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hitxol
hitxol 16.06.2026, 19:48:09 via Wykop
  • 0
@tomeczek: ja zacząłem od Viriona, potem Achaja, pomnik cesarzowej i ostatnia trylogia Viriona. Nie pamiętam już co działo się w Achai(i) i w PC. Dlatego moim zdaniem, za fabryką słów:

Chronologicznie według akcji:
– Virion, wszystkie trzy serie
– Achaja 3 tomy
– Pomnik cesarzowej Achai
  • Odpowiedz
hitxol
hitxol 16.06.2026, 13:18:41
  • 11
1006 + 1 = 1007

Tytuł: Osobista sprawa
Autor: Tomasz Wandzel
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: 5/10
hitxol - 1006 + 1 = 1007

Tytuł: Osobista sprawa
Autor: Tomasz Wandzel
Gatunek: krymi...

źródło: 1

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hitxol
hitxol
Autor
16.06.2026, 13:23:53 via Wykop
  • 1
Bingo
hitxol - Bingo

źródło: 12

Pobierz
  • Odpowiedz

9

Steam Machine trafił do bazy Geekbench.

W bazie Geekbench zauważono dwa nowe wpisy urządzenia oznaczonego jako Valve Fremont - to nic innego jak właśnie Steam Machine. Testy wykonano 15 czerwca w Geekbench 6.7.1, niemal 10 miesięcy po pierwszych publicznych wynikach z sierpnia 2025 roku

hitxol
z
purepc.pl
dodany: 16.06.2026, 12:50:41
  • 8
  • #
    steam
  • #
    pcmasterrace
  • #
    gry
alla232
alla232
13.06.2026, 21:43:09
  • 4
Jest tu jakiś entuzjasta muzyki poważnej na kasetach. Kasety raczej nie używane, kupiłam je w lumpeksie za 1 zł. Niestety jednej brak. Ja nie mam odtwarzacza a mi tylko miejsce zabierają.
#muzykaklasyczna #rozdajo #kasetamagnetofonowa
alla232 - Jest tu jakiś entuzjasta muzyki poważnej na kasetach. Kasety raczej nie uży...

źródło: 1000003803

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hitxol
hitxol 14.06.2026, 00:24:54 via Wykop
  • 0
@Saly: uderz w stół etc :P

https://wykop.pl/wpis/86421639/ludovico-einaud-https-pl-wikipedia-org-wiki-ludovi#296625935
@Saly +1
muzyka wywodząca się z tradycji klasycznych i nawiązująca do klasycznych form


@hitxol : Einaudi miesza kilka aspektów muzyki klasycznej (minimalizm, romantyzm) w taki sposób, że wynikowi bliżej do innych gatunków muzyki popularnej jak szeroko pojęty pop/muzyka filmowa/new age.

W efekcie nie masz tradycji klasycznych (bo przyjmując takie
więcej
  • Odpowiedz

973

Bez opisu opis zbędny

Bez opisu opis zbędny

Straż Miejska nie zareagowała w takiej sytuacji to czego oczekiwać w przypadku nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów

love2spooch
z
facebook.com
dodany: 13.06.2026, 08:18:25
  • 136
  • #
    januszemotoryzacji
  • #
    bydgoszcz
  • #
    cotusieodpierdala
hitxol
hitxol 13.06.2026, 19:41:03 via Wykop
  • 84
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

15

Bierut chciał przenieść stolicę do Łodzi. O wyborze Warszawy zdecydował Stalin

Bierut chciał przenieść stolicę do Łodzi. O wyborze Warszawy zdecydował Stalin

Bolesław Bierut uważał, że od burżuazyjnej i kompletnie zniszczonej Warszawy na stolicę Polski lepiej się nadaje robotnicza Łódź

nickjuzmam
z
dzieje.pl
dodany: 13.06.2026, 11:02:53
  • 12
  • #
    polska
  • #
    warszawa
  • #
    lodz
  • #
    ciekawostki
  • #
    ciekawostkihistoryczne
hitxol
hitxol 13.06.2026, 13:22:17 via Wykop
  • 2
i całe szczęście
pewnie teraz miałbym mentalność mieszkańca stolycy :P
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

hitxol
hitxol 13.06.2026, 17:41:31 via Wykop
  • 0
@odomdaphne5113: o tym mówię, Warszawiaku :P
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 21
  • Strona 1 z 21
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 02.02.2026

    Komentator
  • Mikroblogger
    od 10.03.2026

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking