@krzy222: no wiem - ale samo przygotowanie drewna, utrzymywanie i kontrolowanie temperatury... Z palnikiem też bywa trochę zabawy, szczególnie przy wietrze, a co dopiero z tym ustrojstwem. Do tego trzeba gdzieś trzymać drewno albo pellet (a zwykłego nie można użyć bo może zawierać kleje)... Grilla wolę na brykiet czy węgiel, bo szczególnie z przykrywką można dodać naprawdę dużo aromatu, tak przy pizzy i tak małym piecyku zalet nie widzę wcale.
  • Odpowiedz
@roksana-malutka: wiem wiem, wyslwietlenia na YT ale tego co nagrałeś nie na się ogladac. Nie dość ze 1,5h p--------z o tym jak rozgnieść kostkę drożdży na jedna pizzę a potem ze taka pizza się można najeść( no raczej jak zjesz kostkę drożdży i szklankę cukru to można) nie dajesz wody do ciasta a na końcu wałkujesz pół godziny i trzesz kostkę goudy na sam wierzch. I nazywasz to pizzą? Już
  • Odpowiedz
Cześć, lubi ktoś pizzę z Pizza Hutut? Mam do oddania kod -25% na zamówienie do 200zł z którego nie planuję skorzystać (tzn. mam go dostać w ciągu 24h).

Nie będę wywalał żalów ale takich cyrków z zamówieniem to jeszcze nie miałem a finalnie pizza była najgorsza jaką w życiu jadłem ().

Kto chce to niech da plusa - wybiorę kogoś a jak będzie ich dużo to zrobię jakieś
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ej Mirki.
Dostałem przed chwilą telefon ze zwykłego numeru komórkowego.
"Przepraszamy za spóźnienie w ostatnim zamówieniu dominos pizza i proponujemy rekompensatę.
Trzeba oddzownić pod ten numer, z którego dzwonie, podać swój numer i będzie rabat 50% + przystawka za 1zł"

Fake to jakiś? Pierwszy raz taki telefon, a raczej przy wcześniejszych zamówieniach też się spóźniali.
#pizza #pizzaportal #dominospizza #cebuladeals #oszukujo
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@geuze: nie kupuj biscotto do kody. Ja kupiłem a później i tak używałem standardowego kamienia bo biscotto musiałbym grzać z półtorej godziny.

No i temperaturę mierz faktycznie gdzieś tam na końcu. I pilnuj żeby nie była większa niż tak z 450 stopni
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rain_: bo we Włoszech to jest uznawane za fast food, placek na przekąskę, a polscy neofici robią z tego magię xD zawsze mam wielkie XD na twarzy jak ktoś wstawi zdjęcie picki, a tacy myśliciele eksperci "EJ KOLEGO, TO NIE JEST PITCA, TYLKO ZWYKŁY PLACEK, NIE MA POMIDORÓW WYCISKANYCH PRZEZ 70 WŁOSZKĘ W PEŁNI KSIĘŻYCA, NIE MOŻE CI SMAKOWAĆ" xD gorzej niż na elektrodzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kapitalis: jak chcesz się bardziej wkręcić w robienie pizzy to polecam na fb klub miłośników pizzy, wiele można się tam nauczyć. Ja teraz planuje zamówić piec spice caliente ale żeby z niego wyciągnąć maksimum trzeba go zmodyfikować trochę.
  • Odpowiedz
#pizza

Pozwalam zawołać @wondermano1

Jaki robot kuchenny do porządnego ogarnięcia ciasta na pizzę neapolitańską? Czy wystarczy, że będzie gdzieś jako opcja "wyrabianie ciast" czy w przypadku ciasta na pizzę zwrócić na coś uwagę?

Chętnie posłucham opinii od miłośników "prawdziwej" neapolitańskiej
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WyjmijKija: no najlepiej by bylo miec spiralny xd ale drogie to cholerstwo i zeby skracac o kilka minut proces to sie w ogole nie oplaca, chociaz niektorzy mowia ze bardzo duzo pomaga ale jakos nie chce mi sie wierzyc ( ͡° ͜ʖ ͡°) z 0.5 kg maki ten silvercrest wyrobi Ci na spokojnie ciasto + mozesz go uzywac do wielu innych rzeczy bo ma tam pare
  • Odpowiedz
@dumnymagazynier: w pewnym sensie musi. Apetycznie wyglądająca potrawa pobudza nasze ślinianki dzieki czemu lepiej odczuwamy smak. Do tego jeszcze dochodzi cały aspekt psychologiczny - im chętniej coś jemy, np. kiedy jesteśmy głodni albo gdy zajebiście wygląda tym lepiej nam smakuje. Przy czym oczywiście "zajebiście wyglądać" jest bardzo subiektywne.
  • Odpowiedz
@GastroAndrzej: łopaty się nie powinno podsypować, powinno się robić tak, żeby było jak najmniej mąki, bo się później przypala i jest gorzka. Poza tym uważam, że szkoda di bufalli do pieczenia - na zimno robi naprawdę różnicę, a po upieczeniu traci swoją przewagę nad "zwykłą" mozarellą.

  • Odpowiedz
Miraski. Dałem 360g mąki caputo, 200 ml wody, 1g suchych drożdży instant caputo, 1.5 łyżeczki oliwy, 2 łyżeczki soli i to nie rośnie xD
Ręką mokrą nawilżyłem i przykryłem.
Drożdże złe czy to tak ma być przy tej ilości drożdży?
#pizza #klubmilosnikowpizzy #pieczzwykopem
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kapitalis czekać 24h z zamkniętym pojemniku, z czego 4h w temp. otoczenia, zrobic 2 kulki, +16h w lodówce, wyjąć na 3-4h przed pieczeniem 1 gram drożdży suchych to ok. 3-4g świezych. Urośnie w trakcie fermentacji, następnym razem dodaj 215g wody na taki gramaż maki, caputo bardzo lubi hydro w okolicy 60%
  • Odpowiedz