Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Pierwsza #pizza w ooni 3
źródło: comment_1601354921tYWUbDjsNvLkOrhgVuxCVA.jpg
Pobierz- 1
@geuze Drewno, ale chyba przejdę na gaz, bo przygotowanie drewna jest strasznie czasochłonne
- 0
@krzy222: no wiem - ale samo przygotowanie drewna, utrzymywanie i kontrolowanie temperatury... Z palnikiem też bywa trochę zabawy, szczególnie przy wietrze, a co dopiero z tym ustrojstwem. Do tego trzeba gdzieś trzymać drewno albo pellet (a zwykłego nie można użyć bo może zawierać kleje)... Grilla wolę na brykiet czy węgiel, bo szczególnie z przykrywką można dodać naprawdę dużo aromatu, tak przy pizzy i tak małym piecyku zalet nie widzę wcale.
Mirkyy może komuś się przyda dokładny przepis na idealną włoską pizzę
Nasz kolega nagrał
Bardzo długi i konkretny materiał
www.youtube.com/watch?v=0G2D6ttr8HI
#gotowanie #przepisy #gotujzwykopem #youtube #polskiyoutube #kuchnia #pizza #pizzaportal #pizzachallenge #kulinaria #motywacja
Nasz kolega nagrał
Bardzo długi i konkretny materiał
www.youtube.com/watch?v=0G2D6ttr8HI
#gotowanie #przepisy #gotujzwykopem #youtube #polskiyoutube #kuchnia #pizza #pizzaportal #pizzachallenge #kulinaria #motywacja
@roksana-malutka: wiem wiem, wyslwietlenia na YT ale tego co nagrałeś nie na się ogladac. Nie dość ze 1,5h p--------z o tym jak rozgnieść kostkę drożdży na jedna pizzę a potem ze taka pizza się można najeść( no raczej jak zjesz kostkę drożdży i szklankę cukru to można) nie dajesz wody do ciasta a na końcu wałkujesz pół godziny i trzesz kostkę goudy na sam wierzch. I nazywasz to pizzą? Już
@roksana-malutka: Polecam od razu usunąć. Błagam, nie karmcie ludzi takimi przepisami, ich żołądek tylko ucierpi.
Cześć, lubi ktoś pizzę z Pizza Hutut? Mam do oddania kod -25% na zamówienie do 200zł z którego nie planuję skorzystać (tzn. mam go dostać w ciągu 24h).
Nie będę wywalał żalów ale takich cyrków z zamówieniem to jeszcze nie miałem a finalnie pizza była najgorsza jaką w życiu jadłem (╥﹏╥).
Kto chce to niech da plusa - wybiorę kogoś a jak będzie ich dużo to zrobię jakieś
Nie będę wywalał żalów ale takich cyrków z zamówieniem to jeszcze nie miałem a finalnie pizza była najgorsza jaką w życiu jadłem (╥﹏╥).
Kto chce to niech da plusa - wybiorę kogoś a jak będzie ich dużo to zrobię jakieś
- 1
Aż takiej niechęci się nie spodziewałem :D chyba powinienem napisać jeśli ktokolwiek da plusa
- 1
Widzę że są jednak jakieś plusy :) Pizza Hut tak się postarała że otrzymałem nawet dwa! Co prawda kwota jest trochę niższa ale kto by się czepiał :D
Kody z kwotami na screenie. Smacznego!
Kody z kwotami na screenie. Smacznego!
źródło: comment_1601546278HqSXp9DVGG07eUnlOtcf0Q.jpg
PobierzEj Mirki.
Dostałem przed chwilą telefon ze zwykłego numeru komórkowego.
"Przepraszamy za spóźnienie w ostatnim zamówieniu dominos pizza i proponujemy rekompensatę.
Trzeba oddzownić pod ten numer, z którego dzwonie, podać swój numer i będzie rabat 50% + przystawka za 1zł"
Fake to jakiś? Pierwszy raz taki telefon, a raczej przy wcześniejszych zamówieniach też się spóźniali.
#pizza #pizzaportal #dominospizza #cebuladeals #oszukujo
Dostałem przed chwilą telefon ze zwykłego numeru komórkowego.
"Przepraszamy za spóźnienie w ostatnim zamówieniu dominos pizza i proponujemy rekompensatę.
Trzeba oddzownić pod ten numer, z którego dzwonie, podać swój numer i będzie rabat 50% + przystawka za 1zł"
Fake to jakiś? Pierwszy raz taki telefon, a raczej przy wcześniejszych zamówieniach też się spóźniali.
#pizza #pizzaportal #dominospizza #cebuladeals #oszukujo
- 10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@ConanLibrarian: zawsze byłeś z-----y czy dopiero wykop Cię zniszczył?
Jak już formujecie placek przed pieczeniem to ile podsypki dajecie? Ma to wpływ na rozciąganie ciasta? Czy każda dodatkowa podsypka zmniejsza hydratację?
#pizza #pieczzwykopem @GastroAndrzej
#pizza #pieczzwykopem @GastroAndrzej
- 1
@Kapitalis: @wondermano1: jak wyżej, tylko zamiast mąki + kasze stosuje mąke Primo Gusto "Chrupiąca pizza" ciasto ślizga się jak p------e na tej semoli.
źródło: comment_1601287874HY8yCTgv3X5pZVGYmvRGoz.jpg
Pobierz@Kapitalis: ja obsypuję śmiało ciasto, nie oszczędzam semoliny. Aaa no i właśnie, zamiast podsypki z mąki to używam semoliny, ładnie się ślizga i jakoś łatwiej mi jest strzepać nadmiar.
- 52
Może nie najlepiej, ale jako-tako. Spodu nie pokażę, bo się zjarał, trzeba chyba kupić jednak to biscotto do Kody XD
#pizza #bojowkapiekarska #gotujzwykopem
#pizza #bojowkapiekarska #gotujzwykopem
źródło: comment_1601222916iSNygh1z3ujoSSnGCQy3z9.jpg
Pobierz@geuze: nie kupuj biscotto do kody. Ja kupiłem a później i tak używałem standardowego kamienia bo biscotto musiałbym grzać z półtorej godziny.
No i temperaturę mierz faktycznie gdzieś tam na końcu. I pilnuj żeby nie była większa niż tak z 450 stopni
No i temperaturę mierz faktycznie gdzieś tam na końcu. I pilnuj żeby nie była większa niż tak z 450 stopni
- 1
@Cointreau: ooni koda
- 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@smutny_przerebel dałeś oliwki, ananas i tak już bardziej tego nie s-------i..
@smutny_przerebel ananas na pizzy jest pyszny, tak jak to owoce w miksie z mięsem, nabiałem, ciastami itp. Nie czaję tego hejtu. No ale do tej pizzy, co jest na zdjęciu to bym nie dodał.
Saturday pizza night!
W końcu znalazłam przepis na idealne cienkie ciasto do pizzy
Rąbnęłam się i zamiast mąki typ 550 kupiłam 650, a ciasto i tak wyszło.
Nawet na zimno jest super, a nie jak podeszwa. (。◕‿‿◕。)
#pizza #domowapizza #gotujzwykopem #chwalesie
W końcu znalazłam przepis na idealne cienkie ciasto do pizzy
Rąbnęłam się i zamiast mąki typ 550 kupiłam 650, a ciasto i tak wyszło.
Nawet na zimno jest super, a nie jak podeszwa. (。◕‿‿◕。)
#pizza #domowapizza #gotujzwykopem #chwalesie
źródło: comment_1601145345u3LmFHSFZ2FEItPSfW3fPu.jpg
Pobierz@TrissMerigold ciasto wyjdzie z każdej mąki. A kwestia cienkości to kwestia dobrego rozciągnięcia
- 3
@MojHonorToWiernosc: @mateusz-zahorski:
250 g mąki,
150 ml ciepłej wody,
4g drożdży instant,
Pol łyżeczki
250 g mąki,
150 ml ciepłej wody,
4g drożdży instant,
Pol łyżeczki
- 109
Czy moja pizza na kolację może plusa? (。◕‿‿◕。)
Caputo Pizzeria, 4h TO blok, 14h TK blok, 1h TO blok -> kulkowanie -> 20h TK, 3h TO.
Ostatnio pokochałem prostotę, więc króluje Margherita.
Sos to Mutti Passata (prosto z butelki, nic nie redukowałem) i Mozzarella di
Caputo Pizzeria, 4h TO blok, 14h TK blok, 1h TO blok -> kulkowanie -> 20h TK, 3h TO.
Ostatnio pokochałem prostotę, więc króluje Margherita.
Sos to Mutti Passata (prosto z butelki, nic nie redukowałem) i Mozzarella di
źródło: comment_16011359232NVAR2PRxtlUkaC72CmW0Q.jpg
Pobierz@GastroAndrzej: A tak na ludzkie? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Nic nie rozumiem i kolega Włoch tez nie wie o co chodzi xD
@Rain_: bo we Włoszech to jest uznawane za fast food, placek na przekąskę, a polscy neofici robią z tego magię xD zawsze mam wielkie XD na twarzy jak ktoś wstawi zdjęcie picki, a tacy myśliciele eksperci "EJ KOLEGO, TO NIE JEST PITCA, TYLKO ZWYKŁY PLACEK, NIE MA POMIDORÓW WYCISKANYCH PRZEZ 70 WŁOSZKĘ W PEŁNI KSIĘŻYCA, NIE MOŻE CI SMAKOWAĆ" xD gorzej niż na elektrodzie
A gôwno wielkie z tych pizz.
Coś nie tak z ciastem. Nie da się go rozciągnąć, wraca od razu, a w środku się robią dziury. Z pojemnika ledwo zdarłem tak się przykleiło.
#pizza #gotujzwykopem
Coś nie tak z ciastem. Nie da się go rozciągnąć, wraca od razu, a w środku się robią dziury. Z pojemnika ledwo zdarłem tak się przykleiło.
#pizza #gotujzwykopem
źródło: comment_1601122941r0hEuVwmQPGkYOLtif64Lt.jpg
Pobierz@Kapitalis: hydratacja za mała, twarde od mąki i się rwie.
Który tryb wybrać do upieczenia pizzy?
Tryb pizza jest do mrożonek z tego co widać.
#gotujzwykopem #pizza
Tryb pizza jest do mrożonek z tego co widać.
#gotujzwykopem #pizza
źródło: comment_1601114370x3XqxE1tAwWY5iJQRMRH8c.jpg
Pobierz- 7
@Kapitalis: D-----c maksymalna możliwe temp., nagrzać solidnie piekarnik i piec bez termoobiegu,.tyle.
@Kapitalis: jak chcesz się bardziej wkręcić w robienie pizzy to polecam na fb klub miłośników pizzy, wiele można się tam nauczyć. Ja teraz planuje zamówić piec spice caliente ale żeby z niego wyciągnąć maksimum trzeba go zmodyfikować trochę.
#pizza
Pozwalam zawołać @wondermano1
Jaki robot kuchenny do porządnego ogarnięcia ciasta na pizzę neapolitańską? Czy wystarczy, że będzie gdzieś jako opcja "wyrabianie ciast" czy w przypadku ciasta na pizzę zwrócić na coś uwagę?
Chętnie posłucham opinii od miłośników "prawdziwej" neapolitańskiej
Pozwalam zawołać @wondermano1
Jaki robot kuchenny do porządnego ogarnięcia ciasta na pizzę neapolitańską? Czy wystarczy, że będzie gdzieś jako opcja "wyrabianie ciast" czy w przypadku ciasta na pizzę zwrócić na coś uwagę?
Chętnie posłucham opinii od miłośników "prawdziwej" neapolitańskiej
@WyjmijKija: ja używam lidlowego silvercresta ( ͡° ͜ʖ ͡°) radzi sobie z ciastem z 1kg mąki ale czasem trzeba powyrabiac rękami pod koniec
@WyjmijKija: no najlepiej by bylo miec spiralny xd ale drogie to cholerstwo i zeby skracac o kilka minut proces to sie w ogole nie oplaca, chociaz niektorzy mowia ze bardzo duzo pomaga ale jakos nie chce mi sie wierzyc ( ͡° ͜ʖ ͡°) z 0.5 kg maki ten silvercrest wyrobi Ci na spokojnie ciasto + mozesz go uzywac do wielu innych rzeczy bo ma tam pare
- 7
Pizza czekoladowa - szkalujesz plusujesz
#pizza
#pizza
źródło: comment_1601072526bmSgYeNqY80EXlpMidPCY4.jpg
Pobierz- 4
@LewyBut rzygam
@FabianoItaliano: fuj
Ten uczuć, kiedy zapomniałeś dać podsypki pod łopatę XD
No ale smakowo zniszczyło mi kubki smakowe. Prawdziwa mozzarella di bufala i życie nabiera smaków.
#gotujzwykopem #pizza #bojowkapiekarska
No ale smakowo zniszczyło mi kubki smakowe. Prawdziwa mozzarella di bufala i życie nabiera smaków.
#gotujzwykopem #pizza #bojowkapiekarska
źródło: comment_1601060101rnQZr3Bi6iWDnJrnlfuLiX.jpg
Pobierz@dumnymagazynier: w pewnym sensie musi. Apetycznie wyglądająca potrawa pobudza nasze ślinianki dzieki czemu lepiej odczuwamy smak. Do tego jeszcze dochodzi cały aspekt psychologiczny - im chętniej coś jemy, np. kiedy jesteśmy głodni albo gdy zajebiście wygląda tym lepiej nam smakuje. Przy czym oczywiście "zajebiście wyglądać" jest bardzo subiektywne.
- 1
@GastroAndrzej: łopaty się nie powinno podsypować, powinno się robić tak, żeby było jak najmniej mąki, bo się później przypala i jest gorzka. Poza tym uważam, że szkoda di bufalli do pieczenia - na zimno robi naprawdę różnicę, a po upieczeniu traci swoją przewagę nad "zwykłą" mozarellą.
Miraski. Dałem 360g mąki caputo, 200 ml wody, 1g suchych drożdży instant caputo, 1.5 łyżeczki oliwy, 2 łyżeczki soli i to nie rośnie xD
Ręką mokrą nawilżyłem i przykryłem.
Drożdże złe czy to tak ma być przy tej ilości drożdży?
#pizza #klubmilosnikowpizzy #pieczzwykopem
Ręką mokrą nawilżyłem i przykryłem.
Drożdże złe czy to tak ma być przy tej ilości drożdży?
#pizza #klubmilosnikowpizzy #pieczzwykopem
@Kapitalis czekać 24h z zamkniętym pojemniku, z czego 4h w temp. otoczenia, zrobic 2 kulki, +16h w lodówce, wyjąć na 3-4h przed pieczeniem 1 gram drożdży suchych to ok. 3-4g świezych. Urośnie w trakcie fermentacji, następnym razem dodaj 215g wody na taki gramaż maki, caputo bardzo lubi hydro w okolicy 60%
- 0
@sorasill: Ale sam nie wiem juz ktory przepis. Robilem z tego roadtripbus tylko, ze trzymalem w lodowce dodatkowo i poza nastepnego dnia. On nie trzymal wcale

























#jedzenie #pysznepl #ubereats #glovo #pizzaportal #wolt #kfc #mcdonalds #burgerking #pizza #burger #cokolwiek XD