Wszystko
Najnowsze
Archiwum
4
Pizza bez drożdży - czy to możliwe?

Niezwykle pyszne i niezwykle szybka w przygotowaniu pizza na jogurcie naturalnym. Pizza ta nie wymaga ani czasu potrzebnego na wyrastanie, składa się dosłownie z kilku składników i jest bez drożdży.
z- 6
- #
- #
- #
- #
- #
- #
konto usunięte via Android
- 6
- 13
- 3
- 1
@YogiYogi: dobra, zrobiłem starter 100g mąki 100g wody i reszta drożdży z paczki. Wymieszałem, dałem wyrosnąć w cieple i tym razem się upiekła. Przynajmniej zjadliwa
źródło: comment_1600978800lp1IIH5gLnXLfwWoiPFQby.jpg
Pobierz- 1
@YogiYogi: resztę ciasta z wczoraj, ze starterem, wsadziłem do lodówki i dzisiaj upiekłem. Efekt całkiem fajny.
Tym razem nie wrzucałem tego ciasta na mąkę tylko papier do pieczenia, bo tego też coś nie mogę ogarnąć i trochę za dużo mąki zostawało i było ble. Więc czyste ciasto 100% hydracji upieczone, bez grama ekstra mąki :)
puszyste, choć grube, chrupiące i miękkie. Było warto
Tym razem nie wrzucałem tego ciasta na mąkę tylko papier do pieczenia, bo tego też coś nie mogę ogarnąć i trochę za dużo mąki zostawało i było ble. Więc czyste ciasto 100% hydracji upieczone, bez grama ekstra mąki :)
puszyste, choć grube, chrupiące i miękkie. Było warto
źródło: comment_1601050658iijde7XiSESdG60zXlGXrh.jpg
PobierzMirasy dajcie przepis na ciasto do pizzy, żeby było jak z pizzeri. Te przepisy z neta na których dotychczas bazowałem to nie to.
#pizza
#pizza
- 0
@emitar właśnie nie chcę takiego puszystego ciasta, dokładnie odwrotnie
@majster0f0ri0n no to może z neapolitańska spróbuj. Tylko przy tym rodzaju ciasta trochę trzeba czekać
- 8
@volver021: @cwichu:
według kalkulatora kmp, mąka caputo pizzeria, 60% hydro, wyrastało 6h w całości w 21 stopniach, potem 6h w lodówce i na koniec 6h w kulkach w 21 stopniach
pieczone w 450°C w effeuno p134h
według kalkulatora kmp, mąka caputo pizzeria, 60% hydro, wyrastało 6h w całości w 21 stopniach, potem 6h w lodówce i na koniec 6h w kulkach w 21 stopniach
pieczone w 450°C w effeuno p134h
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 34
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Gdzie lokalnie kupię skrobkę do ciasta i czego Wy używacie do operowania ciastem. Widzę, że w sprzedaży są szpachelki do ciasta. To nie są takie same jak te używane w Budowlance?
#pizza
#pizza
@Wierzbek pewnie sie przydaje przy duzym hydro, ja recyma
- 0
@MiensoMielone: czasem mam problem z zebraniem świeżego ciasta z blatu przy wyrabianiu, a tak to ta skrobka fajnie odkleja i jest czyściej :)
- 0
suche drożdze caputo mam i mąka caputo typ 00
jakie proporcje robić drozdzy do mąki na pizzunie?
#pizza #gotowanie #bojowkapiekarska #wypieki
#pieczenie #kiciochpyta #gastronomia
jakie proporcje robić drozdzy do mąki na pizzunie?
#pizza #gotowanie #bojowkapiekarska #wypieki
#pieczenie #kiciochpyta #gastronomia
@RichBet: zależy jakie czasy i hydro? :)
- 8
Kilka osób mnie podpytało po wstępnym projekcie pieca, jak tam się placki kręci, więc powiem tak na prototypie wykręciłem około 20 placków, akurat miałem 3 spotkania z rodziną/znajomymi. Wrzucam Wam mój projekt paleniska (na zewnątrz do obłożenia cegłami, kamyczkami, betonem - wedle uznania). Projekt zawiera 44 płytki szamotowe 230x114x32mm z minimalną ilością cięcia. Wymiary są poglądowe. Problemem może być komin, ale można do niego dołożyć jakiś kołnierz, dodatkowa warstwa cegieł/betonu/zaprawy na palenisko
źródło: comment_1600866597GIR7lBuKIbpGXt7o4nV7xu.jpg
Pobierz- 2
@MilionoweMultikonto z prototypu wychodzi tak.
źródło: comment_1600868054pYRFz9WWST77I57gvAcAxz.jpg
Pobierz- 1
@PrawieJakBordo yup, na pewno się pojawi jeśli realizacja dojdzie do skutku. Na razie prototyp hula.
@Powuyo chciałem na to siatkę jakąś dac lub jakieś tworzywo ognioodporne (cienka mata ognioodporna?) na to cegła czerwona (lub bezpośrednio cegła na szamot).
@Powuyo chciałem na to siatkę jakąś dac lub jakieś tworzywo ognioodporne (cienka mata ognioodporna?) na to cegła czerwona (lub bezpośrednio cegła na szamot).
- 1
Mirki robił ktos z was prowizoryczny piec pod pizze?
Ludzie placa po 16k za elektryczny piec a przeciez mozna zrobic fajny z cegiel i dziala tak samo. Szukam sprawdzonych projektów, dzieki
#zrobtosam #kiciochpyta #pizza
Ludzie placa po 16k za elektryczny piec a przeciez mozna zrobic fajny z cegiel i dziala tak samo. Szukam sprawdzonych projektów, dzieki
#zrobtosam #kiciochpyta #pizza
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 5
@ChrystusPoganin: zlozyc pisemna reklamacje / cofnac transakcje z karty chargebackiem
Płaćcie przy odbiorze matołki
Jest tu jakiś tag specjalny do pieczenie pizzy? #bojowkapiekarska? #pizza słaby jest
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 1
Komentarz usunięty przez autora
- 1
@Dru_Gru: podobny rak jest na Piekarniczej Braci, chociaż tam jest więcej rygiczu i jeszcze chyba nikt nie doi tej grupy na specjalnych akcesoriach itd. Hitem była jakaś laska, która się obraziła na cały świat, że jej przepisy są przeklejane na inne grupy czy blogi i "ona już nic nie będzie tutaj robić". Faktem jest, że jej wypieki i porady robiły wrażenie, ale zachowywała się, jakby była pierwszy dzień w internecie
- 1
Szukam strony gdzie znajdę szeroki wybór mąk 00 do pizzy, chciałbym zrobić neapolitana
#pizza #kiciochpyta
#pizza #kiciochpyta
- 67
Mirki, przedstawiam wiekopomne odkrycie będące efektem błysku mego geniuszu.
Otóż da się zmieścić 5 kawałków pizzy na talerzu gdzie mieszczą się tylko 4! Bez upaćkanego spodu ani nic z tych rzeczy, to jeden prosty trik i całe 25% większa efektywność. Podziwiajcie!
#pizza #gotujzwykopem #gotowanie
Otóż da się zmieścić 5 kawałków pizzy na talerzu gdzie mieszczą się tylko 4! Bez upaćkanego spodu ani nic z tych rzeczy, to jeden prosty trik i całe 25% większa efektywność. Podziwiajcie!
#pizza #gotujzwykopem #gotowanie
źródło: comment_16007139658YKYlOhnMO9imN6zdPurhp.jpg
Pobierz





















https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do-kuchni/piece-do-pizzy/g3ferrari
Wołam @Fifth_Element bo może coś wiedzieć o temacie ;)
@Fifth_Element: @bajcik: Tylko uważaj z pytaniami, najpierw poczytaj posty bo robi się tam powoli pizzowa elektroda.
"Mąka z biedronki - jak śmiesz mówić że robisz pizze"
"Efekt niby fajny ale bez modyfikacji pieca Effuno F1 aby grzał do miliona stopni nie możemy mówić o prawdziwej pizzy neapolitańskiej