@Kidd_Slave: ze szprotkami ryskimi. Najlepsze szproty pod słońcem, serio. Zatoka Ryska jest płytka i zimna, to powoduje ze szproty tam żyjące są tłustsze niż te z reszty Bałtyku. Skład króciutki, bo tylko wędzona ryba, olej i sól. Oni to nawet ręcznie układają w słoiczkach, żeby się nie pogniotły.
Jeśli kiedyś trafisz na szproty z Rygi to serio, polecam spróbować. Nigdy czegoś takiego nie jadłeś.
  • Odpowiedz
Testy bułek cynamonowych z żeliwa, docelowo mają być z ogniska. Na maśle klarowanym i białka z masła dodawane dopiero na koniec pieczenia, żeby nie było gorzkie.
Gitówa wyszło, takie nie za słodkie bo d--a rośnie od tego, jakieś małe ognisko można zrobić żeby przetestować na żywo.


#gotujzwykopem #bojowkapiekarska
BestiazJellystone - Testy bułek cynamonowych z żeliwa, docelowo mają być z ogniska. N...

źródło: IMG_0236

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzień dobry Mirko
Moja mamełe sama piecze chleb - zawsze taki sam: na zakwasie, dużo ziaren, w blaszce.
Jakiś czas temu myślała by kupić na promce w Lidlu robot planetarny, bo wszystko sama robi ręcznie.
Chcę kupić jej w prezencie jakiś porządny. Tylko nie mam pojęcia jaki wybrać/na jakie parametry patrzeć. Bo z tego co mi wiadomo to ciasto jest dość gęste/ciężkie i jakikolwiek robot może nie dać rady. A z drugiej
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Absydion: jedna babka jest pistacjowa, z przepisu rozkosznego. Ale szczerze, to nie przypadła mi jakoś super do gustu. W przyszłym roku będzie zmiana na jakąś inną ;)
  • Odpowiedz
Wczorajszy urobek, tylu rzeczy w jeden dzień to ja jeszcze nie upiekłem. Chlebki na zakwasie(jeden już częściowo zjedzony), kruche rogaliki z różaną marmoladą a te zawijana slodkie s-------y to cynamonki (miały wyjść większe ale drożdże sobie słabo radziły z taką ilością masła, musiałem je ratować dodatkowym zaczynem i kąpielą wodną) #bojowkapiekarska #chleb
potatolot - Wczorajszy urobek, tylu rzeczy w jeden dzień to ja jeszcze nie upiekłem. ...

źródło: IMG_0251

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Jak zrobić idealną pizzę w domowych warunkach?
#bojowkapiekarska #pizza
Mirasy, robiłem pizze domową z 60% hydratacją ale na dużej ilości drożdzy i dodatku cukru. Na zwykłej mące tortowej cyz tam poznańskiej. wychodziło całkiem w porządku. Pierwsza kulka wypiekana po paru h. pozostałę 3 leżakowały od razu w lodówce 1-3 dni max. Te wyleżakowane były najlepsze...
Postanowiłem pójść o krok dalej i zrobić ten sam przepis z mąką 00
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach