@Koshnei: od 10:00 minuty można normalnie oglądać całość, bo przez 10 minut rozkłada kamerki xD Po obejrzeniu polecam poczytać komentarze pod filmem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Robiłem ciasto na włoską pizzę z przepisu roadtripbus. Wyrobiłem ciasto, podzieliłem i zapakowałem do pojemników, a następnie leżało 5h w temperaturze pokojowej, gdzie ładnie wyrosło. Wsadziłem je do lodówki na 24h, a gdy je wyjąłem jest oklapnięte jak naleśnik :( Czy ktoś ma pomysł co robię źle? Felerna mąka, złą temperatura w lodówce?
#pizza #gotujzwykopem
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Badass: prawdopodobnie twoje drozdze same sie zjadly, ciasto nie powinno oklapnac nawet przy dlugim wyrastaniu w lodowce. po wyjeciu z lodowki nie trzeba czekac ponownie kilku godzin, mozna pracowac z zimnym ciastem. nastepnym razem polecam ten przepis od ludzi, ktorzy zycie spedzili w kuchni i na uczelni szkolac nowych kucharzy, a nie wykopkow: https://youtu.be/cpi4Lr04NuM ewentualnie masz tutuaj kalkulator pizzy http://klubmilosnikowpizzy.pl/kalkulator-pizzy/ jeszcze nie zdazylo mi sie zeby cos poszlo nie tak
  • Odpowiedz
@algus: nie sluchaj ludzi piszacych o piecach i kamieniach XD Robie od pol roku w zwyklych piekarnikach ustawionych ma 250 270c i wszyscy ktorzy probowali byli zachwyceni ze lepsza od 90% pitserii
  • Odpowiedz
Co za wspaniałe uczucie, zrobić własną prawdziwą pizzę ( ͡° ͜ʖ ͡°) pierwszy owoc mojego nowego pieca i pierwszy raz z dumą mogę powiedzieć, że zrobiłem pizzę i nie tłumaczyć co poszło mi nie tak xD

Jak ktoś się wacha czy kupić piecyk EffeUno to niech nie zastanawia się ani chwili dłużej i kupuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pizza
Wierzbek - Co za wspaniałe uczucie, zrobić własną prawdziwą pizzę ( ͡° ͜ʖ ͡°) pierwsz...

źródło: comment_1600520000nlrIfk40zL3PGUwS8fdiKU.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No rozumiem że jak neopolita to opalany drewnem :)


@PAQQ: ja mam pierdzika na gaz, na razie idzie kulawo, ale 400+ na kamieniu wchodzi ( ͡º ͜ʖ͡º)

Na full wygląda dobrze, wszystko ładnie się grzeje, ale wydaje mi się, że mimo wszystko nie masz co oczekiwać w takim piecyku (i za taką kasę) idealnie równych wypieków... To jest jednak niska, nisko-średnia półka, a trochę się
geuze - > No rozumiem że jak neopolita to opalany drewnem :)

@PAQQ: ja mam pierdzi...

źródło: comment_1600550165t3dQOqRZNe2bsK5tRT4i4W.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Dobra mordeczki,
Mąki i rzeczy z pizzermana doszły i tak:
*mąka Caputo Nuvola - najlepsza na jakiej operowałem. Ciasto po niecałych 24 h elegancko napompowane i lekkie w dotyku. Nie rozrywało się.
*semolina od Caputo - wyjebisty efekt. Pięknie podsuszyła boki przez co były chrupiące i przypalone.
*no i kratka do studzenia wypieków. Spód odparowuje i jest sztywniejszy i chrupiący.

Male
spokoromek - Dobra mordeczki,
Mąki i rzeczy z pizzermana doszły i tak:
*mąka Caputo N...

źródło: comment_1600450748o4UJ43w15OgQFtvxhkH0c9.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

*mąka Caputo Nuvola - najlepsza na jakiej operowałem. Ciasto po niecałych 24 h elegancko napompowane i lekkie w dotyku. Nie rozrywało się.


@spokoromek: Ja właśnie kupiłem 2kg i po pierwszym wypieku jestem zdania, że chyba jednak wolę Molino Spadoni PZ4.

Poliselle się wszyscy tak zachwycają, że super smakuje, ale szczerze mówiąc to dla mnie wszystkie mąki, których próbowałem w smaku są nie do odróżnienia XD Jedynie trochę inaczej się z
  • Odpowiedz
Pierwsze w życiu podejście do detroit style pizza ( ͡° ͜ʖ ͡°) genialna jest. Głównie robię neapolitane, ale chciałem spróbować czegoś innego i chyba mam drugi ulubiony styl piccowania #pizza #gotujzwykopem #jedzenie

przepis
ja robiłem na dwie porcje 75% hydratacji
- Mąka z jak najwyższym W tak żeby dobrze chłonęła
roots18 - Pierwsze w życiu podejście do detroit style pizza ( ͡° ͜ʖ ͡°) genialna jest...

źródło: comment_1600449837GSPZuAXRUw6kSjscQwfdIv.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@merti: u mnie na wsi, jedyne żarcie na wynos. Naprawdę dobre xD
Pizza to koncert życzeń (6 dowolnych składników)
  • Odpowiedz
@Wierzbek: ugułem to polecam jak masz Smarta na Allegro to zakupy u np. u pizzer_pl i sobie bierzesz 5kg Polselli, Caputo (imo przereklamowana) albo jakieś PZ3/PZ4 i salami i już masz 4 dyszki i free przesyłka. Nie daj się złapać w pułapkę, że bierzesz po kilogramie ośmiu mąk - lepiej na start wziąć więcej jednej i zobaczyć jak się pracuje z ciastem.
A no i te pomidory Rosso ze zdjęcia
  • Odpowiedz
Ej #pizza
Piec G3Ferrari polecacie ? nie polecacie ?
Obecnie używam szamotu do piekarnika lecz niestety ciezko mi osiagnac wiecej jak 300*C stad decyzja o zakupie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gusto-gav: w zeszłym roku udało mi się kupić nowe G3 na włoskim Amazonie z wysyłką poniżej 70 euro. Nawet gdybym wydał pełna cenę i tak bym nie żałował, bo to jeden z najlepszych zakupów w moim życiu. Weź pod uwagę, że mógł by być troszeczkę większy. Poza tym wszystko na plus.
  • Odpowiedz
Dwie ciekawe zdobycze w Biedronce.
Fajne przeceny, więc warto się skusić.
Jeśli ktoś się zdecyduje, to na półce może widnieć pierwsza cena, bo sklepy rzadko to akutalizują.
Obu szamom zbliża się termin (końcówka września), a sklepy raczej dostały tego jedną partię, więc myślę, że cena będzie wszędzie taka sama.
1. Pizza w stylu Donatello, ale ElToroRojo z kozim serem i grillowanymi warzywami - cena 5.99 (wcześniejsza 9.99). Kupiłem ją już raz i
kaczek93 - Dwie ciekawe zdobycze w Biedronce. 
Fajne przeceny, więc warto się skusić...

źródło: comment_1600375772cHMvpmqTZdpuyUH8r8eq3f.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach