Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
Robiłem ciasto na włoską pizzę z przepisu roadtripbus. Wyrobiłem ciasto, podzieliłem i zapakowałem do pojemników, a następnie leżało 5h w temperaturze pokojowej, gdzie ładnie wyrosło. Wsadziłem je do lodówki na 24h, a gdy je wyjąłem jest oklapnięte jak naleśnik :( Czy ktoś ma pomysł co robię źle? Felerna mąka, złą temperatura w lodówce?
#pizza #gotujzwykopem
#pizza #gotujzwykopem
- 2
@Badass: prawdopodobnie twoje drozdze same sie zjadly, ciasto nie powinno oklapnac nawet przy dlugim wyrastaniu w lodowce. po wyjeciu z lodowki nie trzeba czekac ponownie kilku godzin, mozna pracowac z zimnym ciastem. nastepnym razem polecam ten przepis od ludzi, ktorzy zycie spedzili w kuchni i na uczelni szkolac nowych kucharzy, a nie wykopkow: https://youtu.be/cpi4Lr04NuM ewentualnie masz tutuaj kalkulator pizzy http://klubmilosnikowpizzy.pl/kalkulator-pizzy/ jeszcze nie zdazylo mi sie zeby cos poszlo nie tak
@TOTYLKO_JA: no elo
źródło: comment_16006057849H6c0raqFaAjkdt3NR5t3T.jpg
Pobierz- 0
@Zany: f1 :)
- 0
@kolonko: tratoria rucola
@BuniaKwiatkowska123: nie wołaj mnie
- 2
Co sądzicie o takiej #pizza ? Próbować taką zrobić?

@algus: nie sluchaj ludzi piszacych o piecach i kamieniach XD Robie od pol roku w zwyklych piekarnikach ustawionych ma 250 270c i wszyscy ktorzy probowali byli zachwyceni ze lepsza od 90% pitserii
@JezelyPanPozwoly: no bralem ich cale menu bo mieli tylko z 8 pizz XD Margherita typowe napoli z ciastem ktore bylo lekkie jak papier
Szkoda ze padli, polacy wola tlusta bulke by sie nazrec za 40zl na 3
Szkoda ze padli, polacy wola tlusta bulke by sie nazrec za 40zl na 3
@SzalonyFanMalysza: Są tez większe, ale w innej grupie jako familienpizza. Inna sprawa, ze pizzę w Niemczech są ochydne
- 1
@SzalonyFanMalysza: jak takie same,ktoś jeszcze przelicza? , tam nawet taniej bo u nas to by musiało być te 12-15 złotych
- 6
- 5
Co za wspaniałe uczucie, zrobić własną prawdziwą pizzę ( ͡° ͜ʖ ͡°) pierwszy owoc mojego nowego pieca i pierwszy raz z dumą mogę powiedzieć, że zrobiłem pizzę i nie tłumaczyć co poszło mi nie tak xD
Jak ktoś się wacha czy kupić piecyk EffeUno to niech nie zastanawia się ani chwili dłużej i kupuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pizza
Jak ktoś się wacha czy kupić piecyk EffeUno to niech nie zastanawia się ani chwili dłużej i kupuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pizza
źródło: comment_1600520000nlrIfk40zL3PGUwS8fdiKU.jpg
Pobierz- 2
@spokoromek: 10 rat 0% i jedziesz 220 zł przez 10 miesięcy ;D
- 1
Orientuje się ktoś czy to wadliwe grzałki?
Lewa część rozgrzana do czerwoności a z prawej ledwo co, możliwe że to przez to że niektóre nie stykają się z tymi poprzecznymi uchwytami?
#elektryka #elektroda #pieczzwykopem #pizza
Lewa część rozgrzana do czerwoności a z prawej ledwo co, możliwe że to przez to że niektóre nie stykają się z tymi poprzecznymi uchwytami?
#elektryka #elektroda #pieczzwykopem #pizza
źródło: comment_1600467851kYQosekjiRMPC70AiLJiDB.jpg
Pobierz- 1
@Bodzias1844: to jest render 3D.
- 1
No rozumiem że jak neopolita to opalany drewnem :)
@PAQQ: ja mam pierdzika na gaz, na razie idzie kulawo, ale 400+ na kamieniu wchodzi ( ͡º ͜ʖ͡º)
Na full wygląda dobrze, wszystko ładnie się grzeje, ale wydaje mi się, że mimo wszystko nie masz co oczekiwać w takim piecyku (i za taką kasę) idealnie równych wypieków... To jest jednak niska, nisko-średnia półka, a trochę się
źródło: comment_1600550165t3dQOqRZNe2bsK5tRT4i4W.jpg
Pobierz@oruniak: zapłaciłem za nie to jem
- 2
@oruniak: zapłaciłem za nie to jem
@2-aminopirydyna: Zapłacone, to trzeba zjeść, poza tym dobre są z serem w środku, ale to już nie są tanie rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Dobra mordeczki,
Mąki i rzeczy z pizzermana doszły i tak:
*mąka Caputo Nuvola - najlepsza na jakiej operowałem. Ciasto po niecałych 24 h elegancko napompowane i lekkie w dotyku. Nie rozrywało się.
*semolina od Caputo - wyjebisty efekt. Pięknie podsuszyła boki przez co były chrupiące i przypalone.
*no i kratka do studzenia wypieków. Spód odparowuje i jest sztywniejszy i chrupiący.
Male
Mąki i rzeczy z pizzermana doszły i tak:
*mąka Caputo Nuvola - najlepsza na jakiej operowałem. Ciasto po niecałych 24 h elegancko napompowane i lekkie w dotyku. Nie rozrywało się.
*semolina od Caputo - wyjebisty efekt. Pięknie podsuszyła boki przez co były chrupiące i przypalone.
*no i kratka do studzenia wypieków. Spód odparowuje i jest sztywniejszy i chrupiący.
Male
źródło: comment_1600450748o4UJ43w15OgQFtvxhkH0c9.jpg
Pobierz- 1
*mąka Caputo Nuvola - najlepsza na jakiej operowałem. Ciasto po niecałych 24 h elegancko napompowane i lekkie w dotyku. Nie rozrywało się.
@spokoromek: Ja właśnie kupiłem 2kg i po pierwszym wypieku jestem zdania, że chyba jednak wolę Molino Spadoni PZ4.
Poliselle się wszyscy tak zachwycają, że super smakuje, ale szczerze mówiąc to dla mnie wszystkie mąki, których próbowałem w smaku są nie do odróżnienia XD Jedynie trochę inaczej się z
- 0
Pierwsze w życiu podejście do detroit style pizza ( ͡° ͜ʖ ͡°) genialna jest. Głównie robię neapolitane, ale chciałem spróbować czegoś innego i chyba mam drugi ulubiony styl piccowania #pizza #gotujzwykopem #jedzenie
przepis
ja robiłem na dwie porcje 75% hydratacji
- Mąka z jak najwyższym W tak żeby dobrze chłonęła
przepis
ja robiłem na dwie porcje 75% hydratacji
- Mąka z jak najwyższym W tak żeby dobrze chłonęła
źródło: comment_1600449837GSPZuAXRUw6kSjscQwfdIv.jpg
Pobierz- 1
- 2
@bloodhunter: ja robiłem na dwie porcje 75% hydro.
- Mąka z jak najwyższym W tak żeby dobrze chłonęła wodę
- lodowata woda
i robisz wg kalkulatora tutaj http://klubmilosnikowpizzy.pl/kalkulator-pizzy/
6 godzin dojrzewania, potem 2 godzinki w blaszce (najlepiej niebieska stal) i pieczesz 15 minut. Dużo sera na spód, potem na to dwa paski sosu pomidorowego i salami najlepiej.
- Mąka z jak najwyższym W tak żeby dobrze chłonęła wodę
- lodowata woda
i robisz wg kalkulatora tutaj http://klubmilosnikowpizzy.pl/kalkulator-pizzy/
6 godzin dojrzewania, potem 2 godzinki w blaszce (najlepiej niebieska stal) i pieczesz 15 minut. Dużo sera na spód, potem na to dwa paski sosu pomidorowego i salami najlepiej.
@Bodzias1844 albo tuńczyk albo salami xD jeśli to jest pół na pół, to będzie ok, jak razem to już gorzej
- 1
Komentarz usunięty przez moderatora
- 1
@Wierzbek: ugułem to polecam jak masz Smarta na Allegro to zakupy u np. u pizzer_pl i sobie bierzesz 5kg Polselli, Caputo (imo przereklamowana) albo jakieś PZ3/PZ4 i salami i już masz 4 dyszki i free przesyłka. Nie daj się złapać w pułapkę, że bierzesz po kilogramie ośmiu mąk - lepiej na start wziąć więcej jednej i zobaczyć jak się pracuje z ciastem.
A no i te pomidory Rosso ze zdjęcia
A no i te pomidory Rosso ze zdjęcia
Ej #pizza
Piec G3Ferrari polecacie ? nie polecacie ?
Obecnie używam szamotu do piekarnika lecz niestety ciezko mi osiagnac wiecej jak 300*C stad decyzja o zakupie
Piec G3Ferrari polecacie ? nie polecacie ?
Obecnie używam szamotu do piekarnika lecz niestety ciezko mi osiagnac wiecej jak 300*C stad decyzja o zakupie
@gusto-gav: w zeszłym roku udało mi się kupić nowe G3 na włoskim Amazonie z wysyłką poniżej 70 euro. Nawet gdybym wydał pełna cenę i tak bym nie żałował, bo to jeden z najlepszych zakupów w moim życiu. Weź pod uwagę, że mógł by być troszeczkę większy. Poza tym wszystko na plus.
- 0
@Dominik80: super , dzięki za opinie :)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 3
Dwie ciekawe zdobycze w Biedronce.
Fajne przeceny, więc warto się skusić.
Jeśli ktoś się zdecyduje, to na półce może widnieć pierwsza cena, bo sklepy rzadko to akutalizują.
Obu szamom zbliża się termin (końcówka września), a sklepy raczej dostały tego jedną partię, więc myślę, że cena będzie wszędzie taka sama.
1. Pizza w stylu Donatello, ale ElToroRojo z kozim serem i grillowanymi warzywami - cena 5.99 (wcześniejsza 9.99). Kupiłem ją już raz i
Fajne przeceny, więc warto się skusić.
Jeśli ktoś się zdecyduje, to na półce może widnieć pierwsza cena, bo sklepy rzadko to akutalizują.
Obu szamom zbliża się termin (końcówka września), a sklepy raczej dostały tego jedną partię, więc myślę, że cena będzie wszędzie taka sama.
1. Pizza w stylu Donatello, ale ElToroRojo z kozim serem i grillowanymi warzywami - cena 5.99 (wcześniejsza 9.99). Kupiłem ją już raz i
źródło: comment_1600375772cHMvpmqTZdpuyUH8r8eq3f.jpg
Pobierz@Gangessior: wyglada jak podloga z tych naklejanych nie wiem gumoleum czy gumolit xD
- 4
@Megawonsz_dziewienc @Gangessior:
Na melinie, którą wynajmuję stół jest tym oklejony, ale w sumie wyjebongo. To przypomina gumolit faktycznie.
Na melinie, którą wynajmuję stół jest tym oklejony, ale w sumie wyjebongo. To przypomina gumolit faktycznie.































#heheszki #pdk #pizza