@malomaligno: To nie jest bzdurna teoria, dokładnie tak to wyglądało u mojego brata. Na początku przeziębił się i dostał przy okazji stanu zapalnego przewodu słuchowego i trąbki Eustachiusza. Nacisk nerwu ze struktur zapalnych wywołał pojawienie się porażenia nerwu twarzowego. Porażenie leczone około pół roku.
@Maedhros: @Ipratropium: @malomaligno: nerw twarzowy przebiega koło w uproszczeniu "ucha", więc zdarza się, że przy stanie zapalnym w tym miejscu dochodzi do jego porażenia. Jednak w większości przypadków czynnik jest nieznany, idiopatyczny. Z tego, co się orientuję, to lekarze w takim przypadku wystawiają skierowania na rehabilitacje na galwanizację i na laser.
Po ostatnim meczu w piłkę tydzień temu w niedzielę jeden typ mi korkiem wjechał i rozciął skórę. Co najlepsze w ogóle nie wiem kiedy to się stało, dopiero w szatni po meczu zauważyłem że krew trochę leci. Potem spuchła miś okolica tej rany i kostki, nie bolało, a po dwóch, trzech dniach zaczęło się sine robić rana się zagoiła, ale i tak posmarowałem maścią Rivanol. Teraz gdy leżę z noga wyżej nie
Od kilku dni jestem chory. Na doraźnej nocnej pomocy, po teleporadzie dostałem antybiotyk. No i ogólnie już w miarę spoko jest.

Z tym że trzecią noc spać nie mogę przez kaszel. Suchy, ostry, napadowy, szczekający. Prawie każdy wdech to reakcja kaszlowa. Zaczyna się 22 kończy nad ranem. W dzień mogę spać normalnie, zero kaszlu... Nic... Przychodzi noc i zaczyna się jazda. :-/

Testu na koronę nie zlecili. Po antybiotyku większość objawów ustąpiła.
Czy wiecie w jakim celu dodaje się kofeinę do leków przeciwbólowych? ()

Kofeina jest dodawana jako adiuwant, czyli substancja, która nie wykazuje własnego działania przeciwbólowego, ale wzmacnia działanie leku, do którego została dodana. Najczęściej można ją spotkać w połączeniu z paracetamolem lub kwasem acetylosalicylowym, rzadziej z metamizolem. Badania wykazują też wzmocnienie działania przeciwbólowego ibuprofenu, ale takiego połączenia w postaci jednej tabletki jeszcze nie widziałam.

W
Pobierz dwa_fartuchy - Czy wiecie w jakim celu dodaje się kofeinę do leków przeciwbólowych? (...
źródło: comment_1637445248BnlN3ACRRExb7AzlZ3xObO.jpg
#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirki!

Bliski przyjaciel mojego Taty uległ ostatnio wypadkowi samochodowemu i potrzebuje konsultacji zaangażowanego i doświadczonego lekarza urologa. Idealnie z doświadczeniem w leczeniu urazów mechanicznych. Czy ktoś z Was może kogoś polecić? Idealnie byłoby w #warszawa lub #lublin.

Z góry dziękuje za pomoc.

#kiciochpyta #nfz #urolog #lekarz #medycyna #niebieskiepaski #zdrowie #pytaniedoeksperta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6197a8075ec89c000a4c293d
Post
@AnonimoweMirkoWyznania: prof. Krzysztof Bar z Jaczewskiego, ordynator urologii, przyjmuje prywatnie tu: https://uromedbar.pl/index.php/kontakt dawno temu miałem z nim do czynienia, nie wiem jak teraz podchodzi do leczenia ale w tamtym czasie był najlepszy w swoim fachu jeśli chodzi o chirurgię urologiczną.
I to nie jest reklama, i też nie wiem jak to dziś wygląda ale raczej takie rzeczy to jak pływanie, jak się człowiek raz nauczy to już mu to zostaje.
Dlaczego cebulaki potrafią siedzieć w gabinecie lekarskim tak długo??! Ja nie wiem kurna mać, co takiego można tam robić przez 50 minut? Normalni ludzie siedzą 5 lub najwyżej 10 minut i ciao. Mówię lekarzowi co mi dolega, ten mnie bada, wypisuje lekarstwa i sprawa zalatwiona. Powinien być ograniczony czas przebywania w gabinecie do 10 minut . Co oni tam robią? Rooochają się z lekarzem czy co???
A ludzi w kolejce przybywa i
@Ferrystz: może jest stan zagrożenia życia? Na przykład ból w klatce piersiowej. EKG, by wykluczyć zawał (chociaż i tak nie do końca tak się powinno robić), USG by wykluczyć płyn w worku osierdziowym, dokładne osłuchiwanie by sprawdzić czy nie ma jakiejś odmy. Dokładny wywiad pod kątem ostrego zapalenia trzustki, choroby wrzodowej żołądka, refluksu itd.
#koronawirus #szczepienia #sarscov2 #covid19 #medycyna #lekarz #zdrowie

Od dawna mówię o cynku ale jestem szurem i oszołomem na wykopie. Ludzie tracą smak i węch ale mają w dupie morfologię w tym kierunku. Przecież pseudo lekarz nie zalecił to nie robię. Ten sam lekarz co nie leczy tylko wysyła na test.

Niech jedzą trawe bez smaku i węchu. Nie moja sprawa :)

Hiszpańscy lekarze zbadali poziom cynku u pacjentów z Covid.
Lekarze z
W naszym badaniu stwierdziliśmy związek między poziomem cynku w osoczu krwi, mierzonym przy przyjęciu do szpitala, a współczynnikiem śmiertelności z powodu Covid-19


Z osocza, to prawie jak wróżenie z fusów. Skoro w stanach zapalnych spada ilość żelaza we krwi, to całkiem możliwe, że cynku także, natomiast on nie znika i siedzi w tkankach.

@Bigbluee: https://www.wykop.pl/wpis/53377493/trzymaj-zelazo-z-dala-od-jader-o-zbednej-suplement/
https://zdrowie.pap.pl/dieta/odkryj-podwojne-oblicze-selenu-i-cynku
@KollA: I ja sie z toba zgadzam. Zarówno nadmiar jak i niedobór jest szkodliwy i tyczy się to wszystkiego w sumie. Natomiast kazdy wie jak i co je i sam musi zdecydowac czy je odpowiednio aby uzupełnić wszystko naturalnie czy na śniadanie drożdzowke, na obiad frytki a na kolacje chleb z nutellą :)
Twój wpis z wykopu też w 100% prawdziwy. Tez uwazam, że suplementowanie wszystkiego jest modne a sama suplementacja
#zdrowie #okulista #wzrok #medycyna #lekarz #pytaniedoeksperta

Mam problem i nie wiem do jakiego lekarza się udać. Okulista rozkłada ręce.

Często wieczorami a bardziej w nocy pojawia się problem, który wygląda następująco. Podczas oglądania TV gdy telewizor (55 cali, duży) jest oddalony od łóżka jakieś 2,5m a ja go widzę jakby miał 32 całe i był oddalony jakieś 5m. Jest mały a kat widzenia jest jakby szerokokątny. Ma ktoś podobnie? Co robić do
@krzychu_kadetem_tera dopoki nie przebadasz akomodacji to nie wiadomo

Idz do optometrysty. Popros o badanie akomodacji, konwergencji, zakresow rezerw fuzyjnych, zezow ukrytych. Moze wyjdzie ze patrzysz ale na zla odleglosc. Jest sporo zaburzen widzenia obuocznego.