Wszystko
Wszystkie
Archiwum
Moja żona cierpi od paru dni na porażenie Bella i ma sparaliżowane pół twarzy. Jakiś mirek/mirabelka da jakieś protipy? Byliśmy z żoną na SOR, dostała krople i witaminy. Jest w ciąży więc nie może brać steroidów. Wg lekarza to od przeciągów w pracy dostała, przez klientów którzy nie zamykają drzwi i wieje. #medycyna #kiciochpyta #neurologia #lekarz #ciaza #zdrowie
13
Primum Non Nocere - błędy lekarskie

- 6
- #
- #
- #
- #
- #
- #
15
Dr Harold Shipman, przekonany o swojej wyższości lekarz, który zabił 215 osób

- 1
- #
- #
- #
- #
- #
18
Błędy medyczne trzecia przyczyna zgonów w USA

- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Po ostatnim meczu w piłkę tydzień temu w niedzielę jeden typ mi korkiem wjechał i rozciął skórę. Co najlepsze w ogóle nie wiem kiedy to się stało, dopiero w szatni po meczu zauważyłem że krew trochę leci. Potem spuchła miś okolica tej rany i kostki, nie bolało, a po dwóch, trzech dniach zaczęło się sine robić rana się zagoiła, ale i tak posmarowałem maścią Rivanol. Teraz gdy leżę z noga wyżej nie
@Hfishman1: Lo panie. Tu antybiotyk potrzebny bo weszlo zakarzenie
konto usunięte via Android
- 1
Zjadłam szew rozpuszczalny po usuwaniu ósemki. Pękł mi, był i nie ma. Czy prowokować wymioty? Czy nic mi nie będzie?
Pomijam to że pan doktur obejrzy mi buzię. Szew miał się rozpuścić za 4 tygodnie.
#dentysta #stomatologia #lekarz #medycyna
Pomijam to że pan doktur obejrzy mi buzię. Szew miał się rozpuścić za 4 tygodnie.
#dentysta #stomatologia #lekarz #medycyna
Wysrasz, na spokojnie.
@PyraPrzeznaczenia nic ci nie będzie
Od kilku dni jestem chory. Na doraźnej nocnej pomocy, po teleporadzie dostałem antybiotyk. No i ogólnie już w miarę spoko jest.
Z tym że trzecią noc spać nie mogę przez kaszel. Suchy, ostry, napadowy, szczekający. Prawie każdy wdech to reakcja kaszlowa. Zaczyna się 22 kończy nad ranem. W dzień mogę spać normalnie, zero kaszlu... Nic... Przychodzi noc i zaczyna się jazda. :-/
Testu na koronę nie zlecili. Po antybiotyku większość objawów ustąpiła.
Z tym że trzecią noc spać nie mogę przez kaszel. Suchy, ostry, napadowy, szczekający. Prawie każdy wdech to reakcja kaszlowa. Zaczyna się 22 kończy nad ranem. W dzień mogę spać normalnie, zero kaszlu... Nic... Przychodzi noc i zaczyna się jazda. :-/
Testu na koronę nie zlecili. Po antybiotyku większość objawów ustąpiła.
@szczurek_87
To. Jest też w tabletkach
https://www.doz.pl/apteka/p57312-Thiocodin_15_mg__300_mg10_ml_syrop_100_ml
To. Jest też w tabletkach
https://www.doz.pl/apteka/p57312-Thiocodin_15_mg__300_mg10_ml_syrop_100_ml
- 2
@szczurek_87: a no i polecam preparaty na bazie czarnego bzu (sambucol, sambucus). Niby tam hamuja namnazanie wirusów
- 708
Czy wiecie w jakim celu dodaje się kofeinę do leków przeciwbólowych? (。◕‿‿◕。)
Kofeina jest dodawana jako adiuwant, czyli substancja, która nie wykazuje własnego działania przeciwbólowego, ale wzmacnia działanie leku, do którego została dodana. Najczęściej można ją spotkać w połączeniu z paracetamolem lub kwasem acetylosalicylowym, rzadziej z metamizolem. Badania wykazują też wzmocnienie działania przeciwbólowego ibuprofenu, ale takiego połączenia w postaci jednej tabletki jeszcze nie widziałam.
W
Kofeina jest dodawana jako adiuwant, czyli substancja, która nie wykazuje własnego działania przeciwbólowego, ale wzmacnia działanie leku, do którego została dodana. Najczęściej można ją spotkać w połączeniu z paracetamolem lub kwasem acetylosalicylowym, rzadziej z metamizolem. Badania wykazują też wzmocnienie działania przeciwbólowego ibuprofenu, ale takiego połączenia w postaci jednej tabletki jeszcze nie widziałam.
W
- Felonious_Gru
- wentylatorpolowy
- Kuork
- konto usunięte
- kartofel322
- +703 innych
- 131
@dwa__fartuchy: Zrób swój tag
- Wiciu89
- Pan_Kolega
- powsinogaszszlaja
- konto usunięte
- konto usunięte
- +126 innych
@dwa__fartuchy
wiem
będzie więcej takich wpisów? czemu nie macie swojego tagu
Czy wiecie w jakim celu dodaje się kofeinę do leków przeciwbólowych?
wiem
będzie więcej takich wpisów? czemu nie macie swojego tagu
- Wiciu89
- Pan_Kolega
- dwa__fartuchy
- Felonious_Gru
- bambus94
- +59 innych
konto usunięte via Android
- 2
@SPRAWDZANIE_IP a nie ma dostępnego tego samego leku, ale w opakowaniu z np. 90 tabletek?
konto usunięte via Android
- 0
@harpiowata nie ma
Macie do polecenia jakichś naprawdę dobrych lekarzy na teleporadach? Oczywiście prywatnie.
Mieszkam za granicą i teleporaday byłaby wygoda. #lekarz
Mieszkam za granicą i teleporaday byłaby wygoda. #lekarz
1
Jak zapewnić pomoc i opiekę seniorowi?

- Dodaj Komentarz
- #
- #
- #
- #
- #
- #
#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirki!
Bliski przyjaciel mojego Taty uległ ostatnio wypadkowi samochodowemu i potrzebuje konsultacji zaangażowanego i doświadczonego lekarza urologa. Idealnie z doświadczeniem w leczeniu urazów mechanicznych. Czy ktoś z Was może kogoś polecić? Idealnie byłoby w #warszawa lub #lublin.
Z góry dziękuje za pomoc.
#kiciochpyta #nfz #urolog #lekarz #medycyna #niebieskiepaski #zdrowie #pytaniedoeksperta
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6197a8075ec89c000a4c293d
Post
Cześć Mirki!
Bliski przyjaciel mojego Taty uległ ostatnio wypadkowi samochodowemu i potrzebuje konsultacji zaangażowanego i doświadczonego lekarza urologa. Idealnie z doświadczeniem w leczeniu urazów mechanicznych. Czy ktoś z Was może kogoś polecić? Idealnie byłoby w #warszawa lub #lublin.
Z góry dziękuje za pomoc.
#kiciochpyta #nfz #urolog #lekarz #medycyna #niebieskiepaski #zdrowie #pytaniedoeksperta
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6197a8075ec89c000a4c293d
Post
@AnonimoweMirkoWyznania może Guz z Jaczewskiego?
- 0
@AnonimoweMirkoWyznania: prof. Krzysztof Bar z Jaczewskiego, ordynator urologii, przyjmuje prywatnie tu: https://uromedbar.pl/index.php/kontakt dawno temu miałem z nim do czynienia, nie wiem jak teraz podchodzi do leczenia ale w tamtym czasie był najlepszy w swoim fachu jeśli chodzi o chirurgię urologiczną.
I to nie jest reklama, i też nie wiem jak to dziś wygląda ale raczej takie rzeczy to jak pływanie, jak się człowiek raz nauczy to już mu to zostaje.
I to nie jest reklama, i też nie wiem jak to dziś wygląda ale raczej takie rzeczy to jak pływanie, jak się człowiek raz nauczy to już mu to zostaje.
22
Zasłabł przed przychodnią i zmarł. Postępowanie w sprawie nieudzielenia pomocy

- 6
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Dlaczego cebulaki potrafią siedzieć w gabinecie lekarskim tak długo??! Ja nie wiem kurna mać, co takiego można tam robić przez 50 minut? Normalni ludzie siedzą 5 lub najwyżej 10 minut i ciao. Mówię lekarzowi co mi dolega, ten mnie bada, wypisuje lekarstwa i sprawa zalatwiona. Powinien być ograniczony czas przebywania w gabinecie do 10 minut . Co oni tam robią? Rooochają się z lekarzem czy co???
A ludzi w kolejce przybywa i
A ludzi w kolejce przybywa i
- 1
@Ferrystz: może jest stan zagrożenia życia? Na przykład ból w klatce piersiowej. EKG, by wykluczyć zawał (chociaż i tak nie do końca tak się powinno robić), USG by wykluczyć płyn w worku osierdziowym, dokładne osłuchiwanie by sprawdzić czy nie ma jakiejś odmy. Dokładny wywiad pod kątem ostrego zapalenia trzustki, choroby wrzodowej żołądka, refluksu itd.
- 0
@Ferrystz: powinien, tylko skąd niby pacjent ma wiedzieć, że jest w takim stanie? Jakiś tętniak aorty czy hiperkaliemia mogą skąpoobjawowe aż do nagłej śmierci.
- 47
Jak ktoś was raz za razem kłamie w ważnych sprawach to nadal mu wierzycie?
Bóg jak widać dał większości głowę by mieli czym jeść
#bekazpodludzi #bekazcovidian #polska #szczepienia #koronawirus #medycyna #zdrowie #lekarz #bekazpodludzi #bekazpisu
Bóg jak widać dał większości głowę by mieli czym jeść
#bekazpodludzi #bekazcovidian #polska #szczepienia #koronawirus #medycyna #zdrowie #lekarz #bekazpodludzi #bekazpisu
- 5
- 3
A ja dalej pytam dlaczego posłowie i dziennikarze, ktorzy mieli kontakt z Terleckim nie są na kwarantannie?
#bekazpodludzi #bekazcovidian #polska #szczepienia #koronawirus #medycyna #zdrowie #lekarz #bekazpisu
#bekazpodludzi #bekazcovidian #polska #szczepienia #koronawirus #medycyna #zdrowie #lekarz #bekazpisu
@maxPL: bo kwarantanna po kontakcie nie obowiązuje zaszczepionych. Było milion razy XD
- 3
#koronawirus #szczepienia #sarscov2 #covid19 #medycyna #lekarz #zdrowie
Od dawna mówię o cynku ale jestem szurem i oszołomem na wykopie. Ludzie tracą smak i węch ale mają w dupie morfologię w tym kierunku. Przecież pseudo lekarz nie zalecił to nie robię. Ten sam lekarz co nie leczy tylko wysyła na test.
Niech jedzą trawe bez smaku i węchu. Nie moja sprawa :)
Hiszpańscy lekarze zbadali poziom cynku u pacjentów z Covid.
Lekarze z
Od dawna mówię o cynku ale jestem szurem i oszołomem na wykopie. Ludzie tracą smak i węch ale mają w dupie morfologię w tym kierunku. Przecież pseudo lekarz nie zalecił to nie robię. Ten sam lekarz co nie leczy tylko wysyła na test.
Niech jedzą trawe bez smaku i węchu. Nie moja sprawa :)
Hiszpańscy lekarze zbadali poziom cynku u pacjentów z Covid.
Lekarze z
- 1
W naszym badaniu stwierdziliśmy związek między poziomem cynku w osoczu krwi, mierzonym przy przyjęciu do szpitala, a współczynnikiem śmiertelności z powodu Covid-19
Z osocza, to prawie jak wróżenie z fusów. Skoro w stanach zapalnych spada ilość żelaza we krwi, to całkiem możliwe, że cynku także, natomiast on nie znika i siedzi w tkankach.
@Bigbluee: https://www.wykop.pl/wpis/53377493/trzymaj-zelazo-z-dala-od-jader-o-zbednej-suplement/
https://zdrowie.pap.pl/dieta/odkryj-podwojne-oblicze-selenu-i-cynku
- 1
@KollA: I ja sie z toba zgadzam. Zarówno nadmiar jak i niedobór jest szkodliwy i tyczy się to wszystkiego w sumie. Natomiast kazdy wie jak i co je i sam musi zdecydowac czy je odpowiednio aby uzupełnić wszystko naturalnie czy na śniadanie drożdzowke, na obiad frytki a na kolacje chleb z nutellą :)
Twój wpis z wykopu też w 100% prawdziwy. Tez uwazam, że suplementowanie wszystkiego jest modne a sama suplementacja
Twój wpis z wykopu też w 100% prawdziwy. Tez uwazam, że suplementowanie wszystkiego jest modne a sama suplementacja
#zdrowie #okulista #wzrok #medycyna #lekarz #pytaniedoeksperta
Mam problem i nie wiem do jakiego lekarza się udać. Okulista rozkłada ręce.
Często wieczorami a bardziej w nocy pojawia się problem, który wygląda następująco. Podczas oglądania TV gdy telewizor (55 cali, duży) jest oddalony od łóżka jakieś 2,5m a ja go widzę jakby miał 32 całe i był oddalony jakieś 5m. Jest mały a kat widzenia jest jakby szerokokątny. Ma ktoś podobnie? Co robić do
Mam problem i nie wiem do jakiego lekarza się udać. Okulista rozkłada ręce.
Często wieczorami a bardziej w nocy pojawia się problem, który wygląda następująco. Podczas oglądania TV gdy telewizor (55 cali, duży) jest oddalony od łóżka jakieś 2,5m a ja go widzę jakby miał 32 całe i był oddalony jakieś 5m. Jest mały a kat widzenia jest jakby szerokokątny. Ma ktoś podobnie? Co robić do
@S_____ spróbuję, dodatkowo czuje taki lęk, ale nie mogę go określić. Wtedy czuję .... I też nie mogę tego znaleźć opisać. Miałem to kiedyś w dzieciństwie i teraz jest to samo. Ale jak już wspomniałem nie wiem jak to nazwać opisać.
konto usunięte via Android
- 0
@krzychu_kadetem_tera dopoki nie przebadasz akomodacji to nie wiadomo
Idz do optometrysty. Popros o badanie akomodacji, konwergencji, zakresow rezerw fuzyjnych, zezow ukrytych. Moze wyjdzie ze patrzysz ale na zla odleglosc. Jest sporo zaburzen widzenia obuocznego.
Idz do optometrysty. Popros o badanie akomodacji, konwergencji, zakresow rezerw fuzyjnych, zezow ukrytych. Moze wyjdzie ze patrzysz ale na zla odleglosc. Jest sporo zaburzen widzenia obuocznego.




















#przegryw #polska #lekarz #medycyna