Moi dziadkowie Babcia 79 lat, Dziadek 86 lat nie chcą się zaszczepić.
Jednocześnie boją się wirusa, mają mocno przeprane mózgi przez TVP, są zaszczuci, boją się ludzi, nawet po własnym podwórku chodzą w masce.
Chcę ich namówić na zarejestrowanie do szczepionki ale chcę mieć też czyste sumienie, że szczepionka im nie zaszkodzi.
Oni mają już swoje lata, są już słabi. Czy szczepionka jest dla nich bezpieczna?
Nie mogą żyć w ciągłej izolacji,
Mama trafiła wczoraj w nocy do szpitala. Zawroty głowy + wymioty - ni cholery nie wiedzieliśmy co jej jest. Praktycznie żadnych informacji, mama stara się pisać smsy, ale jest osłabiona, prawdopodobnie przez leki. Jedyne co wiem to, że podejrzenie #udar. Próbowałem dziś cały dzień dzwonić, dowiedzieć się czegoś. Od 10 do 15 wisiałem na telefonie do pokoju lekarskiego, bo tak mi mówili, że wtedy lekarz będzie dostępny.
Nikt nie raczył odebrać,
@falwack u mnie tak samo Bródno, od 8 rano nie mam żadnych informacji, wiem tylko, że jest na sorze..Dobrze słyszeć, że wraca do siebie :) Ale uzyskanie informacji to jakiś cyrk ( ͡° ʖ̯ ͡°) w moim przypadku o tyle gorzej, że zaczyna się weekend i dodzwonienie się do lekarza będzie graniczyć z cudem. A czekać na info do poniedziałku sobie nie wyobrażam
Mirki, od rana lekko poraziło mi prawą część twarzy, utrudnione jest dla mnie zamykanie prawej powieki, ciężko mi też się mocno uśmiechnąć. Z tego co wyczytałem w internecie to mam identyczne objawy co osoby z porażeniem nerwu twarzowego. Poza dolegliwościami z twarzą nic mnie nie boli, pozostałymi częściami ciała poruszam normalnie. Dwa dni temu jeździłem na rowerze i to w tym szukałbym przyczyny. Teraz konkretne pytanie: co robić? Do jakiego lekarza sie
Witam czy ktoś z tagu #depresja korzystał z usług psychiatry? Chciałbym zapytać czy warto się do niego udać czy to rzeczywiście pomaga i czy przepisują jakieś leki na nerwy, które nie są jakimiś psychotropami. Słyszałem różne opnie i chciałbym się podpytać kogoś kto miał również problemy ze stresem, nerwami i podobnymi. #zdrowie #pytanie #lekarz #pytaniedoeksperta Mialem ostatnio trochę przykrości w życiu i do tego dochodzi częsty stres z różnych powodów i czuje
@stresS: był i pomaga, jak bardzo to zależy od osoby. niektórym całkiem objawy choroby znikają, innym częściowo jeszcze innym wcale. czasem pierwszy lek zadziała jak powinien, czasem musisz wieeele sprawdzić aż coś zaskoczy.

czy przepisują jakieś leki na nerwy, które nie są jakimiś psychotropami.

nie ma leków na głowę które nie są psychotropami. substancje mające wpływ na świadomość, samopoczucie, percepcje, nastrój, zachowanie są psychotropowe (psychoaktywne)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@stresS: szukaj pomocy póki jesteś w stanie. Nie zrażaj się po pierwszej turze leczenia, czasami potrzeba przejść przez kilka leków żeby znaleźć ten dobry.
Możliwe że u ciebie nie chodzi o depresję konkretnie tylko np. nerwice, wtedy leczenie jest prostsze i do pewnego stopnia można pomagać preparatami ziołowymi.
@RVifon Już parę razy ktoś pytał o pediatrę we Wrocławiu, Kaliszu i Łodzi i z tego co wiem wszyscy wybrali się do Gdańska do lekarza przy dworcu, jakiś tam zaj3bisty spec jest.
Lekarz Bartosz Fiałek, ekspert, specjalista w dziedzinie reumatologii, popularyzator wiedzy medycznej.

Koronawirus a przeciwciała. Czy warto je badać? Lekarz: To nie ma sensu
https://wydarzenia.interia.pl/autor/magdalena-raducha/news-koronawirus-a-przeciwciala-czy-warto-je-badac-lekarz-to-nie-,nId,5141209

TL;DR; Badanie p/ciał: nic nie wnosi, strata pieniędzy, nie niesie ładunku merytorycznego, bez sensu.
//
#lekarz #medycyna #zdrowie #koronawirus #ratownikmedyczny #covid19
@kjjbox
@Niedozdarcia2
Reumatolog wypowiada się w sprawie wirusologii. #!$%@?ąc od szczepień i covida to widzę, że coraz więcej rośnie nam pseudo celebrytów w środowisku lekarskim. Dziwne to, bo za myślo-zbrodnie w środowisku wypowiedzianą na głos często jest dywanik u dyrektora lub okręgówce lekarskiej.
Jaki kraj tacy specjaliści, teraz czekać tylko na proktologa , który będzie się lansował na epidemii.
SIBO zdiagnozowane nieco ponad rok temu, choruję prawdopodobnie od lat (choć wtedy jeszcze nie wiedziałem, co mi jest). Naprawdę zazdroszczę ludziom, u których sprowadza się to tylko do problemów żołądkowo-jelitowych. Ja nie mam większych biegunek czy zaparć, mam za to: codziennie wzdęcia i powiększony, twardy brzuch, praktycznie non stop, bez względu na to co zjem (głównie jakby po lewej stronie na dole), zmęczenie, mega senność (zwłaszcza po jedzeniu), zaburzenia koncentracji (to się
@Pozytyvny: generalnie tak sobie, raz lepiej raz gorzej, szału nie ma. Skończyłem kolejny kurs xifaxanu i to już chyba ostatni bo nie ma sensu ładować tego w siebie więcej skoro średnio działa. Polecam częściowo hydrolizowaną gumę guar (błonnik pokarmowy) 5g dziennie, trochę wspomaga pracę jelit. Mam raczej biegunki na przemian z zaparciami, choć wypróżnienia nie są u mnie aż takim problemem jak ciągłe wzdęcia, brain fog i multum różnych nietolerancji/alergii pokarmowych
Mnie zastanawia czy mówić dentyście podczas wizyty że budzę się w nocy z dreszczami cały mokry, co według mnie jest oczywiście wina jakiegoś tam zakażenia w okolicy zęba. Czy jednak nie mówić bo może się wystraszyć że mam covida? #dentysta #lekarz
#medycyna
#pomocy #lekarz #pytaniedoeksperta

Dziewczyna - omdlenie, po upadnieciu na podłodze dziwnie ją wyprostowało. Sytuacja miała miejsce 10 min temu. Nic nie pamięta, była siku i po powrocie zauważyłem, że dziwnie wisi na drzwiach rozsuwanych do pokoju. Podbiegłem (rozwalając sobie nogę) ale nie udało mi się jej całej złapać. Ogólnie czuje się dobrze, mówi że nic nie pamięta. Temperatura 37.8, od tygodnia na coś choruje, lekarz przepisał jej antybiotyki (już skończyła wczoraj ostatnią
@tHoePs: testu na covid nie dostała, ja też - mimo, że tydzień wcześniej też byłem chory i dostałem ten sam antybiotyk, ja w dodatku nie miałem węchu. Jak mówiła lekarzowi o tym to stwierdził, że jak chce to może się zapisać na test gdzieś na stronie NFZ