Mireczki, mam taki problem medyczny.
Od 3-4 lat mam regularnie zapalenie górnych dróg oddechowych - zanim był koronawirus i było to modne. W wakacje mam spokój, zaczyna się jak temperatura lekko spada.
Przeważnie zaczyna się od podrażnienia jamy nosowej, potem idzie do gardła i najczęściej tutaj się zaczyna wojna. W ciągu ostatnich 3 miesięcy byłem chory 3 razy. Pierwszy raz nie wziąłem antybiotyku tylko L4 + jakieś lekarstwa typu Tantum Verde, Glimbax
@kontodlabeki: @Cobakel: umówiłem się na dzisiaj do laryngologa. Miałem iść na TK, ale nie mieli już dzisiaj miejsca. Pójdę jak zaleci mi laryngolog.

@wolter_wait: nie brałem na każdą chorobę antybiotyku, średnio raz na rok przez ostatnie 3-4 lata. Chory na gardło jestem częściej i oprócz gardła nic. Miałem wiele razy kontakt z grypą, z różnymi wirusowymi infekcjami i nic mnie nie bierze, tylko te zasrane gardło.
Ale zaciekawiłeś mnie
Mireczki może ktoś podsunie jakiś pomysł co można w takiej sytuacji zrobić...
Znajoma ma babcie (85lat), która ostatnio się pochorowała. Trafiła do szpitala, tam zaczęli robić pierwsze badania, stawiać jakieś diagnozy, wdrażać leczenie. ALE... Babcia stwierdziła, że "lekarze to się nie znają, że ona się sama lepiej wyleczy", no i się wypisała na żądanie ze szpitala - w takim stanie, że nie była w stanie sama funkcjonować. W domu przestała chcieć brać
@EmANDeM: mam obecnie podobny problem z dalekim krewnym. Jako, że jest to osoba samotna, to zaangażowana jest opieka społeczna. Policji, pogotowiu i opiece kazał #!$%@?. W środę jadę do niego z opieka i psychologiem. Będą chcieli go ubezwłasnowolnić i zamknąć w środku, ponieważ zagraża sobie (jest w stanie agonalnym i jest samotny). Opiekunka powiedziała, że sąd wyda decyzję, ale to trwa rok-dwa. W tym czasie chłop umrze.
"Wiem, ale tak działa
Cześć, od ośmiu lat zmagam się z lekkim niedosłuchem prawego ucha, audiometria w porządku, pierwsza tympanometria wykazała ubytek na wysokich częstotliwościach, druga tympanometria wykonana po roku czasu w szpitalu przy okazji wycinania migdałków wyszła okej. Dostawałem masę tabletek od laryngolog ów i nic nie pomagały. Czy jest tutaj jakiś laryngolog lub osoba która jest w temacie i może coś doradzić? Dodam iż w tym uchu chwilę po zakończeniu ziewanie przez sekundę strzela
Ostatnio słyszałem że gdzieś w dalszej rodzinie, lekarz poradził dziewczynie, że jak bedzie chciał w przyszłości zajść w ciążę to żeby lepiej się nie szczepiła. Coś takiego jest możliwe w sensie że lekarz tak mógł poradzić? Miejsce akcji to jakaś wiocha albo małe miasteczko, no ale mimo wszystko jak lekarz tak powiedział to trochę przegięcie. Potem to poszło dalej i kilka osób z rodziny się ponoć też nie zaszczepiło.

#szczepienia #koronawirus #
#anonimowemirkowyznania
cześć, mam taka sytuację zdrowotna
seks bez zabezpieczenia ze stara kolezanka, po paru dniach swedzenie cewki i pieczenie rano,


Czy jest tutaj ktos z podobnymi doswiadczeniami? Na co zrobić badania / jakie? PCR / posiew / wymaz?
Zakładajac chlamydię lub rzeżaczke - da się to wyleczyć bez antybiotyków?

#zdrowie #medycyna #medycynanaturalna #choroby #lekarz #diagnostyka #chorobyweneryczne #seks

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość
Dzisiaj pojawił mi się dziwny, nowy objaw.
Po każdym kaszlnięciu z opóźnieniem (kilka-kilkanaście sekund) pojawia się dziwny ból po prawej strony szyi (ew. też okolice obojczyka) trwający również kilka-kilkanaście sekund.
Taki rozproszony, ale bardzo nieprzyjemny. Sam kaszel mi prawie nie przeszkadza(ł), ale ten ból który się dzisiaj pojawił już tak, bardzo niekomfortowe uczucie.

Co to jest, normalny objaw covida/grypy? Czy mam się bardziej martwić? Miał tak ktoś?

Wyczytałem, że może to być
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
30 powoli puka do mych drzwi, myślę że to dobry moment na zrobienie jakichś konkretniejszych badań kontrolnych. Znalazłem taki pakiet w #medicover - świadomy mężczyzna. 750zl, komplet badań do zrobienia podczas dwóch wizyt. Robił ktoś coś podobnego? Moze jakiś inny dostawca ma ciekawszy pakiet. Może czegoś tu brakuje a co wypadałoby zbadać? #zdrowie #lekarz #niebieskiepaski
Pobierz
źródło: comment_1636463382DhkcIjjsw2u9q9zrvvI1f1.jpg
@kibellos: Jak tragedia, to nie ma co z nim gadać, ale chyba zawsze można znaleźć innego, bo chyba nie ma ograniczeń.

A może w innej przychodni będzie podobny pakiet za mniejsze pieniądze, a jak nie i chcesz tam iść, to warto dodać wit.D.
Nic innego nie przychodzi mi do głowy :/
Witam witam i o moje #zdrowie a także poradę medyczną pytam. Coś mnie dopadło, a Sprawa wygląda tak, że:

Wstałem dzisiaj rano jakby lewą nogą, jakiś taki nieco zmęczony, nie swój. A od lewej strony łóżka to ja mam ścianę, więc nie było fizycznie opcji, żebym lewą pierwszą postawił - prawa noga na pewno miała pierwsza kontakt z podłożem, jak co dzień.Wzbudziło to moje podejrzenia, ale dałem sobie szanse. Posiedziałem jeszcze,
Pobierz
źródło: comment_1636457932CZWGrxewzeDz3t5QDSQkRj.jpg

Co mnie dopadło?

  • Raczej przeziębienie 25.9% (7)
  • Raczej grypa 14.8% (4)
  • Raczej na pewno covid 59.3% (16)

Oddanych głosów: 27

Ej mam pytanie. Bylem dzisiaj u chirurga i podslyszalem historie dziewczyny, ktora ma miec operacje, z tego co slyszalem na cito (jakies akcje ze SORem wlacznie), ale nie chca jej dac terminu, bo nie ma testu na koronawirusa i kazali wrocic do lekarza ogolnego i wykonac test. Zaden antyszczepionkowiec, mowila ze zaszczepiona.

I w sumie nasunelo mi sie pytanie, co jesli by jej wyszlo ze jest pozytywna? A potrzebuje PILNIE operacji?

Serio
Jest juz po 22 wiec moge zadac wstydliwe medyczne pytanie. Od ok. 3 miesiecy obserwuje plytkie oddychanie w nocy przez nos. Rankiem mam..hm...mowiac szczerze bardzo twarde "kozy" ktore zapychaja nos. #medicover zrobione testy alergologiczne i standardowa diagnoza: jezdzic obserwowac.
Regularnie plucze irigasinem ale poprawy brak. Zastanawiam sie co to moze byc. Bylo robione przeswietlenie zatok, ale wykluczyli zwezona przegrode.

#medycyna #oddychanie #lekarz
Minął rok od tego wpisu (21.10.2020) klik a Ministerstwo Zdrowia dalej nie załapało i nie potrafi zrozumieć najprostszych praw fizyki. Tragedia.

instalacja tlenowa nie wytrzyma tak dużego obciążenia (271 pacjentów pod tlenem; instalacja jest wybudowana dla ok. 80 pacjentów)

Uprzedzaliśmy, że instalacja nie obsłuży 271 pacjentów, ale ministerstwo swoje"


Całość: https://wiadomosci.onet.pl/warszawa/warszawa-szpital-praski-wstrzymal-dalsze-przyjecia/g2l8xlb
//
#pdk #koronawirus #medycyna #zdrowie #szpital #lekarz #sluzbazdrowia #heheszki ? #bekazpisu