@Fan_Morawieckiego: Czemu ci durnie nie piszą takich poematów o ludziach, którym lockdown zabrał wszystko, doprowadził na skraj bankructwa i doprowadził do punktu bez wyjścia, gdzie dla niektórych jedynym wyjściem to samobójstwo. Rozwodzą się tylko nad staruszkami, którzy już swoje życie przeżyli zapominając o wielu pracowitych ludziach w sile wieku, którzy nie mają już po co żyć.
@red7000: Lekarz ma nie nakręcać paniki bo to przez nią normalni ludzie tracą pracę. Ja wiem, że przez pandemię wielu medykom zgadza się rachunek na koncie bo oni też prowadzą biznes. Ciekawe czy byliby tacy proepidemiologiczni jakby przez pandemię pozamykali ich miejsca pracy.
Hej mam 25 lat i trochę krępująca sprawa, ale za każdym razem jak wracam z toalety i siadam już na fotelu to czuje, że kilka kropelek moczu mimo wszystko jeszcze zostało i wypływa z penisa.
Nie wiem na ile to normalne, bo mogę wstrząsać, wycierać po wysikaniu a i tak pare kropel 3-4 wyleci i lekko moczy mi to bokserki.
@Lesrley ja tak zawsze mam jak zaczynam ranna zmianę, kładę się 22:00 o 1:00 dalej oczy jak 5pln potem budzisz się co godzinę kontrolnie. I cały poniedziałek w dupe.. Poniedziałek Ty #!$%@?!
@Lesrley: Ja bym spróbował zdalnej wizyty u internisty, np. przez znanylekarz. Popros o hydroksyzyne, powinien bez problemu wypisać. A to może pomoc Ci zasnąć w tej sytuacji.
Moja pandemia. Dzisiejsze pranie maseczek wielkorotnego użytku (za 5 złotych sztuka np. w Biedronce, Action) zapobiegajacych zazarażeniu wirusem SARS–CoV–2 wywołującym COVID19 na którą to chorobę w Polsce zmarło już ponad 50 tysięcy ludzi.
@iEarth: no właśnie dlatego pytam czy może jest jakiś sportowy który bardziej się w tym specjalizuje, żebym nie musiał takiego objazdu robić, przynajmniej nie na początku i nie w ślepo.
@zalozylem_usunalem_powrocilem: @taktoto: ciekawe jak psychika tysięcy przedsiębiorców którzy tracą dorobek życia i traktuje się ich jak najgorszych przestępców
@Matsew nie ma żadnych witamin, które by pomogły. Jeżeli tylko jesteś ubezpieczony, to skierowanie do poradni endokrynologicznej a dalej to już zgodnie z zaleceniami. Jakoś zostałeś zdiagnozowany, więc najtrudniejsza część za Tobą. A problem z tarczycą potrafi rozpierd#lić cały organizm, więc bym tego nie bagatelizowała.
@Rafalski45: Mam 18 dni starego urlopu. I mam babcie w tymczasowym. Urwał mi się z nią kontakt. Napewno lepiej by jej było jakby zobaczyła znajomą twarz a przy okazji jakieś obiady bym podawał innym.
Po jakim czasie L4 może pojawić się na IKP albo stronie zusu? Lekarz napisał mi że wysłał ale po godzinie dalej nie ma na ikp. #pytanie #kiciochpyta #lekarz
@mr_gentleman: Czy przepisanie się do przychodni przez e-pacjenta normalnie funkcjonuje? Wybieram tam lekarza i po wszystkim? Wybaczcie, że pytam, ale już nie raz spotykałem się z głupotą w postaci takiej, że pomimo wniosku elektronicznego to i tak trzeba jeszcze składać jakieś papiery fizycznie w placówce.
@mr_gentleman: o ile lekarz, którego wybierzesz ma wolne miejsca, bo zgodnie z przepisami może mieć max. 2750 pacjentów. A z tego co właśnie sprawdziłem wynika, że mój lekarz, który od dawna nie ma wolnych miejsc, jest możliwy do wyboru w systemie NFZ.
@jmuhha: nie ma za co:) Ale nie wiem czy to się stosuje u nas w szpitalach, jak słucham lekarzy to mówią często, że płuca zajęte w x%. Czyli skala procentowa:) Przy okazji mogę podpytać znajomych lekarzy ze szpitali kowidowych.
Czy jest możliwe aby mieć zbyt niski poziom Złego cholesterolu (LDL)? Mama podobno jest zagrożona wysokim ryzykiem zawału serca i udaru mózgu i ma w wynikach krwi LDL = 62mg/dl a jako norma jest pisany [70,00 - 135] i zaznaczone jest literą L czyli Low...komputer 'wypluł' że za niski wynik. Lekarka nr 1 wiedząc że mama ma wysokie ryzyko udarów i zawałów i powiedziała - LDL za niskie. Powinno być minimum 100.
@Hodofca: teraz to nawet do <40mg się ciśnie. można mieć za mało cholesterolu, ale w przypadku dużego ryzyka sercowo-naczyniowego im mniej, tym lepiej.
@Hodofca: Lekarka nr 2 miała rację ;) Trójglicerydy trochę za wysoko ale to już kwestia diety, trochę mniej węglowodanów, więcej białka i zdrowych tłuszczów, i powinno się unormować.