✨️ Czy w Polsce można dorobić się uczciwie?
Pewien wykopek miał racje i nie pamiętam dokładnie wpisu ale generalnie w tym kraju nie da się uczciwie dorobić xD Ja wiem że można psioczyć na przedsiębiorców, lekarzy, itd. ale ten kraj dosłownie uczy cie że trzeba kombinować, oszukiwać albo szukać luk bo tylko wtedy masz jakiś bonus, awans społeczny albo po prostu nie klepiesz biedy. Nie znam nikogo kto by się dorobił na
mirko_anonim - ✨️ Czy w Polsce można dorobić się uczciwie? Ⓘ
Pewien wykopek miał racj...

źródło: 1addcb5dd01f3c330da2d63742c94a5239f4208fd610969035cf551bf4608c3f

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Amazon, ranna zmiana, prime week, z-------l codziennie po 10 godzin, obite zebra i odciski na stopach z dosłownie odcisk na odcisku. Zapowiada się świetna zabawa. Nie zapomnijcie mirki zamawiać po 10 bieżni i kosiarek. #przegryw #kolchoz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#przegryw od poniedziałku muszę się dowiedzieć czy w #kolchoz mi przedłużą umowę zlecenie czy zaproponują uop, ale bym sobie gdzieś pojechał na wycieczkę spać pod chmurką a nie tylko tryb praca dom od kwietnia
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

4 brygadowka na produkcji to najbardziej p----------y system jaki znam. Pracuj 6/7 dni pod rzad i miej tylko 2-3 dni wolnego XD U mnie niedziele są dodatkowo po 12h od 6 do 18 i od 18 do 6 xD Najgorsze jest to, że jak ktoś mieszka w mieście powiatowym 20-30 tysiecy mieszkancow to ma wybór albo 4 brygadówka w obozie pracy albo na bezrobociu siedziec xD #kolchoz #przegryw
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chodzę do kołchozu tylko ze względu na dziedziczenie. Inaczej nie wstawałbym z łóżka. Wizja, że na koniec miesiąca muszę oddać 1/3 wypłaty jakiemuś landlordowi albo 1/2 do banku na poczet 20 letniego kredytu hipotecznego....dla mnie to jest koszmar na jawie. To już lepiej iść do zakonu albo wyjechać na Bliski Wschód i zostać pustelnikiem. W tym wstrętnym więzieniu grzechu da się egzystować wyłącznie jako dziedzic
#kolchoz #praca #
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak wygladaly u was początki w spawaniu po kursie, Janusze w kolchozach wrzucali was na latwe prace czy nie p--------i sie w tancu i dawali na najbardziej odpowiedzialne prace? Potrzebuje slowa otuchy, mnie w----ł Pan Mirek na spawanie konstrukcji pod nową hale, gdzie ja ledwo co pracuje z rysunkiem technicznym i ledwo co zaliczyłem próbkę w pionie która pozostawiała wiele do życzenia xD mam wrażenie, ze każdy ma w chuju co robie,
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czy nie p--------i sie w tancu i dawali na najbardziej odpowiedzialne prace?

mnie w----ł Pan Mirek na spawanie konstrukcji pod nową hale


@emilch123: jesteś pewien, że wiesz co to są odpowiedzialne konstrukcje? Odpowiedzialne z takich pospolitych to są zbiorniki ciśnieniowe, jak yebnie zbiornik powietrza to znika budynek gdzie stał. Taka hala stalowa, to jest zaraz za spawaniem płotów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

i sobie tak leżała przez 3 tygodnie dopóki nie nadszedł
  • Odpowiedz
@emilch123: Jak będziesz miał kiedyś okazje być w jakiejś hali rodem z PRL, to spójrz jak jest "pospawana" ( ͡° ͜ʖ ͡°) i ch0j, stoi do tej pory ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak na poważnie, to nie zrażaj się, trochę praktyki i będzie git.
  • Odpowiedz
Na głównej był artykuł, że jakiś lekarz zarabia 2800 na godzinę xD.

Czyli jak po weekendzie skoczy na dyżur i przyciśnie go kloc po wczorajszym chamskim kebabie to za sranie otrzyma z budżetu jakieś 1400 zł.

Nieźle się tam k---a bawią za nasze. A ty Areczku ciężko pracuj przy maszynie to się może dorobisz w końcu tej kawalerki w wieku 35 lat xD.

#kolchoz #lekarz #lekarz100k
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzisiaj w pracy włączam komputer, próbuje się zalogować i nie mogę. Potem się dowiedziałem, że firma wprowadziła uwierzytelnianie przez Microsoft Authe.. (coś tam) i żeby się zalogować do komputera to musimy mieć aplikacje na telefonie na którą dostaniemy kod do logowania.

No tyle, że nie mamy telefonów służbowych i wychodzi na to, że mamy to robić przez prywatne telefony ¯\(ツ)/¯ I ja się pytam z jakiej racji ja mam coś instalować na prywatnym
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie dotyczące branży remontowo-budowlanej, czy ktokolwiek tutaj prowadził taką działalność solo? Jakie są nieoczywiste problemy lub na co mam zwracać uwagę, jak ogólnie wygląda załatwianie zleceń, rozliczanie się itp.

Obecnie pracuje jako stolarz płyciarz, praca w miare ok lecz problem polega w tym, że szef coraz większe obowiązki na mnie przekłada a pensja wciąż taka sama. Były momenty że praktycznie samemu trzeba było złożyć meble na warsztacie oraz zamontować je na miejscu u
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach