Miałem sobie za złe, że chciałem regularnie medytować, a g---o z tego wyszło. Jednakże zapomniałem, że przecież rysowanie, które może się przeciągać godzinami, jest bardzo medytacyjna czynnością. Ja jestem z tych, których myśli gonią się legionami dzikich gonów pod kopułą mojej głowy, a gdy dłubie tym cienkopisem i słucham szurania o papier, patrzę jak tusz się rozlewa na kształty, to, heh, niech tak to ujmę - słyszę ciszę myśli. Wynurzam się z
Lecerdian - Miałem sobie za złe, że chciałem regularnie medytować, a g---o z tego wys...

źródło: temp_file1137746248456832953

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lecerdian O tak, szczególnie dzierganie takich tekstur cienkopisem to jest odpływ w inny świat. Przy czym w trakcie rysowania widzę raczej zbiór plam, a dopiero jak się bardziej włączę z powrotem, to mi się to w obiekt układa. Czasem mam dziwaczne wrażenie, że to ktoś narysowal za mnie.
Do digitalu ni w ząb się nie mogę przekonać, nie cierpię rysika bez oporu ślizgającego się po ekranie. Musi być skrobanie czymś po
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jakieś protipy jak znaleźć dobrego terapeutę nie naciągacza na #depresja ?
Jako facet na pewno lepiej mi iść do gościa bo babka może gardzić słabym mężczyzną.
Podobno też nurt psychodynamiczny dobry, ale nie wiem.

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: zalezy jakie masz problemy ale z mojego doswiadczenia wieloletniego u roznych terapeutow to najlepsza wydaje sie terapia poznawczo-behawioralna, bo ma udokumentowana skutecznosc. czyli na kazdy problem jest skrypt i plan działania konkretny, ktory realizujesz przy pomocy terapeuty.
u innych jak bylem to mnie w-------i zawsze :D a jeden ciagnal kase przez poltora roku i chvja pomogl
  • Odpowiedz
w moim s----------u wielką rolę odgrywa #samotnosc , nawet kiedy idę na 3-4 minuty zrobić kawę/herbatę muszę wziąć telefon i odpalam tiktoka czy twitcha, żeby cokolwiek leciało, mimo że nawet tego nie oglądam, pierwsze co jak wyjdę z domu to słuchawki i muzyka, nienawidzę ciszy, nawet jak idę spać to coś musi być w tle, dosłownie kilkanaście sekund bez słyszenia czegoś = bardzo duży dyskomfort psychiczny dla jego
#s----------e #
SmaczneBenzodiazepiny - w moim s----------u wielką rolę odgrywa #samotnosc , nawet ki...

źródło: 59vpzjyoutaa1

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SmaczneBenzodiazepiny: uwielbiam ciszę i napawanie się nią. Mam cicho w domu i jak jadę od święta do miasta to czuję się przebodźcowana, jak przerażone dzikie zwierzę, fobia wywalona w kosmos. Czasem jak za dużo myśli i smutku się kłębi to wtedy maraton filmowy i dużo ukochanej muzyki bardzo pomaga jak najbardziej.
  • Odpowiedz
Wielu z was myśli sobie,że będzie szczęśliwym jak znajdzie sobie dziewczynę, a tak naprawdę jeśli teraz nie jesteś szczęśliwy to mając dziewczynę będziesz szczęśliwy krótkotrwale a potem sobie wkręcisz: nie mam swojego domu,samochodu i nadal jestem smutny albo,że nie masz takiego ciała idealnego lub nie podróżujesz po świecie jak inni.
Prawda jest taka,że zawsze nam będzie mało tak jest skonstruowany nasz zwierzęcy mózg.
#przegryw #depresja #psychologia
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Prawda jest taka,że zawsze nam będzie mało tak jest skonstruowany nasz zwierzęcy mózg.


@Kodzirasek:
zwierzęcy tak jest skonstruowany. na szczęście mamy też wyższe funkcje niż tylko te zwierzęce :)

człowiek z poczuciem braku szczęścia będzie zawsze nieszczęśliwy... taki człowiek myśli że samochód da mu szczęście. Potem pracuje nieszczęśliwy żeby tylko mieć samochód, po roku kupuje samochód cieszy się nim przez tydzień a potem znowu jest nieszczęśliwy... wiec wkręca sobie że żona
  • Odpowiedz
W punkt w końcu ktoś zrozumiał co miałem na myśli.


@Kodzirasek: większość ludzi tego nie ogarnia...
myślą że trzeba mieć pragnienie(poczucie braku) żeby mieć motywację aby coś robić, że trzeba od poniedziałku do piątku cierpieć i się poświęcać żeby zasłużyć na odpoczynek w weekend... a w jakiejś dłuższej perspektywie zdobyć obiekt pragnienia...

nie ogarniają że "szczęście to sposób podróżowania, a nie
  • Odpowiedz
@Kodzirasek: no to jesteś lepszą wersją samego siebie, albo ja nie rozumiem twoich definicji
zgadam sie że walka o pieniądze czy kobiety to żródło napięć, nie wszystko od ciebie zależy i nie każdy to lubi
ale chcieć być lepszą wersją samego siebie - to uczyć się, ćwiczyć, mieć zainteresowania - to ci raczej nie zaszkodzi
  • Odpowiedz
i dopiero zaakceptuje jak będzie lepsza wersja rozumiesz ?


trochę jest mi obce to jak można siebie nie akceptować,
mam dużo rzeczy że bym zmienił to czy tamto,
to są powiedzmy sprawy czy zachowania do poprawy,
ale samo akceptowanie siebie jako osoby to nie wiem jak to działa bo chyba nigdy nie mialem takich myśli
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ktoś kiedyś pisał że idąc do psychiatry i mówiąc że się nie ma energii dostaje się jakiś dobry towar, a w najgorszym wypadku SNRI.
Ktoś kojarzy o jaki lek może chodzić?
#depresja

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś kiedyś pisał że idąc do psychiatry i mówiąc że się nie ma energii dostaje się jakiś dobry towar,

nie dostaje się.

Ktoś kojarzy o jaki lek może chodzić?

nic innego niż SNRI, bupropion, małe dawki amisulprydu, ssri z tych aktywizujących nie dostaniesz najpewniej. ew kombinację w stylu California rocket fuel jak nic innego nie działa.

to
  • Odpowiedz
jedną z moich nielicznym motywacji do kontunuowania tej z------j egzystencji jest rozwój technologii. Nie mogę się doczekać realistycznych symulacji do których będę uciekał przed rzeczywistością albo gdy medycyna pójdzie tak do przodu że będę mógł se przenieść mózg do jakiegoś robotycznego ciała i na zawsze uwolnić się od tego ścierwa w którym jestem obecnie uwięziony.
#przegryw #depresja #samotnosc #fobiaspoleczna
G.....7 - jedną z moich nielicznym motywacji do kontunuowania tej z------j egzystencj...

źródło: tenor

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Glock17: niestety jeśli uciekniesz do świata wirtualnego podpadniesz w jeszcze gorsza sytuację niż jesteś, jeśli twoje fizyczne ciało nie jest w stanie zmusić ciebie do aktywnego wykonywania rzeczy żeby zapewnić sobie dobrobyt to w wirtualnej rzeczywistości twoja skopiowana psychika będzie tylko poglebiała staczanie się, pozbawiona bodźców fizycznych

Nigdy nie trafisz do wirtualnego świata bo nie jesteś wartością dodana dla systemu, nie ma sensu symulować obiektu który się nie rozwija naturalnie
  • Odpowiedz
Nie ma to jak mieć r-------e zdrowie psychiczne i fizyczne i na dodatek mieć jeszcze presję tego, żeby dbać o kogoś innego.
K---a, ja nie potrafię. Chciałbym, ale chcieć to za mało. Jestem zbyt słaby.
Jestem jedną, wielką porażką.

Czemu to wszystko zaszło tak daleko...

#depresja #s----------e #gorzkiezale #zalesie #patologia
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

O gurwa o gurwa o gurwa o gurwa o gurwa
To był jeden z tych filmów na których ryczałem
Mógła mieć w tym jakiś udział jego tematyka i to że #depresja i #nerwica mnie wtedy po raz pierwszy zmiotły z planszy i emocje we mnie szalały i szukałem odpowiedzi na pytania i wgl

Chodtok - O gurwa o gurwa o gurwa o gurwa o gurwa
To był jeden z tych filmów na który...

źródło: 1000013954

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z jednej strony kocham swoją emocjonalność i np możliwość wzruszenia się głęboko przy oglądaniu filmu słuchaniu muzyczki czy podziwianiu piękna natury
Albo czerpania olbrzyyyymiej radości z dobrych chwil i wgl
A z drugiej nienawidzę tego co dzieje się w trudnych chwilach tego przejmowania wszystkim razy milion i towarzyszącego bólu potrafiącego mnie zabić i wyłączyć z funkcjonowania na dłuuuuuuugo
Tego że nie umiem nad nim zapanować
Czasem do tego stopnia że mi się ulewa i obarczam nim
Chodtok - Z jednej strony kocham swoją emocjonalność i np możliwość wzruszenia się gł...

źródło: 1000013858

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kocham swoją emocjonalność i np możliwość wzruszenia się głęboko przy oglądaniu filmu słuchaniu muzyczki czy podziwianiu piękna natury


@Chodtok: Literalnie.
W ogóle RELuje tak w 100% z Twoimi wpisami.

Najgłębsze wspomnienia to właśnie natura i jakiś majestatyczny krajobraz, wzruszające sceny...
Chciałbym tak: (,)
M.....r - >kocham swoją emocjonalność i np możliwość wzruszenia się głęboko przy oglą...

źródło: 98e235cecef0ea27e92d2a478c67cc8d7e49ae18732dbca0281b2a9356611e16-41.jpg_ooooxooxox_1280x720

Pobierz
  • Odpowiedz