Jak ktoś ci mówił żebyś wyszedł na dwór i pobiegał to wcale nie tak bardzo mijał się z prawdą

Wychodzi że im bardziej intensywny trening tym lepsze wyniki wyjścia z depresji, na samym dole do porównania SSRI

Running from depression: A systematic review and network meta-analysis of exercise dose and modality in the treatment for depression


https://www.bmj.com/sites/default/files/attachments/bmj-article/pre-pub-history/bmj-2023-075847_proof_hi_1.pdf
secs - Jak ktoś ci mówił żebyś wyszedł na dwór i pobiegał to wcale nie tak bardzo mij...

źródło: F1.large

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@secs: nie uważasz, że to jest nieco 'niepokojące'? praktycznie wszystkie źródła są niskiej jakości, nie?
certainty rating - very low => The true effect is probably markedly different from the estimated effect
  • Odpowiedz
@secs Biegałem i działa tylko doraźnie. W trakcie biegu i chwilę po czujesz tej cały "haj biegacza" natomiast w codziennym funkcjonowaniu większych efektów nie zauważyłem
  • Odpowiedz
#wojsko szarpie ludzi z problemami psychicznymi, jak ktoś pokazuje l4 że ma depresję to dla nich sygnał, że tego Pana bardzo bardzo chcemy przeszkolic więc wysyłają mu wezwania co tylko zwolnienie lekarskie się konczy. Co za idiota tym steruję? Albo idiotka? Chca nieszczęścia? #depresja #wezwanie
kropek - #Wojsko szarpie ludzi z problemami psychicznymi, jak ktoś pokazuje l4 że ma ...

źródło: temp_file6118124944666596139

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy sponsorowanie lasek jest złe? Mam na myśli stawianie jakiegoś jedzenia, wyjazdy, itp. Nie mówię tu o jakiś top laskach i luksusach ale bardziej takich, dla których wyjście na sushi to już coś :P. Problem jest taki, że jestem przegrywem bez szans na znalezienie kogoś i prawie całe życie przesiedziałem w domu. Dla mnie takie wyjście z dziewczyną to jak terapia - wychodzę do ludzi, w fajne miejsca
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chyba wchodzę na wyższy level depresji i nerwicy. Pierwszy raz zawitały u mnie objawy psychosomatyczne. Nagłe kłucia w klatce piersiowej. Wystraszona zapisałam się do kardiologa, ale po badaniach bardzo miła lekarka pogratulowała mi wzorowych wyników. Bieda, niesatysfakcjonująca praca, brak większego sensu życia i jeszcze to ( ͡° ʖ̯ ͡°) #depresja #nerwica #zalesie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

to już jest nie do wytrzymania, 3 lata temu zaczęła mi się nerwica lękowa, od momentu gdy zrobiło mi sie słabo i myślałem, ze zawał czy coś, wszystkie badania, rezonansy i git. Najgorszy objaw po pierwszym ataku to 5 miesięcy kręcenia w głowie, uczucia bycia po 2 piwach, wszystko zwalaniało, kolejny epizod wkręciłem sobie, ze mam płytki oddech i cos z sercem i musiałem echo zrobić xd. Kolejny to randomowo podczas jazdy
azek - to już jest nie do wytrzymania, 3 lata temu zaczęła mi się nerwica lękowa, od ...

źródło: pobrane (6)

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@azek: może masz uran w ścianie? Albo poprzedni lokator pestycydami walczył z myszami i stale lekko się trujesz przebywając w pomieszczeniu?

Najlepsze, że to prawdziwe przypadki.
  • Odpowiedz
22 lata cierpienia. Niewyobrażalnego cierpienia jako odpad genetyczny i społeczny, zamiast mnie pożądać to kobiety mną gardzą. Każdy wokół związki, imprezy, s--s, fwb, przyjaźnie, znajomości a ja nic z tego nigdy nie miałem. I mieć nie będę. Nigdy nie miałem łatwego życia, nie to co te wszystkie j----e Julki i p--------e chady.

Dla nich jestem karaluchem, gardzą mną i smieją się że mnie. Nie rozmawiają ze mną, nie zagadują. Nie siadają koło
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Od 15 lat szczytem satysfakcji jest dla mnie samotne zjedzenie zwykłej kolacji jako chwila oderwania, ulgi po całym dniu. Nie lubię siebie . Co gorsza nie lubię świata zewnętrznego, bo mnie przeraża. Za duża nieprzewidywalnosc, za dużo zmiennych.
#przegryw #depresja

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): @MetalowyBieg:

@mirko_anonim spróbuj poszukać więcej drobnych acz przyjemnych rzeczy i życie stanie sie lepsze


niema większej bzdury, jak ktoś ma problem z odczuwaniem przyjemności to będzie tylko się męczył, ludzie co tak mówią zazwyczaj potrafią się cieszyć byle czym
  • Odpowiedz
Borze no psycha leży coraz gorzej
Nie mogę znieść tego jakim jestem zjebem i jak bardzo niesamowicie z------m
J----a zasrana neurotyczność
J----a zasrana impulsywność
J----e zasrane #adhd
J----y zasrany ja
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chłop zakończył spierdotrip
Było mooocno tak sb
Zaczął póóóźno i zaraz zaczęło się robić ziiimno co odebrało sporo radości i zmusiło do wczesnego powrotu bo ubrał lekko
Niezbyt wyszło mu bycie present tu i teraz nie udało mu się wciągnąć w podziwianie kaczeg ani obserwację otoczenia ciągle myślał o bólu psychicznym przeszywającym i nie mógł się od niego uwolnić
Nawet drzewa za bardzo nie pszytulił bo peeełno ludzi w tym spoooro młodocianych normików głośnych i jakoś
Chodtok - Chłop zakończył spierdotrip
Było mooocno tak sb
Zaczął póóóźno i zaraz zacz...

źródło: 1000013812

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jestem taki brzydki ze kobiety które mnie widzą robią takie dziwne miny obrzydzenia i odrazy. Nas, inceli kobiety nie uznają nawet za ludzi tylko mają nas za śmieci które chętnie by wyelimnowały. Mnie wielokrotnie kobiety wyśmiewały, zdarzyły się gnębienia i pobicia bo mam tylko 174 cm i brzydki ryj. Ja nic nikomu źle nie zrobiłem poprostu urodziłem się nieatrakcyjny a to dla kobiet najwieksza zbrodnia i przewinienie które nie wybaczą.

#przegryw
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kamsher: Zapamiętaj dobrze takie chwile, aby odpłacić się pięknie społeczeństwu w razie zawieruchy wojennej albo kataklizmu, oczywiście jeśli przeżyjesz.
  • Odpowiedz
#przegryw #depresja #samotnosc
Cieszyc sie ze cos sie wydarzylo, bardziej, niz smucic sie, ze sie zakonczylo. To lekcja dla mnie. Nauczyc sie tego. Moje uczucia do tej osoby zostana ze mna do konca, ale moze ta nauka ulatwi mi droge. A moze to po prostu cope
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kodzirasek: medytacja jest właśnie po to,aby nauczyć się odpuszczać takie myśli. Akceptować ,że przyszły,nie analizować i sobie pójdą. Też tak mam,że w trakcie medytacji,jeśli już pojawia się jakaś myśl, albo flashback z przeszłości to raczej jest nieprzyjemny .
  • Odpowiedz
Chodzi o to że jak czuję się dobrze wszystko jest ok ale jak już czuję nieprzyjemne emocje to utożsamiam się z tymi myślami i wchodzę z nimi w analizę.Ma ktoś podobnie?


@Kodzirasek:

jasne że tak!
łatwo być obserwatorem jak jesteś w pozytywnym
  • Odpowiedz
jprdl no
chłop se zmierzył puls typu 111 i pomyślał że może wypróbuje te beta-blokery co mu psych kieeedyś zapisał no bo niby wykupił 1op na wszelki wypadek wtedy
bo morze bez tego walącego serca byłoby chociaż trochę mniej nieznośnie??
zaciekawił go strasznie efekt ogólnie jak to wygląda
tylko że ni c---a nie morze znaleźć nigdzie tego opakowanka ()
co mógł z nim zrobić przy jakichś porządkach wymyślić
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach