Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko132
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
twixster

twixster

Dołączył 1 rok i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 337
  • Znaleziska 168
  • Mikroblog 169
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 1

542

Stworzyłem port gry "Wacki: Kosmiczna rozgrywka"

Stworzyłem port gry "Wacki: Kosmiczna rozgrywka"

Pamiętacie Wacki: Kosmiczna rozgrywka" z 1998? Napisałem do tej kultowej polskiej przygodówki silnik od zera reverse engineering oryginału i reimplementacja w C/SDL2, bez emulacji. Gra śmiga natywnie na PC, Miyoo i PortMasterze, da się przejść w całości. W planach więcej konsol :D

smallbuddha
z
mszula.github.io
dodany: przedwczoraj, 14:30:18
  • 140
  • #
    gry
  • #
    retrogaming
  • #
    przygodowki
  • #
    handheld
  • #
    konsole
  • #
    ciekawostki
twixster
twixster przedwczoraj, 20:49:05 via Wykop
  • 1
@ku_chwale_ojszczyzny_robacy: Wiesz, czym są prawa autorskie? Naprawdę masz problem z pobraniem plików z dowolnego miejsca?


@smallbuddha: przecież to abandonware, a same studio Seven Stars Multimedia nie istnieje od ponad 25 lat

580

NFZ nie zwróci 100 tys zł. za lot do Monachium po surowicę dla 16-latka

NFZ nie zwróci 100 tys zł. za lot do Monachium po surowicę dla 16-latka

16-latek z Nowego Targu ukąszony przez żmiję lewantyńską. Płatnikiem za przelot był krakowski szpital. I pieniędzy nie odzyska. Narodowy Fundusz Zdrowia nie zamierza bowiem zapłacić za transport lotniczy leku dla 16-latka.

potspodpach
z
dziennikpolski24.pl
dodany: przedwczoraj, 16:20:04
  • 228
  • #
    nfz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    polska
  • #
    szpital
twixster
twixster przedwczoraj, 19:42:36 via Wykop
  • 15
Ta historia nie ma NIC WSPÓLNEGO z tym że dzieciak złamał prawo tylko że NFZ nie płaci za transport surowicy BO NIE i tyle. Tym bardziej, że nikt tutaj za nic nie został prawomocnie skazany.


@Morf: do gatunków występujących na terenie Polski są surowice i gwarantuje Ci, że zostanie przetransportowana z najbliższego miejsca do poszkodowanego xD

Jakby hodował jakieś nielegalne g---o z Australii to miałby NFZ płacić za transport surowicy
MrsMsx
MrsMsx
MrsMsx
04.02.2018, 20:52:30
  • 5
#bitcoin przypomniał mi się #lockerz
wszstko było w miare spoko jak na tamte czasy ;p dopóki coraz więcej osób zaczęło się w to bawić, kombinować, boty i w końcu upadł
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

twixster
twixster 11.06.2026, 10:36:28 via Wykop
  • 0
@MrsMsx: bitcoin tez upadnie, to tylko kwestia czasu <- mozecie sobie wydrukowac i w ramke wstawic ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kamehameha: szukałem o lockerz, ale w sumie też śmieszny komentarz xD Pozdrawiam cieplutko
  • Odpowiedz
model_trzy_zmianowy
model_trzy_zmianowy
09.06.2026, 18:40:50
  • 1
wiedza normikow czyli depresant czyli powoduje depresje xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
zaluje ze nie zostalem lekarzem, ale rodzinny to nudy + siedzenie z dziadami, chirurg tez nie bo mi sie łapy trzęsą, onkologia za duzo tez dziadów ze stomiami, ginekologia tez ochyda, laryngologia tez bo przychodza ludzie z roznymi rzeczami, no moze endokrynologia albo jakis alergolog, psychiatria sie wydaje najfajniejsza bo mozna testowac rozne leki, ale swiat nie jest idealny i przychodza pewnie cpuny po
modeltrzyzmianowy - wiedza normikow czyli depresant czyli powoduje depresje xDDDDDDDD...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

twixster
twixster 09.06.2026, 21:15:35 via Wykop
  • 0
@model_trzy_zmianowy: ale beka ktoś niemedyczny pomylił depresjogenność z depresyjnym działaniem na OUN
  • Odpowiedz

970

Polska wymiera najszybciej od dekad. Dane są alarmujące

Polska wymiera najszybciej od dekad. Dane są alarmujące

W 2025 roku Polska zanotowała najmniej urodzeń od zakończenia II wojny światowej. Dane GUS niepokoją.

Otokrypto
z
otokrypto.pl
dodany: 07.06.2026, 12:37:04
  • 726
  • #
    demografia
  • #
    finanse
  • #
    polska
twixster
twixster 07.06.2026, 23:03:04 via Wykop
  • 5
darmowa służba zdrowia


@GrzegorzPorada: dziwne, ja płacę
ChlopoRobotnik2137
ChlopoRobotnik2137
28.05.2026, 16:01:01
  • 614
342 mile już za mną a 2313 przede mną. Powiem że mocno zostałem przeorany przez ostatnie dni. Nie spodziewałem się że ta trasa będzie szła przez tak wysokie góry ( najwyższy szczyt który zdobyłem to San Jancinto 3302 mnpm) , oraz że spanie na wysokości typu 2500 mnpm będzie normą . Wiedziałem, że szlak przechodzi się przez Sierra, ale myślałem że reszta to będzie łatwy i przyjemny trekking .Góry San Jancinto mocno
ChlopoRobotnik2137 - 342 mile już za mną a 2313 przede mną. Powiem że mocno zostałem ...

źródło: image_picker_F03B3B91-C0F3-4296-8C02-C7AF0BB229C1-49459-00000551824D4361

Pobierz
ChlopoRobotnik2137 - 342 mile już za mną a 2313 przede mną. Powiem że mocno zostałem ...
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

twixster
twixster 28.05.2026, 21:24:53 via Wykop
  • 0
Z takich strumyczków biorę wodę , mam specjalny filter przez który przechodzi , niby ok , ale już 2 razy miałem sraczke ( raz jak zjadłem jedzenie które upadło na ziemię - niby umyłem , ora drugi jak napiłem sie wody ze źródła - lokalsi mówili żeby pić śmiało )


@ChlopoRobotnik2137: te filtry słomkowe c---a warte są, używałem z 10 razy, 3 razy ostra sraka
  • Odpowiedz

3152

Pracownik Sebastiana M.: szef wiózł mnie 304 km/h swoim BMW

Pracownik Sebastiana M.: szef wiózł mnie 304 km/h swoim BMW

Szef jechał tak szybko, że się bałem, jak patrzyłem, jak szybko mijamy drzewa na poboczu. Zapytałem wtedy, ile jedziemy. Odpowiedział, że 304 km/h. Nigdy wcześniej w życiu, ani nigdy potem tak szybko nie jechałem samochodem opisywał.

tombeczka
z
brd24.pl
dodany: 22.05.2026, 08:42:06
  • 321
  • #
    wypadki
  • #
    polskiedrogi
  • #
    bandycidrogowi
  • #
    wypadek
  • #
    kryminalne
twixster
twixster 22.05.2026, 10:07:04 via Wykop
  • -4
@NewBlueSky: urodzony w Niemczech, ma niemieckie obywatelstwo
twixster
twixster 22.05.2026, 16:42:24 via Wykop
  • -1
@twixster: Tak dla jasności. Ma polskie obywatelstwo, więc niemieckie jest bez znaczenia.


@SCAInet: odpowiadałem na pytanie

moze ktos mi krótko wyjasnic o co chodzi z tym pobytem w niemczech? XD skad sie to wgl wzielo i
twixster
twixster 23.05.2026, 08:55:27 via Wykop
  • -1
@twixster: Gdybyś przypadkiem gówniarzu nie zauważył to kierowałem odpowiedź zarówno do Ciebie jak i do pytającego.

Dlaczego do Ciebie? Bo twoja odpowiedź jest ułomna.


@SCAInet: to ją popraw, skoro uważasz, że nie urodził się w niemczech i nie ma również niemieckiego obywatelstwa

a jak nie to pal wroty i nie wołaj mnie więcej klaunie robiący fikołki pod plusy

432

Wniosek ws. szczepionki przeciw boreliozie już w FDA i EMA

Wniosek ws. szczepionki przeciw boreliozie już w FDA i EMA

Po ponad 20 latach badań nadchodzą przełomy w walce z boreliozą. Nowa szczepionka wykazała ponad 73% skuteczności i jest bezpieczna. Decyzje o jej dopuszczeniu do użytku mogą zapaść jeszcze w 2026 roku.

matixrr
z
termedia.pl
dodany: 17.05.2026, 10:18:08
  • 117
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    borelioza
  • #
    kleszcze
  • #
    nauka
  • #
    las
twixster
twixster 17.05.2026, 22:42:13 via Wykop
  • 0
i słowo klucz - badają 20 lat...

Przy Pandemii covid szczepionkę aplikowali po niecałych dwóch.


@opanek: sars jednak był trochę wcześniej

830

Niemcy: Kolejny kierowca usłyszał wyrok dożywocia za śmiertelny wypadek

Niemcy: Kolejny kierowca usłyszał wyrok dożywocia za śmiertelny wypadek

25-letni kierowca z Niemiec został skazany na dożywocie po tragedii w Remscheid. Pod wpływem alkoholu wsiadł do 700-konnego auta. Wyrok dożywocia pokazuje, że skrajnie niebezpieczna jazda może zostać potraktowana jako przestępstwo przeciwko życiu, a nie jedynie tragiczny finał głupoty za kierownicą.

2nd_Wave
z
motoguru.pl
dodany: 13.05.2026, 06:54:06
  • 109
  • #
    niemcy
  • #
    wyrok
  • #
    dozywocie
  • #
    majtczak
  • #
    sprawiedliwosc
twixster
twixster 13.05.2026, 15:05:13 via Wykop
  • 1
Wypadek to jest jak się zagapisz i komuś w korku w dupę wjedziesz.


@funkmess: to kolizja
twixster
twixster 13.05.2026, 21:02:28 via Wykop
  • -1
@twixster: Auto "bezwypadkowe" bo NiKt NiE zGinOoOł"1!1!!!!!!


@funkmess: i myślisz, że jak będziesz udawał idiotę to będą inne orzeczenia w sądach? xD Napisz od razu że to katastrofa, armagedon albo apokalipsa, więcej plusów atencjuszu zgarniesz
twixster
twixster 12.05.2026, 09:05:57
  • 4
Wiślak Ty zrozum że tu jest Polska tutaj nikt subów nie kupuje xD Na czacie będzie spam to dzieciaczki będą wysyłać donejty TTS, żeby się przebić ze swoimi mądrościami + kasa z kcipa.

A ty u---------z sobie zasięgi dając dymogenny vod jako sub only po to, aby nikt go nie zobaczył XD

#wislaktv
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

twixster
twixster
Autor
12.05.2026, 10:01:13 via Wykop
  • 0
@dawidczeta: tak to napisałeś, że nie wiem czy się ze mną zgadzasz czy nie xD

Ale uważam, że dzisiaj np. ludzie chcą pooglądać bo słyszeli o akcji, a nie mogą xD Gwarantuję, że niewielu kupi suba żeby to zobaczyć, a tak to może by już szoty były robione, albo chociaż plota się niosła/link byłby rozesłany
  • Odpowiedz
twixster
twixster
Autor
12.05.2026, 10:26:02 via Wykop
  • 0
@dawidczeta: a skąd mają być shoty u wiślaka? Ludziom się nie chce czekać 8h na 30 minut akcji, losowy shoter nie będzie płacił za suby, żeby zobaczyć czy vod był ciekawy czy nie. Błędne koło. A janusz ujebuje sobie zasięgi żeby złapać suba czy dwa xD
  • Odpowiedz
twixster
twixster
Autor
12.05.2026, 11:01:50 via Wykop
  • 1
@twixster: bo od tego są shoterzy, którzy zawsze siedzieli na live i 5-10 min po akcji potrafiły być shoty? ty tak na serio czy co xD? Chyba nie masz pojęcia jak to zawsze działało lub dopiero co poznajesz pato.


@dawidczeta: i dla kogo mają to robić jak nikt tych szotów jeszcze nie szuka bo ludzie nie wiedzą że wiślak istnieje xD

teraz pójdą do szkoły i powiedzą "ty
  • Odpowiedz
twixster
twixster
Autor
12.05.2026, 14:25:43 via Wykop
  • 0
Przez pierwsze pare lat patostreaming działał bez shoterów?


@dawidczeta: daj chociaż jeden szot z hitboxa xD

ps: Wiślak chyba nie podzielał twojego zdania bo wszystkie vody może oglądać każdy. 3500 wyświetleń na ten moment, więc jednak ktoś jest zainteresowany
  • Odpowiedz
twixster
twixster
Autor
12.05.2026, 15:05:48 via Wykop
  • 0
@dawidczeta: i po co mieliby zgłaszać, skoro według ciebie szoterzy nakręcają im popularność? xD

nie dziwi mnie brak logiki, w końcu jesteś koneserem patostreamingu i to dumnym xD
  • Odpowiedz
Zooastrianizm
Zooastrianizm
Zooastrianizm
12.05.2026, 03:49:37
  • 0
#wislaktv #ajemge #ajemge1 #pato #stream ma ktoś zapis z wczorajszego streamach wislakatv? Wszystko wskazuje że filmik spadł z rowerka, a na końcówkę juz zasnąłem...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

twixster
twixster 12.05.2026, 08:57:07 via Wykop
  • 4
@Zooastrianizm: vod oznaczony jest jak sub only xD janusz jeszcze się nie zaczął a już się skończy, bo każdą złotówkę wyciska
  • Odpowiedz
Neobychno
Neobychno
11.05.2026, 19:46:10
  • 7
Według mnie powinien normalnie mu zapłacić, jeszcze z nawiązka za dobrą akcje. Tak robił każdy streamer, z ajemge włącznie. Niestety jak widać wiślak to cwaniak i raczej nie planuje tego zrobić, a to się zemści szybciutko. Oszczędzanie, bycie sknerą, brak docenienia aktorów nigdy nie kończy się dobrze. Krótkowzroczne patrzenie

#wislaktv #ajemge1 #patostreamy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

twixster
twixster 11.05.2026, 19:54:31 via Wykop
  • 0
@Neobychno: hitmana opłacał
  • Odpowiedz
radziuxd
radziuxd
19.04.2026, 15:10:01
  • 1273
Początkowo byłem przeciwny, ale nie w-------m gniazda, bo młody był podekscytowany jak mu pokazałem co gołębie szykują. Uznałem, że postawię kamerkę i będziemy sobie podglądać życia cud.
To przyleciał ptasi dindu i z-----ł jajko.
( ͡° ʖ̯ ͡°)
#ptaki #golebie #srokacwel #natura #przyroda
radziuxd - Początkowo byłem przeciwny, ale nie w-------m gniazda, bo młody był podeks...

źródło: 1000078488

Pobierz
  • 83
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

twixster
twixster 19.04.2026, 16:53:13 via Wykop
  • 29
@radziuxd: tzw. bajo jajo
  • Odpowiedz

322

Nie pobierzesz swoich ksiazek na Kindle sprzed 2012

Nie pobierzesz swoich ksiazek na Kindle sprzed 2012

Amazon tworzy produkty, ktore maja byc bardziej ekologiczne niz ksiazki, a ich ekologicznosc objawia sie dopiero po latach czytania ksiazek, a teraz oznajmili, ze czytniki wyprodukowane przed 2012 rokiem nie beda mialy dostepu do sklepu z ksiazkami, ani do juz zakupionych.

sosiwoczostkowe
z
goodereader.com
dodany: 08.04.2026, 10:55:19
  • 125
  • #
    ksiazki
  • #
    czytniki
  • #
    czytajzwykopem
  • #
    ebook
  • #
    kindle
  • #
    prawo
twixster
twixster 09.04.2026, 08:43:08 via Wykop
  • 0
Nic nie jest tu twoje, płacisz tylko za dostęp do czegoś ulotnego


@hrumque: o nie, 12-letni sprzęt za 300zł będzie wymagał wgrywania kablem, a nie dedykowaną usługą xD

Gdyby była subskrybcja na usługi sieciowe 30zł/rok to by dupami klaskali, że tanio i mniej niż równowartość jednej książki. Dasz za darmo, zabierzesz po >10 latach i wszyscy oburzeni xD

PS: jak ktoś ma dwie lewe ręce i nie potrafi kablem wgrywać,
twixster
twixster 09.04.2026, 08:46:21 via Wykop
  • 4
@KingaM: jaką kartę pamięci polecasz do kindle
QoTheGreat
QoTheGreat
08.04.2026, 01:26:13
  • 492
Trump zawarł „umowę”.

Kosztem…
13 ofiar śmiertelnych USA, setek rannych
Tysiącem martwych Irańczyków
Rosnących cen gazu
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

twixster
twixster 08.04.2026, 07:59:17 via Wykop
  • 1
@QoTheGreat: tak na marginesie w okolicach 13 to ginie rocznie w polsce na cwiczeniach, w usa to sa dziesiatki zgonow. 13 zolniezy przy takiej operacji to jest nic.


@othe2137: chyba że jesteś w tej 13
  • Odpowiedz
Ukiss
Ukiss
04.04.2026, 12:54:50
  • 688
Człowiek wylądował na Księżycu 6 razy, a chodziło po nim łącznie 12 osób.

Dzisiejszą ciekawostkę dedykuję osobom, które nie wierzą w lądowanie na Księżycu. I tutaj kieruję do nich pytanie - czy rzekomo sfingowane było jedynie to pierwsze lądowanie (1969), czy również 5 kolejnych? Bardzo często podczas dyskusji z takimi ludźmi docieramy do momentu, w którym mają niemały zgrzyt w mózgu, bo okazuje się, że nie mieli w ogóle pojęcia o tym, że
Ukiss - Człowiek wylądował na Księżycu 6 razy, a chodziło po nim łącznie 12 osób.

Dz...

źródło: Człowiek wylądował na Księżycu 6 razy, a chodziło po nim łącznie 12 osób

Pobierz
  • 103
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

twixster
twixster 04.04.2026, 16:23:06 via Wykop
  • 47
W sumie to musi być p------e uczucie, że ci ludzie mogli spojrzeć na Księżyc i powiedzieć komuś postronnemu "byłem tam" albo "jeździłem tam samochodzikiem" xD
  • Odpowiedz

552

Perplexity AI oszukuje w trybie incognito! Miliony prywatnych chatów sprzedane

Perplexity AI oszukuje w trybie incognito! Miliony prywatnych chatów sprzedane

Platforma Perplexity AI jest oskarżona w pozwie zbiorowym o przekazywanie rozmów użytkowników (nawet w trybie "incognito") gigantom jak Meta i Google wbrew obietnicom prywatności. Użytkownicy dzielą się tam wrażliwymi danymi o zdrowiu, finansach czy podatkach, a te trafiają do systemów reklamowych

grajkoo
z
ithardware.pl
dodany: 03.04.2026, 09:39:33
  • 90
  • #
    perplexity
  • #
    cyberbezpieczenstwo
  • #
    internet
  • #
    rodo
  • #
    google
  • #
    facebook
twixster
twixster 03.04.2026, 16:19:55 via Wykop
  • 15
Przy tej okazji nie odniósł się do zarzutów ;)


@grajkoo: bo nie napisałeś, żeby to llm zrobił

1494

Staranowała ją ciężarówka. Policja i sąd błędnie przypisywali jej winę

Staranowała ją ciężarówka. Policja i sąd błędnie przypisywali jej winę

Prawomocny finał kontrowersyjnej kolizji z Zamościa. Ostatecznie wygrała pani Beata, którą początkowo ukarano za to, że wjechała w nią ciężarówka, która nie miała prawa znaleźć się w miejscu kolizji.

krzyzakmm
z
brd24.pl
dodany: 03.04.2026, 11:47:55
  • 138
  • #
    polskiedrogi
  • #
    wypadek
  • #
    prawo
  • #
    policja
  • #
    ciekawostki
twixster
twixster 03.04.2026, 16:16:35 via Wykop
  • 3
Policja i sąd nie wie co to jest zasada ograniczonego zaufania i używa tego przeciwnie do definicji czy autor tego artykułu?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Anty_Chryst
Anty_Chryst
31.03.2026, 17:55:49
  • 1
Czy da się sprawdzić stan silnika i ewentualnie podzespołów typu turbo, wtryski, sprzęgło i rozrząd przed kupnem? Szukam samochodu i jest potencjał bo cena niska ale pierwszy właścicel nalatał 180kkm i wymieniał olej co 30k kilometrów. Niby przebiegi autostradowe ale i tak boli w ciul te 30k km. Drugi właścicel ma 2 lata, nalatał 20k i wymieniał normalnie co 10k.

Nie mam mechanika w znajomych, może ktoś na Śląsku chciałby pomóc za
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

twixster
twixster 01.04.2026, 08:17:59 via Wykop
  • 0
@kyjgel: każdy wtrysk bezpośredni będzie miał zapach benzyny w oleju, nie jest to żadna wada
  • Odpowiedz

185

Nieruchomości w Dubaju długo KUSIŁY. Wojna zmusi do wyprzedaży?

Nieruchomości w Dubaju długo KUSIŁY. Wojna zmusi do wyprzedaży?

Dubaj, to jedno z miast, które w ostatnich latach przeżywały prawdziwy boom, zarówno jeśli chodzi o wzrost liczby mieszkańców, jaki i inwestycji, które były łakomym kąskiem dla osób, które poszukiwały bezpiecznego miejsca na ulokowanie swoich oszczędności. W momencie wybuchu wojny w Iranie i ataków

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 20.03.2026, 13:41:55
  • 77
  • #
    nieruchomosci
  • #
    inwestycje
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
twixster
twixster 20.03.2026, 21:01:53 via Wykop
  • 39
Nigdy nie zrozumiem fenomenu Dubaju. Gównolit opakowany w ładne sreberko.


@cyther: nie to co Nigeria, którą wychwalasz na profilu xD
twixster
twixster 21.03.2026, 08:11:22 via Wykop
  • 4
@cyther: no widzisz, a dla mnie Nigeria to g---o, gdzie nie poleciałbym nawet za darmo. Masz odpowiedź co ludzie widzą w Dubaju - to co Ty w Nigerii, czyli atrakcyjny dla siebie kierunek.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 10
  • Strona 1 z 10
  • >

twixster

  • WIELKA Brytania

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 07.02.2026

    Komentator
  • Rocznica
    od 07.02.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking