Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko184
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
sebasan
sebasan

sebasan

Dołączył 18 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 4906
  • Znaleziska 4846
  • Mikroblog 60
  • Obserwujący 6
  • Obserwowane 0

247

Czy Miodowe Lata miały na celu utrzymać porządek społeczny? (Nie)poważna analiza

Czy Miodowe Lata miały na celu utrzymać porządek społeczny? (Nie)poważna analiza

Miodowe lata pokazują klasę pracującą, która marzy o awansie ekonomicznym, ale serial regularnie unieważnia te marzenia, po czym przywraca bohaterów do bezpiecznego porządku. W ten sposób serial uczy, że prawdziwe szczęście nie polega na zmianie pozycji społecznej, lecz pogodzeniu się ze swoją rolą.

Zbychu222
z
x.com
dodany: 21 godz. i 20 min temu
  • 95
  • #
    ciekawostki
  • #
    seriale
  • #
    filmy
  • #
    heheszki
  • #
    gimbynieznajo
  • #
    nostalgia
sebasan
sebasan
sebasan 5 godz. i 58 min temu via Wykop
  • 5
"Pieniądze szczęścia nie dają!" - mówią bogaci aby im się plebs nie buntował!
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

583

Lekarze dużo zarabiają, bo ich praca jest wymagająca i są surowo rozliczani

Lekarz, który zaszył dwie chusty w ciele pacjenta we Wrocławiu jest prawomocnie niewinny. Sąd apelacyjny podtrzymał wyrok uniewinniający dla pana doktora, bo przecież nie może on liczyć każdej chusty, która przechodzi przez jego ręce w czasie operacji.

adenrno
z
wroclaw.eska.pl
dodany: wczoraj, 17:23:04
  • 115
  • #
    lekarz
  • #
    lekarz100k
  • #
    konowalposting
  • #
    medycyna
  • #
    prawo
  • #
    polska
sebasan
sebasan
sebasan 10 godz. i 55 min temu via Wykop
  • 1
@marpic: Normalnie, zapewne z kilka operacji za nim więc był na "ostatnich nogach", po prostu zmęczenie wynikające z rutyny. nie bronie go a nawet potępiam ale właśnie tak jest jak brakuje pracowników a roboty przybywa. Pacjent to już nie pacjent a następna wywrotka do przerzucenia za która dostaną kasę niezależnie czy przeżyje czy nie.Takie są realia niestety.

937

Lekarz medycyny zarobił w rok 4,3 mln zł. "Szczepiłem ludzi od rana do nocy"

Lekarz medycyny zarobił w rok 4,3 mln zł. "Szczepiłem ludzi od rana do nocy"

Lekarz medycyny ratunkowej zarobił w rok 4,3 mln zł. "Szczepiłem ludzi od rana do nocy" "Niczego nie ukradłem, ciężko pracowałem - mówi Robert Górski, lekarz pogotowia. Przez dwa lata pandemii zarobił blisko 6 mln zł. Ostatnio zarabia około miliona rocznie. Lekarz jest zielonogórskim radnym.

KONONOWlCZ
z
wykop.pl
dodany: wczoraj, 10:01:34
  • 118
  • #
    nfz
  • #
    szpital
  • #
    lekarz100k
  • #
    lekarz
  • #
    zielonagora
  • #
    lubuskie
sebasan
sebasan
sebasan wczoraj, 13:13:08 via Wykop
  • 14
@dziorki: Pierwsza fala C19 - pospłacali kredyty. Druga fala C19 - powymieniali samochody na nowe. Trzecia fala C19 - zaczęli inwestora w nieruchomości. Tak wyglądała kariera lekarska 2001-2024. Widziałem to po członkach mojej dalszej rodziny - q--a zamiast być inżynierem i budować ten świat trzeba było kombinować i zostać prostym felczerem ale przy żłobie!
Ze względy na specustawę, wykluczającą od odpowiedzialności karnej każdego, kto działał w czasie C19 w "dobrej

1162

Artyści z emeryturami od rządu? Sejm dał zielone światło

Artyści z emeryturami od rządu? Sejm dał zielone światło

Projekt ustawy o zabezpieczeniu socjalnym artystów jest jednym z tych, który w ostatnim czasie wywołał najwięcej kontrowersji. Co ciekawe, jak wynika z sondaży większość Polaków jest przeciwna takiej regulacji, a większość sejmowa, która została przez obywateli wybrana wciąż dopuszcza takie rozwiąza

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: przedwczoraj, 05:41:35
  • 157
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    prawo
  • #
    polityka
sebasan
sebasan
sebasan przedwczoraj, 09:04:28 via Wykop
  • 0
@K-S-: to jest jeden z tematów "zastępczych", aborcja już się zużyła jako narzędzie dzielenia spoleczństwa
sebasan
sebasan
sebasan przedwczoraj, 09:04:46 via Wykop
  • 1
@RealBakman: w celu polaryzacji społeczeństwa

601

Ofiara napaści seksualnej uznana za winną podżegania do nienawiści rasowej

Pokaż treści 18+

Ofiara napaści seksualnej uznana za winną podżegania do nienawiści rasowej

Thaïs dEscufon Francuzka, która padła ofiarą napaści seksualnej ze strony tunezyjskiego migranta, została uznana za winną podżegania do nienawiści rasowej po tym, jak stwierdziła, że największym zagrożeniem dla kobiet we Francji są czarnoskórzy mężczyźni pochodzenia afrykańskiego i arabskiego"

93michu93
z
goniec.net
dodany: przedwczoraj, 07:09:50
  • 69
  • #
    francja
  • #
    imigranci
  • #
    uchodzcy
  • #
    gwalt
  • #
    europa
  • #
    uniaeuropejska
sebasan
sebasan
sebasan przedwczoraj, 09:02:23 via Wykop
  • 3
to jest systemowe niszczenie narodów w Europie
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

470

Szef MSZ Ukrainy Andrij Sybiha grozi Polsce.

Szef MSZ Ukrainy Andrij Sybiha grozi Polsce.

Sybiha zapowiedział "symetryczne" reakcje na działania uznane za nieprzyjazne

etepetete
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 21.06.2026, 14:47:42
  • 187
  • #
    polityka
sebasan
sebasan
sebasan 21.06.2026, 21:41:18 via Wykop
  • 4
@kam966: starlinki to im Polska w większości zafundowała.

512

Posprzątał rzekę w Londynie. Grozi mu 2 lata więzienia

Posprzątał rzekę w Londynie. Grozi mu 2 lata więzienia

Krótko po sprzątaniu Paul dostał list od Agencji Ochrony Środowiska. Jest objęty dochodzeniem za prowadzenie działalności bez zezwolenia. Grozi mu do 2 lat więzienia. Może też stracić pracę jako adwokat środowiskowy

freedomseeker
z
x.com
dodany: 20.06.2026, 10:26:35
  • 74
  • #
    anglia
  • #
    londyn
  • #
    ekologia
  • #
    afera
  • #
    prawo
  • #
    sadowehistorie
sebasan
sebasan
sebasan 20.06.2026, 22:27:40 via Wykop
  • 3
Niech gość skłamie i powie, że przy okazji nad tą rzeką zgwałcił dwie białe dziewczynki to się od niego odczepią w tej UK!
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sebasan
sebasan
sebasan 21.06.2026, 21:32:05 via Wykop
  • 1
@CzasemTuZerkam: no wiadomo

448

UK: 3 latek wrzucony do klatki z krokodylem w ZOO, sprawca zwolniony za kaucją.

Pokaż treści 18+

UK: 3 latek wrzucony do klatki z krokodylem w ZOO, sprawca zwolniony za kaucją.

Policja Cambridgeshire poinformowała, że 30-letni mężczyzna aresztowany pod zarzutem usiłowania zabójstwa po tym incydencie został zwolniony za kaucją i niezdolny do przesłuchania.

konradpra
z
bbc.co.uk
dodany: 19.06.2026, 11:01:21
  • 42
  • #
    uk
  • #
    anglia
  • #
    policja
  • #
    przestepczosc
  • #
    4konserwy
  • #
    kryminalne
sebasan
sebasan
sebasan 20.06.2026, 11:56:34 via Wykop
  • 0
@subyello: ale "ciapaty" Afgańczyk jest przecież biały, ponieważ etniczne w znacznej większości są to ludy INDOEUROPEJSKIE!
sebasan
sebasan
sebasan 20.06.2026, 12:30:49 via Wykop
  • 0
@subyello: Jesteś niedouczonym hipokrytą.
To jest typowy Afgańczyk mieszkający w górach Palmiru.
On jest wg ciebie czarny?
sebasan - @subyello: Jesteś niedouczonym hipokrytą.
To jest typowy Afgańczyk mieszkaj...

źródło: obraz

Pobierz
sebasan
sebasan
sebasan 20.06.2026, 22:29:11 via Wykop
  • 0
@subyello:
i on ci wygląda na czarnego? popracował być na roli latem to byś czarniejszy wyszedł i nie od brudu.

1316

Skandal na Mistrzostwach Polski. Dali biegaczowi 10 tys. zł na scenie, a potem..

Skandal na Mistrzostwach Polski. Dali biegaczowi 10 tys. zł na scenie, a potem..

Andrzej Witek obronił tytuł Mistrza Polski w biegu Ultra, bijąc rekord trasy o 44 minuty. Na scenie, przy setkach widzów, przedstawicielka Starostwa Powiatowego wręczyła mu "nagrodę specjalną" na 10 000 zł. Po 24h organizatorzy zadzwonili, że... to pomyłka i ma oddać kasę.

mariancb
z
facebook.com
dodany: 18.06.2026, 04:37:52
  • 165
  • #
    bieganie
  • #
    zakopane
  • #
    sport
  • #
    tatry
  • #
    polska
sebasan
sebasan
sebasan 18.06.2026, 12:45:08 via Wykop
  • 2
taki problem ze strony urzędu o 10 tyś. JPRD
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sebasan
sebasan
sebasan 19.06.2026, 07:32:10 via Wykop
  • -2
@4TTTT: "Miodek" a wieś już Ty s--------j o domu!

398

Dwie linijki kodu przyspieszyły Linuksa. Programista przyspieszył SSD...

Dwie linijki kodu przyspieszyły Linuksa. Programista przyspieszył SSD...

Przeniesienie zaledwie dwóch linijek kodu w inne miejsce poskutkowało zwiększeniem liczby operacji wejścia i wyjścia na sekundę nawet o 5%. Zmiana chińskiego programisty została już zaakceptowana i pojawi się w jądrze Linux 7.2 .

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 18.06.2026, 14:08:40
  • 118
  • #
    linux
  • #
    komputery
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
sebasan
sebasan
sebasan 19.06.2026, 07:30:29 via Wykop
  • -2
Niech to jeszcze raz sprawdzą, już raz o mały włos chińczycy (wiele elementów na to wskazuje) nie przejęli kontroli nad globalną siecią !
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1249

Lekarz milioner zasiada w Okręgowej Radzie Lekarskiej obok obecnego prezesa NLR!

Lekarz milioner zasiada w Okręgowej Radzie Lekarskiej obok obecnego prezesa NLR!

Teraz okazuje się, że lekarz udzielał się nie tylko w tzw. dużej polityce (jest radnym warszawskiej dzielnicy Ursus), ale także w samorządzie lekarskim. Od marca 2026 r. zasiada w Okręgowej Radzie Lekarskiej w Warszawie jako jeden z 46 jej członków, obok obecnego prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej

Caracas
z
portal.abczdrowie.pl
dodany: 17.06.2026, 10:36:22
  • 79
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    praca
  • #
    afera
sebasan
sebasan
sebasan 17.06.2026, 12:17:41 via Wykop
  • 26
@Pan_Miszuk: W jego świecie doba trwa minimum 72 godziny.

1176

Lekarz z Nacz. Izb. Lek. nie wie ile zarabia, bo nie czytał swojej umowy o pracę

-iIe pan zarabia? -Oj chyba nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. -Pan zarabia godnie? ile pan zarabia? -Nie jestem pewien jak wygląda moja umowa, bo jej nie czytałem.

Hirch
z
x.com
dodany: 16.06.2026, 09:58:03
  • 68
  • #
    polska
  • #
    afera
  • #
    lekarz
  • #
    pieniadze
  • #
    wydarzenia
sebasan
sebasan
sebasan 16.06.2026, 20:37:20 via Wykop
  • 8
Napisze tak, nie interesuje mnie ile zarabiają lekarze. Trzeba zlikwidować system pozwalający jawnie oszukiwać im na pracy. Nie może być tak aby system pozwalał im na przebywanie w pracy w kilku miejscach JEDNOCZEŚNIE i pobierać kasę z każdego tego miejsca jednocześnie. Nie ma go w pracy to nie ma płacone a nie jakieś fikcyjne godziny.
Wymusić "postojowe" jak u kierowców szczególnie dla lekarzy operujących aby wypoczęci do operacji przystępowali.
Zlikwidować limity na
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

548

Masowe zwolnienia w 3M Wrocław? 750 osób może docelowo pójść na bruk

Masowe zwolnienia w 3M Wrocław? 750 osób może docelowo pójść na bruk

3M przenosi 750 osób do zewnętrznej firmy w celu wyszkolenia hinduskich zastępców i uniknięcia odprawy, a potem mogą oni zostać zwolnieni, co pokazują wcześniejsze praktyki z Genpaktem. Pracownicy dowiedzieli się o tym z nagranego wczesnego wideo xD

rail_man
z
gazetawroclawska.pl
dodany: 15.06.2026, 13:52:45
  • 145
  • #
    wroclaw
  • #
    korposwiat
  • #
    pracbaza
  • #
    korpo
sebasan
sebasan
sebasan 15.06.2026, 21:52:03 via Wykop
  • 1
@blargotron: Pracowałem w corpo gdzie były 2 związki zawodowe. Jedni i drudzy proponowali wstąpienie w celu ochrony "swoich". Jak akcjonariusze mówili "A", właściciele powtarzali "A", następnie rada nadzorcza mówiła "A", następnie związki zawodowe wyśpiewywały "AAA".
Na końcu były zwolnienia nawet tam gdzie to było zupełnie niepotrzebne a nawet dezorganizowało pracę bo przecież w innych działach też zwalniają więc musi być równo.
Jak słyszę "związki zawodowe" to mi się giwery w
sebasan
sebasan
sebasan 15.06.2026, 21:56:46 via Wykop
  • 1
@Stulejman_Beznadziejny: Nie po to lobbowali za takimi przepisami aby je teraz zmieniać.

1191

UK: 17-latka dźgnięta nożem w szyję (eng)

UK: 17-latka dźgnięta nożem w szyję (eng)

"It was reported that a 17-year-old girl had been assaulted and suffered a stab injury to her neck. "Officers, some of them armed, attended and a 30-year-old man was arrested shortly afterwards on suspicion of attempted murder.

MagicznyMariusz
z
birminghammail.co.uk
dodany: 13.06.2026, 08:28:24
  • 174
  • #
    anglia
  • #
    kryminalne
  • #
    wydarzenia
  • #
    swiat
sebasan
sebasan
sebasan 13.06.2026, 21:52:16 via Wykop
  • 1
@MagicznyMariusz: Ten sikh podobny już leży na intensywnej gdyż przywitano go tzw. więziennym napalmem - wrzątek z cukrem.

382

Google kończy wsparcie dla uBlock Origin. Nadchodzi ważna zmiana w Chrome

Google kończy wsparcie dla uBlock Origin. Nadchodzi ważna zmiana w Chrome

Google zbliża się do zakończenia procesu wygaszania Manifest V2, czyli starszego standardu rozszerzeń dla przeglądarki Chrome. Najnowsze zmiany w Chromium sugerują, że użytkownicy nie będą już mogli korzystać z dodatków opartych na tej technologii, w tym klasycznej wersji uBlock Origin.

Kolekcjoner_dusz
z
ithardware.pl
dodany: 10.06.2026, 05:13:04
  • 220
  • #
    technologia
  • #
    internet
  • #
    google
  • #
    chrome
  • #
    wiadomosci
  • #
    ciekawostki
sebasan
sebasan
sebasan 13.06.2026, 21:29:56 via Wykop
  • 0
@kompek: Miliony much... itd. 1% rządzi, 90% to zombie, 5% próbuje obudzić te zombie, 4% służące 1% atakują te 5%

369

Niedawno zbudowany wielopoziomowy parking w centrum Łodzi stoi pusty

Niedawno zbudowany wielopoziomowy parking w centrum Łodzi stoi pusty

Było spore zainteresowanie na początku, kiedy był darmowy. Po wprowadzeniu opłat (5,5 zł za godzinę, 55 za dobę, 550 za miesiąc) stoi pusty. Jak to szło? "Bo miasto nie zapewniło..." "Tam? Tam to jest k... płatne!"

Matkasiedziztylu
z
expressilustrowany.pl
dodany: 12.06.2026, 07:54:48
  • 200
  • #
    parkowanie
  • #
    patoparkowanie
  • #
    samochodoza
  • #
    lodz
sebasan
sebasan
sebasan 12.06.2026, 20:53:32 via Wykop
  • 2
@Dbr86: Zgaduję, nie masz samochodu?

23

Światowej sławy naukowiec został zwolniony przez UMK. Brak badań lekarskich

Światowej sławy naukowiec został zwolniony przez UMK. Brak badań lekarskich

Prof. Tomasz Ważny należy do grona najbardziej rozpoznawalnych polskich specjalistów zajmujących się dendrochronologią, czyli datowaniem drewna na podstawie układu słojów rocznych. Sprawa trafiła już do sądu pracy.

Poludnik20
z
pomorska.pl
dodany: 08.06.2026, 14:48:48
  • 50
  • #
    torun
  • #
    nauka
  • #
    praca
  • #
    tomaszwazny
  • #
    umk
  • #
    polska
sebasan
sebasan
sebasan 12.06.2026, 20:42:27 via Wykop
  • 0
Znałem osobę, która myślała, że przecież przez olane jedne zajęcie na laboratorium nie zablokują mu możliwości obrony pracy magisterskiej :) Napisana praca, wybrana data obrony. Tydzień przed obroną cofnięcie z 10 na 8 semestr :) Polibuda się nie j---e, 2+2 to zawsze 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

473

Spisany na straty Szerpa wrócił z Everestu. Sześć dni schodził samotnie.

Spisany na straty Szerpa wrócił z Everestu. Sześć dni schodził samotnie.

Everest po raz kolejny dostarczył historii cudownego przetrwania.

WstretnyOwsik
z
wspinanie.pl
dodany: 04.06.2026, 11:20:36
  • 97
  • #
    himalaje
  • #
    gory
  • #
    himalaizm
  • #
    wspinaczka
  • #
    swiat
  • #
    wydarzenia
sebasan
sebasan
sebasan 05.06.2026, 07:54:48 via Wykop
  • -2
@TrueShutDown: technologia w tak ekstremalnych warunkach zawodzi, on tam pracuje więc ciągle jest w tych warunkach. To nie Karkonosze czy nawet Tatry. Tam na kilku tysiącach metrów i w tych warunkach każdy odruch empatii może skończyć się śmiercią ratowanego i TWOJĄ!

1059

Magdalena Biejat w Ukirańskiej TV szkaluje Polskę i sieje anty-polską propagande

Magdalena Biejat w Ukirańskiej TV szkaluje Polskę i sieje anty-polską propagande

Fajno-Polacki wice-marszałek KO teraz w Ukraińkiej TV szkaluje władze prezydencką naszego kraju i pluje na Polaków i bagatelizując ludobóstwo wołyńskie jako "ataki na ludność cywilność". Nienawiść do Polski i Polaków z strony koalicji rządzącej wchodzi na coraz wyższe poziomy pogardy.

KochanekAdmina
z
tysol.pl
dodany: 04.06.2026, 12:03:51
  • 194
  • #
    polityka
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    lewica
  • #
    4konserwy
sebasan
sebasan
sebasan 04.06.2026, 21:55:32 via Wykop
  • 8
Ciekawe czy ją też gdzieś nagrali na podkarpaciu, że teraz tak to odpracowuje ?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Nutaharion
Nutaharion
03.06.2026, 20:33:51
  • 1436
Ostatnio kupiłem sobie helikopter i niestety od razu zderzyłem się z brutalną rzeczywistością: miasto kompletnie nie przewidziało infrastruktury dla właścicieli śmigłowców.

W związku z tym parkuję go na środku drogi pod blokiem, bo - nie wiem, czy wszyscy to rozumieją - gdzieś MUSZĘ zaparkować. To nie moja wina, że miasto, wspólnota i deweloper nie zapewnili mi legalnego miejsca dla helikoptera w promieniu 30 metrów od klatki.

Niektórzy sugerują, żebym trzymał go na lotnisku albo
Nutaharion - Ostatnio kupiłem sobie helikopter i niestety od razu zderzyłem się z bru...

źródło: mój helikopter kochany w dupę pchany

Pobierz
  • 102
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sebasan
sebasan
sebasan 04.06.2026, 21:53:04 via Wykop
  • 5
@Nutaharion: Ja Ciebie szczerze rozumiem i tak samo ubolewam. Ja mam tak samo ale nie z helikopterem ale z moim czołgiem. Człowiek w dobrej wierze sobie Abramsa na 40'schę sprawił ale ludzie zawistni na potęgę na osiedlu w mieście.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 10
  • Strona 1 z 10
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 22.04.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 05.06.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking