Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko164
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
pyroxar

pyroxar

Dołączył 7 lat i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 23859
  • Znaleziska 15609
  • Mikroblog 8250
  • Obserwujący 40
  • Obserwowane 48

345

Czarna prognoza dla polskiej demografii. Zniknie więcej niż pięć województw.

Czarna prognoza dla polskiej demografii. Zniknie więcej niż pięć województw.

W 2060 r. liczba ludności w Polsce wyniesie 30,9 miliona osób.

SilesianPill
z
forsal.pl
dodany: 04.02.2025, 09:03:07
  • 244
  • #
    demografia
  • #
    ekonomia
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    pracbaza
  • #
    nieruchomosci
  • #
    polska
pyroxar
pyroxar 05.02.2025, 10:11:37 via Wykop
  • 2
I co? To problem państwa i tego że nie będzie kogo doić
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pyroxar
pyroxar 09.02.2025, 22:01:50 via Wykop
  • -1
@hunteriarz: jeżdżę prywatnymi autostradami. @sirdam

608

W Open Source nie ma miejsca dla Rosjan. Linux Foundation odrzuca rosyjski kod

W Open Source nie ma miejsca dla Rosjan. Linux Foundation odrzuca rosyjski kod

Fundacja Linux, organizacja non-profit zajmująca się rozwojem Linuksa, wydała pod koniec stycznia 2025 r. nowe wytyczne dotyczące współpracy z programistami z krajów objętych sankcjami. W szczególności nowe regulacje dotyczą Rosji, której obywatele mogą napotkać poważne trudności we współpracy...

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 03.02.2025, 14:29:46
  • 64
  • #
    ciekawostki
  • #
    informacje
  • #
    informatyka
  • #
    technologia
  • #
    komputery
  • #
    swiat
pyroxar
pyroxar 03.02.2025, 19:26:38 via Wykop
  • -21
Czyli już mamy gospodarkę stroną politycznie i jesteśmy w wojnie. Super
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pyroxar
pyroxar 02.02.2025, 22:39:54
  • 0
Czy istnieje już gotowa biblioteka, która realizuje procesy na zdalnym komputerze przez SSH i obsługuje narzędzia Linuxa?

Chodzi o to, żeby nie wysyłać agenta, a jednocześnie mieć dostęp do poleceń takich jak ping, ssh, scp i wielu innych.

Mówiąc w skrócie, w pracy automatyzuję to, co robi admin-człowiek, ale na docelowym komputerze nie ma nawet zipa i nie może go być. Jest tylko podstawowy Debian, więc tworzę w Pythonie program, który jest wrapperem na
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

K.....3
K.....3
konto usunięte 02.02.2025, 22:44:06 via Wykop
  • 8
Czy istnieje już gotowa biblioteka, która realizuje procesy na zdalnym komputerze przez SSH i obsługuje narzędzia Linuxa?


@pyroxar: eee?

Ansible?
  • Odpowiedz
utilek
utilek
utilek
02.02.2025, 22:46:07 via Android
  • 3
@pyroxar chcesz moc zipowac pliki bez zainstalowanego zdalnie zipa? To raczej nie przejdzie. Ale jesli ogolnie chcesz po prostu moc wykonywac polecenia, to samo ssh daje Ci taka mozliwosc, ewentualnie mozesz jakis tunel ssh postawic. I którys z tooli do config managementu tez jest agentless, mozliwe ze Salt, moze podpasuje do Twojego use-caseu.
  • Odpowiedz

820

Mężczyźni się poddali i nikogo to nie obchodzi.

Pokaż treści 18+

Mężczyźni się poddali i nikogo to nie obchodzi.

Współcześni młodzi mężczyźni przeżywają kryzys tożsamości, mimo pozornego dobrobytu. Tradycyjne cele, jak własne mieszkanie czy stabilne relacje, stają się trudne do osiągnięcia. Niestabilność związków, wysokie ceny nieruchomości i brak poczucia sensu prowadzą do wzrostu depresji i wycofania.

zdzisiu196
z
youtube.com
dodany: 02.02.2025, 12:24:06
  • 422
  • #
    niebieskiepaski
  • #
    zwiazki
  • #
    przegryw
  • #
    depresja
  • #
    przegrywpo30tce
  • #
    samotnosc
pyroxar
pyroxar 02.02.2025, 16:27:10 via Wykop
  • 1
"Okoliczności? To ja je stwarzam."

Słabi i głupi wyginą i tyle.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

404

Jaką emeryturę będzie miał współczesny 40-latek? Na ZUS nie ma co liczyć

Jaką emeryturę będzie miał współczesny 40-latek? Na ZUS nie ma co liczyć

Obecni 40-latkowie nie powinni mieć złudzeń co do hojnych emerytur z ZUS. Wiele wskazuje na to, że ich świadczenia będą znacznie niższe, niż zakładają. Pomimo tego znaczna część tej grupy nie interesuje się systemem emerytalnym, co prowadzi do błędnych przekonań o jego funkcjonowaniu.

Novameh
z
zyciewstylu.pl
dodany: 30.01.2025, 14:10:08
  • 420
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
  • #
    ekonomia
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    zus
pyroxar
pyroxar 31.01.2025, 11:28:43 via Wykop
  • -1
@Baleburg: dzieci to jedyna inwestycja na starość, taka było, jest i będzie

378

Kobiety wybierają wysokich i umięśnionych, więc mężczyźni rosną

Pokaż treści 18+

Kobiety wybierają wysokich i umięśnionych, więc mężczyźni rosną

Jak wynika z nowego badania przeprowadzonego przez Uniwersytet Roehampton, nie ma dla piwniczaków szans na związek

RandomowoWygenerowany
z
geekweek.interia.pl
dodany: 26.01.2025, 09:34:23
  • 341
  • #
    przegryw
  • #
    redpill
  • #
    heheszki
  • #
    p0lka
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
pyroxar
pyroxar 26.01.2025, 10:49:28 via Wykop
  • 0
frameceli


@NetworkCartoon: operacja na wzrost?

429

Balcerowicz ocenił ministra finansów. "Nie wykonuje swojej podstawowej funkcji"

Balcerowicz ocenił ministra finansów. "Nie wykonuje swojej podstawowej funkcji"

"- Minister finansów nie wykonuje swojej podstawowej funkcji, dbałości o stabilność budżetu - powiedział w programie "Gość Wydarzeń" prof. Leszek Balcerowicz, były wicepremier i były szef resortu finansów. Dodał, że "nikt nie zmuszał" Andrzeja Domańskiego do objęcia stanowiska szefa resortu."

paramedix
z
polsatnews.pl
dodany: 17.01.2025, 05:54:34
  • 138
  • #
    polska
  • #
    finanse
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
  • #
    balcerowicz
  • #
    ekonomia
pyroxar
pyroxar 18.01.2025, 07:22:09 via Wykop
  • 1
@Syriusz_krk: PKB i pseudo wskaźniki to bujda, w tamtym roku przybyło 800 tysięcy głodujących w Polsce, teraz jest 2,5 miliona. Ale PKB wzrosło. I co z tego?

Gospodarka realna a wskaźniki to różne rzeczy
pyroxar
pyroxar 14.01.2025, 14:30:49
  • 0
Transporter T5, zgubiłem kluczyk, jedyny. Jak mam podrobić zamki i stacyjkę w #poznan

Do jakiego warsztatu i mniej więcej za ile, by to poszło? Auto na lawecie pewnie pojedzie.

#mechanikasamochodowa #samochody
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

amath
amath
amath
14.01.2025, 15:13:22 via Wykop
  • 2
@pyroxar: ja bym zaczął od zapytania w ASO żeby poznać skalę, w dodatku tam najmniejsza szansa na to, że nie nie tylko Tobie dorobią ;)
  • Odpowiedz
Robolkop
Robolkop
Robolkop
15.01.2025, 06:31:57 via Wykop
  • 0
@pyroxar: dokładnie od t5 też zgubiłem na kajakach wpadł do wody. Zadzwoniłem do lokalnego majstra, przyjechał i dorobił na miejscu po vinie.
  • Odpowiedz

1055

Podatki w Polsce: średnio zarabiający są brutalnie strzyżeni przez Rząd

Podatki w Polsce: średnio zarabiający są brutalnie strzyżeni przez Rząd

i zapłacą w 2025 r. wyższą stawkę podatku dochodowego 32, a właściwie 41 proc. zapłaci ponad 2 mln osób w Polsce. Grupa ta powiększa się z roku na rok

martty
z
forsal.pl
dodany: 10.01.2025, 15:05:02
  • 259
  • #
    podatki
  • #
    finanse
pyroxar
pyroxar 10.01.2025, 18:28:50 via Wykop
  • -2
@DeoLawson: możesz pokazać mi obliczania?
pyroxar
pyroxar 10.01.2025, 18:31:06 via Wykop
  • 0
@kubas_782: załóż spółkę. Idź do radcy prawnego.
pyroxar
pyroxar 02.01.2025, 17:50:06
  • 0
Dlaczego na olxdata spada już ilość mieszkań na sprzedaż. Koniec bańki? #nieruchomosci
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

del855
del855
02.01.2025, 17:55:14 via Android
  • 0
@pyroxar

Żeby midel miał się do czego brandzlowac....
  • Odpowiedz
Krrr2000
Krrr2000
Krrr2000
02.01.2025, 19:01:04 via Wykop
  • 5
@pyroxar: święta, nowy rok później długi weekend zaczekaj do przyszłego tygodnia
  • Odpowiedz
pyroxar
pyroxar 29.12.2024, 14:38:04
  • 0
Jak korzystać z aurdropow na biance? Założyć konto, kupić ich token, i samo wpada? Czy coś jeszcze?

#kryptowaluty #bitcoin
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

emjot86
emjot86
29.12.2024, 15:53:00 via Wykop
  • 1
@pyroxar: bianka to jakas dobra znajoma?:)
  • Odpowiedz
emjot86
emjot86
30.12.2024, 20:31:11 via Wykop
  • 1
@pyroxar: sprawdz jeszcze binance
  • Odpowiedz
pyroxar
pyroxar 28.12.2024, 13:49:25
  • 0
Czy ktoś miał problem z crawlerem Facebooka polegający na tym, że podgląd obrazu czasami działa (np. na Messengerze w aplikacjach mobilnych na iPhone/Android), a czasami nie działa (np. na desktopie w Google Chrome lub innych przeglądarkach)? Chodzi o sytuację, gdy obraz, który powinien być wyświetlany w podglądzie, się nie pojawia.

EDIT: nie działa też kiedy mam wiadomość tekstową + link, działa na mobilnych tylko jeśli jest to wyłącznie link.

Tu kod który to obsługuje:
https://pastebin.com/raw/7tMx5SaF
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

325

Polski blamaż w Unii. Nie zdążyliśmy z ustawą o rynku kryptoaktywów

Polski blamaż w Unii. Nie zdążyliśmy z ustawą o rynku kryptoaktywów

Krypto-firmy dostały od rządu prezent na gwiazdkę. Jak mówi nam radca prawny Artur Bilski, Head of Legal Binance Poland, brak wejścia w życie ustawy o rynku kryptoaktywów w terminie przed 30 grudnia 2024 r. sprawia że mogę operować na starych zasadach przez kolejne półtora roku (do 1 lipca 2026 r.)

Instynkt
z
bankier.pl
dodany: 23.12.2024, 16:47:17
  • 90
  • #
    kryptowaluty
  • #
    bitcoin
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
pyroxar
pyroxar 24.12.2024, 09:48:16 via Wykop
  • 1
@frenm: ale w Bitcoin chodzi o algorytm niezależny od żadnego autorytetu, to jest jego clue i to działa bardzo dobrze.

Nikt więcej w whitepaper nie obiecywał.

Kolejne warstwy dostarczają to co piszesz.
pyroxar
pyroxar 19.12.2024, 23:23:14
  • 10
#poznan #nieruchomosci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
pyroxar - #poznan #nieruchomosci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: 1000005261

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Angmac
Angmac
19.12.2024, 23:26:41 via Android
  • 2
@pyroxar za ten Dębiec to tyle dopłacają by tam mieszkać, czy jak?
  • Odpowiedz
Kibicpl
Kibicpl
Kibicpl
20.12.2024, 08:08:56 via Wykop
  • 0
@pyroxar: cytując pana Stoge - bańkę to wy macie, ale mydlaną, a nie na nieruchomościach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
pyroxar
pyroxar 18.12.2024, 09:52:31
  • 1
Czy #logika to sposób funkcjonowania umysłu a nie świata?

Jak to jest możliwe że coś niby logicznego, nie istnieje w rzeczywistości?

Nieskończoność, moim zdaniem to ułatwiający myślenie koncept, wymyślony przez Arystotelesa, ale w praktyce, nigdzie tego nie ma.

Albo
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ureusdeus
ureusdeus
19.12.2024, 07:38:35 via Wykop
  • 0
Logika to rozumowania dedukcyjne. Rozumowanie to nie istnienie. Rozumuje cos co istnieje. Nie wszystkie rozumowania sa dedukcyjne.
  • Odpowiedz
pyroxar
pyroxar
Autor
19.12.2024, 13:27:00 via Wykop
  • 0
@ureusdeus: ale to jest prawo natury czy umysłu? Dopuszczam, że umysły może być słaby i dlatego stworzyliśmy logikę, żeby śledzić wnioskowania.
  • Odpowiedz

35

Wkurzył się na policjantów. Podpalił radiowóz

Wkurzył się na policjantów. Podpalił radiowóz

Zatrzymano mężczyznę, który prawdopodobnie podpalił radiowóz, gdy funkcjonariusze interweniowali w sprawie wszczętej przez

rybak_fischermann
z
polsatnews.pl
dodany: 14.12.2024, 20:10:06
  • 6
  • #
    radom
  • #
    policja
  • #
    polska
pyroxar
pyroxar 15.12.2024, 10:46:13 via Wykop
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pyroxar
pyroxar 08.12.2024, 15:47:12
  • 1
#zestawykomputerowe #linux co teraz lepiej działa pod gaming na Linux? Nvidia to dalej utrapienie? Jak się to ma na #windows
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sirpingus
sirpingus
sirpingus
08.12.2024, 18:44:11 via Wykop
  • 1
@pyroxar: Biorąc za priorytet Linuxa między Nvidia, AMD, Intel Arc, myślę że lepiej wybrać AMD.
Nvidia w zamkniętych driverach nadgania do zgodności z Waylandem, a Intel Arc używa "translacji" DX9, DX10 itd. do Vulkana lub DX12 pod Windowsem.
  • Odpowiedz
khrop
khrop
khrop
09.12.2024, 09:22:21 via Wykop
  • 1
@pyroxar: normalnie na nvidii śmigam, ale AMD to lepsza opcja na ogół.
Jak masz kartę nvidii to nie ma potrzeby wymieniać, co najwyżej jako upgrade.

Większy problem z samymi grami już jest, ale to zależy, w co grasz. Ja mam akurat takie gusta, że zasadniczo jestem w stanie grać we wszystko bez wyjątków. Protondb twoim przyjacielem.
  • Odpowiedz
pyroxar
pyroxar 24.11.2024, 18:10:58
  • 0
Dlaczego docker kiedy usunę sieć, i chcę ją stworzyć, to on mówi, że ta sieć już istnieje, jak nie istnieje. co to za bug? Muszę restartować deamon żeby się ogarnął. #linux
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fervi
fervi
24.11.2024, 18:23:13 via Wykop
  • 1
@pyroxar: Używaj Podmana, może tam nie ma tego buga
  • Odpowiedz
pyroxar
pyroxar 19.11.2024, 14:07:43
  • 0
Potrzebuje poczytać o tym czy rozum może odgadnąć moralność czy nie.

A może właściwie postępowanie jest w jakiejś mierze uzależnione od charakteru? Ktoś coś?

#filozofia
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pyroxar
pyroxar 19.11.2024, 11:30:25
  • 0
Czy react helmet aktualnie to dobry pomysł w nowym projekcie? Chodzi o metadane strony i podglady na Facebooku/X

#react #javascript #programowanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pyroxar
pyroxar
Autor
19.11.2024, 14:00:04 via Wykop
  • 0
@wojnr: a nie ma nic nowego i wspieranego?
  • Odpowiedz
w.....r
konto usunięte 19.11.2024, 14:18:53 via Wykop
  • 0
@pyroxar: Nie kojarze, ale ostatni raz z rok temu obczajałem. Async jest wspierany, ostatnia stabilna wyszła pół roku temu. https://www.npmjs.com/package/react-helmet-async?activeTab=versions
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 30
  • Strona 14 z 30
  • >
  • If anyone has no love for the Lord, Jesus Christ, let him be accursed. Our Lord, come! Amen! ****** Połowę pracy ma za sobą, kto dobrze zaczął, miej [więc] odwagę być mądrym [i] zacznij.
  • https://youtu.be/DxF4v5asYNc?t=105

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 24.07.2024

    Komentator
  • Rocznica
    od 24.08.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 12.09.2018

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 09.01.2024

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking