Też się dziwicie "dziennikarzom" takim jak Stanowski czy Słowik, że tak chcą powrotu PIS do władzy. Dziennikarz żyje z relacjonowania afer, wydarzeń itd. Aktualnie nie ma za bardzo o czym opowiadać i trochę trzeba kręcić afery na siłę. Za PISu to codziennie były nowe newsy, a to pegasus, respiratory, kopertowa, fundusz sprawiedliwości, colegium humanum - złote czasy dla dziennikarstwa. A za peło to nuda i bieda dla tego zawodu
Głębokie uczenie znalazło na EKG biomarker nagłej śmierci sercowej - przewiduje ją dokładniej niż obecne metody kliniczne. 🔬
Model AI przeanalizował fale EKG i wyodrębnił łatwy do zauważenia wzór, który trafniej niż standardowa diagnostyka identyfikuje pacjentów zagrożonych zgonem sercowym. Badanie objęło dane tysięcy pacjentów.
Nowy biomarker może trafić do rutynowej interpretacji EKG, ratując życie poprzez wcześniejsze wdrożenie profilaktyki.
#polityka #bekazpodludzi Prawaczki juz nie wiedza czy pisać ze upały po 40 stopni to normalka i "kiedyś to cale miesiące bylo powyzej 40 stopni" czy to jednak HAARP xDD
@Davvs: bo Mariusze już ułożyli sobie przez noc wersję, że Dawidek na zlecenie Trzaskowskiego zabijał ludzi w szpitalu a potem pewnie pobierał od nich organy i razem sprzedawali je Niemcom.
Z okazji duchot piekielnych jakie nas czekają pochwalę się moim patentem na klimę dla biednych który działa u mnie z powodzeniem od 3 lat. Szyba z poliwęglanu na wymiar z otworami, uszczelnienie obiegu skarplacza czym tylko się da i można bzikać w chłodzie.
Jak się lato kończy to wkładam z powrotem szybę do okna
@DrJudym: Tak ale masz ogromne straty i tworzy się podciśnienie które zasysa gorące powietrze z zewnątrz. Wyłączysz na sekundę klimę i zaraz znowu gorunc
polaczkom po 1000 latach od powstania państwa udało się wzbogacić- za sprawą ogromnego kapitału płynącego od krajów unii, zarówno przez fundusze unijne jak i za sprawą inwestujących tutaj firm- bo w końcu duży pusty kraj, największy z postkomunistycznych, który nie był w szponach rosji. bezpieczny do inwestowania, oczywiście nie dzięki swoim wojskom, tylko dzięki międzynarodowym układom jak NATO i unia.
oczywiście polaczek tego nie widzi, bo polaczek myśli że się dorobił ciężką pracą,
Właśnie teraz byśmy się łudzili przed tradycyjnym meczem o wszystko (z Tunezją przegraliśmy po golu w 87 minucie grając w przewadze po czerwonej kartce Tunezyjczyka w 23 minucie), a za 2 godziny okładka Faktu "wstyd, żenada, hańba" byłaby w gorących. #mecz
@Minieri: nie wiem... yyyy... nie wiem co zawiodło. musimy wyciągnąć wnioski, musimy wyczyścyć głowę, żeby w środę dla kibiców, dla polaków zagrać yyy o honor....
Jak to jest że jeszcze nie tak dawno temu tyle osób hejtowało elektryki, a teraz wszyscy zachwyceni elektrycznymi cudami chińskiej motoryzacji? Tiktok tak kręci korbą czy o co tu chodzi? #motoryzacja #samochody
Jak myślicie, że lekarze są odklejeni od pieniędzy to nie - oni są odklejeni bo czują się elitą już po dostaniu się na studia Coś jak prawnicy z tekstami, że studiują prawo - z tym że oni tyle nie zarabiają
Pamiętacie aferę ze studentką z pociągu? - link tutaj
Która uważa innych za ścierwa i uważa że jak jest NA LEKARSKIM to hierarchia powinna być zachowana!
@hansschrodinger: k---a, jestem naprawdę krytykiem Polski, Polaków i całego syfu który się tu o--------a w kraju. Ale trzeba mieć godność. Wsadzenie neonazisty na takie stanowisko w IPN to jakby nasrać na całe tysiącletnie dzieje Polski. To się w głowie nie mieści jaki jest rozmiar tej patologii.
W tym kraju masz całe grupy społeczne walące bezwstydnie państwo na kasę: - Lekarzy rzekomo pracujących po 400h miesięcznie, wystawiających fakturki na 150k miesięcznie, - Rentierka praktycznie nieopodatkowana (tutaj jak się okazuje lekarze też maczają swoje palce) - Budowlanka praktycznie w całości na czarno, a ci co się boją kontroli rejestrują się jako Rolnicy i płacą tylko KRUS, - Wspomniani rolnicy, którym dopłaca się bo susza i tragedia nieurodzaju, albo zbyt duże plony i nie opłaca
@stanleymorison: dokładnie, IT ZŁE bo ściąga zagraniczny kapitał i ciężko j---e w w scrumie i edukuje się na własną rekę żeby zachować konkurencyjność...
Mój dziadek wychował 5 chłopa. Każdy dostał od niego działkę, wsparcie na start i podobno żyli ze sobą całkiem normalnie. Jednak żaden z synów nie zaopiekował walącym się od kilku lat pomnikiem. To ja i mój brat, którzy w zasadzie dziadka nie poznaliśmy (Dziadek umarł gdy miałem ~3 lata, więc ledwo co go pamiętam) musieliśmy w końcu coś z tym zrobić, żeby kogoś nie przywaliło. Wszyscy wujkowie z własnymi firmami w budowlance.
Dziwne, że dla większości najbardziej bulwersujący był fakt, że właściciel tej pizzerii dostał mandat za błędny VAT pizzy z krewetkami, niż to że do teo czynu w ogóle doszło. „Nieświadomy” tego właściciel mógł oszukiwać nas wszystkich na VAT latami, ale to on jest ofiarą XD Ciekawe co ma powiedzieć konkurencja, która zawsze była uczciwa. Swoją drogą 8 a 23% to duża rodzica jaka można sobie przygarnąć.
@JestemKrzysio: Tak tak, na pewno. W praktyce nikt nigdy nikogo nie ukarał mandatem za zapłatę zbyt dużego podatku bo w sądzie by to było nie do obronienia.
@4mja: ? Mam JDG od wieeelu lat i tak, płaciłem drobne mandaty za złą stawkę - nie płacisz mandatu za zbyt małą, czy zbyt dużą stawkę, tylko za nieodpowiednią (ot taki niuans).
#polityka