Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko120
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
THOgrim

THOgrim

Dołączył 2 lata temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3554
  • Znaleziska 1461
  • Mikroblog 2093
  • Obserwujący 6
  • Obserwowane 5

855

Dyrektor szpitala w Tarnowie: Zahamowanie wzrostu wynagrodzeń jest konieczne

Dyrektor szpitala w Tarnowie: Zahamowanie wzrostu wynagrodzeń jest konieczne

Po aferze związanej z zarobkami młodego lekarza Dawida Kacprzyka ze Szpitala Południowego w Warszawie rozgorzała dyskusj

PIAN--A_A--KTYWNA
z
gazetakrakowska.pl
dodany: 22.06.2026, 08:09:01
  • 84
  • #
    lekarz
  • #
    lekarz100k
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
THOgrim
THOgrim 22.06.2026, 17:40:57 via iOS
  • 0
@Vetinari: lekarzy bo bez nich pacjent przeżyje
THOgrim
THOgrim 19.06.2026, 17:55:41
  • 0
#lekarz100k powinien powstać państwowy receptomat działający w oparciu o AI żeby zwiększyć wykrywalność schorzeń i dokładność digagnoz. Obecnie to tylko źródło dochodu dla konowałów, którzy wykorzystują zdesperowanych ludzi
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

65

Lek. Damian Patecki napisał, ile zarabia

Lek. Damian Patecki napisał, ile zarabia

tl;dr 300 zł / godzina. "W publicznym systemie w miesiącu zwykle przepracowuję od 50 do 80 godzin. Moja stawka to 300 zlotych za godzinę. Pracuję na kontrakcie."

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 19.06.2026, 12:51:25
  • 31
  • #
    lekarski
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    polska
  • #
    lekarz
THOgrim
THOgrim 19.06.2026, 17:46:38 via iOS
  • -6
@Alkoneser_pl: i pewnie żadnych efektów z twojej pracy. Tak to właśnie wygląda w Polsce. Dla was wypłata powinna być odroczona dopóki klient nie zatwierdzi że jest zadowolony
Recker1
Recker1
Recker1
18.06.2026, 15:42:16
  • 1
Jest jednak jakiś chichot losu w tej sytuacji - to rząd zaczął z nagonką na lekarzy, żeby nie zwiększać finansowania ochrony zdrowia (tak, rolnicy krus emeryci wielodzietne rodziny -, płacą mało. Oczekiwania szwajcarskie, poziom finansowania jak w Rumunii. Niemcy mają 13%PKB czyli 500mld€, a my 8%PKB czyli.. 50mld€ wydatków na ochronę zdrowia xD)bo to niewygodne przed wyborcami, więc wskazali jednego winowajcę przed ludem. (już nie dyskutuje to czy słuszną nagonkę czy nie
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

THOgrim
THOgrim 18.06.2026, 21:11:25 via iOS
  • 0
@Recker1: w normalnych krajach nie macie prawa spać w pracy. Jprdl. Serio wam to trzeba tłumaczyć? Wam trzeba obciąć zarobki o 1/3, wprowadzić jawność umów, usunąć izbę lekarską i zabronić wam ustawowo lobbingu. Inaczej nie będzie normalnie
  • Odpowiedz
THOgrim
THOgrim 18.06.2026, 21:24:13 via iOS
  • 0
@Recker1: nikt was tu nie trzyma. W innych krajach z kolei będą mieli was dość po miesiącu waszej pracy, a wy płacz i narzekanie na ksenofobię, bo się poznali na Polaku lekarzu XD najlepiej niech ai was zastąpi, bo i tak jest już od was lepsze. Przynajmniej nie będę musiał czekać kilkanaście minut na lekarza na med24, który nie potrafi zacząć wizyty o czasie
  • Odpowiedz
THOgrim
THOgrim 18.06.2026, 21:34:44 via iOS
  • 0
@Recker1: tak, tak rozchwytywani, to że gdzieś znajdziesz pracę nie oznacza że jesteś rozchwytywany. Ludzie, litości. Macie chociaż na bilety. Uczciwi może zostaną.
  • Odpowiedz
THOgrim
THOgrim 19.06.2026, 02:30:58 via iOS
  • 0
@Recker1: XDDDD dlatego ludzie twierdzą że jesteście odklejani
  • Odpowiedz
THOgrim
THOgrim 19.06.2026, 17:00:45 via iOS
  • 0
@Recker1: no widzisz a w gastro i handlu się uśmiechają za minimalną a też są krytykowani
  • Odpowiedz

477

Prawie 40% Polaków ma problem z rozumieniem tekstu. To cichy hamulec gospodarki

Prawie 40% Polaków ma problem z rozumieniem tekstu. To cichy hamulec gospodarki

Polacy wypadli najgorzej w tekstach kompetencji dorosłych wśród wszystkich państw członkowskich OECD.

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorgospodarczy.pl
dodany: 18.06.2026, 08:46:16
  • 223
  • #
    polska
  • #
    nauka
  • #
    ekonomia
THOgrim
THOgrim 19.06.2026, 03:54:29 via iOS
  • 2
Stąd chyba ta roszczeniowość Polaków xd
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

gaz_wieprzowy
gaz_wieprzowy
gaz_wieprzowy
18.06.2026, 16:32:35
  • 8
Rzecz nie do pomyślenia dla polskich konowałów - na dyżurach sie pracuje a nie śpi. Jak widać USA to trzeci świat

#lekarski #konowalposting #afera #zdrowie #medycyna #polityka #lekarz100k #lekarz
gaz_wieprzowy - Rzecz nie do pomyślenia dla polskich konowałów - na dyżurach sie prac...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

THOgrim
THOgrim 18.06.2026, 21:04:27 via iOS
  • 1
@gaz_wieprzowy: absolutne kino, nie można spać w pracy
  • Odpowiedz
Nighthuntero
Nighthuntero
18.06.2026, 20:46:47
  • 13
I cyk trzeci etat

#lekarz100k
Nighthuntero - I cyk trzeci etat 

#lekarz100k

źródło: HLHPtWDWwAAs_pE

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

THOgrim
THOgrim 18.06.2026, 20:57:24 via iOS
  • 5
@Nighthuntero: tak, nie są winni XD
  • Odpowiedz
THOgrim
THOgrim 18.06.2026, 20:56:38
  • 1
#lekarz100k wynagrodzenia obciąć wszystkim o 1/3 na oddłużanie szpitali
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

IntruDroid
IntruDroid
IntruDroid
18.06.2026, 21:16:26 via Wykop
  • 3
@THOgrim: Czyli zamiast 300k receptomaty mają zarabiać 200k?
  • Odpowiedz

1261

Dawid Kacprzyk ma kontrakt w drugim szpitalu od 5 lutego 2026

Dawid Kacprzyk ma kontrakt w drugim szpitalu od 5 lutego 2026

Szpital Południowy nie był jedynym miejscem pracy. Okazuje się, że Szpital Południowy nie był jedyną placówką, z którą lekarz jest związany kontraktem. Pan Dawid Kacprzyk współpracował z Mazowieckim Szpitalem Bródnowskim od 5 lutego 2026 r. W 2026 r przepracował łącznie 732 godziny.

Caracas
z
fakt.pl
dodany: 18.06.2026, 19:09:22
  • 90
  • #
    praca
  • #
    polityka
  • #
    medycyna
  • #
    polska
  • #
    afera
  • #
    lekarz100k
THOgrim
THOgrim 18.06.2026, 20:49:50 via iOS
  • 13
Typowy lekarz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

515

Medycyna pracy największa fikcja polskiej ochrony zdrowia?

Medycyna pracy największa fikcja polskiej ochrony zdrowia?

Badania medycyny pracy online obnażają absurd systemu. Miliony ludzi płacą za formalność, która często niczego nie wykrywa. W czasie gdy pacjenci miesiącami czekają do specjalistów, tysiące wizyt są przeznaczane na produkcję zaświadczeń. Może czas ograniczyć ten relikt do zawodów niebezpiecznych?

danielbr3
z
medycynapracyonline.pl
dodany: 18.06.2026, 07:47:29
  • 72
  • #
    zdrowie
  • #
    prawo
  • #
    polityka
  • #
    medycyna
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
THOgrim
THOgrim 18.06.2026, 20:36:19 via iOS
  • 8
Jak je tego gowna nienawidzę. Kilka godzin z życia wzięta i nic z tego nie wynika. Typowy wałek by napchać kapsę lekarzom.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

THOgrim
THOgrim 18.06.2026, 20:39:10 via iOS
  • 1
@Bijelodugme: bo to jest fikcja, która ma napchać kapsę lekarzom za pozory pracy
czerwonykomuch
czerwonykomuch
13.06.2026, 14:25:28
  • 1048
Może u naszego zaoceańskiego „sojusznika” nie ma nawet powszechnej ochrony zdrowia, a 12% społeczeństwa otrzymuje kartki na żywność, ale przynajmniej jeden debil został właśnie bilionerem.

Tak działa kapitalizm, lewaku.

#antykapitalizm #usa #trump #musk #bekazprawakow #bekazlibka
czerwonykomuch - Może u naszego zaoceańskiego „sojusznika” nie ma nawet powszechnej o...

źródło: IMG_2556

Pobierz
  • 128
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

THOgrim
THOgrim 14.06.2026, 09:02:11 via iOS
  • 0
@IksdeHeheh: tak się czepiacie tych kartek a czym to się różni od mnogości zasiłków w PL xd
  • Odpowiedz
THOgrim
THOgrim 14.06.2026, 08:47:19
  • 0
Polska nie jest multikulturowa, ale cały kraj jest zalany jakimś obskurnym kebabem i Chińczykiem #gownowpis
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

THOgrim
THOgrim 13.06.2026, 16:02:43
  • 1
Imo ta gra byłaby lepsza gdyby nie fandom gothica, która aż tak parł w to żeby nie było żądnych zmian. W tej grze dosłownie nic praktycznie nie zmienili względem oryginału więc trochę średnio #gothic
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

THOgrim
THOgrim
Autor
14.06.2026, 07:38:16 via iOS
  • 1
@MrPrado30: mnie żenuje brak możliwości bycia guru i nierozwinięcie areny w starym obozie :(
  • Odpowiedz
THOgrim
THOgrim 13.06.2026, 07:35:15
  • 1
Fajnie gdyby usunęli tą z-----ą mgle #gothic
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szczur_w_Koronie
Szczur_w_Koronie
13.06.2026, 07:54:17 via Android
  • 1
@THOgrim: Graj na low z teksturami high. Rozwala mnie to, że ta gra najlepiej wygląda na low, a i podbij kolory do +40. Z grafiki 3/10 robi się 10/10 przy takich ustawieniach. Śmiechu warte.
  • Odpowiedz
DareKwiecien
DareKwiecien
13.06.2026, 09:31:56 via Android
  • 0
@Szczur_w_Koronie: dokładnie, te wszystkie zbędne efekty robią z tego cukierkowego wiedźmina xD
  • Odpowiedz
MinisterKoryto
MinisterKoryto
06.06.2026, 15:15:01
  • 2
Pewnie jestem dziwny, ale obóz na bagnie jest bardziej czytelny niż w starym gothicu, potrafię się w nim odnaleźć, no i siedzi mi wygląd obozu, zaraz idę obczaic Nowy Obóz (。◕‿‿◕。)

#gothic #gothicremake
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

THOgrim
THOgrim 06.06.2026, 16:42:11 via iOS
  • 3
@MinisterKoryto: ja obozu na bagnie totalnie nie ogarniam. Ta roślinność przysłania wszystko
  • Odpowiedz

248

Niemiecki sąd zakazuje sprzedaży puszek bez kaucji

Niemiecki sąd zakazuje sprzedaży puszek bez kaucji

Niemiecki sąd administracyjny uznał za nielegalną sprzedaż puszek po napojach bez kaucji w sklepach przy granicy z Danią. Jak opisuje portal getraenke-news.de, sprawa dotyczy praktyki tolerowanej przez ponad 20 lat i obejmującej setki milionów puszek rocznie

darosoldier
z
portalspozywczy.pl
dodany: 23.05.2026, 07:33:35
  • 83
  • #
    kaucja
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    prawo
  • #
    niemcy
  • #
    dania
  • #
    pieniadze
THOgrim
THOgrim 24.05.2026, 06:46:36 via iOS
  • 35
Niezła odkleja że Polska kopiuje rozwiązania z tak zacofanego kraju jak Niemcy. Oni potrafią jeszcze w XXI wieku zrobić coś dobrze? Bo w każdej dzienie syf kiła i mogiła
  • 18
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

THOgrim
THOgrim 24.05.2026, 08:30:08 via iOS
  • 1
@Notes: nic z tych rzeczy mi nie uprzykrza życia poza słabą służbą zdrowia
THOgrim
THOgrim 24.05.2026, 10:29:32 via iOS
  • 6
@Notes: od zbieranie śmieci w Polsce są firmy, które sie w tym specjalizują pozdro. Nie trzeba dwóch systemów, które stwarzają koszta
THOgrim
THOgrim 24.05.2026, 18:14:21 via iOS
  • 2
@Notes: plastik da się poddać recyklingowi raz i to nie zawsze. Niemiaszki sobie niezły scam wymyśliły i tylko go eksportują
THOgrim
THOgrim 25.05.2026, 06:29:16 via iOS
  • 0
@Notes: nie. Plastik można przetworzyć tylko raz i to jest twarda wiedza.
THOgrim
THOgrim 25.05.2026, 12:43:21 via iOS
  • 0
@Notes: te butelki to 8% całego systemu :) scam niemca. Jak chcą być eko niech robią butelki wyłącznie szklane
THOgrim
THOgrim 25.05.2026, 17:10:21 via iOS
  • 0
@Notes: raport Gesellschaft für Verpackungsmarktforschung (GVM) na zlecenie Umweltbundesamt (UBA) za 2023 rok ;)
Jak kupują co weekend skrzynkę piwa to niezły naród alkoholików to musi być.
Plus Niemcy generują plastik per capita w górnej stawce z wszystkich państw na świecie więc coś słabo im idzie. Plus ciekawi mnie czy nie machloją w statystykach i nie wliczają do recyklingu eksportu śmieci xd
THOgrim
THOgrim 25.05.2026, 17:44:42 via iOS
  • 0
@Notes: jeśli uważasz się za znawcę tematu to dziwne, że nie znasz tego raportu także odsyłam do całości
Sophos
Sophos
Sophos
17.05.2026, 05:34:40
  • 1175
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 202
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

THOgrim
THOgrim 17.05.2026, 15:28:37 via iOS
  • 1
@Sophos: czyli hajs jest najważniejszy jprdl
  • Odpowiedz

635

10 największych izraelskich marek w Polsce

Jakie produkty czy usługi oferowane w Polsce należą do izrlskiego kapitału. Przyda się, gdybyście chcieli wiedzieć wiedzieć, z których produktów i usług korzystać częściej, gdyż to taki piękny kraj.

Pawery1
z
youtube.com
dodany: 17.05.2026, 05:22:06
  • 115
  • #
    izrael
  • #
    eurowizja
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    bliskiwschod
  • #
    zydzi
THOgrim
THOgrim 17.05.2026, 15:04:33 via iOS
  • -84
@potworzak21: serio tak cię boli firma farmaceutyczna, która często oferuje tym biedniejszym najkorzystniejszą dla nich ofertę?
Tapporauta
Tapporauta
16.05.2026, 22:48:01
  • 6
#eurowizja
Tapporauta - #eurowizja

źródło: IMG_3561

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

THOgrim
THOgrim 16.05.2026, 22:48:27 via iOS
  • 2
@Tapporauta: Niemcy są spoko dali nam 12
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 21
  • Strona 1 z 21
  • >
  • mysterious calm pretty boy

Osiągnięcia

  • Gadżeciarz
    od 10.06.2024

    Gadżeciarz
  • Komentator
    od 29.05.2025

    Komentator
  • Mikroblogger
    od 03.11.2024

    Mikroblogger
  • Rocznica
    od 10.06.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking