Wytłumaczy mi ktoś, dlaczego się kombinuje z jakimiś statusami osoby najbliższej czy związkami partnerskimi zamiast po prostu dopuścić osoby #lgbt do małżeństw cywilnych? Prościej, zakładam, że taniej, bo mniej mielenia tego wszystkiego.
@PetalMindXd: to mnie rozbraja. Jeśli Konstytucja zawiera archaiczne zapisy to ją zmieńmy, byłaby to zmiana na lepsze. Po drugie, w ogóle wcale nie musi być ona przeszkodą, bo interpretacje są różne i jakby chciano, to by to ogarnięto. Dla mnie to tylko wymówka. Tam jest też napisane o macierzyństwie, a nie ma nic o tacierzyństwie, czyli tacierzyństwo jest zabrobione? XD czy po prostu niewymienione jako objęte tą szczególną opieką? No
@retronom: jak dla mnie to dalej uwłaczające, a do tego wymaga więcej zachodu. @thorgoth No wiem ( ಠ_ಠ) bardziej bym zrozumiała jednak już stanowczy oprór niż jakieś dziwne nowe twory. W Polsce koniecznie trzeba utrudniać, tworzyć wyjątki od wyjątków, kolejne byty, kompozycje, komisje i sranie w banie. Potem mamy wszystko takie przerysowane i przebudowane- prawo, podatki, nawet język i nikt tego dobrze nie rozumie i nie
@kocha_to_poczeka: to fakt @stealtheseal dzięki, popatrzę. No tak, można się spodziewać, że aż tak bardzo będą chcieli nas betonować, w ostatnich latach już raz to zrobili. To takie „papiery na bycie ciemnogrodem”. Swoją drogą ciekawie ogólnie się to wszystko toczy. Bo kulturowo i obyczajowo od lat stawaliśmy się coraz bardziej liberalni i wyluzowani aż nagle doszło to do punktu, gdzie część osób zaczęła się radykalizować i zrobiło się dość
@not_me: ja nie piszę nigdzie, że coś jest nie tak ze związkami partnerskimi, tylko że danie tylko związków partnerskich/statusu osoby bliskiej parom jednopłciowym zamiast po prostu ślubów cywilnych jest dla mnie niezrozumiałe. Jedno nie wyklucza drugiego, ale danie tylko jednego związkom jednopłciowym,a związakom hetero obu opcji jest dla mnie co najmniej dziwne. Co do ślubów kościelnych to inny temat i nawet nie zakładam, że jest to możliwe. Ale to ślub
@Howsitgoing: ekhm, nie że coś, ale akurat za sprawą ewolucji mieliśmy na ziemi różne „warianty” ludzi, np. homo erectus, homo neandertalis etc., ale wyginęli i ostatecznie zostaliśmy tylko my- homo sapiens. Nie próbuj wtrącać nauki do polityki, bo ci nie wychodzi.
@Howsitgoing: to co piszesz to mieszanka niedopowiedzeń, uproszczeń i interpretacji. Dużo należałoby tu sprostować. Wątpię jednak, żebyś to pisał w celu wzięcia udziału w rozmowie, z której sam też mógłbyś coś wyciągnąć. Nie podoba mi się też twój pogardliwy ton, który decydujesz się cały czas utrzymywać. Próba rozmowy z kimś takim jak ty to zwykle strata czasu. A ja nie chcę go stracić w ten sposób.
@NieBendePrasowac: zdecydowanie w moim odczuciu sytuacja jest niedorzeczna, stąd pewnie w samym pytaniu idzie to wyczuć. A odnośnie do Twojego pytania: związki partnerskie są podobne do małżeńskich, tym bardziej niezrozumiałe jest dla mnie tworzenie osobnego czegoś.
@Wiedzmumin: no nie. Konkretnie. Skoro część par hetero nie może mieć dzieci lub ich nie planuje= ich związek nie będzie służył prokreacji zgodnie z twoją definicją i rolą małżeśtwa to wg ciebie tak samo jak pary homo powinny mieć dostęp tylko do związków partnerskich, a nie do małżeństw? Prosta odpowiedź- tak lub nie.
@Wiedzmumin: ależ oczywiście, że są badania na to, że dxieci wychowywane w parach jednopłciowych mają się dobrze. Po prostu jeszcze polska mentalność i prawo za tym nie nadążają. Więc cieszę się, że zgadzamy się akurat w tym, żeby pary homo mogły mieć dzieci, a tym samym mogły zawierać małżeństwa. Dla mnie osobiście pary homo i hetero powinny mieć taki sam dostęp do małżeństw jak i każdej innej formy, jaka zostanie
@Howsitgoing: „ Teoria naukowa jest najbardziej rzetelną, rygorystyczną i kompletną formą wiedzy naukowej[2]. Odróżnia ją to od potocznego rozumienia słowa teoria, które sugeruje spekulatywność charakterystyczną dla hipotezy naukowej[3].”
@NieBendePrasowac: nie żeby coś, ale ja właśnie w ten sposób liczę w głowie. Ktoś wyżej pisze, że też. Może nie jesteśmy ludźmi ( ͡°͜ʖ͡°) więc ogólnie nie jest to „odbiegające os myślenia człowieka”. A czy ten konkretny człowiek to akurat wylosował się jakiś wyjątkowy ( ͡°ʖ̯͡°) to w sumie nie wiem XD
@NieBendePrasowac: ta, mnie też rozbraja to pokazywanie „jakie to AI” głupie na przykładach z komercyjnych modeli „dla wezystkich” @kubako wiem jak to działa, ja napisałam jak ja to liczę w głowie, w odpowiedzi na inny komentarz.
@K-S-: ja mam yato i nic się z nią nie dzieje. Czyści mi się ją mega łatwo, a jeśli zaszajelę i ją przypalę to idzie ją paroma pociągnięciami scrub daddy lub scrub daddy+ pasta Ola- generalnie bez wysiłku tak czy siak. Co do smażenia to faktycznie trzeba się naumieć. Ciężar to kwestia indywidualna, dla mnie to plus. Jedyne, co mnie martwi to nitowana rączka, ale póki trzyma to trzyma. Jeśli
@bartoszEQ: ja ze słownikiem siedzisłam, takim papierowym i próbowałam rozkminić. Siedząc na podłodze w salonie, przed TV. Teraz tez jeszcze nie przeszłam XD choć wiem co robić i generalnie jest duuużo prościej niż wtedy.
Według mnie każde dziecko powinno się zapoznać z religią i chodzić do kościoła. Ok, gdy podrośnie, może zostać wojującym ateistą, protestantem, memiarzem żółtego papieża, whatever. Ale nauki Chrystusa uczą etyki i to zostaje do końca życia. Według mnie Ewangelie są najlepszymi książkami uczącymi etyki i moralności człowieka, nawet jak to uznamy, że są pod płaszczykiem wiary (jak dzieci wierzą w Św. Mikołaja) #religia #dzieci #rodzicielstwo #
Niech mi ktoś wytłumaczy, jakim cudem fotowoltaika się ludziom opłaca. Przeglądam rachunki za prąd i według nich od 1 lutego do 30 września 2025 wartość energii wprowadzonej przez panele 5 kW wynosi 260 zł. To jeśli ktoś wykłada 20 000 na fotowoltaikę, to kalkuluje, że mu się to zwróci po 40 latach? Czy może instalują je jedynie ludzie, którzy kwalifikują się do dopłat, bo nie ma to żadnego ekonomicznego sensu? A może
Uwielbiam tę złotą zupę. Pho bo klasyczne gotuję już od dość dawna, ale od jakiegoś czasu podaję ją inaczej i nazywam „pho ramen” XD czyli takie dziecko pho bo i ramenu. Tak sobie wydumałam i tak lubię (。◕‿‿◕。)
Najpierw gotuję mięso wołowe (bevetka, goleń) w mieszance sosu sojowego, squida, odrobiny oleju sezamowego (można wcześniej w tym zamarynować) i odrobinie wody oraz dodatków. Dodatki to zarumienione na suchej patelni:
@vieniasn: bo to raz. Oczywiście dawno dawno. Raz w ogóle poszliśmy ze znajomymi świętować czyjeś urodziny, chyba nawet moje (nie pamiętam już). Na drugi dzień oglądamy zdjęcia, a tam jakiś typ na wszystkich XD normalnie wszędzie z nami był, na wszystkich grupowych, z ręki fotkach się przewijał przez dużą część imprezy, jakby był „jednym z nas”. Nikt nie pamiętał na pewno skąd on się wziął i gdzie potem zniknął XD
Wiem, że to dziwne pytanie, ale czy jest tutaj ktoś kto poznał kogoś na apkach randkowych i jest z tą osobą do teraz? Jeżeli nie chcecie pisać pod wpisem, napiszcie na PV. Bo nie wiem, czy naprawdę jest sens żeby taki coś zakładać. #pytanie #zwiazki #aplikacjerandkowe
Siri - Jedna z najważniejszych funkcji w systemach firmy Apple dalej nie działa w języku polskim. Za to jest ruski, turecki, wietnamski czy malajski... Dzisiejsza aktualizacja systemu nie wprowadziła przez wielu Polaków od lat oczekiwanej podstawowej funkcjonalności, którą posiadają inne kraje.
@Szefunciooooo: jakieś 460zł+, rachunek co dwa miesiące, mieszkanie, dwie osoby. Standardowy rachunek już od dłuższego czasu. Ostatni był już te dwa miechy temu, więc pewnie zarqz nowy.
@MistrzKowalski: o przeciętnej osobie pamięta się najcześciej max do około trzech pokoleń. Większość ludzi coś wie maksymalnie o swoich pradziakach, ew. prapradziadkach. Dalej już rzadko. Nie wiem czy ta firma nadal istnieje, ale o nich ludzie z rodziny może będą pamiętać podobnie lub ciut dłużej, a obcy dopóki ktoś będzie pamiętał, że „były takie lody” ¯\(ツ)/¯
@slawek887: ja akurat wiem więcej o swoich przodkach dużo bardziej wstecz (chyba najdalej początek XIXw.). Informacje jak najbardziej są dostępne, trzeba tylko chcieć po nie sięgnąć. W zależności od miejsca oczywiście i „śladów”, ale przy odrobienie szczęścia można zajść całkiem daleko. Nie zrobiłam tego jednak z jakiegoś głębokiego powodu tylko z ciekawości i chęci zabawy w detektywa. Nie chodzi też o nas, ludzie kiedyś też max tyle wg mnie wiedzieli,
Dostałem podwyżkę #pracbaza na początku roku i właśnie zdałem sobie sprawę że wejdę w II próg podatkowy, będzie delikatnie powyżej 120k zł w 2025 roku. Na cholerę w takim razie było mi zarabiać więcej skoro teraz będę mieć do wywalenia 32% podatku co daje ponad 40k zł... Mam na to oszczędności, poradzę sobie, ale jestem w opór wkurzony.
Jest jakaś opcja żeby wykazać mniejszą kwotę na zeznaniu pit? Życie w
Prościej, zakładam, że taniej, bo mniej mielenia tego wszystkiego.
Nie czaje o co chodzi.
#pytanie #rozkminy #zwiazki #malzenstwo
Jeśli Konstytucja zawiera archaiczne zapisy to ją zmieńmy, byłaby to zmiana na lepsze.
Po drugie, w ogóle wcale nie musi być ona przeszkodą, bo interpretacje są różne i jakby chciano, to by to ogarnięto. Dla mnie to tylko wymówka. Tam jest też napisane o macierzyństwie, a nie ma nic o tacierzyństwie, czyli tacierzyństwo jest zabrobione? XD czy po prostu niewymienione jako objęte tą szczególną opieką?
No
@thorgoth No wiem ( ಠ_ಠ) bardziej bym zrozumiała jednak już stanowczy oprór niż jakieś dziwne nowe twory. W Polsce koniecznie trzeba utrudniać, tworzyć wyjątki od wyjątków, kolejne byty, kompozycje, komisje i sranie w banie. Potem mamy wszystko takie przerysowane i przebudowane- prawo, podatki, nawet język i nikt tego dobrze nie rozumie i nie
@stealtheseal dzięki, popatrzę. No tak, można się spodziewać, że aż tak bardzo będą chcieli nas betonować, w ostatnich latach już raz to zrobili. To takie „papiery na bycie ciemnogrodem”. Swoją drogą ciekawie ogólnie się to wszystko toczy. Bo kulturowo i obyczajowo od lat stawaliśmy się coraz bardziej liberalni i wyluzowani aż nagle doszło to do punktu, gdzie część osób zaczęła się radykalizować i zrobiło się dość
Co do ślubów kościelnych to inny temat i nawet nie zakładam, że jest to możliwe. Ale to ślub
A odnośnie do Twojego pytania: związki partnerskie są podobne do małżeńskich, tym bardziej niezrozumiałe jest dla mnie tworzenie osobnego czegoś.
Dla mnie osobiście pary homo i hetero powinny mieć taki sam dostęp do małżeństw jak i każdej innej formy, jaka zostanie
https://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_naukowa