Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko120
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
cookie96

cookie96

Dołączył 9 lat i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 76246
  • Znaleziska 22615
  • Mikroblog 53631
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 64
mike-johnston
mike-johnston
przedwczoraj, 05:12:41
  • 316
W sztabie Konfederacji już pracują co wrzucać przez weekend na social media żeby obwinić Ukrainę za 40-stopniowe upały.

#polityka #bekazkonfederacji #ukraina #russiahateclub #pogoda
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cookie96
cookie96 przedwczoraj, 08:09:18 via Wykop
  • 0
@mike-johnston: izi

UKRAIŃCY PALĄ ROSYJSKIE RAFINERIE, TO CIEPŁO LECI NAD POLSKĘ!!!!
  • Odpowiedz

321

Arbitraż podatkowy: Dlaczego pielęgniarka płaci wyższe podatki, niż influencer?

Arbitraż podatkowy: Dlaczego pielęgniarka płaci wyższe podatki, niż influencer?

Polski milioner oddaje proporcjonalnie mniejszą część swojego dochodu na podatki i składki niż pielęgniarka na etacie. Nie dlatego, że oszukuje. Dlatego, że system mu na to pozwala, a nawet do tego zachęca. Ten mechanizm ma nazwę: arbitraż podatkowy.

czabata666
z
adam.jura-czarnecki.pl
dodany: 24.06.2026, 08:36:10
  • 87
  • #
    podatki
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    konfederacja
cookie96
cookie96 24.06.2026, 11:39:12 via Wykop
  • -1
@bossssob: jak ktoś obrazi się o podatki i zdecyduje nie pracować to zrobi miejsce dla innych którzy będą chcieli. A więc zysk dla społeczeństwa
cookie96
cookie96 24.06.2026, 16:17:28 via Wykop
  • -4
Wątpię, że to tak działa. Tzn. że ktoś tak bardzo "chce" pracować że aż musi czekać aż ktoś "zrobi mu miejsce". Tak samo wątpię w to, że jest jakaś "kolejka" :)


@bossssob: rynek nie cierpi próżni. Jak ktoś się obrazi na podatki i uzna że nie pracuje - to musiałyby obie strony tak uznać ( biorca i dawca pracy ). A czy jesteś gotów postawić pieniądze że nikt nie podliczy
Lekarz_7k
Lekarz_7k
17.06.2026, 14:40:37
  • 221
Najgorsze jest to, że teraz nikt mi nie uwierzy że serio 300h w pracy siedze, tylko każdy będzie myślał że to oszustwo jest. Wystarczy, że mam 6-7 dyżurów w miesiącu.

Co w takiej sytuacji może zrobić zwykły lekarz, który normalnie pracuje i nie robi żadnych wałków i nie zarabia setek tysięcy? Jestem obecnie stawiany na równi z takimi Dawidkami i traktowany jak najgorsze ścierwo i pasożyt, którego najlepiej zabić

#konowal100k
  • 190
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cookie96
cookie96 18.06.2026, 07:51:48 via Wykop
  • 0
@Lekarz_7k: idźcie pod NIL i bijcie że bronią patologii, a pośrednio przez to powodują że ludzie umierają
  • Odpowiedz
Mariuszzuk
Mariuszzuk
Mariuszzuk
12.06.2026, 21:22:12
  • 282
Ha tfu jej wiadomo na co.

#rosja #wojna #ukraina
Mariuszzuk - Ha tfu jej wiadomo na co.

#rosja #wojna #ukraina

źródło: 1000012731

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cookie96
cookie96 13.06.2026, 09:57:15 via Wykop
  • 0
@Mariuszzuk: w sumie bez tego zdania o resecie z kremlem to nawet rigczowa wiadomość, wiadomo jakim oczkiem mrugająca
  • Odpowiedz

332

Co się dzieje, kiedy pęka bańka mieszkaniowa?

Co się dzieje, kiedy pęka bańka mieszkaniowa?

Kiedy w 2022 kupowano rudery pod Auckland za $1.8M, wydawało się to świetnym biznesem. Ceny nieruchomości rosły o kilkanaście procent w skali roku, a banki rozdawały hipoteki jak darmowe cukierki pod osiedlową podstawówką. Dziś ludzie wyprzedają w panice, a rząd panicznie próbuje powstrzymać krach.

BArtus
z
youtube.com
dodany: 06.06.2026, 13:37:08
  • 131
  • #
    nieruchomosci
  • #
    gospodarka
  • #
    deweloperka
  • #
    kredythipoteczny
  • #
    mieszkanie
  • #
    ekonomia
cookie96
cookie96 07.06.2026, 11:09:26 via Wykop
  • 5
@Cozwykopem: c---a a nie wywalić belki. Należy uczynić "inwestowanie w beton" gorszym od inwestowania w firmy, a inwestowanie w firmy bardziej kosztowne podatkowo od pracy. Pieniądz pracujący powinien być objęty wyższymi podatkami od tejże "pracy" niż ludzie

335

Starmer zabiera głos w sprawie śmierci Henry'ego Nowaka. Burza w Wielkiej Brytan

Starmer zabiera głos w sprawie śmierci Henry'ego Nowaka. Burza w Wielkiej Brytan

Premier Wielkiej Brytanii Sir Keir Starmer zapowiedział, że po ujawnieniu nagrania z zatrzymania Henry'ego Nowaka koniec

so-so
z
rmf24.pl
dodany: 02.06.2026, 22:08:26
  • 103
  • #
    wielkabrytania
  • #
    uk
  • #
    morderstwo
  • #
    polak
  • #
    sikhizm
  • #
    polityka
cookie96
cookie96 03.06.2026, 09:10:24 via Wykop
  • 11
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2069

Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik

Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik

Koniec znanej i lubianej akcji lody za pasek w Pszczynie. Po 25 latach kultywowania lokalnego zwyczaju, Lodziarnia Pod Dębem została zmuszona do zaprzestania rozdawania darmowych lodów uczniom z wyróżnieniem. Decyzja ta zapadła po otrzymaniu oficjalnego, imiennego pisma od Rzecznika Praw Dziecka

Trzebieslawice
z
pszczyna.naszemiasto.pl
dodany: 02.06.2026, 12:30:49
  • 446
  • #
    polska
  • #
    wykopefekt
  • #
    pszczyna
  • #
    slask
  • #
    nauka
  • #
    szkolastandard
cookie96
cookie96 03.06.2026, 06:08:58 via Wykop
  • 3
Wykluczanie wykluczaniem. Można by zrozumieć gdyby
SAMA SZKOŁA NIE DRUKOWAŁA DYPLOMU Z OCZOJEBNYM PASKIEM, TAK BY KAŻDY WIDZIAŁ
Niech rzecznik p----------i się do ministerstwa edukacji
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

badreligion66
badreligion66
28.05.2026, 15:47:49
  • 565
#polityka Dziary też nie widać xD
badreligion66 - #polityka Dziary też nie widać xD

źródło: 1000049880

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cookie96
cookie96 29.05.2026, 07:58:52 via Wykop
  • 0
@badreligion66: trzeba na jakichś pierwszych wyborach głosować na pełnego oszołoma, bo inaczej całe życie będzie się głosować na ukrytych populistów
JKM 2016
  • Odpowiedz

637

JSW wypłaca wysokie odprawy. Górnicy dostaną po 170 tys. zł

JSW wypłaca wysokie odprawy. Górnicy dostaną po 170 tys. zł

Jastrzębska Spółka Węglowa rozpoczęła realizację programu osłonowego, w ramach którego odchodzący pracownicy otrzymują jednorazowo 170 tysięcy złotych. Z programu korzystało już ponad pół tysiąca zatrudnionych, o czym węglowa spółka poinformował w czwartek 28 maja.

Lokator87
z
superbiz.se.pl
dodany: 28.05.2026, 14:32:21
  • 80
  • #
    polska
  • #
    biznes
  • #
    gospodarka
  • #
    jsw
  • #
    gornictwo
  • #
    praca
cookie96
cookie96 29.05.2026, 07:55:39 via Wykop
  • 4
Jak raz a dobrze tych opono-palaczy wywalają spod ziemi pod niebo to powiem szczerze - taniej tak niż dopłacać do bólu
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

cierpka-rzodkiewka
cierpka-rzodkiewka
29.05.2026, 02:34:53
  • 153
nie wyobrażam sobie być w związku z mężczyzną, który ma BMI powyżej 24, jest to zwyczajnie obrzydliwe i świadczy o zaniedbaniu ciała i duszy, jak nie potrafisz utrzymać michy, to kim ty k---a jesteś??
  • 173
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cookie96
cookie96 29.05.2026, 06:48:56 via Wykop
  • 1
@cierpka-rzodkiewka: znalazłem wpis jedząc knoppersa
25 i powoli w dół, ale nadal
  • Odpowiedz

592

Rząd podniósł akcyzę licząc na wzrost wpływów. A wpływy spadły

Rząd podniósł akcyzę licząc na wzrost wpływów. A wpływy spadły

Okazuje się, że wpływy z podatków nie są w stanie rosnąć w nieskończoność

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorgospodarczy.pl
dodany: 26.05.2026, 05:30:09
  • 192
  • #
    ekonomia
  • #
    pieniadze
  • #
    podatki
  • #
    finanse
cookie96
cookie96 26.05.2026, 09:27:18 via Wykop
  • -6
@LegendarnyOdkurzacz: c---a a nie przekroczenie punktu krytycznego krzywej Laffera. Do tamtego jeszcze daleko
Mamy c-----ą gospodarkę ( jak cały świat ) i trendy odchodzenia od uzależnień. Ludzie po prostu mniej palą i chleją ( wedle artykułu - większość różnicy planowej z poprzedniego roku wynikało z mniejszego wpływu z akcyzy na produkty tytoniowe ).

3421

162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie

162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie

Człowiek, który według złożonych dokumentów miałby 162 lata, otrzymał urzędowe zaświadczenie że żyje i odzyskał kamienicę.

enterprize
z
msn.com
dodany: 25.05.2026, 07:23:13
  • 303
  • #
    krakow
  • #
    kamienice
  • #
    nieruchomosci
  • #
    przekret
  • #
    afera
  • #
    oszustwo
cookie96
cookie96 25.05.2026, 08:44:29 via Wykop
  • 0
@Arivederczi: jakie pół roku? Koniec basta. Zasiedzenie minęło już parę razy ciurkiem. Przykro bardzo ale nie przykro - widząc co się dzieje w palestynie rękoma plemienia Dawidowego.

734

Prawnik po filmie Konfitury: taki kierowca bez prawa jazdy

Prawnik po filmie Konfitury: taki kierowca bez prawa jazdy

Oskar Możdżyń stwierdził, że samochód na chodniku łamie przepisy, a pieszy nie ma obowiązku znikać mu z drogi. Kierowca, który z emocji potrąca człowieka na chodniku, nie powinien prowadzić auta. Kto nocą przez celowo przyciemnione szyby potrąci pieszego, powinien stracić prawo jazdy i dowód rejestr

Pan_od_Internetu
z
moto.pl
dodany: 24.05.2026, 01:55:35
  • 76
  • #
    konfitura
  • #
    polska
  • #
    polskiedrogi
  • #
    kierowcy
  • #
    motoryzacja
  • #
    prawo
cookie96
cookie96 25.05.2026, 06:30:47 via Wykop
  • 1
Osobiście jako pieszy stwierdzam


@sprobujemy: a ja stwierdzam won autami z chodników. Twój głos się zeruje
bero-telefon
bero-telefon
24.05.2026, 07:54:52
  • 111
#krakow #polityka #takaprawda
bero-telefon - #krakow #polityka #takaprawda

źródło: 1000039137

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cookie96
cookie96 24.05.2026, 14:21:23 via Wykop
  • 0
@ipkis123: p--------e że referendum ma próg. Jak chcesz powiedzieć nie to idziesz mówisz nie. A nie taktyczne nie pójście bo przypadkiem wyjdzie że jednak więcej osób chce wywalenia miszalskiego
  • Odpowiedz

426

Meloni wzywa Izrael. "Niedopuszczalne" traktowanie członków Flotylli Sumud

Meloni wzywa Izrael. "Niedopuszczalne" traktowanie członków Flotylli Sumud

Przerażające sceny z nagrań udostępnionych przez izraelskiego ministra wywołały stanowczą reakcję szefowej włoskiego rzą

Sopel74
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 20.05.2026, 16:01:30
  • 48
  • #
    izrael
  • #
    palestyna
  • #
    polityka
cookie96
cookie96 21.05.2026, 07:30:10 via Wykop
  • 5
@Braunienkov: lepszy palestyniarz niż syjonista
Gdyby nie reżimy z tel aviv i waszyngtonu to cały bliski wschód byłby spokojniejszy

1407

Wolnosć slowa wg. Przemysława Talkowskiego

Wolnosć slowa wg. Przemysława Talkowskiego

Przemysław Talkowski prowadzacy Państwo w Państwie. Zablokował mnie na FB po tym jak w kulturalny sposób zwróciłem mu uwagę ze mówienie prawdy nie jest hejtem. Moje komentarze zostaly usunięte. Sprawdźcie czy was tez nie poblokował. Cenzura jak za komuny - Stop cenzurze w sieci.

Walldi
z
facebook.com
dodany: 18.05.2026, 10:40:50
  • 197
  • #
    polsat
  • #
    konfitura
  • #
    panstwowpanstwie
cookie96
cookie96 19.05.2026, 10:11:29 via Wykop
  • 4
@mikiofpersia: >wkurzanie się na auta na chodnikach

lewactwo

Wszystko czego nie lubię to lewactwo z tego bije ( ͡º ͜ʖ͡º)
cookie96
cookie96 19.05.2026, 10:16:11 via Wykop
  • 1
@motylbezskrzydel: no on zebrał sobie 3 podobnych cwaniaków roztropków do naskoczenia na Maksyma. Czort jeden wie czemu do narożnika Maksyma wziął Śpiewaka który doskonale się odnajduje w walkach na zakrzykiwanie rozmówcy, tutaj się prowadzący nie popisał przewidywaniem.
No cóż, jak spojrzeć na komentarze to typ jest wyjaśniany i bez pomocy wykopków, komentarze parudniowe mają tysiące lajków i bez brygadowania. Tak więc nie zesraj się przypadkiem jadąc po chodniku jak ci
cookie96
cookie96 19.05.2026, 11:20:07 via Wykop
  • 0
@KitaxKita: konserwatyzm to przecież tylko wyniosłe idee, takie jak zdrady, ćpanie i kłamanie
A gdy człowiek na głos mówi że mu czyjeś zachowanie nie pasuje to już praktycznie komunizm i lincz
wshk
wshk
wshk
15.05.2026, 04:56:34
  • 92
#ukraina #rosja #polskieonuce
wshk - #ukraina #rosja #polskieonuce

źródło: obraz

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cookie96
cookie96 15.05.2026, 06:38:18 via Wykop
  • 0
@wshk: każdy rosjanin jest dla mnie bratem słowianem

  • Odpowiedz

417

Polacy nie chcą katastru. Tylko 20% jest za.

Polacy nie chcą katastru. Tylko 20% jest za.

Z badania Rankomat.pl: 45% jest przeciw, 35% nie ma zdania. Nawet zwolennicy najczęściej chcą podatku dopiero od 3. nieruchomości, a 30% woli dopłaty, budownictwo społeczne i ograniczenie funduszy. Najczęstsze obawy to nowe koszty, uderzenie w zwykłych ludzi i przerzucenie podatku na najemców.

Pan_od_Internetu
z
infor.pl
dodany: 14.05.2026, 17:14:24
  • 297
  • #
    nieruchomosci
  • #
    podatki
  • #
    mieszkanie
  • #
    pieniadze
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
cookie96
cookie96 15.05.2026, 06:34:44 via Wykop
  • -1
Nie po to Lewizna napracowała się na jak najbardziej gównianym projektem katastru by ludziom się podobał. Tusk krótko powiedział "Macie zrobić tak że ludzie to znienawidzą a dostaniecie stołki" i Lewizna skacze pod dyktando
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

280

Chiny kupują Bałkany. Nowy dokument ARTE o potajemnej kolonizacji

Chiny kupują Bałkany. Nowy dokument ARTE o potajemnej kolonizacji

Świetny reportaż ARTE obnażający strategię Chin w Serbii i Czarnogórze. Podczas gdy UE od lat trzyma Bałkany w poczekalni, Pekin wchodzi tam z miliardami. Efekt? Niewolnicza praca azjatyckich robotników, katastrofa ekologiczna kopalni miedzi w Borze i Czarnogóra na skraju bankructwa przez kredyt.

awe-spam
z
youtube.com
dodany: 13.05.2026, 17:50:16
  • 47
  • #
    geopolitika
  • #
    chiny
  • #
    serbia
  • #
    europa
  • #
    gospodarka
  • #
    arte
cookie96
cookie96 14.05.2026, 07:04:48 via Wykop
  • 1
Dobrze że takie treści powstają
I pięknie że wytyka się niemiaszkom że jeszcze parenaście lat temu to samo robili
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1397

Newag złożył wniosek o odebranie immunitetu posłance Paulinie Matysiak

Newag złożył wniosek o odebranie immunitetu posłance Paulinie Matysiak

Kolejarze oskarżają ją o pomówienie. Chodzi o sytuację, gdy posłanka mówiła o możliwych nieprawidłowościach w pociągach tego producenta.

adk
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 12.05.2026, 18:57:57
  • 112
  • #
    newag
  • #
    kolej
  • #
    afera
  • #
    polityka
cookie96
cookie96 13.05.2026, 13:24:34 via Wykop
  • 3
za co?


@klocus: raz po raz współpracowała z PISem. I gdyby to była współpraca programowa to nie byłoby tematu, w ostatnich wypowiedziach Konieczny nawet z Konfą by głosowali by ogarnąć sprawę neosędziów. Ale babka nawet nie potrafiła uderzyć do partii w obronie przeciwko Newagowi - tylko reprezentował ją prawnik z Ordo Iuris. To nie współpraca ponad podziałami, z twardymi negocjacjami i świadomością gdzie kończy się współpraca a znowu zaczyna rywalizacja,
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 21
  • Strona 1 z 21
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 07.07.2023

    Komentator
  • Rocznica
    od 18.10.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 17.10.2016

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 10.01.2018

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking