Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko158
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
bluejay
Profil firmowy

bluejay

Dołączył 3 lata temu
  • Obserwuj
  • Akcje 7315
  • Znaleziska 1026
  • Mikroblog 6289
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 38

482

Rząd bierze się za księgi wieczyste. Koniec z portalami handlującymi numerami

Rząd bierze się za księgi wieczyste. Koniec z portalami handlującymi numerami

Resort sprawiedliwości chce skończyć z anonimowym przeglądaniem ksiąg wieczystych. Każdy użytkownik będzie musiał potwierdzić swoją tożsamość. Histroria przeglądania przechowywana będzie 5 lat

PozdroMleczny
z
serwisy.gazetaprawna.pl
dodany: 16.10.2025, 09:41:18
  • 148
  • #
    deweloperka
  • #
    rzad
  • #
    ksiegiwieczyste
  • #
    dzialka
bluejay
bluejay 17.10.2025, 21:44:10 via Wykop
  • 0
@Biszkopcik: służebność można tez zasiedzieć 🙂

920

Cukier na celowniku rządu. Opłata wzrośnie o 100%

Cukier na celowniku rządu. Opłata wzrośnie o 100%

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt ustawy przewidującej podwyższenie tzw. podatku cukrowego. Rząd tłumaczy, że to element troski o zdrowie Polaków i sposób na ograniczenie spożycia cukru. W praktyce jednak oznacza to znaczący wzrost cen

rychu-nalepa
z
forsal.pl
dodany: 11.10.2025, 15:19:15
  • 306
  • #
    finanse
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    ciekawostki
  • #
    pieniadze
  • #
    polityka
bluejay
bluejay 13.10.2025, 09:05:46 via Wykop
  • 1
strona w internecie, filmiki, albo książka z przepisami


@gnijacy_wypok: poolecam aniagotuje.pl

217

Meteor-1 - chiński optyczny chip AI, który konkuruje z NVidią dzięki kolorom

Meteor-1 - chiński optyczny chip AI, który konkuruje z NVidią dzięki kolorom

Międzynarodowy zespół z Chin i Singapuru zbudował coś, co może być przedsmakiem epoki obliczeń post-krzemowych. Ich chip, niedawno ogłoszony jako Meteor-1, to 100-falowy procesor optyczny, który wykonuje 2500 operacji mnożenia-akumulacji na cykl zegara, wykorzystując wyłącznie światło.

occultronaut
z
semiconductorsinsight.com
dodany: 04.10.2025, 22:09:50
  • 68
  • #
    technologia
  • #
    nauka
  • #
    komputery
  • #
    chiny
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    ai
bluejay
bluejay 06.10.2025, 15:00:39 via Wykop
  • 1
Pamięci statyczne zużywają prąd nawet jeżeli nie zmieniają stanu - tylko do podtrzymania stanu komórki.


@kwanty: A pamięci dynamiczne z ciągłym odnawianiem stanu są tańsze pod względem energetycznym?

814

Kierowniku, może piątaka dla kuriera?

Pokaż treści 18+

Kierowniku, może piątaka dla kuriera?

Wraz z wprowadzeniem napiwków rozpoczyna się tresura dopaminowa jak w gig-ekonomii: pracownik jest warunkowany do mierzenia swojej wartości w gwiazdkach, żyje nadzieją na dobroczynny impuls od anonimowego klienta, przeżywa nieustanną huśtawkę: uda się, nie uda, raz mi wpadnie 50 dych, raz gówno.

BojWhucie
z
krytykapolityczna.pl
dodany: 02.10.2025, 07:32:12
  • 268
  • #
    inpost
  • #
    januszebiznesu
  • #
    antykapitalizm
  • #
    praca
bluejay
bluejay 03.10.2025, 10:27:15 via Wykop
  • -2
Ja sie z paczkomatu inpostu przerzuciłem na oneBox kiedy ten pierwszy zaczął wyświetlać reklamę wideo przed przejściem do ekranu z wyborem funkcji. Niby był przycisk pomiń ale odtwarzanie tak obciążało maszynę obliczeniowo że filmik haczył w przycisk nie reagował. OneBoxy nie mają reklam i działają płynnie.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ChlopoRobotnik2137
ChlopoRobotnik2137
01.10.2025, 05:33:37
  • 1095
Byłem dzis z samego rana przetestować system kaucyjny, żebyście nie musieli tego robić. Padło na Lidla
Mialem stara butelke po coca coli 0.5l , automat zeskanował ja jako butelka bez #kaucja i zaoferował bon z 10 groszami.
I teraz zaczyna sie cyrk. Na kasie samoobsługowej bonem nie da sie zapłacic. Jakaś pracownica mówi że z bonami to tylko do kasjerki. A u kasjerki też nie wchodzi bon . Kasjerka zaoferowała
ChlopoRobotnik2137 - Byłem dzis z samego rana przetestować system kaucyjny, żebyście ...

źródło: image

Pobierz
  • 327
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bluejay
bluejay 01.10.2025, 19:08:42 via Wykop
  • 0
czy już rozkminione jest jak z butelki bez kaucji zrobić butelkę z kaucja?


@ChlopoRobotnik2137: nakleić kod kreskowy buteli z kaucją.
  • Odpowiedz
biesy
biesy
30.09.2025, 11:51:43
  • 462
Jak sprawdzają się prognozy klimatologów sprzed 35 lat?

Wykres prognozowanych zmian średniej temperatury globalnej według projekcji IPCC z pierwszego raportu podsumowującego z roku 1990, oraz rzeczywiste jej zmiany z ostatnich 35 lat.

Oś pozioma: czas (lata). Oś pionowa: zmiana średniej globalnej temperatury względem roku 1990 (stopnie Celsjusza). Kolor czarny to projekcje z raportu IPCC, linia ciągła oznacza scenariusz BAU (Business as Ussual - biznes jak zwykle) z postępującym wzrostem emisji gazów cieplarnianych; linie przerywane
biesy - Jak sprawdzają się prognozy klimatologów sprzed 35 lat?

Wykres prognozowanyc...

źródło: 557595246_24587666720862669_1002950204086902927_n

Pobierz
  • 237
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bluejay
bluejay 30.09.2025, 22:21:04 via Wykop
  • 2
dużo roślin nie będzie mogło być uprawiane tam gdzie obecnie, to gigantyczne koszty, i zgadnij kto zapłaci więcej za jedzenie


@RandyBobandy: To może zaczną rosnąć u nas i będziemy mieć zbiory trzy razy w roku zamiast tylko raz. Polskie banany, pomarańcze i herbata <3
  • Odpowiedz

2112

Wymyślili, jak obejść system kaucyjny. Takich butelek jeszcze nie było

Wymyślili, jak obejść system kaucyjny. Takich butelek jeszcze nie było

Kaufland wprowadza promocję na napoje w butelkach 3,001 litra. Ta niespotykana dotąd objętość nie jest przypadkowa. Obchodzi bowiem system kaucyjny, który zaczyna obowiązywać od 1 października.

Z_ostatniej_chwili
z
polskieradio24.pl
dodany: 30.09.2025, 17:45:44
  • 591
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    kaufland
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    butelki
  • #
    segregacja
bluejay
bluejay 30.09.2025, 21:04:45 via Wykop
  • 1
na puszki obowiązuje kaucja do 1 litra


@Riolet: A jak zrobią plastikowe puszki, tylko wieczko będzie metalowe? To będzie puszka czy butelka?
movsd
movsd
29.09.2025, 20:21:00
  • 36
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bluejay
bluejay 29.09.2025, 22:30:19 via Wykop
  • 2
@movsd: Przytulenie jest easy. Wystarczy rozchylić ręce zeby dac znać że chcesz. A dla opornych nie rozumiejacych takich subtelnych znaków wyciagasz rece przed siebie
  • Odpowiedz
bluejay
bluejay 30.09.2025, 08:20:55 via Wykop
  • 2
https://www.youtube.com/watch?v=EpVXKDKSdMY
bluejay - https://www.youtube.com/watch?v=EpVXKDKSdMY
  • Odpowiedz
ibleedforyou
ibleedforyou
18.09.2025, 23:12:50
  • 5
Reakcja miedzi ze stężonym roztworem kwasu azotowego V
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bluejay
bluejay 19.09.2025, 00:36:33 via Wykop
  • 1
@ibleedforyou: bawiliśmy się tak na kółku chemicznym w gimnazjum. Pomarańczowy żrący dym wylatywał.
  • Odpowiedz

348

Liczba potwierdzonych przez NASA egzoplanet sięgnęła 6000.

Liczba potwierdzonych przez NASA egzoplanet sięgnęła 6000.

Od odkrycia pierwszej egzoplanety minęło ponad 30 lat. W chwili obecnej ok. 8000 kolejnych obiektów czeka na potwierdzenie bycia egzoplanetami

konto usunięte
z
nasa.gov
dodany: 18.09.2025, 03:03:09
  • 88
  • #
    nasa
  • #
    kosmos
  • #
    astronomia
  • #
    nauka
  • #
    ciekawostki
bluejay
bluejay 18.09.2025, 18:52:38 via Wykop
  • 1
średnica atomu cezu to 0,5 nm, krzemu 0.1nm


@wedrowycz: Dawid_Kwlk: Czyli robimy struktury o rozmiarze 20 atomów. Zwróć uwagę, że nie operujemy na samym krzemie ale robimy tez wewnątrz metalowe połączenia. Dochodzimy już do granic technicznych możliwości.

człowiek nie nadąża za tymi zmianami. Od wieków nie staliśmy się lepsi w pojęciu "duchowym". Wojny jak były tak są. Chciwość, chamstwo, zaspokajanie pierwotnych
Gilgamesz69
Gilgamesz69
Gilgamesz69
17.09.2025, 14:42:38
  • 65
Ej kurde co się stało? XD
#gielda
Gilgamesz69 - Ej kurde co się stało? XD
#gielda

źródło: temp_file8278659874953316797

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bluejay
bluejay 17.09.2025, 16:17:15 via Wykop
  • 12
Wytłumaczy ktoś tego screena laikowi? O ch.. tu chodzi?
  • Odpowiedz
bluejay
bluejay 17.09.2025, 16:54:11 via Wykop
  • 9
@SlaVkot No dobra, pomylił się i wziął cfd zamiast etf, stracił kase, hehe śmieszne...
@Skowyrny_Johnny: No poczytałem, nawet coś tam przeliczyłem i mam pewne przypuszczenia. Zrobił operację BUY, czyli długą pozycję, czyli obstawiał wzrost ceny. Wydał $1 196,51 na zakup US100 po $18 970,46, co daje 0.063 x US100. Na screenie widać, że zakupił 0,58, czyli dostał jakby 9,2x więcej. Obstawiam więc dźwignię 10x + opłata za zlecenie. Na
  • Odpowiedz
bluejay
bluejay 17.09.2025, 18:56:11 via Wykop
  • 27
Czyli w zasadzie nie wiadomo o co chodzi, opis nie pasuje do screena, wygląda na ściemę ale widzę plusa to daje plusa. Klasyka wykopu. I ziomek który sam nie rozumie każe poczytać sobie xD
  • Odpowiedz
bluejay
bluejay 18.09.2025, 16:54:20 via Wykop
  • 0
Na następny dzień cena spadła o $1 059,45, czyli przy posiadanych 0,58 wygenerowało to stratę $614.


@StaraSzopa: Ale jakie zabezpieczenie, jak strata wyniosła 600 dolców a nie 10 tys.
  • Odpowiedz
Anoniemamowy
Anoniemamowy
18.09.2025, 04:44:54
  • 926
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 234
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bluejay
bluejay 18.09.2025, 08:25:53 via Wykop
  • 0
harapaganami


@Linnior88: Ale gwara małopolską poleciałaś ʕ•ᴥ•ʔ
  • Odpowiedz
bluejay
bluejay 15.09.2025, 16:54:05
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bluejay
bluejay
Autor
15.09.2025, 16:58:16 via Wykop
  • 3
No to widzę, że musze tam iść z łopatą teraz :D
  • Odpowiedz
bluejay
bluejay
Autor
15.09.2025, 17:10:28 via Wykop
  • 3
Wygląda na to ze nic nie znaleźli. Postawiłem tam taktycznie hulajnoge żeby wiedzieć czy znowu byli. Jak ktoś chce sam poszukać to dam namiary na miejsce (rataje) na pw :)
  • Odpowiedz
bluejay
bluejay
Autor
15.09.2025, 17:45:14 via Wykop
  • 0
Ale musze wyjątkowo pochwalić straż miejską. Przyjechali po 40 minutach i pogrzebali tam chwile w ziemi. Podesłałem Pani zdjęcie chłopaczków wraz z ich samochodem stojącym na miejscu dla inwalidów. Właściciel ma być wzywany :)
  • Odpowiedz
bluejay
bluejay
Autor
15.09.2025, 18:54:57 via Wykop
  • 1
@murdoc: Z pewnością są głupsze. Zawsze można Ciepłe Placki wysyłać :D
  • Odpowiedz
bluejay
bluejay 15.09.2025, 18:26:33
  • 0
Małe #zalesie. Wystąpiłem dzisiaj w #nestbank z wnioskiem o zwrot przelewu BLIK wysłanego pod zły numer telefonu. Bank życzy sobie 50 zł za obsługę tego. Aż z ciekawości zapytałem mBank i PKO jak to u nich wygląda - bezpłatnie.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Instynkt
Instynkt
15.09.2025, 18:43:09 via Wykop
  • 1
@bluejay: taki zwrot i tak będzie musiał zaakceptować odbiorcą, taki sam efekt będzie jak mu wyślesz smsa
  • Odpowiedz
19ludwik91
19ludwik91
19ludwik91
12.09.2025, 12:28:19
  • 12
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bluejay
bluejay 15.09.2025, 12:34:24 via Wykop
  • 0
@19ludwik91: to jest czasowe czy dożywotnie pozwolenie? Możesz z tą bronią wrócić do polski?
  • Odpowiedz

794

Znalazł drona na swoim polu.

Pokaż treści 18+

Znalazł drona na swoim polu.

Dobry gość, oględziny dogłębne tam z kolegą zrobi jeszcze zanim się służby pojawiły XD "...Tylko nie wiem czy to był dwusuw czy czterosuw" XD

deap
z
youtube.com
dodany: 10.09.2025, 21:38:53
  • 128
  • #
    rosja
  • #
    wojna
  • #
    wohyn
  • #
    lubelskie
  • #
    drony
bluejay
bluejay 11.09.2025, 10:25:16 via Wykop
  • 4
@ConSi: Mesh, zasięg 100-300km, ciekawe. Czyli wypuszczając je jeden za drugim z jakimś odstępem czasu można zdalnie sterować całym tym łańcuszkiem. Genialne :)
ShadyTalezz
ShadyTalezz
10.09.2025, 10:58:47
  • 1210
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bluejay
bluejay 10.09.2025, 11:55:47 via Wykop
  • 11
@ShadyTalezz: No dobra, ale o co bijesz pianę? Czy on napisał że nie warto chronić naszych domów? Napisał że F16 to nieekonomiczny sposób walki z dronami. Co znaczy, że lepiej zainwestować w tańsze w obsłudze sposoby a nie olac temat.
  • Odpowiedz

721

Szachedy wlatują nad Polskę, mowa o kilku maszynach

Pokaż treści 18+

Szachedy wlatują nad Polskę, mowa o kilku maszynach

Dziś w nocy (9/10 wrzesnia) kilka rosyjskich dronów typu szached/geran weszło w naszą przestrzeń powietrzną. Cześć miała zostać zestrzelona. Czekamy na oficjalny komunikat Sztabu Generalnego. Kolejne info w powiązanych.

Kir91
z
x.com
dodany: 09.09.2025, 23:24:06
  • 243
  • #
    wojna
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    geopolityka
  • #
    wydarzenia
bluejay
bluejay 10.09.2025, 09:35:53 via Wykop
  • 0
@ciezki_przypadek: @salvador5000 Też mi się tak wydaje. Najlepsze jest to, że koszt zestrzelenia wielokrotnie przewyższa koszt drona więc bez naszej zdecydowanej reakcji to jesto dobry deal dla rosji: Za każdy wydany rubel polska spala tysiąc złotych.
bluejay
bluejay 10.09.2025, 09:38:27 via Wykop
  • 0
@wujcio_dobra_rada: Zebyś się nie zdziwił xD

205

Zaprezentowano urnę domkową sprzed 2600 lat odkrytą w Bożepolu Wielkim!

Zaprezentowano urnę domkową sprzed 2600 lat odkrytą w Bożepolu Wielkim!

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku po raz pierwszy zaprezentowało publicznie unikatową urnę domkową glinianą popielnicę w kształcie miniaturowego domu, odkrytą w miejscowości Bożepole Wielkie (woj. pomorskie). Zabytek datowany na wczesną epokę żelaza jest dopiero czwartym takim zabytkiem...

ArcheologiaZywa
z
archeologia.com.pl
dodany: 05.09.2025, 18:17:38
  • 32
  • #
    archeologia
  • #
    pomorze
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    polska
  • #
    nauka
bluejay
bluejay 05.09.2025, 19:01:03 via Wykop
  • 6
Urny domkowe to wyjątkowe naczynia grobowe, których forma przypominała miniaturowe domy lub spichlerze. W ich wnętrzu umieszczano prochy zmarłych wraz z drobnymi przedmiotami – najczęściej metalowymi ozdobami. Charakterystyczny otwór w ścianie symbolizował wejście, czasem zamykane glinianą płytką symbolizującą drzwi lub były zaopatrzone w otworki pozwalające przytwierdzić przysłonę. Na powierzchni urn domkowych spotyka się też plastikowe zdobienia i ryty imitujące elementy konstrukcyjne budowli – np. narożne belki czy zarysy słomianych strzech.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 15
  • Strona 6 z 15
  • >

Mordecai

  • Hello im a birb Zaglądali do kufrów, zaglądali do waliz, nie zajrzeli do dupy - tam miałem socjalizm.
  • Nest

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 26.05.2026

    Rocznica
  • Komentator
    od 04.11.2025

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking