Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko111
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
bluejay
Profil firmowy

bluejay

Dołączył 3 lata i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 7446
  • Znaleziska 1058
  • Mikroblog 6388
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 39
WykopekNaPolEtatu
WykopekNaPolEtatu
przedwczoraj, 12:29:22
  • 31
#gielda

Serio dobrze to rozumiem, że jeszcze przed chwilą była beka z peroniarzy, a teraz peroniarze to królowie intelektu i wilki inwestowania?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bluejay
bluejay przedwczoraj, 13:55:20 via Wykop
  • 0
@Dalegor_: Są jeszcze konta oszczędnościowe dające 4,5%
  • Odpowiedz

385

Akcyza nie działa? To podnieśmy ją jeszcze bardziej

Akcyza nie działa? To podnieśmy ją jeszcze bardziej

Najpierw luka w prawie pozwala jednemu gigantowi sprzedawać taniej, potem rząd rachunek wystawia wszystkim użytkownikom. Najlepsze jest to, że po ostatnich podwyżkach akcyzy wpływy do budżetu były niższe od prognoz o 3,5 mld zł. Widocznie receptą na nieudane podatki są... jeszcze wyższe podatki

WinoDominoISpiew
z
portal.faktura.pl
dodany: 18.06.2026, 06:22:08
  • 65
  • #
    akcyza
  • #
    epapieros
bluejay
bluejay 24.06.2026, 15:11:38 via Wykop
  • 0
@przemko777: Swego czasu na mieście był wysyp ogłoszeń poprzyklejanych na słupach oferujących tytoń i nr tel :D

596

Puszki z Lublina jechały aż do Niemiec! Tak działa system kaucyjny w Polsce

Puszki z Lublina jechały aż do Niemiec! Tak działa system kaucyjny w Polsce

Działający od października ubiegłego roku system kaucyjny w Polsce zaskakuje. Okazuje się, że opakowania z Lublina trafiały setki kilometrów dalej, nawet do Niemiec. Firma OK Operator Kaucyjny S.A. tłumaczy to fazą rozruchową i specyfiką procesu, jakim jest recykling butelek i puszek.

Lokator87
z
superbiz.se.pl
dodany: 24.06.2026, 06:18:41
  • 88
  • #
    polska
  • #
    niemcy
  • #
    ekologia
  • #
    recykling
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    biznes
bluejay
bluejay 24.06.2026, 10:48:28 via Wykop
  • 5
370 862 195 sztuk butelek z tworzyw sztucznych (10 494 060 ton)


@Mazman: Wychodzi, ze butelka waży 28 kg. Coś pomyliłeś.
bluejay
bluejay 24.06.2026, 11:10:08 via Wykop
  • 3
@lelele112233: O dobrze wiedzieć! Ostatnio w żabce kupowałem piwa i zapytałem gościa czy potrzebuje paragon żeby butelki zwrócić. Powiedział, że nie a ja zapomniałem zabrać tego paragonu. Potem żałowałem bo nie miałem pewności czy ogarnął że nie chodziło mi o butelki z systemu kaucyjnego tylko te szklane. Pare godzin później poszedłem ja zwrócić do tego samego sklepu, nadal był ten sam gość i zapytał czy mam paragon xD, to go
bluejay
bluejay 24.06.2026, 11:24:17 via Wykop
  • 1
@Chelik: Wraz ze wzrostem opłaty cukrowej trzeba podnieść kaucje na opakowania słodzonych napojów do 5 zł!

1013

Szpital zwrócił Kacprzykowi pół miliona za "skorygowane faktury"

Szpital zwrócił Kacprzykowi pół miliona za "skorygowane faktury"

Dawid Kacprzyk jednak zachowa zwrócone 500 tysięcy bo Szpital Południowy zwrócił mu te pieniądze na konto

eMWu12
z
x.com
dodany: 22.06.2026, 17:06:22
  • 70
  • #
    afera
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    polityka
bluejay
bluejay 23.06.2026, 14:50:04 via Wykop
  • 0
@Kexu: Udzieliłeś mu pożyczki, jeśli nie oprocentowanej to nie musisz odprowadzać podatku od tego bo nie miałes dochodu. Dochód za to miał twój kolega, który normalnie musiałby zapłacić odsetki od pożyczki. Skoro ich nie płacił to osiągnął korzyść w wysokości zaoszczędzonych odsetek.

797

Mandat za krewetki w pizzy bezprawny, zastosowano nieistniejącą pocedurę... XD

2500 zł mandatu za pizzę z krewetkami wkurzyło całą Polskę, a @K_Stanowski wzywał do publicznej kary na urzędniczce. Tylko że wszyscy przegapili najważniejsze: ten mandat był bezprawny

xxxxxxxxxxyyyyyyyyyy
z
x.com
dodany: 17.06.2026, 19:34:55
  • 99
  • #
    pizza
  • #
    stanowski
  • #
    krewetrki
  • #
    na
  • #
    krewetki
  • #
    vatowcy
bluejay
bluejay 18.06.2026, 15:28:44 via Wykop
  • 0
@uciuuu: A jeśli mąka, woda, ser, sos łącznie ważą więcej niż te krewetki, to nadal możemy uznać je za główny składnik?
grajkoo
grajkoo
17.06.2026, 08:04:09
  • 12
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bluejay
bluejay 17.06.2026, 10:10:30 via Wykop
  • 15
Ma za sobą doświadczenie rozwodu


Co to za nowomowa, ja pier...
  • Odpowiedz

614

Dawać, czy nie dawać? Napiwek dzieli, ale zbyt niska kwota to obelga

Dawać, czy nie dawać? Napiwek dzieli, ale zbyt niska kwota to obelga

Tresowania społeczeństwa ciąg dalszy. Czas skończyć z tym bzdurnym zwyczajem. Brak podatków, szantaż moralny, przerzucanie kosztów. Tym właśnie są napiwki

MalyKrzys
z
businessinsider.com.pl
dodany: 15.06.2026, 08:21:37
  • 393
  • #
    gastronomia
  • #
    napiwki
  • #
    polska
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    jedzenie71
bluejay
bluejay 15.06.2026, 12:36:09 via Wykop
  • 1
@text: Kupe lat temu chciałem sobie zrobić zdjęcie z kubusiem puchatkiem w karpaczu. Misiek zapytał czy zapłace, cennika nie miał to daje mu 5 zł. Popatrzył i oddał a ja odszedłem bo mi nie zależało. Pewnie gdybym był z dzieckiem to byłbym na musiku u Pana Szanownego Misia a tak to j---ć go.

@michal-p:

opłata za pogodę


xD. Ja praktycznie nie zamawiam z pyszne itp. Pare razy mi
wfyokyga
wfyokyga
12.06.2026, 01:04:14
  • 39
Giga śmiechu warte 😅😅
#trzecieoko
wfyokyga - Giga śmiechu warte 😅😅
#trzecieoko
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bluejay
bluejay 12.06.2026, 10:43:51 via Wykop
  • 7
@wfyokyga: Ach i te dzwieki podlozone jak w smiechu warte
  • Odpowiedz

270

Te zdjęcia mogły wylądować na śmietniku. Pokazują nieznane oblicze Białegostoku

Te zdjęcia mogły wylądować na śmietniku. Pokazują nieznane oblicze Białegostoku

Zdjęcia pokazują historię Białegostoku, o której obecnie już niewiele się wie, a jeszcze mniej mówi. Na kliszy udało się uchwycić m.in. proces urbanizacji miasta, kiedy wyburzano drewnianą zabudowę i zastępowano ją blokami z wielkiej płyty.

Histmag
z
histmag.org
dodany: 10.06.2026, 14:41:56
  • 27
  • #
    histmag
  • #
    historia
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    zainteresowania
  • #
    zdjecia
bluejay
bluejay 10.06.2026, 14:53:33 via Wykop
  • -10
1 wykop, jeden zakop i główna! Ekstra!
bluejay - 1 wykop, jeden zakop i główna! Ekstra!

źródło: obraz

Pobierz
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bluejay
bluejay 10.06.2026, 19:59:13 via Wykop
  • -15
@kanis-sapiens:
bluejay - @kanis-sapiens:

źródło: obraz

Pobierz

472

Nawet 5 tys. zł za niewpuszczenie do mieszkania. Tworzą nowe przepisy

Nawet 5 tys. zł za niewpuszczenie do mieszkania. Tworzą nowe przepisy

Za uporczywe niewpuszczanie właściciela lub zarządcy na kontrolę instalacji, może zostać ukarany grzywną nawet do 5 tysięcy złotych. W nagłych przypadkach będzie można wejść do lokalu w asyście służb. Grzywna dla państwa, nie dla właścicieli.

H100
z
money.pl
dodany: 09.06.2026, 20:39:35
  • 51
  • #
    patowynajem
  • #
    wynajem
  • #
    pasozyty
bluejay
bluejay 10.06.2026, 14:58:29 via Wykop
  • 16
@FilipWWL: Oj już oni to tak s-------ą, że nie będziesz w stanie z tego skorzystać

598

Polska zwolniona z kwoty imigrantów tylko na rok.

Zwolnienie w dalszych latach zależy od decyzji komisji. Tusk rok temu ogłosił zwycięstwo, Bosak ostrzegał.

opartyoszpadel
z
rp.pl
dodany: 09.06.2026, 13:33:33
  • 102
  • #
    imigracja
  • #
    paktmigracyjny
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    tusk
  • #
    bosak
  • #
    polityka
bluejay
bluejay 10.06.2026, 08:56:35 via Wykop
  • 3
zadośćuczynień dla żyjących polskich ofiar II wojny światowej


@bodek38: Wystarczy jeszcze troszkę poczekać i problem rozwiąże się sam
RobertPupica
RobertPupica
10.06.2026, 07:21:03
  • 37
Liliput w lydlu chorwackim, Polska gurom
RobertPupica - Liliput w lydlu chorwackim, Polska gurom

źródło: IMG_5897

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bluejay
bluejay 10.06.2026, 08:28:37 via Wykop
  • 2
@RobertPupica: Pamiętam z zakupów w chorwackim lidlu, że właśnie zaskakująco dużo produktów było z polski
  • Odpowiedz

641

Próba normalizowania napiwków na przykładzie opłaty serwisowej

Sztuczny, nikomu niepotrzebny zwyczaj napiwków w i tak już przepłaconej gastronomii, wraca jak bumerang

MalyKrzys
z
trojmiasto.pl
dodany: 08.06.2026, 19:19:02
  • 159
  • #
    polska
  • #
    gastronomia
  • #
    napiwki
  • #
    obyczaje
  • #
    patologiazmiasta
bluejay
bluejay 09.06.2026, 15:10:43 via Wykop
  • 0
@Wolfr: I to w zasadzie napiwek od napiwku xD
bluejay
bluejay 09.06.2026, 15:14:52 via Wykop
  • 3
@4ntymateria: Weź mi bliknij te glupie 50 zł

338

Milionowe straty na trójmiejskich wysypiskach śmieci przez system kaucyjny

Milionowe straty na trójmiejskich wysypiskach śmieci przez system kaucyjny

System kaucyjny, choć tak naprawdę dopiero się rozkręca, już mocno uderza po kieszeniach trójmiejskie składowiska śmieci. W Zakładzie Utylizacyjnym w Gdańsku roczna utrata przychodów z tego tytułu może przekroczyć nawet 8 mln zł. Eko Dolina obsługująca Gdynię szacuje straty na 2,5 mln zł rocznie.

odyn88
z
trojmiasto.pl
dodany: 08.06.2026, 05:05:56
  • 88
  • #
    polityka
  • #
    podatki
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    recykling
bluejay
bluejay 09.06.2026, 09:29:27 via Wykop
  • 0
@Duperel: Właśnie stoją pod tymi automatami, żeby odzyskać swoje pieniądze żeby ten cwel nie mógł kupić tego jachtu. O to chodzi, żebyś nie zwrócił i wtedy kasa zostaje u nich.
bluejay
bluejay 09.06.2026, 11:33:39 via Wykop
  • 0
@Duperel: Nie rozumiem dlaczego potraktowałes mój komentarz jakbym sie z tobą nie zgadzał. Po prostu wskazałem, że mylisz sie w pierwszym zdaniu.
Rad-X
Rad-X
03.06.2026, 07:44:03
  • 19
Ha ha ha, kolejny trans którego zatrzymały rogatki kolejowe

A nie, o boże! o k---a! ( ಠ_ಠ)

#bekaztransa #stopcham #polskiedrogi #pkp #trzecieoko
Rad-X - Ha ha ha, kolejny trans którego zatrzymały rogatki kolejowe

A nie, o boże! o...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bluejay
bluejay 03.06.2026, 09:28:12 via Wykop
  • 23
@Rad-X: Chłop ma szczescie ze go prad nie zabił
  • Odpowiedz
DeVaFight4u
DeVaFight4u
DeVaFight4u
02.06.2026, 11:06:49
  • 7
Co ja znalazłem w starych plikach xD #milionerzy #staregry
DeVaFight4u - Co ja znalazłem w starych plikach xD #milionerzy #staregry

źródło: obraz

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bluejay
bluejay 02.06.2026, 12:36:31 via Wykop
  • 2
@DeVaFight4u: Exe 388 KB, kiedyś to były czasy. Teraz byle g---o zajmuje 100MB.
  • Odpowiedz
bluejay
bluejay 03.06.2026, 08:44:09 via Wykop
  • 0
Argument z grafiką jak najbardziej ma sens w przypadku gier ale nie programów użytkowych. Teraz byle g---o robione jest na webview, zawiera w sobie silnik chrome i waży setki MB na koniec.
  • Odpowiedz
klawiszs
klawiszs
01.06.2026, 12:27:02
  • 5
Jak @allegro_pl do spółki ze sprzedającym, robią kupującego w ch*ja.
Zamówiłem kiedyś 100 sztuk tych kul za 59,99 zł, i jak zwykle wszedłem z ostatnich zakupów by zamówić ponownie. A tu niespodzianka, już nie 100, ale 50 w tej samej cenie...
#allegro #zakupy #polska
klawiszs - Jak @allegro_pl do spółki ze sprzedającym, robią kupującego w ch*ja.
Zamów...

źródło: ezgif-2ff5c2c783188ea6

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bluejay
bluejay 01.06.2026, 14:27:21 via Wykop
  • 3
@xyz_xyz: Spoko, cena si emogł zmienic, normalna sprawa. Ale skoro zmieniło się z 100 na 50 szt to już nie jest ta sama oferta i kup ponownie powinno o tym ostrzec.
  • Odpowiedz
JerryJerryJerry
JerryJerryJerry
01.06.2026, 06:44:13
  • 9
Używanie chociażby drobnego clickbaitu przez serwis informacyjny dyskwalifikuje z miejsca ten serwis
Wiadomości w Androidzie są z tego znane
BTW, wymyśliłem polską wersję słowa clickbait: wabiklik (może się przyjmie, jak zarzutka?)
#niepopularnaopinia #clickbait #opinia #oswiadczenie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bluejay
bluejay 01.06.2026, 08:36:44 via Wykop
  • 1
wabiklik


@JerryJerryJerry: Brzmi dobrze
  • Odpowiedz
tomasz-jarmoc
tomasz-jarmoc
29.05.2026, 13:40:35
  • 7
#gielda Zgodnie z zapowiedziami z wczorajszego posta, 200 akcji smieciucha pod nazwą Virgin Galactic kupione(SPCE)
Zobaczymy, czy analiza była trafiona
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bluejay
bluejay 29.05.2026, 15:12:48 via Wykop
  • 0
@tomasz-jarmoc: weź taguj to g---o #gieldowegownowpisy
  • Odpowiedz
TheOutskirs
TheOutskirs
29.05.2026, 14:33:04
  • 18
#gielda
TheOutskirs - #gielda

źródło: smieciuch

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bluejay
bluejay 29.05.2026, 15:12:11 via Wykop
  • 0
@TheOutskirs: Ale weź taguj to g---o #gieldowegownowpisy
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 16
  • Strona 1 z 16
  • >

Mordecai

  • Hello im a birb Zaglądali do kufrów, zaglądali do waliz, nie zajrzeli do dupy - tam miałem socjalizm.
  • Nest

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 26.05.2026

    Rocznica
  • Komentator
    od 04.11.2025

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking