Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko175
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Softcore

Softcore

Dołączył 12 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 15582
  • Znaleziska 14897
  • Mikroblog 685
  • Obserwujący 6
  • Obserwowane 0

387

Cały zarząd warszawskiego Szpitala Południowego został odwołany.

Cały zarząd warszawskiego Szpitala Południowego został odwołany.

Cały zarząd warszawskiego Szpitala Południowego został odwołany - przekazał w czwartek prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Decyzja zapadła na wniosek włodarza miasta.

ocynkowanyodpornynahejt
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 2 godz. i 40 min temu
  • 86
  • #
    polityka
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    nfz
  • #
    lekarz
  • #
    szpital
Softcore
Softcore 45 min temu via Wykop
  • 0
Jeszcze zapewne odprawy pieniężne dostaną.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

419

Nie chcą mieszkać obok hospicjum. Skandal w Kielcach

Nie chcą mieszkać obok hospicjum. Skandal w Kielcach

W Kielcach od dawna mogłoby już działać pierwsze w województwie i szóste w kraju hospicjum dla dzieci. Są lekarze, pielęgniarki, psychologowie, sponsorzy i działka. Są też ciężko chore dzieci, które czekają na miejsce, gdzie dostaną całodobową opiekę. Budowę zablokował jednak protest kilku sąsiadów,

armiakrolewska
z
youtube.com
dodany: 12.06.2026, 12:32:11
  • 153
  • #
    dzieci
  • #
    rodzina
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    polactwo
  • #
    cebula
  • #
    pytaniedoeksperta
Softcore
Softcore 13.06.2026, 15:21:31 via Wykop
  • 1
Ja akurat mieszkam obok takiego hospicjum wybudowanego zaraz przy osiedle domków jednorodzinnych. Gdy powstawało, nikomu nawet nie przyszło do głowy żeby protestować. Obciążenie dla mieszkańców żadne, a ceny nieruchomości nie ucierpiały. Brak słów jakimi qrwami ludzie potrafią czasami być.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

935

Ukrainka kiedy słyszy język polski to reaguje na niego jakby słyszała rosyjski

Ukraińska filozofka: Moje nastawienie do was zmieniło się tak bardzo, że kiedy słyszę polski, reaguję jak na rosyjski. Wyborczą widzę kontynuuję tradycję plucia na Polaków.

ggs-hg
z
wyborcza.pl
dodany: 10.06.2026, 14:40:49
  • 186
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    wyborcza
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    bekazpodludzi
  • #
    neuropa
Softcore
Softcore 10.06.2026, 17:08:25 via Wykop
  • 70
Mam podobnie gdy słyszę ukraiński, reaguje na niego jakbym słyszał rosyjski.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

459

Prezydent Sosnowca buduje betonowy park, a protestujących nazywa hejterami

Prezydent Sosnowca buduje betonowy park, a protestujących nazywa hejterami

Mimo protestów mieszkańców, trwają prace nad betonowym parkiem Białostocka, mieszkańcy chcą park, ale z zielenią. Prezydent zdania nie zmienia i nadal forsuje swój projekt z zaporami czołgowymi. Mieszkańcy chcą park, ale z zielenią i torem dla rolkarzy, który nie będzie co chwilę przecinał się z

findi
z
wykop.pl
dodany: 10.06.2026, 12:34:29
  • 110
  • #
    sosnowiec
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    polska
  • #
    afera
  • #
    parkology
  • #
    polityka
Softcore
Softcore 10.06.2026, 17:02:36 via Wykop
  • 32
Umieszczenie tam gwiazdobloków to wyższy poziom s----------a, no chyba że osoba która przygotowała wizualizację jest kretynem. Wizualizacja AI propozycji mieszkańców również odrobinę oderwana od rzeczywistości.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

492

Tragiczny finał wypadku w Ząbkach. Nie żyje jeden z mężczyzn podróżujących Audi

Tragiczny finał wypadku w Ząbkach. Nie żyje jeden z mężczyzn podróżujących Audi

Jedna osoba nie żyje, a dwie kolejne pozostają w stanie krytycznym po tragicznym wypadku, do którego doszło wieczorem w Ząbkach.

Grazyna_z_tuszyna
z
miejskireporter.pl
dodany: 07.06.2026, 05:10:10
  • 341
  • #
    piratdrogowy
  • #
    stopcham
  • #
    polskiedrogi
  • #
    policja
  • #
    samochody
  • #
    cudzoziemcy
Softcore
Softcore 07.06.2026, 12:12:43 via Wykop
  • 13
Dwóch bardzo słabych kierowców. Cmentarze pełne są ludzi, którzy mieli pierwszeństwo na drodze.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

324

Ogromny kryzys w branży transportowej! Firmy padają jak muchy

Ogromny kryzys w branży transportowej! Firmy padają jak muchy

Kryzys w branży transportowej pogłębia się z miesiąca na miesiąc. W ciągu zaledwie kwartału działalność zakończyło niemal tyle firm, ile przez cały poprzedni rok.

Tumurochir
z
obserwatorlogistyczny.pl
dodany: 28.05.2026, 06:43:01
  • 154
  • #
    bekaztransa
  • #
    zycietruckera
  • #
    transport
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    ciezarowki
Softcore
Softcore 29.05.2026, 13:22:46 via Wykop
  • -1
Są firmy transportowe - i są też dziadtransy. Tych drugich wcale mi nie żal, zwłaszcza cwaniaków jeżdżących pojazdami do 3,5 t DMC, którzy notorycznie łamią przepisy kabotażowe w UE. Od lipca tachograf stanie się obowiązkowym wyposażeniem busów powyżej 2,5 tony wykonujących transport międzynarodowy, więc nasze janusze biznesu już znalazły sposób na obejście przepisów, przerabiając pojazdy o DMC poniżej 2,5 ton.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3079

Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć

Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć

System zarządzania odpadami przeszedł dziwaczną transformację, gdzie za regularnymi podwyżkami idzie również coraz większa liczba obowiązków dla mieszkańców.

uknot
z
innpoland.pl
dodany: 26.05.2026, 17:40:51
  • 345
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    odpady
  • #
    smieci
  • #
    ekologia
  • #
    srodowisko
Softcore
Softcore 27.05.2026, 18:02:05 via Wykop
  • 3
Welkie spożywcze koncerny nie zarabiały na segregacji, więc tak długo lobbowali, aż się władza ugięła. Rezultat mamy taki, że ludzie niczym menelstwo i żuleria muszą się bujać do sklepów z workami śmieci, stać w kolejkach przed tymi j------i automatami po zwrot pieniędzy, bo w przeciwnym wypadku nasze pieniądze zainkasuje spółka w zarządzie której zasiadają przedstawiciele firm produkujących napoje.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

534

Prawie zabici piesi!

Prawie zabici piesi!

Zachować szczególną ostrożność przed przejściem i zwolnić? A przyspieszę sobie z 40 do 65 km/h (licznikowo 70) przed przejściem dla pieszych oznaczonym neonowymi znakami z dodatkową agatką i wyprzedzę pojazd zasłaniający wejście na przejście. Winę zwalę na przepisy i resztę świata.

jutubowy_kot
z
youtube.com
dodany: 12.05.2026, 08:36:20
  • 229
  • #
    polscykierowcy
  • #
    stopcham
  • #
    polskiedrogi
  • #
    samochody
  • #
    jedzbezpiecznie
  • #
    kierowcy
Softcore
Softcore 12.05.2026, 23:06:12 via Wykop
  • 2
Tak się kończy dynamiczna jazda bez zachowania szczególnej ostrożności w sytuacji zwiększonego ryzyka. Bardzo słaby kierowca.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

429

Polsko gdzie zmierzasz?

Takie czasy.

PiterBard
z
wykop.pl
dodany: 18.04.2026, 01:19:59
  • 100
  • #
    borys
  • #
    bystrzycaklodzka
  • #
    bron
  • #
    policja
  • #
    strzelanina
  • #
    afera
Softcore
Softcore 18.04.2026, 15:18:11 via Wykop
  • 6
Takich posłów i senatorów wybrał suweren, spora część Polski to polska patologiczna i to ona teraz rozdaje karty.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

334

Sąd prawomocnie uniewinnił aktywistów. Chodzi o przemyt migrantów

Sąd prawomocnie uniewinnił aktywistów. Chodzi o przemyt migrantów

Prawomocny jest wyrok uniewinniający pięcioro aktywistów pomagających migrantom nielegalnie przekraczać granicę z Białorusią. Podziękujcie Żurkowi.

wiktorks
z
gazetaprawna.pl
dodany: 17.03.2026, 12:31:45
  • 64
  • #
    polska
  • #
    granica
  • #
    bialorus
  • #
    strazgraniczna
  • #
    imigranci
Softcore
Softcore 17.03.2026, 15:13:18 via Wykop
  • 10
Aktywiszcza się uśmiechają... a wam nie jest do śmiechu?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

712

Polacy zostali na lodzie. Zemsta prezesa po igrzyskach

Polacy zostali na lodzie. Zemsta prezesa po igrzyskach

Skandal w polskim saneczkarstwie. Według informacji podanych przez Jakuba Pobożniaka prezes PZSSan Zdzisław Ingielewicz chce rozwiązać kadrę seniorów. To właśnie ci zawodnicy reprezentowali Polskę na igrzyskach olimpijskich w Mediolanie i Cortinie i niedawno publicznie krytykowali działania związku.

speedy911
z
polskieradio24.pl
dodany: 07.03.2026, 13:16:12
  • 72
  • #
    afera
  • #
    saneczkarstwo
  • #
    igrzyskaolimpijskie
  • #
    mediolan2026
  • #
    sport
  • #
    polska
Softcore
Softcore 08.03.2026, 20:47:48 via Wykop
  • 0
Jak to jest, że prezesami tych związków sportowych, i w ogóle działaczami polskiego ruchu olimpijskiego, są często osoby które nigdy danych sportów nie uprawiały?
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

546

Rowerzyści blokują drogę

Pokaż treści 18+

Rowerzyści blokują drogę

Kierowca jedzie po drodze dla rowerów? Okej. Kierowca blokuje jezdnię? Okej. Kierowca nie ustępuje pierwszeństwa? Również okej. Rowerzysta jedzie lub stoi na drodze dla rowerów? SKANDAL!

skeeto666
z
youtube.com
dodany: 15.02.2026, 08:01:51
  • 228
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
  • #
    polskiedrogi
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    stopcham
Softcore
Softcore 15.02.2026, 13:40:55 via Wykop
  • 11
Kobieta z początku nagrania tak bardzo przejęła się śmiercią ojca partnera, że otworzyła w samochodzie butelkę szampana ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

343

Załamani i rozczarowani rosyjscy Z-blogerzy komentują odłączenie Starlinków

Pokaż treści 18+

Załamani i rozczarowani rosyjscy Z-blogerzy komentują odłączenie Starlinków

Synteza wypowiedzi rosyjskich Z-kanałów z ich reakcjami na decyzję o odłączeniu Starlinków na froncie. Jak się okazało, Starlinki dostarczane z ZEA, Polski czy Kirgistanu stały się podstawą rosyjskiej łączności na froncie, a po zablokowaniu do nich dostępu, wojsko rosyjskie jest z ręką w nocniku...

Andromeda_YT
z
youtube.com
dodany: 11.02.2026, 16:47:42
  • 62
  • #
    rosja
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
Softcore
Softcore 12.02.2026, 01:08:34 via Wykop
  • 21
Gdzieś w sieci natknąłem się już na wzmianki prasowe od Ukraińskiej Centrali Koordynacyjnej ds. Traktowania Jeńców Wojennych, że Rosjanie szantażują rodziny pojmowanych żołnierzy, zmuszając je do rejestracji terminali Starlink na terytorium Ukrainy pod ich nazwiskami, aby umożliwić rosyjskiej armii dalsze korzystanie z nich na froncie. Jakie to jest q--a podłe.

Gdyby jeszcze kilka lat temu ktoś powiedział mi, że tzw. druga armia świata będzie wykorzystywać do swoich wrogich działań wojennych komercyjne rozwiązania
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

877

Pomóżcie uzyskać stanowisko sponsorów kanału zero czy wiedzą co finansują

Pokaż treści 18+

Pomóżcie uzyskać stanowisko sponsorów kanału zero czy wiedzą co finansują

Cześć mirki, w sławnych już materiałach kanału zero o Rosji, na samym końcu mamy listę sponsorów. Poniżej lista adresów mail do każdego z nich: SFD sekretariat@sfd.pl ZEN.COM hello@zen.com Bielenda Group kontakt@bielenda.com VASCO Electronics kontakt@vasco-e

Dhxhxh
z
wykop.pl
dodany: 08.02.2026, 13:19:59
  • 301
  • #
    ukraina
  • #
    kanalzero
  • #
    stanowski
Softcore
Softcore 08.02.2026, 15:22:06 via Wykop
  • 77
Jeśli KZ jest atakowany zarówno przez s---------e kumractwo, braunderowców, silniczków oraz medialny mainstream, to znaczy że jednak robi coś dobrze.

No i tutaj jeszcze mamy trzymiesięczne konto bez praktycznie żadnej aktywności, raptem wyskakuje na wykopie z akcją atakowania sponsorów ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 15
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Softcore
Softcore 09.02.2026, 18:33:42 via Wykop
  • 0
@xkajteqx @krytyk__wartosciujacy @ggs-hg @zmarnowany_czas @hunterr-seba @Voltix
Jesteście doskonałym przykładem bezmyślnego betonu - takiego samego jak w Kacapstanie. Macie tak samo sprane łby jak ten koleś z pociągu, który twierdził, że za wojnę odpowiada NATO i Europa, i że woli zginąć na froncie, aby jego dzieci nie musiały oglądać gejowskich parad XD. Ten sam typ s----------a, tylko że w drugą stronę. Widzicie wroga wszędzie, tylko nie w
Softcore
Softcore 10.02.2026, 23:53:16 via Wykop
  • 1
@hunterr-seba: Doskonale zrozumiałem, że masz pretensje o Maciaka i robactwo-kamractwo. Sam się więc dyskredytujesz takimi wpisami - zwłaszcza w znalezisku, w którym toczy się dyskusja o tym, czy dana dziennikarka jest tubą propagandową kremla, czy nie. W tej sytuacji czepianie się czytania ze zrozumieniem to strzał w kolano. Ogarnij się.

@zmarnowany_czas: Jesteś kolejnym matołkiem stosującym manipulacje typu ad Hitlerum. To zwykle sygnał, że skończyły się argumenty. Jeśli KZ
Softcore
Softcore 12.02.2026, 00:25:58 via Wykop
  • 0
@xkajteqx: Nadużywasz pojęcia wolności słowa. Wolność wypowiedzi chroni przed represjami państwa, a nie przed krytyką ani decyzjami prywatnych platform. To elementarna wiedza.

Zrównywanie prokremlowskich środowisk z dziennikarką z ponad 30-letnim dorobkiem reporterskim to albo skrajna ignorancja, albo świadoma manipulacja. Mówimy o osobie, która relacjonowała konflikty zbrojne, opisywała układy post-PRL i podejmowała tematy niewygodne dla władzy w czasach, gdy wielu wolało milczeć. Wiernikowska jest pacyfistką, i w swojej pracy od lat

787

Dziennikarka Kanału Zero próbowała ukryć swój prorosyjski profil na facebooku

Pokaż treści 18+

Dziennikarka Kanału Zero próbowała ukryć swój prorosyjski profil na facebooku

Na profilu roi się oczywiście także od treści antyukraińskich oraz antyNATOwskich.  Próbowała go schować dzień przed publikacją swojego materiału o Rosji na Kanale Zero. Link do profilu, każdy może sam zweryfikować: https://www.facebook.com/maria.wiernikowska/

jegertilbake
z
wykop.pl
dodany: 08.02.2026, 15:59:13
  • 90
  • #
    kanalzero
  • #
    polityka
  • #
    bekazprawakow
  • #
    neuropa
Softcore
Softcore 08.02.2026, 18:30:34 via Wykop
  • -12
Po czym można poznać, że próbowała ukryć ten profil? Z tego co o niej czytałem wcześniej, nigdy nie kryła się z tymi poglądami.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3860

OLX pomogło oszustowi okraść mnie na 3500 PLN. Byłem sprzedającym...

OLX pomogło oszustowi okraść mnie na 3500 PLN. Byłem sprzedającym...

NIE SPRZEDAWAJCIE Z PRZESYŁKĄ OLX! O metodzie "na podmiankę" i o tym, jak straciłem 3500PLN przez cwaniaka i nieudolność serwisu.

Reviu
z
wykop.pl
dodany: 08.02.2026, 15:56:45
  • 612
  • #
    polska
  • #
    olx
  • #
    oszukujo
  • #
    afera
  • #
    wydarzenia
Softcore
Softcore 08.02.2026, 17:39:06 via Wykop
  • 43
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

511

Brauniści twierdzą, że mur na granicy z Białorusią

Pokaż treści 18+

... ma powstrzymać Polaków przed ucieczką z obozu koncentracyjnego który powstanie w Polsce XDDD

Gilgamesz69
z
x.com
dodany: 04.02.2026, 12:19:56
  • 146
  • #
    bekazprawakow
  • #
    bekazkonfederacji
  • #
    konfederacja
  • #
    polityka
Softcore
Softcore 04.02.2026, 18:05:21 via Wykop
  • 4
Może Braunderowcy mają rację, to nie kacapy stanowią bezpośrednie zagrożenie dla naszego kraju, lecz sami Braunderowcy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

560

Szef cyberobrony USA wrzucał poufne dane do ChatGPT. Alarm w rządzie

Szef cyberobrony USA wrzucał poufne dane do ChatGPT. Alarm w rządzie

Pełniący obowiązki dyrektora Agencji ds. Cyberbezpieczeństwa i Infrastruktury Bezpieczeństwa, Madhu Gottumukkala, miał przesłać poufne dokumenty do publicznej wersji ChatGPT. Przesłane materiały dotyczyły kontraktów CISA i były oznaczone jako "wyłącznie do użytku służbowego".

FredOnizuka
z
ithardware.pl
dodany: 29.01.2026, 11:30:15
  • 85
  • #
    cyberbezpieczenstwo
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    ai
  • #
    chatgpt
  • #
    usa
Softcore
Softcore 30.01.2026, 17:29:02 via Wykop
  • 3
Gottumukkala began working in information technology for the private sector in 2000, prior to which, he worked at an Indian call center.


XD
https://en.wikipedia.org/wiki/Madhu_Gottumukkala
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

95

Zabawa w kotka i myszkę z Guess Polska - Jak nie kupić prezentu na święta

Zabawa w kotka i myszkę z Guess Polska - Jak nie kupić prezentu na święta

Przedstawię wam historię jak potraktowano moją koleżankę która kupiła zegarek w renomowanej firmie Guess (Polska). O tym jak można z uśmiechem na twarzy traktować klienta - historia bez happy endu.

krzywousty80
z
wykop.pl
dodany: 19.01.2026, 19:41:08
  • 71
  • #
    guess
  • #
    januszebiznesu
  • #
    internet
  • #
    sklepyinternetowe
  • #
    zegarki
  • #
    prawo
Softcore
Softcore 20.01.2026, 16:34:14 via Wykop
  • 7
Guess


renomowana firma

lmao, zakop, informacja nieprawdziwa
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

489

Cenzura i marketing zamiast pomocy? Jak ING ukrywa awarię przed klienta

Cenzura i marketing zamiast pomocy? Jak ING ukrywa awarię przed klienta

ING Bank Śląski zaliczy potężną awarię (leżąca infolinia, problemy z przelewami i podwójne księgowania). Zamiast ostrzec klientów w aplikacji Moje ING, bank: Po cichu usunął post o awarii ze strony.

kawu93
z
ing.pl
dodany: 16.01.2026, 18:30:35
  • 32
  • #
    ing
  • #
    awaria
  • #
    ukrywanie
  • #
    afera
  • #
    pr
  • #
    komunikacja
Softcore
Softcore 17.01.2026, 13:18:31 via Wykop
  • 0
@blondasek1993: Mi zdublowało płatność kartą za zakupy w Lidlu. Zorientowałem się dopiero teraz po przeczytaniu tego wątku i przejrzeniu historii transakcji. 13/01 pobrało 129,14 PLN, następnie 15/01 pojawiła płatność kartą na tę samą kwotę, przy czym tego samego dnia jest również transfer wewnętrzny i zwrot obciążenia na owe 129,14 PLN. Zrzutki ekranu nie wrzucę, bo pokazuje pierwsze i ostatnie cztery cyfry karty oraz saldo konta.
Softcore
Softcore 18.01.2026, 14:59:38 via Wykop
  • 0
@blondasek1993: Nie wiem, rzadko przeglądam komunikaty w centrum powiadomień po wejściu do apki ING. Aczkolwiek takie o dłuższych przerwach technicznych zazwyczaj wyskakują na iphonie w powiadomieniach bez logowania, i faktycznie była informacja o przerwie technicznej w weekend. Ale to chyba normalne że akurat te konkretne komunikaty o usterkach i planowanych przerwach znikają po zakończeniu prac. No i to podwójne księgowanie i jego zwrot był jeszcze przed przerwą techniczną(wtorek/czwartek).
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 18
  • Strona 1 z 18
  • >
  • Every nation, every race, punch a commie in the face.
  • Civitatis Thorunensis

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 10.01.2018

    Komentator
  • Rocznica
    od 11.06.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 19.02.2018

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 09.10.2021

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking