Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko168
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Geomemnon

Geomemnon

Dołączył 16 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 16697
  • Znaleziska 12886
  • Mikroblog 3811
  • Obserwujący 10
  • Obserwowane 66
rauespl
rauespl
rauespl
20.04.2026, 18:40:50
  • 0
Mialem wykonywana elektrostymulacje mózgu na #zaburzeniaosobowosci #borderline. 10 sesji. Nic nie pomogło. 1700zl w błoto. #psychiatria
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Geomemnon
Geomemnon 20.04.2026, 20:04:29 via Wykop
  • 0
@rauespl: TMS? A jakim protokołem, bo nie słyszałem o żadnym dla borderów, brzmi absurdalnie, co by to w ogóle miało zrobić??
  • Odpowiedz

781

PESEL połączony z pensją. Ministerstwo Zdrowia chce prześwietlić zarobki lekarzy

PESEL połączony z pensją. Ministerstwo Zdrowia chce prześwietlić zarobki lekarzy

Ministerstwo Zdrowia chce umożliwić zbieranie powiązanych z PESEL-em danych o wynagrodzeniach medyków, by mieć pełniejszą wiedzę, ile zarabiają. Według resortu pomoże to w kształtowaniu polityki płacowej. Eksperci i wskazują na ryzyko niewłaściwego wykorzystania tych informacji.

VoxClamantisInDeserto
z
bankier.pl
dodany: 18.04.2026, 18:31:05
  • 150
  • #
    polska
  • #
    lekarz
  • #
    zdrowie
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    wydarzenia
  • #
    zarobki
Geomemnon
Geomemnon 19.04.2026, 06:35:41 via Wykop
  • 2
@Blaskun: tragedia faktycznie, może zróbmy tak że jak się nic nie dzieje na pogotowiu to też ratownicy idą do domów, a jakby ktoś miał problem ze zdrowiem to wtedy się po nich pojedzie uberem, obudzi, poczeka jak wstaną i w tym czasie rodzina będzie tam dziadka reanimować aż się zbiorą i przyjadą xD
Geomemnon
Geomemnon 19.04.2026, 06:41:04 via Wykop
  • 32
@joasiaasia: p---------e, mniej niż 100 osób zarabia takie kosmiczne kwoty. Problemem jest co innego na co się zamyka oczy, spółki które biorą cały kontrakt szpitala na dany wysokodochodowy oddział (np koledzy dyrektora) jak ortopedia, chirurgia, kardiologia i odpalają szpitalowi z 10% a reszta dla spółki, szpital dostaje śladowy zarobek a spółka ciągnie miliony z nfz za nielimitowane wysokopłatne procedury
Geomemnon
Geomemnon 20.04.2026, 04:05:37 via Wykop
  • 0
@sant11: @mr_xd nie no oczywiście, ale jak chcemy coś łatać to od grubych rzeczy a nie tych co tłuszczę w oczy najbardziej kłują... No chyba że to nie o naprawianie chodzi...? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Geomemnon
Geomemnon 20.04.2026, 05:31:01 via Wykop
  • 0
@mr_xd: to co mowię, wyciek milionów dla podwykonawców kontraktów za całe oddziały
Geomemnon
Geomemnon 20.04.2026, 15:41:51 via Wykop
  • 0
@sant11: Pełna zgoda. Natomiast szukanie sposobów na rozwiązanie tego przez monitoring dochodów lekarzy (niezależnie od źródeł) to jest lincz a nie działanie z głową. Zakazać o-----------a w stylu pobieranie procentów od procedur i podnajmowania oddziałów spółkom, jest siatka płac na etacie, niech będzie i na kontrakcie czy coś w tym stylu, a nie szukanie "największego lekarza" i co, odgórnie nakażą dyrektorowi płacić mu mniej czy jaki jest plan, bo brzmi
okoboji
okoboji
13.04.2026, 12:07:16
  • 95
334 tysiace zlotych na pomoc dla gościa, który chciał się bawić w Boga i po kłótni poszedł do domu po b--ń i wrócił zastrzelić człowieka

patusy patusami ale ten gość de facto się niczym od nich nie różnił
papuga może zamiast dożywocia załatwi mu 20 lat odsiadki
nikt zdrowy na umyśle nie działa z taką premedytacją. wrocil do domu, odprowadził psa to mogl siedziec na p-----e a nie cwaniakować z bronią

#
okoboji - 334 tysiace zlotych na pomoc dla gościa, który chciał się bawić w Boga i po...

źródło: Zrzut ekranu 2026-04-13 o 14.03.50

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Geomemnon
Geomemnon 13.04.2026, 17:12:44 via Wykop
  • 3
@salad_fingers: może chodzi mu o to, że jak czyta o czymś na wykopie o danym temacie to tylko te same osoby się wypowiadają w wątkach o tym temacie, bo wykop to 3 osoby, nie ma różnicy zdań xDD
  • Odpowiedz
Hunt3r_PL
Hunt3r_PL
10.04.2026, 19:41:30
  • 1
10 kwietnia 2026 roku skończył się w Polsce Roman Giertych.
#giertychonfire #ruskaonuca
Hunt3r_PL - 10 kwietnia 2026 roku skończył się w Polsce Roman Giertych.
#giertychonfi...

źródło: rg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Geomemnon
Geomemnon 10.04.2026, 19:48:02 via Wykop
  • 0
@Hunt3r_PL: o co chodzi, co zrobił?
  • Odpowiedz
say-my-name
say-my-name
02.04.2026, 21:16:20
  • 0
Mirasy, znacie strone gdzie bede mogl przedluzyc recepte na #psychotrop albo ewentualnie dostać recepte w inny sposob? Zapomnialem lekow na drugim koncu polski w mieszklaniu i musze ogarnac nowe. #lekarz #psychologia #psychiatria
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Geomemnon
Geomemnon 05.04.2026, 05:11:58 via Wykop
  • 1
@say-my-name: http://pl.lmgtfy2.com/?q=Receptomat
  • Odpowiedz
Geomemnon
Geomemnon 05.04.2026, 20:46:02 via Wykop
  • 0
@say-my-name: w dupie mam opinie, to nie są cukierki, ty zapomniałeś leków z domu i teraz masz problem, albo idziesz prywatnie i bulisz albo przekonujesz czarodzieja z receptomatu za 50zł że potrzebujesz recki. Receptomaty są różne, ale zawsze tańsze niż wizyta prywatna, a na pewno łatwiejsze do ogarnięcia. Jakiej innej odpowiedzi oczekujesz jak nawet ani lokalizacji ani rodzaju leków nie napisałeś, chcesz link do zestawu małego chemika czy jak xD
  • Odpowiedz
memegauste
memegauste
05.04.2026, 10:08:50
  • 5
Czekają nas ciekawe czasy, trzymam kciuki aby zwiększali nakłady na diagnostykę i w ogóle profil badań.

#sor #psychiatria #medycyna
memegauste - Czekają nas ciekawe czasy, trzymam kciuki aby zwiększali nakłady na diag...

źródło: image

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Geomemnon
Geomemnon 05.04.2026, 16:20:34 via Wykop
  • 0
@memegauste: no właśnie Lot nad haloperydolowym gniazdem spadł ale nie wiem dlaczego, wiesz coś?
  • Odpowiedz
Maksymilian_Gaigerfrost
Maksymilian_Gaigerfrost
Maksymilian_Gaigerfrost
04.04.2026, 20:58:39
  • 0
wziałem pierwszy raz depralin bardzo źle na mnie zadziałał.. jak to skasować z organizmu?

jeszcze teraz czytam, że to dopiero po tygodniu zniknie z organizmu!! albo nawet tygodniach... czego tego nie doczytałem.. ja p------e po co ja to brałem :(
nigdy więcej w życiu... nigdy k---a. Ciekawe czy w ogóle z tego wyjdę po wzięciu tego gówna p----------o.
Myślicie że wsadzenie sobie palców aby wyrzygać coś pomoże? chociaż już za późno bo
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Geomemnon
Geomemnon 05.04.2026, 05:10:03 via Wykop
  • 0
@Maksymilian_Gaigerfrost: żeby to miało szanse pomóc to musisz brać minimum 2 tygodnie, teraz masz same działania niepożądane które zazwyczaj mijają po 2 tygodniach brania leku
  • Odpowiedz

1388

Pacjent czekał 10 godzin na SOR w Lublinie. Rodzina alarmuje o zaniedbaniach

Pacjent czekał 10 godzin na SOR w Lublinie. Rodzina alarmuje o zaniedbaniach

79 latek z niewydolnością nerek spędził ponad 10 godzin na SORze w Lublinie, mimo zaleceń pilnej hospitalizacji. Rodzina twierdzi, że w tym czasie personel oglądał mecz, a pacjent nie otrzymał posiłku ani leków. Szpital odpowiada, że działał zgodnie z procedurą triage i przypadek nie został uznany.

Nick7C5
z
fakt.pl
dodany: 03.04.2026, 07:24:42
  • 215
  • #
    lublin
  • #
    sor
  • #
    szpital
  • #
    pacjent
  • #
    zdrowie
  • #
    sluzbazdrowia
Geomemnon
Geomemnon 03.04.2026, 11:03:51 via Wykop
  • 0
@100piwdlapiotsza: czyli co, nic jej nie było tylko emocje?

737

Nie żyje "ja mam 17 lat, a ty mi piętnastaka dajesz"

Nie żyje "ja mam 17 lat, a ty mi piętnastaka dajesz"

Konrad Nowacki miał doznać poważnego urazu głowy, w wyniku którego powstał krwiak. Zmarł na oddziale intensywnej terapii szpitala w Lublinie.

rales
z
boop.pl
dodany: 01.04.2026, 07:50:08
  • 212
  • #
    kryminalne
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    patologiazewsi
  • #
    zbrodnia
  • #
    polska
  • #
    gimbynieznajo
Geomemnon
Geomemnon 01.04.2026, 17:26:59 via Wykop
  • 0
@nieco: p--------z, "drastycznie zmniejsza", "przymusowo leczyć" xDD Czyli że jak będą zabijać trochę mniej to już spoko? Przymusowe leczenie działa tylko jak jesteś w jednostce penitencjarnej lub szpitalnej, a potem robisz co chcesz, olejesz leki i psychiatrę (zakładając, że w ogóle to ma jakikolwiek sens) to niewiele z tego zostaje. Nie ważne jak jesteś zaburzony, każdy kto trafia do więzienia nie był niepoczytalny, ergo rozumiał co o--------a.
Czapa a nie
Geomemnon
Geomemnon 02.04.2026, 04:17:12 via Wykop
  • -1
@nieco: jak są jakiekolwiek podejrzenia co do poczytalności to są badani psychiatrycznie. ADHD i impulsywność nie znosi poczytalności, ktoś rozumiał co robi to jest za to odpowiedzialny i tyle.
Kto ich bada, kolego, ja ich badam...
K-S-
K-S-
01.04.2026, 08:30:20
  • 4
Coraz częściej myślę o wizycie u psychiatry. Mam taki problem że nie potrafię się do niczego zdyscyplinować. Jak mam coś zrobić to ciągle to przekładam i na końcu robię to na ostatnią chwilę. Mam tak całe życie.
I to nie tak że nie potrafię, bo jak coś mnie zainteresuje to siedzę i pracuje. Tyle że zwykle mi się nie chcę. I np teraz zamiast pracować przeglądam internet.

W sumie skupić potrafię się tylko
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Geomemnon
Geomemnon 01.04.2026, 08:50:16 via Wykop
  • 3
@K-S-: brak samodyscypliny, jakby od tego zależało czy żyjesz to byś się zmobilizował
  • Odpowiedz

731

Szef kliniki zwolniony. Wcześniej odkrył, co robił ginekolog...

Skandal na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Prof. Andrzej Witek przychodzi do pracy w klinice tylko 'na trochę'.

Nick7C5
z
wyborcza.pl
dodany: 22.03.2026, 22:49:10
  • 101
  • #
    skandal
  • #
    uczelnia
  • #
    afera
  • #
    kontrowersje
  • #
    polska
  • #
    media
Geomemnon
Geomemnon 23.03.2026, 17:38:58 via Wykop
  • 0
@sq2fog: jestem za, tylko wtedy cały system klęka
Geomemnon
Geomemnon 24.03.2026, 17:57:59 via Wykop
  • 0
@mk321: @w__k @sq2fog dobra tam p---------e o bilokacji to inne sprawy zupełnie niż mam na myśli. Wymysł o pracy tylko w jednym miejscu, kiedy kontrakty z NFZ są oparte o świadczenie przez dany podmiot usług X, Y, Z co np. oznacza, że jak dane miejsce nie będzie mieć chirurga czy pediatry chociaż raz w tygodniu to traci kontrakt z NFZ, więc np. lekarz pracujący w 1 poradni 2
Geomemnon
Geomemnon 25.03.2026, 05:02:02 via Wykop
  • 0
@mk321: ogólnie się zgadzam, ale pojęcie "NFZ zrozumie" mnie rozbawiło i nie byłbym tu optymistyczny co do realiów czasowych takiej zmiany w NFZ
Geomemnon
Geomemnon 25.03.2026, 09:43:23 via Wykop
  • 0
@sq2fog: @mk321: ktoś go wymyślił, taki jest, chodzi mi tylko o to że samo zadekretowanie "jeden lekarz jedna placówka" bez liczenia się z konsekwencjami to błąd
Geomemnon
Geomemnon 25.03.2026, 15:52:51 via Wykop
  • 0
@mk321: pracy jednoczasowo w jednym miejscu żadne, ale jesteśmy w wątku @sq2fog który napisał

A może jeszcze praca tylko dla jednego pracodawcy???

I do tego się odnoszę.
Geomemnon
Geomemnon 26.03.2026, 16:18:08 via Wykop
  • 0
@sq2fog: z jednej strony racja, ale z drugiej jak kwalifikować przyjęcia, ktoś to musi robić, a wszyscy są ludźmi, musiałby być centralny nadzór a i to by nie rozwiązało wszystkich problemów, jakby każdy pacjent kierowany do szpitala przez lek. rodzinnego był przyjmowany to by trzeba było mieć 4x tyle miejsc w szpitalach
Turkotka
Turkotka
22.03.2026, 08:58:25
  • 0
Jestem na początku leczenia #adhd, mam lekki zjazd wieczorem po 10mg Medikinet. Na początek dostałem zwykły, nie o przedłużonym działaniu. Uważam że póki co 10mg działa ok, raz wziąłem 15mg to zjazd był trochę za duży wieczorem. Nie ma tragedii- ulga przez tyle godzin jest tego warta. Czy w tych lekach rośnie wam tolerancja? Czy o przedłużonym działaniu lub przy innym leku da się ogarnąć zjazd? #psychiatria
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Geomemnon
Geomemnon 22.03.2026, 10:34:24 via Wykop
  • 1
@Turkotka: na tych o przedłużonym czy inaczej modyfikowanym działaniu zjazdy często są mniejsze
  • Odpowiedz

1163

NFZ wprowadza limity

NFZ wprowadza limity

NFZ ogranicza refundowanie badań obrazowych, endoskopowych oraz niektórych zabiegów. Nagonka na lekarzy ma ukryć cichą prywatyzację i ograniczenie świadczeń dla pacjentów.

dr_Batman
z
fakt.pl
dodany: 21.03.2026, 13:41:34
  • 283
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
  • #
    nfz
  • #
    sluzbazdrowia
Geomemnon
Geomemnon 22.03.2026, 07:43:41 via Wykop
  • -1
@trzynastka: w sumie kwestia istnienia minimalnej dla poszczególnych zawodów medycznych jest ciekawa (nie, nie tylko lekarze ją mają, i mają niewiele większą niż pielęgniarki), natomiast te działania były nakierowane na to, by więcej lekarzy pracowało dla NFZ a nie prywatnie, bo po co pracować na etat NFZ jak prywatnie pacjentów będzie dość a finanse 4x większe (skutek działań NFZ że wyceny były nierealistyczne a lekarzy za mało żeby konkurować stawkami).
Geomemnon
Geomemnon 22.03.2026, 10:32:35 via Wykop
  • 0
@trzynastka: tak samo masz bucy prawników, polityków i rolników, TIRowców, to raczej ludzka cecha niż zawodowa.
Kto inny ustalał limity na studia, kto inny zachęcał do wyjazdów za granicę, kto inny potem dosypał w COVID i następnie ustalił coroczne podwyżki, które niewiele mają wspólnego z tym, że część lekarzy dostaje % od procedury i pracuje bardzo dużo godzin miesięcznie wykonując te procedury i im wychodzi dzika kwota na fakturze. Natomiast

651

Lekarz użył ChatGPT do wypisu z SOR

Lekarz użył ChatGPT do wypisu z SOR

Autentyczność dokumentu potwierdza Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Bydgoszczy, do którego wysłaliśmy nasze zapytanie. W o

android_com_pl
z
android.com.pl
dodany: 20.03.2026, 06:54:51
  • 129
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    chatgpt
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
Geomemnon
Geomemnon 21.03.2026, 10:17:24 via Wykop
  • 0
@Luciferrrro: ty myślisz że ten lekarz całą dokumentację wysłał? XD
pomelobezkaca2
pomelobezkaca2
19.03.2026, 18:28:30
  • 3
Czy wygral tu ktos z anhedonia?

#depresja #psychiatria #anhedonia
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Geomemnon
Geomemnon 19.03.2026, 19:16:25 via Wykop
  • 1
@pomelobezkaca2: tak masa osób idź do psychiatry a nie pytasz na portalu z memami
  • Odpowiedz
Geomemnon
Geomemnon 20.03.2026, 09:32:44 via Wykop
  • 0
@pomelobezkaca2: i ktoś ma Ci tu dać złoty środek, nie ma takiego, szczególnie że każda sytuacja jest inna, np. jeśli jarałeś trawę 10 lat to nie ma bada, trzeba czekać, czasem parę lat żeby wróciły chęci i motywacja
  • Odpowiedz
orkako
orkako
17.03.2026, 21:17:39
  • 0
#psychologia #psychiatria #psychika

Są tu jacyś psychiatrzy?
Jakie cechy są kluczowe do scharakteryzowania osobowości i zachowań człowieka? Pytam się o elementy z których zbudowana jest ludzka psychika. Jak na przykład różne leki, ekspresja, cechy osobowości, wartości, zaburzenia, typy osobowości itp.
Chodzi mi o poznanie cegiełek z których byłoby można budować ludzką psychikę, lub ją scharakteryzować.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Geomemnon
Geomemnon 17.03.2026, 21:57:53 via Wykop
  • 1
@orkako: https://pokonajlek.pl/cechy-osobowosci/
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
16.03.2026, 18:28:40
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Geomemnon
Geomemnon 16.03.2026, 20:42:07 via Wykop
  • 0
@mirko_anonim: odcięcie I brak kontaktu, jak bedą chcieli kontaktu to tylko na Twoich warunkach
  • Odpowiedz
Geomemnon
Geomemnon 17.03.2026, 05:04:21 via Wykop
  • 0
@retronom: brak kontaktu 2-3 lata, potem zgoda na spotkanie ale tylko do pierwszego ataku i wtedy wstawać i wychodzić, behawioralnie może by się dało matkę ustawić. Oczywiście tylko w sytuacji kiedy OP chce/będzie chciał mieć z nią relację.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 13
  • Strona 3 z 13
  • >
  • Czy mamy jakieś malutkie szanse chociaż na puszczenie Slayera?

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 12.07.2014

    Komentator
  • Rocznica
    od 07.06.2026

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 16.09.2014

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking