Ministerstwo Zdrowia chce umożliwić zbieranie powiązanych z PESEL-em danych o wynagrodzeniach medyków, by mieć pełniejszą wiedzę, ile zarabiają. Według resortu pomoże to w kształtowaniu polityki płacowej. Eksperci i wskazują na ryzyko niewłaściwego wykorzystania tych informacji.
@Blaskun: tragedia faktycznie, może zróbmy tak że jak się nic nie dzieje na pogotowiu to też ratownicy idą do domów, a jakby ktoś miał problem ze zdrowiem to wtedy się po nich pojedzie uberem, obudzi, poczeka jak wstaną i w tym czasie rodzina będzie tam dziadka reanimować aż się zbiorą i przyjadą xD
@joasiaasia: p---------e, mniej niż 100 osób zarabia takie kosmiczne kwoty. Problemem jest co innego na co się zamyka oczy, spółki które biorą cały kontrakt szpitala na dany wysokodochodowy oddział (np koledzy dyrektora) jak ortopedia, chirurgia, kardiologia i odpalają szpitalowi z 10% a reszta dla spółki, szpital dostaje śladowy zarobek a spółka ciągnie miliony z nfz za nielimitowane wysokopłatne procedury
@sant11: @mr_xd nie no oczywiście, ale jak chcemy coś łatać to od grubych rzeczy a nie tych co tłuszczę w oczy najbardziej kłują... No chyba że to nie o naprawianie chodzi...? ( ͡°͜ʖ͡°)
@sant11: Pełna zgoda. Natomiast szukanie sposobów na rozwiązanie tego przez monitoring dochodów lekarzy (niezależnie od źródeł) to jest lincz a nie działanie z głową. Zakazać o-----------a w stylu pobieranie procentów od procedur i podnajmowania oddziałów spółkom, jest siatka płac na etacie, niech będzie i na kontrakcie czy coś w tym stylu, a nie szukanie "największego lekarza" i co, odgórnie nakażą dyrektorowi płacić mu mniej czy jaki jest plan, bo brzmi
334 tysiace zlotych na pomoc dla gościa, który chciał się bawić w Boga i po kłótni poszedł do domu po b--ń i wrócił zastrzelić człowieka
patusy patusami ale ten gość de facto się niczym od nich nie różnił papuga może zamiast dożywocia załatwi mu 20 lat odsiadki nikt zdrowy na umyśle nie działa z taką premedytacją. wrocil do domu, odprowadził psa to mogl siedziec na p-----e a nie cwaniakować z bronią
@salad_fingers: może chodzi mu o to, że jak czyta o czymś na wykopie o danym temacie to tylko te same osoby się wypowiadają w wątkach o tym temacie, bo wykop to 3 osoby, nie ma różnicy zdań xDD
Mirasy, znacie strone gdzie bede mogl przedluzyc recepte na #psychotrop albo ewentualnie dostać recepte w inny sposob? Zapomnialem lekow na drugim koncu polski w mieszklaniu i musze ogarnac nowe. #lekarz #psychologia #psychiatria
@say-my-name: w dupie mam opinie, to nie są cukierki, ty zapomniałeś leków z domu i teraz masz problem, albo idziesz prywatnie i bulisz albo przekonujesz czarodzieja z receptomatu za 50zł że potrzebujesz recki. Receptomaty są różne, ale zawsze tańsze niż wizyta prywatna, a na pewno łatwiejsze do ogarnięcia. Jakiej innej odpowiedzi oczekujesz jak nawet ani lokalizacji ani rodzaju leków nie napisałeś, chcesz link do zestawu małego chemika czy jak xD
wziałem pierwszy raz depralin bardzo źle na mnie zadziałał.. jak to skasować z organizmu?
jeszcze teraz czytam, że to dopiero po tygodniu zniknie z organizmu!! albo nawet tygodniach... czego tego nie doczytałem.. ja p------e po co ja to brałem :( nigdy więcej w życiu... nigdy k---a. Ciekawe czy w ogóle z tego wyjdę po wzięciu tego gówna p----------o. Myślicie że wsadzenie sobie palców aby wyrzygać coś pomoże? chociaż już za późno bo
@Maksymilian_Gaigerfrost: żeby to miało szanse pomóc to musisz brać minimum 2 tygodnie, teraz masz same działania niepożądane które zazwyczaj mijają po 2 tygodniach brania leku
79 latek z niewydolnością nerek spędził ponad 10 godzin na SORze w Lublinie, mimo zaleceń pilnej hospitalizacji. Rodzina twierdzi, że w tym czasie personel oglądał mecz, a pacjent nie otrzymał posiłku ani leków. Szpital odpowiada, że działał zgodnie z procedurą triage i przypadek nie został uznany.
@nieco: p--------z, "drastycznie zmniejsza", "przymusowo leczyć" xDD Czyli że jak będą zabijać trochę mniej to już spoko? Przymusowe leczenie działa tylko jak jesteś w jednostce penitencjarnej lub szpitalnej, a potem robisz co chcesz, olejesz leki i psychiatrę (zakładając, że w ogóle to ma jakikolwiek sens) to niewiele z tego zostaje. Nie ważne jak jesteś zaburzony, każdy kto trafia do więzienia nie był niepoczytalny, ergo rozumiał co o--------a. Czapa a nie
@nieco: jak są jakiekolwiek podejrzenia co do poczytalności to są badani psychiatrycznie. ADHD i impulsywność nie znosi poczytalności, ktoś rozumiał co robi to jest za to odpowiedzialny i tyle. Kto ich bada, kolego, ja ich badam...
Coraz częściej myślę o wizycie u psychiatry. Mam taki problem że nie potrafię się do niczego zdyscyplinować. Jak mam coś zrobić to ciągle to przekładam i na końcu robię to na ostatnią chwilę. Mam tak całe życie. I to nie tak że nie potrafię, bo jak coś mnie zainteresuje to siedzę i pracuje. Tyle że zwykle mi się nie chcę. I np teraz zamiast pracować przeglądam internet.
@mk321: @w__k @sq2fog dobra tam p---------e o bilokacji to inne sprawy zupełnie niż mam na myśli. Wymysł o pracy tylko w jednym miejscu, kiedy kontrakty z NFZ są oparte o świadczenie przez dany podmiot usług X, Y, Z co np. oznacza, że jak dane miejsce nie będzie mieć chirurga czy pediatry chociaż raz w tygodniu to traci kontrakt z NFZ, więc np. lekarz pracujący w 1 poradni 2
@sq2fog: @mk321: ktoś go wymyślił, taki jest, chodzi mi tylko o to że samo zadekretowanie "jeden lekarz jedna placówka" bez liczenia się z konsekwencjami to błąd
@sq2fog: z jednej strony racja, ale z drugiej jak kwalifikować przyjęcia, ktoś to musi robić, a wszyscy są ludźmi, musiałby być centralny nadzór a i to by nie rozwiązało wszystkich problemów, jakby każdy pacjent kierowany do szpitala przez lek. rodzinnego był przyjmowany to by trzeba było mieć 4x tyle miejsc w szpitalach
Jestem na początku leczenia #adhd, mam lekki zjazd wieczorem po 10mg Medikinet. Na początek dostałem zwykły, nie o przedłużonym działaniu. Uważam że póki co 10mg działa ok, raz wziąłem 15mg to zjazd był trochę za duży wieczorem. Nie ma tragedii- ulga przez tyle godzin jest tego warta. Czy w tych lekach rośnie wam tolerancja? Czy o przedłużonym działaniu lub przy innym leku da się ogarnąć zjazd? #psychiatria
NFZ ogranicza refundowanie badań obrazowych, endoskopowych oraz niektórych zabiegów. Nagonka na lekarzy ma ukryć cichą prywatyzację i ograniczenie świadczeń dla pacjentów.
@trzynastka: w sumie kwestia istnienia minimalnej dla poszczególnych zawodów medycznych jest ciekawa (nie, nie tylko lekarze ją mają, i mają niewiele większą niż pielęgniarki), natomiast te działania były nakierowane na to, by więcej lekarzy pracowało dla NFZ a nie prywatnie, bo po co pracować na etat NFZ jak prywatnie pacjentów będzie dość a finanse 4x większe (skutek działań NFZ że wyceny były nierealistyczne a lekarzy za mało żeby konkurować stawkami).
@trzynastka: tak samo masz bucy prawników, polityków i rolników, TIRowców, to raczej ludzka cecha niż zawodowa. Kto inny ustalał limity na studia, kto inny zachęcał do wyjazdów za granicę, kto inny potem dosypał w COVID i następnie ustalił coroczne podwyżki, które niewiele mają wspólnego z tym, że część lekarzy dostaje % od procedury i pracuje bardzo dużo godzin miesięcznie wykonując te procedury i im wychodzi dzika kwota na fakturze. Natomiast
@pomelobezkaca2: i ktoś ma Ci tu dać złoty środek, nie ma takiego, szczególnie że każda sytuacja jest inna, np. jeśli jarałeś trawę 10 lat to nie ma bada, trzeba czekać, czasem parę lat żeby wróciły chęci i motywacja
Są tu jacyś psychiatrzy? Jakie cechy są kluczowe do scharakteryzowania osobowości i zachowań człowieka? Pytam się o elementy z których zbudowana jest ludzka psychika. Jak na przykład różne leki, ekspresja, cechy osobowości, wartości, zaburzenia, typy osobowości itp. Chodzi mi o poznanie cegiełek z których byłoby można budować ludzką psychikę, lub ją scharakteryzować.
@retronom: brak kontaktu 2-3 lata, potem zgoda na spotkanie ale tylko do pierwszego ataku i wtedy wstawać i wychodzić, behawioralnie może by się dało matkę ustawić. Oczywiście tylko w sytuacji kiedy OP chce/będzie chciał mieć z nią relację.
Czy mamy jakieś malutkie szanse chociaż na puszczenie Slayera?