Wpis z mikrobloga

Wykopki, #!$%@?ło was jeśli myślicie że zawołam 1994 osób na recenzję kebaba XD
Tyle osób zaplusowało wpis czekając na moją opinię.
na start tl:dr
jeśli masz jakiś dobry kebab pod domem to nie zamawiaj, jeśli masz dalej, kebab ma gorsze opinie, to śmiało można się pobawić w zawijanie kebsa.
Od razu zastrzegam - nigdy nie jadłem w samym PiriPiri więc ciężko mi ocenić czy różni się to od kebaba w knajpie.
A teraz moja opinia wraz ze zdjęciami, co mi się podobało a co nie. Zdjęcia w komentarzach pod wpisem.
Zacznijmy od zamówienia:
Jest naprawdę spory problem by zamówić mięso wołowo-baranie. Robią tylko 300kg dziennie ale i tak znika bardzo szybko. Próbowałem od wtorku zamówić 2 różne rodzaje mięsa, udało się dopiero w czwartek. Kurczak jest w miarę długo dostępny ale baranina znika czasami w kilka minut.
Dostawa jest na następny dzień i kosztuje 37zł, dla jednych dużo, dla innych co orientują się w kosztach kuriera cena dosyć ok. Zapakowane w duże styropianowe pudełko, w środku 2 wkłady żelowe chłodzące do transportu.
Jedzenie po wyjęciu z pudełka:
Szczerze? Wołowina wygląda obrzydliwie w tej paczce XD Nie wiem, może to tłuszcz, nie znam się. Mnie odrzuciło trochę to mięso w wyglądzie. Wyglądało przez folię jak pleśń, nawet po wyciągnięciu z paczki wyglądało źle dla kogoś co przypominam - nie zna się całkowicie na takim mięsie.
Kurczak wyglądał dużo lepiej, pachniał, smaczny jest nawet na zimno z paczki bo bardzo dobrze przyprawiony. Wołowina miałem wrażenie była słabiej doprawiona.
Lawasz i Pita - myślałem że przyszły przeterminowane, na klipsie była data 8.11, a na Lawaszu 7.11, okazuje się że to data stworzenia tych placków.
Sosy - tragedia pod względem cenowym, nie chodzi o smak, a o wielkość tych pudełeczek, 6zł za coś co powinno być warte max 2zł, wiem co zamawiałem bo na stronie jest napisane, że to 80ml pudełeczko, ale zamawiając 2 kg mięsa to tych sosów trzeba chyba po pół litra zamówić.
Ilość w ogóle nie wygląda na 80ml. Ja wolę lać duże ilości więc dla mnie było za mało.
Jedzenie po zrobieniu:
Wrzuciłem mięso na patelnie grillową, zalałem trochę wodą tak jak jest napisane na opakowaniu i jest to chyba najlepszy sposób. Mięso nie będzie wysuszone, nie będzie też tak niedobre jak z mikrofalówki.
Nie miałem pojęcia jakich warzyw tak naprawdę używa się do kebaba. Dałem kapustę pekińską, czerwoną cebulę, pomidora. Czerwonej kapusty mi zabrakło. Jak ktoś wybierze lepsze warzywa, albo takie co lubi to kebab będzie jeszcze smaczniejszy.
Sam lawasz jest przepyszny, po jednym takim wielkim kebabie nie miałem już siły zjeść drugiego z pitą więc pitę ocenię innym razem.
Trochę uświadomiłem sobie że większość kebabowni musi ładować kebaby w zwykłe tortille. Za każdym razem jak będzie opcja lawasza to wezmę lawasza.
Po dodaniu sporej ilości mięsa, warzyw i sosów zawinąłem wszystko wg tutoriala na YT XD oczywiście pękło przy zawijaniu, wrzuciłem na takiego zamykanego Grilla Tefala, na tryb tostów i po kilku chwilach wyciągnąłem.
I teraz chyba najważniejsze:
Zaczynam jeść XD Pierwsze wrażenie: wow, smakuje naprawdę jakbym zamówił kebaba w knajpie, patrząc na to mięso wcześniej, smak na zimno, sosy itd zaskoczyłem się. Po połączeniu wszystkiego i podgrzaniu było dużo lepiej niż się spodziewałem przygotowując go.
Trochę mało sosu było w samym kebabie mimo że zużyłem połowę.
Samo mięso jest smaczniejsze od kilku średnich kebabowni w mojej okolicy.
Ciężko mi też ocenić co było lepsze, kurczak czy wołowe. Chyba mimo wszystko kurczak...
Czy zamówię raz jeszcze? Nie wiem, raczej nie, wyszło dosyć sporo bo 200zł za 2kg mięsa, placki i sosy, może za jakiś czas zamiast robić posiłki do pudełek, zamówię sobie na 3-4 dni takiego kurczaka, lawasza i porobię kebaby na następne dni.
Ogólnie tak jak pisałem w tldr: jeśli mieszkasz na jakiejś wiosce - śmiało zamawiaj bo jest to smaczne, jeśli masz dobre kebaby pod nosem to idź do restauracji zapłać 25zł i wyjdzie Cię to lepiej.

#kebab #jedzenie #fastfood #piripiri
MrBeast - Wykopki, #!$%@?ło was jeśli myślicie że zawołam 1994 osób na recenzję kebab...

źródło: 29F5A5FF-6BEF-4E58-A038-05EDEDA21ECA

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
  • 4