@Czoso: czyli jak zawsze, wszystko finansujemy etatowcami. To nic, że jakby dobrać się do szarej strefy na B2B to by się sfinansowało podwyżkę limitu dla 32%
@OCIEBATON: a tak w sumie to co w tym złego? można nie popierać, ale głosować na najbliższą sobie. Sam tak robię, ale nie powiem wprost, że jestem za PO/PIS/reszta
Denazyfikacja Niemców w praktyce nie miała miejsca. Ukarano w zasadzie elitę i to wszystko. 8,5 mln członków NSDAP wróciło szybko do pracy, w urzędach, administracji, biznesach (które powstały na pracy przymusowej i grabieży). W edukacji praktycznie nic nie uczono o historii, tylko mgliście wspominano o jakiś tam nazistach. Niemcy schowali poczucie wyższości, rasizm, szowinizm, nienawiść do Polaków do piwnicy. Tam, w zaciszach domów wychowali dzieci i wnuków, zaszczepili im swoje poglądy i
@Latarenko: nie ma alternatywy. Jedyne co to można korzystać z portali typu puls biznesu etc. No tylko, że to trochę czasu zajmuje. Problem jest w tym, że tam gdzie polityka tam narracja - zakładam, że na świecie nie ma żadnego medium gdzie byłyby suche fakty polityczne bez emocji
Hej, jest może tu ktoś, kto pracował/uje jako analityk finansowy/kontroller i używa w pracy SQLa? Jakiego poziomu kody pisze się w takiej pracy, wydaje mi się, że już w miarę ogarniam SQLa, ale nie mam nikogo, kto by mi powiedział, czy to już osiągnąłem ten wystarczający poziom. Teoretycznie znam JOINy, filtrowanie, sortowanie, CTE i funkcje okienkowe, brakuje mi tylko praktyki.
Może ktoś byłby w stanie podzielić się jakimiś przykładowymi zadaniami?
@Kamenes: o to ja pracuję, no to co wymieniłeś to 90% pracy jak dobrze ogarniasz + pracy z datami (agregowanie danych po różnych okresach e.g last 13w)
@Kamenes: a masz doświadczenie w finansach czy studia zrobiłeś takie czy po prostu ta branża Cię interesuje? Tak naprawdę nauczyłem się tego co Ty napisałeś + pracowałem już w finansach + ogarnąłem sobie narzędzie do wizualizacji danych. Wanie masz doświadczenia więc musisz kupić rekrutera czymś innym jak np doświadczeniem biznesowym, narzędziem do wizualizacji danych i mieć np 2-3 dashboardy, które możesz pokazać (ja operuje na Tableau i tak naprawdę kilka
@Kamenes: najwięcej się nauczyłem jak już pracowałem na prawdziwych case’ach. Jak Ci zależy to możesz podkolorować. że ogarniasz super SQL i po prostu pierwsze 1-3 miesiące porobisz czasem dłużej i nadrobisz wiedzę. Normalnie bym tego nie polecał, no ale aktualnie z tego co wiem ciężko jest wejść na analityka
@Kamenes: na pewno nie wszyscy zwracają uwagę, ale też nie każdy to robi i możesz tym się trochę wyróżnić, poza tym to będzie dla Ciebie praktyka dobra. No i też jak będziesz mieć pytania o jakieś analizy w sql jakie robiłeś to możesz ich użyć, no i musisz wykorzystywać te funkcje w praktyce, bo czasami rekruter zrobi live coding. Możesz np wziąć coś uniwersalnego jak analizę retencji kleintow/przychodow albo raport
@Gieremek: moze tak byc, ale na potwierdzenie dawać 1 konto XD. A ludzie lajkuja, bo pod ich poglądy pasuje. To pokazuje jedynie, że po obu stronach barykady są kretyni
@uncle_freddie: nie chce być porównywana, ale chcę zarabiać tak samo XD. No sorry, kwestia tego że na tego 1 piłkarza w ekstraklasie jest 50000 innych. Na piłkarkę w ekstraklasie 500-1000 innych? Więc jeśli byłaby podobna popularność to ona by nie grała w tej ekstraklasie tylko pewnie 3 i zarabiałaby tyle co teraz. Kurtyna
@Average-CottonWorld-Enjoyer: porównaj całe społeczeństwo albo jak już ucinasz do dzieci do 14 roku życia to odpowiednio utnij z drugiej grupy. Porównanie na poziomie 5 latka xD
@wcfilmowe: xD, nie ucinasz na podstawie psa tylko na podstawie właściciela. Bierzesz ludzi 25-40 roku życia i ile maja % na dzieci, a ile % psów i ile maja to i to.