Dzisiaj piątek, koniec tygodnia. Product Owner Oskar, po daily, zmienił status na "BRB" i poszedł sobie zrobić zakupy. Po zakupach przyrządzi obiad, który spokojnie zje ze swoją narzeczoną Julią, która pracuje jako Scrum Master. Po obiedzie utną sobie razem "drzemkę", i tak aż do godziny 17.

Tymczasem programiści - Waldek, Mariusz i Dmytro swój "obiad" jedzą przed komputerem i zap*rdalają, żeby dowieźć taski przed demem dla klienta, które odbedzie się późnym popołudniem.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pracbaza Pamiętacie czasy, gdy w korporacjach, ale też mniejszych firmach z IT/Finansów były d------e wyjazdy integracyjne, szkoleniowe i niezapowiedziane bonusy/upominki? Szybko przeszliśmy do realiów srania o robotę i za kilka lat kohorta 40 latków będzie się zabijała z 20 lat młodszymi ludźm i imigrantami o fizyczne zajęcia.

#korpo #korposwiat #it #programista15k
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GomiGomi: w dobrych firmach nadal tak jest :) Ja już w tym roku zaliczyłem wyjazd integracyjny do USA, następnie 3 dniowy event golfa pod Londynem, w lutym przyjęty konkretny bonus roczny :) pod koniec roku oczywiście Christmas Party zarówno w USA jaki i w Londynie. Ale to trzeba pracować w biznesie faktycznie a nie w centrum outsorcingowym albo w januszexie który udaje korpo
  • Odpowiedz
  • 1
@krebul: Fearmongering to jedno, ale bezpieczeństwo dla wiecznie doszkalających się to też jest totalne copium. Wiatr zmian jest taki, że Polacy będący nadal ogromnymi beneficjentami outsourcingu są coraz droźsi. Od groma pracy w Polsce to utrzymanie starych projektów i generalnie innowacyjnością nie stoimy. Pewnie mi napiszesz, że Ty akurat jesteś w totalnej awangardzie przełomowych projektów - ok, ale 90% ludzi nie jest.
  • Odpowiedz
Co robisz z czasem w pracy który oszczędziłeś dzięki AI?

#programista15k #pracbaza

Co robisz z wolnym czasem

  • Opierdalam się 75.4% (49)
  • Biorę następne taski i robię więcej 21.5% (14)
  • Robię szkolenia 3.1% (2)

Oddanych głosów: 65

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BlackpillMonster: To jest jednak branża zrzeszająca najgłupszych ludzi. I dlatego została tak wysycona. Ciekawe czy glazurnik skuwa płytki w chacie przez rok i od nowa kładzie, bo wyszedł nowy kolor krzyżaków, jak nie ma zleceń.
  • Odpowiedz
@eko_zgonus tylko o tym myśli, co drugi korposzczur z jakim gadam; a komu te usługi będziemy wciskać, jeśli nie względnie zarobionym korposzczurom? Ludzie bez kasy będą zlecać tylko to, co jest absolutnie konieczne. Duży udział w boomie budowlanym mieli pracownicy korporacji, a za 15 lat nas praktycznie nie będzie na rynku pracy w Polsce.
  • Odpowiedz
Kierownictwo rozpija nam pracowników zdalnych. Kazali przyjechać na 3 dni do biura na sprint planning. W kuchni kilka skrzynek pereł i cała półka ogińskich, popitki i tylko co chwilę noszą kolejne butelki, a jak się przechodzi koło salki, to alko czuć z daleka. Wieczorem picie mocniejszych trunków w hotelu. Cieszę się, że obecnie jestem sam w projekcie i mam wolną rękę.

#praca #pracazdalna #pracbaza #korposwiat

Ściąganie pracowników full-remote do biura na alkoholowy sprint planning to...

  • Zespół musi się integrować 32.9% (28)
  • Zdalna to zdalna - żadnych planingów w biurze 20.0% (17)
  • "Polska albo będzie trzeźwa, albo jej nie będzie" 30.6% (26)
  • Była nadwyżka budżetu, to przepalili na alko 16.5% (14)

Oddanych głosów: 85

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Janusz-Koriwniak: zależy od dnia. Jeśli mi to przeszkadza, to ustawiam status za zajęty/nie przeszkadzać. A jeśli akurat potrzebowałem tego dnia być w biurze to mi nie przeszkadza, raz na jakiś czas mogę się posocjalizowac ;] gdyby mi jakimś cudem przeszkadzało, to bym po prostu powiedział - słuchaj nie mogę teraz gadać, to jest pilne i tyle.
  • Odpowiedz
Chyba przegapiłem moment, gdy dla nowych gier 100 GB pamięci to może być mało :D

Właśnie kupiłem sobie nowego laptopa. Co prawda laptop ma mi służyć głównie do pracy jako informatyk, bo poprzedni laptop z 2013 z technologią z 2011 nie dawał rady ze współczesnymi skomplikowanymi programami (do tej pory miałem i5-2540M 2 rdzenie i 4 wątki podchodzące pod 3.30 GHz i NVS 4200M 1 GB DDR3, a teraz na pokladzie nowoczesne świeżynki
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Foxing: Powiem ci, że myślałem w pierwszej kolejności o Ryzenie, bo mam dobre wspomnienia sprzed kilkunastu lat z komputerem stacjonarnym z procesorami AMD. Niestety w budżecie do 3500, max 3600 zł, laptopy z Ryzenem pokazywało mi jedynie ze zintegrowanym GPU. A aby robić to co zamierzam robić, koniecznie oprócz zintegrowanego GPU musiałem także mieć dedykowany GPU. Widziałem ciekawą konfigurację z Ryzenem za bodajże 4k czy 4,1k zł, no ale nie
  • Odpowiedz
“…Z praktyki - kilka lat temu taką osobę zwolniliśmy od siebie, no ale została z innymi etatami więc pewnie nie było płaczu”


@programista70k: chłop pewnie wali konia do wkładu w FIRMĘ, bo jego janusz będzie miał na kolejne porsche xDDDD
  • Odpowiedz
@2-aminopirydyna i wszystko po to żeby dostać śmieszną podwyżkę, może 5% xD

A ja robię taki performance i mam wiedzę domenowa, że całość pracy wykonuje w godzinę, największą podwyżką na jaką mogę liczyć to 4%.

To jest najnormalniejsza rzecz w świecie, że znajdę sobie kolejnych kontrahentów i dostanę reala podwyżkę 100-200%, która w całości będę mógł przeznaczyć na inwestycje pomanażajace moj kapitał.
  • Odpowiedz
@elofrytki: i to ONE decyduja, ze czesto kompetentny kandydat nie jest nawet zapraszany na rozmowe (bo nie spodobalo jej sie zdjecie na linkedinie albo w CV albo miala okres i zly humor)
  • Odpowiedz
Tak narzekamy, że jest przerąbane w IT, ale inni inżynierowie lepiej nie mają.

Rozmawiałem ostatnio z kilkoma Niemcami inżynierami, głównie mechanika i elektryka.

Potwarzają jedno - "Pracodawcy chcą dziś wysokiej klasy specjalistę za pensję technika"

Goście
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@steppenwolf12: Powiem tak: znam inżynierów z 20-30 letnim stażem często pracujących w R&D (przemył chemiczny, wytwarzanie i obróbka tworzyw sztucznych, przemysł materiałów wybuchowych, ciężka synteza organiczna), zarobki nie przekraczają 10k (z reguły jest ok. 8k). Praca która wymaga bardzo dużej wiedzy z szerokiego zakresu dziedzin, często niebezpieczna, dochodzi to słynne "dokształcanie się" a w niektórych przypadkach trzeba mieć odpowiednie papiery (zdrowie psychiczne i fizyczne, niekaralność) a zarobki to po prostu
  • Odpowiedz