@Lukardio: dokładnie, jakby szpital zwolnił jakiegoś lekarza bez wyraźnego dowodu (np. wyrok sądu, postępowanie prokuratorskie) to zaraz by mieli izbę lekarską na karku. A programiści? Jak ktoś próbuje założyć związek zawodowy to są heheszki z niego, że pewnie słaby albo chce się wkręcić na jakieś stanowiska. W takim Sii po zwolnieniu założyciela związku zawodowego to programiści jeszcze potrafili brać stronę prezesa, że zwolnienie było słuszne i oni żadnych związków zawodowych
w całej karierze normalnie przeprowadzonego scruma miałem tylko raz. Każdy od deva aż do PO szanował capacity, cel sprintu i refinement.
@L24D: Ja też tylko raz trafiłem na sensownie działający proces. I było to możliwe tylko dlatego, że produkt już dawno był w polu a my tylko dodawaliśmy featury które ktoś tam sobie wymyślił, żeby było fajnie jakbyśmy jeszcze to mogli dodać i tamto... Wszystko powoli. Release co pół roku.
Jak komuś nie przeszkadza specyfika pracy, bo ja bym się na pewno nie podjął to wybór jest niegłupi. Brak zatrudnienia nie grozi, a zarobki dla osoby po studiach kierunkowych to jest 10k.
1. WW3 już trwa i jak sobie to uświadomisz, to wewnętrzne napięcie spada, 1a. Frakcje chrześcijańskich syjonistów od lat popróbują zrobić speedrun końca świata, są w tym skuteczni i stąd obecny r--------l na bliskim wschodzie, 2. AI r------e nas do 2027 o ile nie rozwiążemy tzw. 'alignment problem'
Czy warto zrobić prawko C+E albo D nie myśląc o pracy jako kierowca? Mam spoko pracę jako #programista15k 100% zdalnie, raczej projekt będzie długi i firma dobrze prosperuje, ale patrząc po tym co się dzieje na rynku to w razie jakby się pogorszyło to może lepiej mieć prawko na tiry, bo raczej nie ma problemu ze znalezieniem pracy? Co lepsze byłoby zrobić? Autokary i jeździć z wycieczkami czy wozić na
@hpiotrekh znajomy około 40 ostatnio zrobił i znalazł pracę w miarę szybko, tylko właśnie nie ma go w domu po dwa tygodnie xD Wszędzie się mówi, że brakuje kierowców niby, ale nie wiem czy to nie jest taka sama gadka jak to że brakuje setek tysięcy programistów w Europie, a ludzie z IT szukają pracy po kilka miesięcy nieraz.
@nieocenzurowany88: ci co mówią że brakuje kierowców to chodzi im o desperatów którzy będą siedzieć w budzie tygodniami jeżdząc na przerzutach po zachodzie za garść drobniaków, największa zaleta z c+e jest taka, że jak dasz sobie spokój z Polską to na zachodzie łatwo znajdziesz pracę nie znając lokalnego języka
Cześć! To mój pierwszy post tutaj. Moje rozszerzenie xPostCopier zostało w końcu opublikowane w Chrome Web Store. Jestem bardzo podekscytowany. To mój pierwszy krok w kierunku realizacji moich pomysłów i marzeń.
Po raz pierwszy w życiu opublikowałem swoją pierwszą aplikację.
Apka pozwala na kopiowanie zawartości z x.com na inne portale na desktopie.
@wyszopek129: Brawo, zszedłeś na ziemię. Żadne kropo nie potrzebują dzisiaj juniorów programowania. No chyba że masz dobre referencje i plecy, to gdzieś cię wezmą. Duże firmy informatyczne regularnie przerzucają projekty do Indii albo masowo zwalniają ludzi. W dobie AI i taniego outsourcu nikt nie otwiera nowych zespołów/projektów w Polsce czy ogółem na zachodzie. Zrób sobie kurs na zakładanie klimy, to będziesz mógł pisać, że robisz 15k.
@wyszopek129: Ostatni dobry moment do wejścia w programowanie był około 3 lata temu, po pandemii. Teraz już będzie coraz słabiej. Jak ktoś ma trochę oleju w głowie, to się w to nie pcha, a już na pewno nie w najbardziej popularne gałęzie IT.
Tylko minister trochę podwyższył liczbę miejsc na medycynie i już spotkało się to z mocnym oburzeniem izby lekarskiej: https://www.termedia.pl/mz/200-dodatkowych-miejsc-na-kierunkach-lekarskich-komentarz-NRL-,63098.html Uczcie się programiści jak się dba o wysokie stawki w zawodzie, a wy nie dość, że wszędzie się chwaliliście zarobkami, to jeszcze nawet sami organizowaliście bootcampy żeby przyciągnąć więcej osób do tego zawodu xD
@bart40404: No to jest tzw. szacunek o zawodu, a nie r------------e na prawo i lewo, że każdy może zostać programistą chwalenie się 2 godzinami pracy na zdalnej xDD
@bart40404: izba się oburzyła i co? Czy zlikwidowano medycynę na wyższej szkole robienia hałasu? Nie. Zaraz wleci więcej miejsc na specki i tyle z tuptania nozka izby
Czaicie że będąc w korpo X za 100zł/h, dostałem propozycję tej samej roboty, za tą samą stawkę, tylko że w korpo Y o o wiele lepszej renomie i benefitach to p---------m to, no bo "po co zmieniać na to samo?". Korpo X dwa miechy później mnie w------o, a oferta od korpo Y już była nieaktualna. No i tera siedzę sobie w bieda firmie za 90zł/h i ogólnie uj mi w dupę. Z
@razdwatrzy55: jak komentarz usunięty przez autora wpisu. Co to za nazistowska moderacja. Won pajace. 123 czarnolisto pajacu za spamowanie tagu! Jeszcze raz mi wpis usunięcie to zrobie usuńkonto i polecę to znajomym. Małpy.
Odradzam każdemu pracę w IT. Myślisz sobie IT to taka nowoczesna branża. Jakże się zdziwiłem, kiedy dostałem pracę, przychodzę do biura i zamiast eleganckich, zadbanych mężczyzn widzę zbiorowisko przegrywów 3/10. W IT pracują klasowe spierdoxy bez umiejętności społecznych, najbrzydsi z najbrzydszych. Przechadzasz się przez biuro, mijasz dział z brzydkimi mężczyznami ubranymi w powyciągane koszule i dziwne ubrania z lumpa i już wiesz, że to IT. Ludzi z IT można po tym poznać,