Ale mnie teraz zdenerwowały Oskarki i cwaniaki spod tagu pracbaza, co w życiu dnia nie przepracowały, a udają znawców prawa pracy i praw pracownika.

Miras @volodia dodał sobie wpis, że ma prawdopodobnie nieuczciwego współpracownika i co może zrobić, bo przez niego musi więcej robić i teraz wylewa się na niego gunwo, że daje sobą pomiatać i niech zmieni pracę.

Po pierwsze - promowanie cwaniactwa. Chłop jest zwyczajnie uczciwy, pracuje na siebie i na
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Aktualnie w drodze do wolności 360k uciułane. 30k w IKE-obligacje COI , 4k IKZE, 120k na koncie oszczędnościowym. Reszta w spółkach dywidendowych z GPW. Co dalej? Po pół roku na L4 z powodu #psychoza czas na powrót do pracy. Zaczynam się pomału wzbraniać. Jak osiągnąć wystarczający dochód pasywny.. Co zrobić żeby nie musieć tam wracać. Rentka z dochodu pasywnego to raj . Huop 32 lvl, mieszkam z rodzicami #neet
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Milanek93:
@pp93
Ale jak zainwestuje w coś co zwiększa dywidendę szybciej niż inflacja (np schd), to nie bedzue musiał się martwić aż do tego stopnia
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 2
zdecydowany-poszukiwacz-37: szukaj pracy jako administrator IT w firmie ktora nawet stricte IT nie jest (w sensie sprzedaje palety na caly swiat i ma swoj dzial IT wewnetrzny)

tylko jednak ze swojej pipidowy bedziesz musial sie wychylic, to co opisales to klasyka pracy w panstowej firmie - bez znaczenia czy bylbys bieglym rewidentem czy asystentem prokuratora

w firmie gdzie pracuje (Krakow) mamy wewnetrzny helpdesk ktory robi to co ty a nawet mniej (np
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
nieugięty-naturalista-95: Bo nie mają przeżartego mózgu internetowymi bredniami i jakimis lewackimi urojeniami #antykapitalizm.
Rozwijają się dla siebie, będa mieli co do CV wpisać i skoczyć wyżej w innej firmie.

Żeby nie było, ja teraz robie minimum, bo wiem, że jestem już przy suficie dla swojego stanowiska, conajwyżej bym mógł na kierownika iść wyżej, ale się do tego nie nadaje. albo za granicę za euro czy dolary.
Ale jak byłem młody
  • Odpowiedz
Im dłużej siedzę w ekonomii tym bardziej sobie uświadamiam fakt, że bycie dobrym ekonomistą jest w cholerę trudniejsze od bycia dobrym prawnikiem czy programistą.

Żeby być dobrym ekonomistą to naprawdę musisz patrzeć holistycznie na rynki kapitałowe, walutowe, pieniężne, znać większość szkół ortodoksyjnych i heterodoksyjnych, znać matematykę finansową, rachunkowość do pewnego stopnia i finanse przedsiębiorstw.

Dobry ekonomista powinien mieć w sobie trochę coś z filozofa, historyka, socjologia, psychologa.

On
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#praca #pytanie #rozkmina

Mam ciężką zagwozdkę, także mam skromną nadzieję że pomożecie mi w uporządkowaniu myśli a być może na podjęcie decyzji.
W aktualnej firmanie w której pracuje niecałe 3 lata, mam jeszcze miesięczny okres wypowiedzenia, złożyłem wypowiedzenie i od pierwszego lipca docelowo idę do innej pracy.
Wszystko było jasne ale wczoraj zaprosił mnie szef na rozmowę w której oświadczył że chce mnie jakoś przekonać abym został.

I
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@nomorex Klasyk. Jeśli zostaniesz w starej, to kogoś tańszego zatrudnią na twoje miejsce. Za kilka miesięcy dostaniesz wypowiedzenie i zostaniesz na lodzie
  • Odpowiedz
  • 351
@seraf20 pływam 12 lat i jeszcze nie miałem sytuacji żeby się bać ale jeszcze wszystko przede mną chociaż wolałbym uniknąć :) stawki zawsze mogłyby być lepsze ale idzie wyżyć
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: siedzibę
Czemu skupiacie się nad takimi gownami?
HR tylko widzi wasze cv
Techniczni oceniają tylko techn interview często nie wiedzą nic więcej ew nie mają czasu

HR nie pamięta twojego imienia a ty nad czymś takim kminisz
  • Odpowiedz
#praca #pieniadze #biznes Mój przełożony denerwuje się, że ja się nie stresuje w pracy a niby dlaczego miałbym się stresować zarabiając 4200 netto miesięcznie?

Czy mój przełożony jest nienormalny?

  • Tak 80.3% (49)
  • Nie 11.5% (7)
  • Nie wiem 8.2% (5)

Oddanych głosów: 61

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach