Jasny gwint przeglądam właśnie ogłoszenia o pracę w moim rodzinnym k--------u i nie nadaje się na niemal żadne stanowisko bo trza mieć prawo jazdy czy albo to jakaś fizyczna tyrka, a jest ich z 10 do wyboru(potężna ilość)
Życie na wypizdowiu brzmi jak wyrok, właściwie życie poza Warszawą nie ma żadnego sensu, serio współczuję jak ktoś jest skazany na prowincję, w takich miejscach powinien być zakaz płodzenia dzieci

Co sądzicie? Też tak
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PIAN--A_A--KTYWNA: dlatego ja wyjechalem do duzego miasta. Na prowincji najlepiej to albo "zawód syn" lokalnego władcy Januszexu albo własny biznes, czy choćby mały biznesik (handel internetowy, handel autami, jakie mały e-comerce itp.). Praca w urzędzie/spółce państwowej tam tylko dla "swoich".... Niestety, ja zostałem "zmuszony" do emigracji zarobkowej, jak 70% mojego rocznika
  • Odpowiedz
  • 1840
@tytanowyy: tam większy "Januszeks" niż w PL, wmawiają pracownikowi, że będzie miał niską dniówkę, ale jak będzie dobrze zasuwał, to z napiwków będzie miał x2..., no i to są skutki tej mentalności, prawie jak polski brygadzista w magazynie Amazon z Sosnowca...
  • Odpowiedz
Pielęgniarka zarabia 25k na miesiąc a Julki w korpo myślą że są elita bo dostają 10k za klikanie w Excelu.


@ForestDruid: Problem jest taki, że Julki ogólnie uważają się bardzo często za jakąś elitę nawet będąc losową karyną pracującą w żabce.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@orkako: za duzo czytania sory. ale doczytalem tylko ze jestes zwyklym operatorem jakiejs maszyny wiec i tak pewnie gowno tam zarabiasz jak to w kolchozach. szukaj innej roboty i sie zwalniaj. i nie bierz nic do glowy bo i tak zaraz spadasz z tej firmy
  • Odpowiedz
@orkako: z jaka nagana trudno znalezc prace xd. wez czlowieku znajdz inna prace, zloz wypowiedzenie i zacznij zyc szczesliwie. no chyba ze lubisz byc traktowany jak gowno to powodzenia zycze w obecnej robocie xd
  • Odpowiedz
W-------m się na śniegu pod domem, kostka złamana L4 do 20 marca, i mam pytanie o wypłatę pieniędzy za końcówkę stycznia teraz i dalszą część zwolnienia, ZUS wypłaca co miesiąc? Pytam bo nigdy nie miałem zwolnienia na tyle czasu, czy jest jeszcze coś co muszę zrobić? Pozdrawiam was
#zdrowie #l4 #medycyna #zus #praca
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@karol-blabert: no to teraz zależy też ile osób zatrudnia twój pracodawca. Jak do 20 osób, to 33 dni wypłaca pracodawca, a zus od 34 dnia. Wypłaty z zusu idą jak chcą tzn. w terminie 30 dni od złożenia wniosku, ale wypłaty są w różnych terminach. Jak płatnik ma powyżej 20 osób, to płaci sam i wtedy dostaniesz pieniądze w terminie wypłat
  • Odpowiedz
@karol-blabert: Tak jak @bikx powiedziała, na UoP do 33 dni masz wynagrodzenie chorobowe które płaci pracodawca, potem masz zasiłek chorobowy, powyżej tych 33 dni u płatnika do 20 osób płaci bezpośrednio ZUS (przelew z ZUSu), powyżej 20 osób płaci pośrednio ZUS przez pracodawcę (pieniądze wypłaca Ci pracodawca, a on potem w ZUS RCA potrąca sobie tą kwotę ze składek do ZUS które co miesiąc za pracowników płaci, jak ma
  • Odpowiedz