@Sonny86: Strzelałem ostatnio z Visa 100, przy 20 pestce odpadła jakaś śrubka od góry (??? XD) a po 30 przestał podawać z magazynka do komory, tzn. zamek się nie domykał, zostawał z centymetr. Dobić też się nie dało

wspaniała konstrukcja
  • Odpowiedz
  • 199
@Sonny86: #takaprawda? Chyba 15 lat temu. Niech ktoś to przerobi, że to nie pracownik się śmieje, tylko bot moderujący, i z komentarza nie człowieka, a bota. Chociaż może nie, bo to już nawet nie będzie nawet odrobinę śmieszne.
  • Odpowiedz
@Rustyyyy: nie wiem czy jest taka zasada, z założenia raczej ciężko mi sobie wyobrazić, że zapijaczony Janusz konkuruje z wykształconym młodym człowiekiem 20+ o jedno stanowisko, no ale niech będzie, że tak jest. Powodów może być sporo wbrew pozorom. Janusz oczywiście wygrywa stażem ergo doświadczeniem (chociaż tutaj można spekulować, że np stosuje przedawnione metody i rozwiązania w przeciwieństwie do młodego który jest 'na świeżo' ze wszystkimi nowinkami w branży) ponadto
  • Odpowiedz
  • 3
@kwiat_pustyni626: no dokładnie, trza się szanować,
Kiedyś miesiącami robiłem dostawy do 2 sklepów ta samą trasą,
Kumpel robił to w 9 godzin, przerwy na rozładunku i szybko szybko
A ja se robiłem w 15 godzin, tu przerwa tam przerwa, tu drzemka, tam z kimś pogadałem
Kasa leciała i jak ktoś coś sapał w biurze to tłumaczyłem na spokojnie że palety źle załadowane, za szerokie, korki, wózek elektryczny rozładowany itd.
No i mówili
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: ludzie to debile, kierowcy czy to zawodowi czy osobówek na drodze są w stanie o-----ć wszystko byle by się powyprzedzać żeby potem wybierać sos do hotdoga przez 5min
  • Odpowiedz
@DeoLawson: Przy 15k brutto drugi próg podatkowy wpada dopiero w październiku. Dodatkowo można uzgodnić z pracodawcą płacenie cały rok równomiernie zaliczki na podatek.
  • Odpowiedz
Przenosił ktoś obsługę jednoosobowej działalności gospodarczej przez "fizyczną księgową" do wfirma/ifirma?

Wystawiam do 3-4 faktur miesięcznie, i obecnie płacę księgowej 208zł a widzę że po ewentualnym przenoszeniu placiłbym 49zł.

Przechodził ktoś przez taki proces? Czy ktoś może korzysta z usług wyżej wymienionych firm, wszelkie porady mile widziane

#ksiegowosc #programowanie #programista15k #dzialalnoscgospodarcza #wfirma #ifirma #jdg #podatki #
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@model_trzy_zmianowy: Charity washing uprawiany przez Stanowskiego to dla mnie zwykłe s-----------o. Gość nagania na zbiórki założone przez zdesperowanych rodziców beznadziejnie chorych dzieci, których leczenie to właściwie studnia bez dna i sprowadza się często do jakichś eksperymentalnych terapii o wątpliwej skuteczności. Ale pod względem pijarowym to żyła złota, bo na takim dziecku można długo żerować zanim odejdzie z tego świata, jednocześnie wciskając kit: "Patrzcie, nagłaśniam zbiórkę na chore dziecko więc muszę
  • Odpowiedz
Chciałbym kiedyś zobaczyć raport zarobków wg zawodów, ale taki prawdziwy. Te obecnie dostępne uwzględniają prawie wyłącznie wyrobników na UoP. Stąd mylne wrażenie, że najlepiej zarabiają w Polsce programiści i jacyś korpo managerowie 20k+ brutto.
Prawdziwy miód jest jednak na JDG. Tacy na przykład lekarze wyciskają luźno 100k/miesiąc, a nie ma tego w żadnych raportach. Ciekawe ile jeszcze jest podobnych profesji, tylko jeszcze to nie wypłynęło do opinii publicznej. Ludzie myślą, że taki
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

lol,
muszem stwierdzi ze osoby ktore wypisuja sie z ppe/ppk to musza byc uposledzone umyslowo.

Ja tez zbyt ogarniety w #inwestycje nie jestem, ale stwiedzilem ze cos tama zawsze bedzie wpadac. no i sie zapisalem i zapomnialem.
A ostatnio przyszed mail z tym jak im idzie, w sumie maile zawsze przychodzily ale nigdy mi sie ich nie chcialo sprawdzac ¯\(ツ)/¯, no to w koncy ruszylem dupe zeby posladac tam haslo i sie okazalo
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach