Wypełniał ktoś świstek PCC-3 do urzędu skarbowego online? Kupiłem auto i mam tam też współwłaściciela. Wiem, że jako właściciel, muszę wypełnić druk PCC-3, a współwłaściciel druk PCC-3A. Da się to zrobić wszystko online? Próbuje teraz wypełnić PCC-3, ale nie wiem, czy jak tego nie wyślę, to czy załączników nie będzie. Najpierw wypełnić wniosek PCC-3, puścić go, a później wypełnić PCC-3A?

#urzadskarbowy #samochody #prawo #podatki
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Danzuo nie ma znaczenia czy zrobisz pcc-3 od razu z pcc-3a czy najpierw pcc-3 a po czasie pcc-3a (mieszcząc się w terminie 14 dni). Natomiast muszą być wypełnione i wysłane oba dokukenty, nawet jeśli podatek opłacasz tylko Ty.
  • Odpowiedz
@policjantpeel też o tym myślałem, ale obawiam się że w tym kraju na pomoc zasługują tylko kobiety i dzieci, facet to se może co najwyżej samobója strzelić.
ctrl+f i fraza "mężczyzn" na spisie organizacji opp daje niestety 0 wyników.
  • Odpowiedz
Przywróciliśmy możliwość wczytywania raportów "Trading-account-statement" dla Revolut jako alternatywę dla Rachunku Zysków i Strat.
Część użytkowników Revolut nie jest z nieznanych przyczyn w stanie wygenerować Rachunku Zysków i Strat w aplikacji Revolut.
Rachunek Zysków i Strat to nadal preferowany format (jest to zestawienie lepszej jakości w przypadkach granicznych).

#kalkulatorgieldowy #gielda #podatki #revolut
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@zibizz1: ale co bym tam nie wpisał to j---e errorem. jak dam 0 to tez mu źle. tylko jak jest puste to zgodnie z prawdą że "pole nie może byc puste", ale wpisanie tam cokolwiek skutkuje błędem
  • Odpowiedz
  • 0
jakby ktoś napotkał ten sam problem - w moim przypadku wydaje sie że pomogła zmiana kolejności. czyli klikamy ptaszka przy "ulga na OPP" czy tam "kultu religijnego", ale NIE wpisujemy kwoty od razu, tylko najpierw przewijamy niżej i dodajemy obdarowanych wraz z kwotami. i dopiero po dodaniu wszystkich obdarowanych uzupełniamy tą kwotę sumaryczną na początku. p------e? no jaha. ale wygląda ze działa ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Pracowałem całym rokiem na umowie o pracę w firmie A i niecały grudzień dodatkowo na zleceniu w firmie B. Czy muszę rozliczyć PiT-11 za te 20 dni grudnia w tym roku czy dopiero za rok. W firmie B napisali mi że dopiero w przyszłym roku. I nie dostałem pitu-11 na to zlecenie. Jak to działa?

#prawo #podatki #urzadskarbowy #pity
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, kojarzycie jak wygląda sprawa darowizn w rodzinie? Rodzice żony chcą przekazać jej 50k. O tyle o ile sama kwota wolna od podatku i jej rozkład na lata są jasne, o tyle większy problem rodzi się w przypadku samych środków. Zbierane przez 10 lat przez dwójkę emerytów w gotówce. Można jakoś uniknąć problemu z US i oddawania części kasy?

#podatki #prawnik #pytaniedoeksperta
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gdansk #podatki #pit
Dostaliście już zwroty? Zazwyczaj szło to mega szybko, a teraz złożyłam elektronicznie pierwszego dnia i cisza do teraz ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hejka, mam zagwozdkę co do podatku od zysku z #revolut

w 2021 kupiłem ten ich niby-btc i niby-eth
w 2022 sprzedałem niby-eth ze stratą, nigdzie tego nie zgłaszałem w US
w 2023 dokupiłem niby-btc
czy jak teraz sprzedam to niby-btc z zyskiem, to czy da się jakoś ominąć podatek od zysku z tego, biorąc pod uwagę tę stratę niby-eth z zeszłego roku?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MamCieNaHita: nie cuduj tylko wykaz wszystko co było teraz. Krypto trzeba wykazywać stan posiadania nie tylko zysk czy stratę. Na twoim miejscu pokazalbym teraz całość ruchu za te lata netto
  • Odpowiedz
Jeśli kupię obligacje skarbowe 4letnie to za 4lata dostanę pi8c i będę musiał to rozliczyć w pit 38?
Nie będzie problemów ze sprzedażą obligacji i odzyskaniem kasy?

Będzie jakaś różnica między obligacją indeksowana inflacją, a kontem mieszkaniowym?

"Zgodnie z założeniami programu wszyscy, którzy będą oszczędzać od 3 do 10 lat i wpłacą co najmniej 11 wpłat w każdym roku, w kwocie co najmniej 500 zł, otrzymają Premię Mieszkaniową. Będzie ona równa rocznemu wskaźnikowi inflacji lub
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy da się jakoś wyliczyć, ile będę musiała (i czy w ogóle) dopłacić podatku w kolejnym rozliczeniu? Pracuję na UoP. Mój dochód z pracy wyniesie za cały rok (od stycznia do grudnia 2023) 118 tys. brutto plus za kilka dni dostanę prowizję z poprzedniej pracy (6500 brutto). Wychodzi na to, że przekroczę już próg. Szczerze mówiąc mega mnie to stresuje, bo w tym roku mam sporo wydatków i boję się, że w
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy da się jakoś wyliczyć, ile będę musiała (i czy w ogóle) dopłacić podatku w kolejnym rozliczeniu?


@Praemislia: biorąc pod uwagę częstotliwość, z jaką rząd wprowadza nowe przepisy podatkowe, a potem się z nich wycofuje, musiałabyś pytać bardziej wróżkę niż księgową.
  • Odpowiedz
Czy mając JDG na ryczałcie (chyba 3%) kupując towar (gry), nie będąc na VAT (zwolnienie do 200k) i sprzedając je dalej (w niezmienionej formie) potrzebuje zbierać faktury za zakup gier?
Jeśli tak, to czy jeżeli nie jestem w stanie od danego serwisu uzyskać faktury gdzie są moje dane firmowe tylko samo potwierdzenie zakupu to wystarczy?

#podatki
#urzadskarbowy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kretovsky: Panie kolego, ostrożność procesowa wskazuje, coby zbierać wszystkie dokumenty jakie się tylko da. Niby nawet wtedy, gdy nie potrzeba, bo nigdy nie wiesz co Cię jeszcze czeka w przyszłości. Najlepiej mieć faktury, jak się nie da to cokolwiek - korespondencję, potwierdzenia zapłat, dowody dostarczenia towaru itp itd.
  • Odpowiedz
Mieszkam obecnie za granicą i od ok. 8 lat płacę podatki tylko tam, w Polsce jedynie podatek od przychodu z tytułu najmu mieszkania. Czy jeśli teraz wróciłbym do Polski - pozostając dalej zatrudnionym w tej samej firmie co za granicą (umowa o pracę zostałaby oczywiście dopasowana do polskich warunków), to mógłbym załapać się na tzw. ulgę "na powrót"? #uk #emigracja #podatki #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wujektadek: zadzwoń do swojego urzędu skarbowego i poproś z księgowością. Tam wyjaśnią o co chodzi. Jak wszystko było w terminie, to pewnie pisemko do wyrzucenia.
  • Odpowiedz