Wszystko
Najnowsze
Archiwum
6
Firmy mogą zostać zalane fałszywymi fakturami, wobec których będą bezradne - Mag

Jeżeli twoją firmę nie wykończył jeszcze Polsk Ład to uważaj na nowy system księgowy KSeF specjalistów z PiS
z- 3
- #
- #
- #
- #
7
Podatek katastralny w Polsce. "Nie nastapi to szybko" - Bankier.pl

Podatek katastralny nie zawita do Polski jeszcze przez długi czas - wynika z opublikowanego we wtorek raportu Instytutu Finansów Opodatkowanie nieruchomości w Polsce na tle systemów europejskich. Wybrane problemy i propozycje zmian. Wskazano główne przeszkody wprowadzenia nowej daniny.
z- 6
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
- 0
czy jest jakaś OPP (organizacja pożytku publicznego) wspierająca ogólnie prawa mężczyzn albo ojców? mam 3000 zł podatku do przekazania i chciałbym to odpowiednio ulokować #pieklomezczyzn #podatki #blackpill
@policjantpeel też o tym myślałem, ale obawiam się że w tym kraju na pomoc zasługują tylko kobiety i dzieci, facet to se może co najwyżej samobója strzelić.
ctrl+f i fraza "mężczyzn" na spisie organizacji opp daje niestety 0 wyników.
ctrl+f i fraza "mężczyzn" na spisie organizacji opp daje niestety 0 wyników.
Przywróciliśmy możliwość wczytywania raportów "Trading-account-statement" dla Revolut jako alternatywę dla Rachunku Zysków i Strat.
Część użytkowników Revolut nie jest z nieznanych przyczyn w stanie wygenerować Rachunku Zysków i Strat w aplikacji Revolut.
Rachunek Zysków i Strat to nadal preferowany format (jest to zestawienie lepszej jakości w przypadkach granicznych).
#kalkulatorgieldowy #gielda #podatki #revolut
Część użytkowników Revolut nie jest z nieznanych przyczyn w stanie wygenerować Rachunku Zysków i Strat w aplikacji Revolut.
Rachunek Zysków i Strat to nadal preferowany format (jest to zestawienie lepszej jakości w przypadkach granicznych).
#kalkulatorgieldowy #gielda #podatki #revolut
@kalkulatorgieldowy: a transakcje na towarach nadal nie dają się zaimportować (złoto, srebro) :( No i import xlsx z binance nie działa.
- 0
@sebask możesz podesłać surowcowe raporty na maila i zobaczę :) raport binance który nie działa również jeśli coś nie pyka.
- 0
wypełniał ktoś pita-37 jakoś teraz? chce se odliczyć ulgi na #darowizna na #opp, ale jak dodaje obdarowanego to j---e mi błędem jak wpiszę cokolwiek w kwotę darowizny. na polu kwota darowizny współmałżonka jest ok
#podatki #rozliczeniepodatkowe #programista15k #webdev #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
#podatki #rozliczeniepodatkowe #programista15k #webdev #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
źródło: Zrzut ekranu 2023-03-20 203328
Pobierz- 0
@zibizz1: ale co bym tam nie wpisał to j---e errorem. jak dam 0 to tez mu źle. tylko jak jest puste to zgodnie z prawdą że "pole nie może byc puste", ale wpisanie tam cokolwiek skutkuje błędem
- 0
jakby ktoś napotkał ten sam problem - w moim przypadku wydaje sie że pomogła zmiana kolejności. czyli klikamy ptaszka przy "ulga na OPP" czy tam "kultu religijnego", ale NIE wpisujemy kwoty od razu, tylko najpierw przewijamy niżej i dodajemy obdarowanych wraz z kwotami. i dopiero po dodaniu wszystkich obdarowanych uzupełniamy tą kwotę sumaryczną na początku. p------e? no jaha. ale wygląda ze działa ¯\(ツ)/¯
Kolega mój twierdzi że ulga dla młodych działa tak:
85528 bez podatku ->- do 115528 kwota wolna --> od 115528 do 205528 12% podatku --> 205528 + 32% podatku
(jako źródło mi dał to: https://studio.pwc.pl/aktualnosci/preferencje-w-pit/pl/ulga-dla-mlodych-2023
Mi się wydaje:
85528 bez podatku ->- do 115528 kwota wolna --> od 115528 do 205528 12% podatku --> 205528 + 32% podatku
(jako źródło mi dał to: https://studio.pwc.pl/aktualnosci/preferencje-w-pit/pl/ulga-dla-mlodych-2023
Mi się wydaje:
14
Rewolucja w fakturach dla przedsiębiorców. Będziesz musiał rejestrować dokumenty

KSeF obowiązkowy od 1 lipca 2024 r.
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Pracowałem całym rokiem na umowie o pracę w firmie A i niecały grudzień dodatkowo na zleceniu w firmie B. Czy muszę rozliczyć PiT-11 za te 20 dni grudnia w tym roku czy dopiero za rok. W firmie B napisali mi że dopiero w przyszłym roku. I nie dostałem pitu-11 na to zlecenie. Jak to działa?
#prawo #podatki #urzadskarbowy #pity
#prawo #podatki #urzadskarbowy #pity
@brednyk: No to jest to już dochód z 2023 roku, więc będziesz go wykazywał w zeznaniu za 2023 rok.
- 0
@chemik_kieszyk: ok dzięki, nie wiem dlaczego zatrzymali mi kasę że zwrotu podatku skoro nie mam długów ani mandatów
- 0
Mirki, kojarzycie jak wygląda sprawa darowizn w rodzinie? Rodzice żony chcą przekazać jej 50k. O tyle o ile sama kwota wolna od podatku i jej rozkład na lata są jasne, o tyle większy problem rodzi się w przypadku samych środków. Zbierane przez 10 lat przez dwójkę emerytów w gotówce. Można jakoś uniknąć problemu z US i oddawania części kasy?
#podatki #prawnik #pytaniedoeksperta
#podatki #prawnik #pytaniedoeksperta
@Kinczom: luzik. Za jedną darowiznę 50k nikt emerytów nie będzie gonił. Ale darowiznę muszą zrobić przelewem i nie zapomnij o zgłoszeniu do US
konto usunięte via Wykop
- 1
@Kinczom: wpłata na konto. Przelew. Zgłoszenie do US.
W razie rozwodu jest to jej wkład własny.
W razie rozwodu jest to jej wkład własny.
- 0
@MechaCat: Chyba rząd nie ma pieniędzy w tym roku, bo wszystko poszło na 13-te emerytury.
- 1
hejka, mam zagwozdkę co do podatku od zysku z #revolut
w 2021 kupiłem ten ich
w 2022 sprzedałem
w 2023 dokupiłem
czy jak teraz sprzedam to
w 2021 kupiłem ten ich
niby-btc i niby-ethw 2022 sprzedałem
niby-eth ze stratą, nigdzie tego nie zgłaszałem w USw 2023 dokupiłem
niby-btcczy jak teraz sprzedam to
niby-btc z zyskiem, to czy da się jakoś ominąć podatek od zysku z tego, biorąc pod uwagę tę stratę niby-eth z zeszłego roku?@MamCieNaHita: jak nie rozliczałeś tego to nie, chyba że korektę zrobisz do roku (2022) wykażesz strate wtedy w 2023 wykażesz zysk
@MamCieNaHita: nie cuduj tylko wykaz wszystko co było teraz. Krypto trzeba wykazywać stan posiadania nie tylko zysk czy stratę. Na twoim miejscu pokazalbym teraz całość ruchu za te lata netto
12
Azjaci nadal oszukują Unię Europejską na cle i VAT

Obowiązujący od 1 lipca 2021 r. pakiet e-commerce nie rozwiązał do końca problemu nieuczciwości chińskich sprzedawców towarów oferowanych na portalach aukcyjnych. Nadal mają miejsce tanie zakupy z Azji, bo bez cła i podatku.
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
Jeśli kupię obligacje skarbowe 4letnie to za 4lata dostanę pi8c i będę musiał to rozliczyć w pit 38?
Nie będzie problemów ze sprzedażą obligacji i odzyskaniem kasy?
Będzie jakaś różnica między obligacją indeksowana inflacją, a kontem mieszkaniowym?
"Zgodnie z założeniami programu wszyscy, którzy będą oszczędzać od 3 do 10 lat i wpłacą co najmniej 11 wpłat w każdym roku, w kwocie co najmniej 500 zł, otrzymają Premię Mieszkaniową. Będzie ona równa rocznemu wskaźnikowi inflacji lub
Nie będzie problemów ze sprzedażą obligacji i odzyskaniem kasy?
Będzie jakaś różnica między obligacją indeksowana inflacją, a kontem mieszkaniowym?
"Zgodnie z założeniami programu wszyscy, którzy będą oszczędzać od 3 do 10 lat i wpłacą co najmniej 11 wpłat w każdym roku, w kwocie co najmniej 500 zł, otrzymają Premię Mieszkaniową. Będzie ona równa rocznemu wskaźnikowi inflacji lub
@arturooo32: jeśli kupujesz bezpośrednio od skarbu państwa, płatnikiem jest emitent. Odsetki dostaniesz pomniejszone o podatek belki.
@arturooo32: nie musisz
Czy da się jakoś wyliczyć, ile będę musiała (i czy w ogóle) dopłacić podatku w kolejnym rozliczeniu? Pracuję na UoP. Mój dochód z pracy wyniesie za cały rok (od stycznia do grudnia 2023) 118 tys. brutto plus za kilka dni dostanę prowizję z poprzedniej pracy (6500 brutto). Wychodzi na to, że przekroczę już próg. Szczerze mówiąc mega mnie to stresuje, bo w tym roku mam sporo wydatków i boję się, że w
Czy da się jakoś wyliczyć, ile będę musiała (i czy w ogóle) dopłacić podatku w kolejnym rozliczeniu?
@Praemislia: biorąc pod uwagę częstotliwość, z jaką rząd wprowadza nowe przepisy podatkowe, a potem się z nich wycofuje, musiałabyś pytać bardziej wróżkę niż księgową.
@Poldek0000: w tym roku tak, obowiązują trzy różne wersje przepisów i można wybrać najkorzystniejszą. Co będzie za rok - nie wiadomo.
Czy mając JDG na ryczałcie (chyba 3%) kupując towar (gry), nie będąc na VAT (zwolnienie do 200k) i sprzedając je dalej (w niezmienionej formie) potrzebuje zbierać faktury za zakup gier?
Jeśli tak, to czy jeżeli nie jestem w stanie od danego serwisu uzyskać faktury gdzie są moje dane firmowe tylko samo potwierdzenie zakupu to wystarczy?
#podatki
#urzadskarbowy
Jeśli tak, to czy jeżeli nie jestem w stanie od danego serwisu uzyskać faktury gdzie są moje dane firmowe tylko samo potwierdzenie zakupu to wystarczy?
#podatki
#urzadskarbowy
@kretovsky: Panie kolego, ostrożność procesowa wskazuje, coby zbierać wszystkie dokumenty jakie się tylko da. Niby nawet wtedy, gdy nie potrzeba, bo nigdy nie wiesz co Cię jeszcze czeka w przyszłości. Najlepiej mieć faktury, jak się nie da to cokolwiek - korespondencję, potwierdzenia zapłat, dowody dostarczenia towaru itp itd.
Mieszkam obecnie za granicą i od ok. 8 lat płacę podatki tylko tam, w Polsce jedynie podatek od przychodu z tytułu najmu mieszkania. Czy jeśli teraz wróciłbym do Polski - pozostając dalej zatrudnionym w tej samej firmie co za granicą (umowa o pracę zostałaby oczywiście dopasowana do polskich warunków), to mógłbym załapać się na tzw. ulgę "na powrót"? #uk #emigracja #podatki #pytanie
Ktoś ogarnia o co chodzi? Wszystko zapłacone dawno temu w terminie a tu jakieś odsetki 220 zł od kwoty 0 zł XD
#podatki #pis #urzadskarbowy
#podatki #pis #urzadskarbowy
źródło: 1679144192902
Pobierz@wujektadek: zadzwoń do swojego urzędu skarbowego i poproś z księgowością. Tam wyjaśnią o co chodzi. Jak wszystko było w terminie, to pewnie pisemko do wyrzucenia.






















#urzadskarbowy #samochody #prawo #podatki
@Danzuo: tak. wypełnia, składa i opłaca jeden z właścicieli za siebie. reszta wtedy nie musi.