#podatki #pit #holandia #pracazagranica
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
392
Najwięksi dłużnicy podatkowi na Słowacji. Liderem Grażyna Kulczyk

Słowacki fiskus twierdzi, że największy dług podatkowy w tym kraju ma Grażyna Kluczyk. Chodzi o kwotę 41 mln euro - donosi serwis wyborcza.biz. Prawnicy miliarderki informują, że "zobowiązanie podatkowe zostało nałożone niezgodnie z prawem" i w sprawie trwa sądowy spór.
z- 50
- #
- #
- #
- #
- 0
#podatki #pit #holandia #pracazagranica
źródło: temp_file.png9106467455081478428
Pobierz- 0
#podatki #firma #jdg #amazon
- 2
Niestety taki podatek nie zostanie wprowadzony nawet w wysokości 50%, bo dzieci i wnuki tych
- 0
5
Połowa przedsiębiorców boi się pogorszenia sytuacji firmy

Co trzecia firma planuje zwolnienia pracowników. Najwięcej zwolnień przewidują firmy produkcyjne (33 proc.) i handlowe (32 proc.)
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
https://mirko.pro/mirko-loteria/dostep-do-kalkulatorgieldowypl-70673519
Nowym zwycięzcą jest @cerambyx odblokuj proszę PW / napisz do mnie na jakiego maila zakładasz konto!
#kalkulatorgieldowy #gielda #podatki #rozdajo
Komentarz usunięty przez moderatora
19
PiS znowu zniszczy polskie rodziny. Składki ZUS kredyt podatki niszczą rodziny

PiS znowu zniszczy polskie rodziny. Składki ZUS kredyt podatki niszczą rodziny
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
16
Nowy podatek od nadmiarowych zysków uderzy w Orlen. Obajtek już protestuje

Komisja Europejska naciska na Polskę w sprawie wdrożenia podatku od nadmiarowych zysków w energetyce. Minister finansów Magdalena Rzeczkowska potwierdza, że trwają prace nad regulacją. Nowy podatek od rządu uderzy przede wszystkim w Orlen, co budzi sprzeciw Daniela Obajtka.
z- 5
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
- 4
446
Fiskus zmienia zdanie. Chce większego podatku od informatyków

Jeśli robisz coś związanego z oprogramowaniem, nie masz już prawa do 8,5 proc. ryczałtu.
z- 264
- #
- #
- #
- 0
Czesc, czy ktoś z Was pracuje może w ZUS (najlepiej w Warszawie dlatego taguje) i znalazłby chwilkę by obgadać pewna sprawe? W wielkim skrócie: ZUS opierając sie na błędzie w CEIDG uznało, ze istnieje dodatkowa firma (takowa nie istnieje oczywiście) i ściągnęło z konta nielegalnie dodatkowe składki zdrowotne.
Niestety z nikim w zus nie idzie sie dogadać, nikt nie słucha, nawet na pisma nie odpowiadaja (maja
- 1
Nie idealne, ale można robić równolegle i przynajmniej odpowiedzą (bo na infolinie to nie ma co liczyć :D).
Możesz sobie też sprawdzić Santandera: https://www.bankobranie.pl/2023/03/santander-moc-nagrod-z-nowym-kontem.html
27
Musisz zarejestrować telewizor nawet jeśli nie glądasz telewizji
Osoba, która kupi telewizor tylko z zamiarem oglądania seriali na płatnej platformie z filmami, i tak ma obowiązek rejestracji odbiornika.
z- 36
- #
- #
- #
- #
10
Rydzyk narzeka na kasę i wyciąga rękę po więcej

Trwa czas rozliczania podatków. Polacy mogą w ramach rozliczania się z Urzędem Skarbowym mogą przekazać 1,5 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Na ten temat głos zabrał ojciec Tadeusz Rydzyk i zaapelował o wsparcie związanej z nim Fundacji
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Zamówiłem 2x konsolkę przenośną za 370zł/sztuka (tyle faktycznie zapłaciłem).
@kmiclowsky:
Trzeba bylo placic w EUR :D Bo w przypadku gdy placiles w zlotowkach, to zlotowki zostana przewalutowane na celny kurs euro i dopiero wtedy bedzie podjeta decyzja
Serio oni są aż tak głupi na urzędzie celnym że jak jest zwolnienie do 150 euro to 150zł nie jest rozważane bo znaczek inny? :D
@kmiclowsky:
nie, ty jestes na tyle glupi, zeby nie wiedziec, ze nie liczy sie ile zaplaciles w dniu zakupu, tylko jaka to ma wartosc celna na dzien wykonywania czynnosci celnych. Jak wczoraj EUR bedzie po 10pln i zaplacisz 1400 pln (140EUR) a przesylka dojdzie za
- 9
#gielda #etf
Ty składasz PIT-38 i zakładając, że nie będziesz stratny na tych inwestycjach (jeden lub kilka) PIT/ZG
Czy czekają tutaj jakieś niespodzianki podatkowe?
@proton7709: W Polsce? Same, przepisy są nieprecyzyjne, mogą być interpretowane na różne sposoby






















Działalności z nieco większym przychodem płacą 14k rocznie gdzie tacy ludzie i tak nie korzystają z publicznej służby zdrowia albo korzystają znacznie mniej niż reszta. A więc jesteś zmuszony żeby kilka razy tyle za zdrowotne mimo że używasz kilka razy mniej niż reszta. Jest jakaś szansa że po wielu latach się użyje np przy leczeniu raka - ale taka sama szansa jest u tych
@masz_fajne_donice: Jeśli podatek procentowy traktujesz jako wykupienia indywidualnej j usługi, to to błąd logiczny.
„...Błąd logiczny – w logice niewłaściwa metoda rozumowania....”
@ConanLibrarian: Nie traktuję. Twierdzę przecież że to nijak się nie ma do ubezpieczenia i nazwa jest nietrafiona powinien być podatek zdrowotny jak już.
Czytasz w ogóle co ja piszę?