Wpis z mikrobloga

Wypełniał ktoś świstek PCC-3 do urzędu skarbowego online? Kupiłem auto i mam tam też współwłaściciela. Wiem, że jako właściciel, muszę wypełnić druk PCC-3, a współwłaściciel druk PCC-3A. Da się to zrobić wszystko online? Próbuje teraz wypełnić PCC-3, ale nie wiem, czy jak tego nie wyślę, to czy załączników nie będzie. Najpierw wypełnić wniosek PCC-3, puścić go, a później wypełnić PCC-3A?

#urzadskarbowy #samochody #prawo #podatki #kiciochpyta
  • 6
@gargantel: Wiem jak złożyć PCC 3 online, nie wiem za to jak to wygląda, gdy trzeba też wypełnić PCC 3A czyli załącznika w przypadku, gdy auto ma współwłaściciela. Chodzi mi o to, czy najpierw mam wypełnić PCC 3, wysłać go, a następnie współwłaściciel ma wysłać PCC 3A, czy może odwrotnie, albo jeszcze inaczej.
@Danzuo jest tak jak piszesz. Składałam ten druk PCC dziś przez internet. Wpisz sobie podatki.gov i tam wyskoczy ci link ze stroną i wybierasz PCc/ kreator ciebie poprowadzi. Nie miałam PCC-a, ale pamietam był punkt czy dołączam załącznik PCC-a, wiec z logiki wynika, ze najpierw PCc, następnie PC-a.