Od wejścia nowego ładu jestem na ryczałcie i rozliczam swoje faktury na 12%. Pracuje w IT, ale nie programuje, tylko zajmuje się projektowaniem aplikacji. Powyższa stawka wydawała mi się w miarę bezpieczną alternatywą, chociaż wstępnie zastanawiałem się nad 8,5%, bo w wielu interpretacjach i artykułach wskazywano, że jest odpowiednia stawka dla tego typu usług. Pozostałe osoby w moim zespole są od początku na tej stawce i nie mieli, póki co z tym
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
A jak firma jest z UK (w sumie spółka, której wystawiam FV), to US też będzie się fatygował z takim zapytaniem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście, to nie jest tak, że ja wiem, że US nie ma, do czego się przyczepić. Sądzę, że jeśli będzie chciał, to i tak to zrobi, nawet indywidualne interpretacje od GUS/KIS niewiele wtedy pomogą. Zwyczajnie myślę, że mógłby tak zrobić, ale na pytanie,
  • Odpowiedz
@derczy zwrot podatku plus odsetki. Jak nie ma się do czego przyczepić ja bym nowe księgowal na 8,5% a za poprzedni rok korektę, chyba że jeszcze nie złożyłeś PIT to nawet prościej zmienić
  • Odpowiedz
#holandia #pytanie #podatki

Mam pytanie, bo lekko głupieje. Chcę się rozliczyć z pracy w Holandii w Polsce i oczywiście to komuś zlecę do rozliczenia, ale chcialbym też normalnie zrozumieć jak to działa.

Mam jaaropgave i powiedzmy, że w nim wystepują takie dane:
Netto 10000 euro
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#epit #podatki #pytanie Mirki mieliście tak że wpisaliscie sobie ulgę i wam tego nie podliczyło? Miesiąc temu się rozliczałem i wpisałem sobie 760zl za internet, teraz wchodze w epit i nie widzę żadnych zmian tylko pit rozliczony poprawnie i status 200, normalne to czy kontaktować się z nimi?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KryptoMirki

Jak wiadomo teoretycznie trzeba wpisywać fakt zakupu krypto w PIT38 nawet jak w danym roku nic nie sprzedaliśmy. A co jeśli nie wpiszę? Sprzedam krypto 3 lata później i wpiszę koszt uzyskania przychodu 0zł. Skarbówka się dowali??

#kryptowaluty #podatki
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@unick: niezłożenie PIT-38 jest wykroczeniem(chyba nie przestępstwem) jeśli jest taki obowiązek. Przy samej sprzedaży nie będzie można odliczyć kosztu jeśli nie będzie deklaracji w tym roku. Ale oczywiście jeśli zaniżysz koszty nabycia (do 0) to do tego faktu się nie przyczepią.
  • Odpowiedz
#skarbowka #urzadskarbowy #podatki

Pytanie mam - czy emeryt, który dostał Świadczenie Ratownicze musi je osobno sam rozliczyć z urzędem skarbowym czy jest to zwolnione ze wszelkiego opodatkowania? Bo przyszedł PIT-11 i teraz nie wiemy czy to trzeba załatwić?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PiotrFr:Obecna dzieciarnia nie wie jak było. Już wtedy PIS miał ciągątki antyrepublikańskie (suweren, atak na wolność słowa, dyktatura, jp2) tylko nie zdążyli się rozkręcić I nie mieli aż tak dobrej karty przetargowej 500+.
już Ja pamiętam że wtedy byłem za PISEM bo wszyscy byli w wyborach za Tuskiem a Lechu wydawał się być takim miłym dziadzią xD Taka przekorność gimbusa.
Potem przyszedł prototyp Czarnka ze swoimi mundurkami. Okropne mundurki w
  • Odpowiedz
Co za ścierwo ten portal ppuslugi.mf.gov.pl
Niby można się zarejestrować przez ePUAP, ale i tak trzeba zdefiniować login i hasło i przez sam ePUAP logować się nie da.
Za pierwszym razem przy przekierowaniu zwrotnym z ePUAP coś się im w------o i walnęło errorem.
Teraz ani nie mogę się zalogować, ani odzyskać hasła, bo przecież nie doszedłem do kroku z podawaniem loginu/hasła. A próba rejestracji od nowa mówi, że konto dla moich danych już istnieje.

Ich
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czy mogę wpisać ulgę na Internet w #pit? mieszkam z mame. Internet i telefon jest z lokalnej spółdzielni. rachunki placi mame w ten sposób że ja jej daje kasę o ona płaci w okienku
#podatki #pytanie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach