Wszystko
Najnowsze
Archiwum
źródło: Screenshot_20230331-002722~2
Pobierz- 0
- 2
Ale macie racje, trza wysłać rzeczy i babce zapłacić.
- 1
Jak wiadomo teoretycznie trzeba wpisywać fakt zakupu krypto w PIT38 nawet jak w danym roku nic nie sprzedaliśmy. A co jeśli nie wpiszę? Sprzedam krypto 3 lata później i wpiszę koszt uzyskania przychodu 0zł. Skarbówka się dowali??
#kryptowaluty #podatki
- 25
39
500 plus będzie podwyższone do 700 zł? PiS zmienia zdanie

Prawo i Sprawiedliwość zamierza zareagować na propozycję "babciowego" Donalda Tuska! Jak podaje "Gazeta Wyborcza"
z- 27
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
Komentarz usunięty przez autora
8
Oszczędzający w PPK zapłacą też podatek od składki pracodawcy

Idea Pracowniczych Planów Kapitałowych zakłada, że na przyszłą emeryturę pracownika składają się wspólnie on i pracodawca. Okazuje się jednak, że tylko zatrudniony zapłaci podatek dochodowy. To oznacza, że musi rozliczyć PIT również od wpłat firmy na swoje PPK.
z- 6
- #
- #
- #
- #
12
Jak rozliczyć podatki od kryptowalut

W Polsce mamy bardzo przyjazne przepisy podatkowe dotyczące rozliczania kryptowalut. Rozliczenie należy przeprowadzić w ramach PIT-38...
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
517
Akcyza: stawki mają wzrosnąć. Tak Polaków rżnie rząd na akcyzie.

Pijąc wódeczkę i paląc p-------y wspomagasz reżim.
z- 91
- #
- #
- #
0
Multikanałowe Centrum Komunikacji ma usprawnić kontakty ze skarbówką

Udzielaniem odpowiedzi na pytania podatników zajmuje się 293 pracowników Krajowej Informacji Skarbowej. W roku 2022 z usług infolinii we wszystkich kanałach kontaktu (infolinia, formularz zapytania, czat z konsultantem) skorzystano 2 015 547 razy.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
18
Firmy i wykwalifikowani pracownicy uciekaja z Niemiec | Rainer Zitelmann bei Vie

Rainer Zitelmann mówi o tym, że z Niemiec emigruje coraz więcej firm i wykwalifikowanych pracowników. Podaje przyczyny, takie jak wysokie podatki i daniny, ale też kultura zazdrości i brak zrozumienia ze strony polityków. Zitelmann wzywa do polityki zapewniającej najlepsze wyniki w kraju...
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Pytanie mam - czy emeryt, który dostał Świadczenie Ratownicze musi je osobno sam rozliczyć z urzędem skarbowym czy jest to zwolnione ze wszelkiego opodatkowania? Bo przyszedł PIT-11 i teraz nie wiemy czy to trzeba załatwić?
- 7
- 1
już Ja pamiętam że wtedy byłem za PISEM bo wszyscy byli w wyborach za Tuskiem a Lechu wydawał się być takim miłym dziadzią xD Taka przekorność gimbusa.
Potem przyszedł prototyp Czarnka ze swoimi mundurkami. Okropne mundurki w
- 1122
źródło: I4rXskYhCyuuQ3Jt
Pobierz- 1168
źródło: 1636166167_nd68kt_600
Pobierz- 0
Niby można się zarejestrować przez ePUAP, ale i tak trzeba zdefiniować login i hasło i przez sam ePUAP logować się nie da.
Za pierwszym razem przy przekierowaniu zwrotnym z ePUAP coś się im w------o i walnęło errorem.
Teraz ani nie mogę się zalogować, ani odzyskać hasła, bo przecież nie doszedłem do kroku z podawaniem loginu/hasła. A próba rejestracji od nowa mówi, że konto dla moich danych już istnieje.
Ich
3
Rząd chwali się obniżaniem podatków. Policzyliśmy. Oto cała prawda

Według rzecznika rządu bilans podwyżek i obniżek wszystkich danin wprowadzonych za rządów PiS wychodzi na korzyść podatników. Policzyliśmy więc, ile w ramach podatków płaci obecnie wspomniana przez Piotra Müllera rodzina. Sprawdziliśmy też, ile muszą płacić inne grupy społeczne.
z- 0
- #
- #
- #
- #



















Oczywiście, to nie jest tak, że ja wiem, że US nie ma, do czego się przyczepić. Sądzę, że jeśli będzie chciał, to i tak to zrobi, nawet indywidualne interpretacje od GUS/KIS niewiele wtedy pomogą. Zwyczajnie myślę, że mógłby tak zrobić, ale na pytanie,