czy jest jakiś sposób, aby przejść z UoP na B2B u tego samego pracodawcy, aby nie musieć płacić podatku w skali 12/32? tylko od razu przejść na liniowy lub ryczałty. wychodzi, że korzystniej jest mi się teraz zwolnić i zatrudnić w innej robocie...

#jdg #podatki #praca #b2b
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

e-Deklaracje dla PIT-36 nie działają, a formularz online na stronie US strach wypełniać (raz, że nie czytelne i łatwo się pomylić, a dwa to tam zapisywanie jakoś nie działa najlepiej).

Czy te apki jak https://www.e-pity.pl działają? Albo polecacie coś innego do rozliczenia? Byłbym wdzięczny za pomoc.

#pit #pit36 #podatki
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, ulga na cele mieszkaniowe - dotyczy wszystkich sprzętów kupionych do mieszkania, które się nabyło, czy tylko tych zakupionych z pieniędzy uzyskanych po sprzedaży nieruchomości?

#podatki #pit
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaka była chronologia wydarzeń? Czy tak jak wynika z wpisu:

1.kupno sprzętów do nowego mieszkania;
2. Sprzedaż starego mieszkania;
3. Kupno nowego mieszkania?
  • Odpowiedz
#podatki #jdg #dzialalnoscgospodarcza #pracbaza
załóżmy że chcę przejść u tego samego pracodawcy z UoP na b2b, nie mam wtedy żadnych ulg i duży ZUS oraz skalę podatkową 32%.
kiedy mogę zmienić w tym wypadku formę opodatkowania na korzystniejszą? w miesiącu następującym po pierwszej wypłacie czy dopiero w kolejnym roku?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Temat był poruszany już wielokrotnie, ale naszła mnie wątpliwość co do poprawności stosowanego dotychczas sposobu obliczania należnego podatku.

Rok temu dla inwestycji w walutach zagranicznych liczyłem podatek dla wszystkich uzyskanych odsetek osobno według kursu waluty z dnia poprzedniego (z tabeli udostępnionej przez nbp). Stąd jeśli dla przykładu dnia 15.01.2022 kupiłem pożyczkę za 50 eur, a miesiąc później 15.02.2022 odzyskałem należność główną 50 eur plus odsetki powiedzmy w wysokości 0,50 eur (łącznie50,50 eur), podatek
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No i po Investcuffs w Krakowie. Całe centrum konferencyjne pełne ludzi z zyskami na giełdzie.. i ja ()
A tak na poważnie to rozmawiałem z wieloma brokerami by złapać kontakt do ich działów technicznych i dokumentacji jak tworzone są ich raporty.

Część się nawet zdziwiła jak kreatywnie ogrywam braki w ich raportach ( ͡ ͜ʖ ͡)
Ustaliłem również z #exante kilka dni przed konferencją formę współpracy afiliacyjnej
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zapraszamy na nowy odcinek podcastu!

Posłuchaj najnowszego odcinka

Udajemy się do San Marino, państwa które z każdej strony otoczone jest przez Włochy. San Marino to niezwykle uroczo, na wzgórzu położone państwo, które często nazywane jest bezcłowym rajem. Nie ma tu autostrad, kolei, długu publicznego i podatków. Są natomiast piękne uliczki, spektakularne widoki i mistrzowie olimpijscy. Zapraszamy na podcast!

#wlochy #sanmarino #podatki #podroze #podcasty
robimypodroze - Zapraszamy na nowy odcinek podcastu!

Posłuchaj najnowszego odcinka

...

źródło: BEZCŁOWY RAJ - Włoska majówka #2 - podcast

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy stratę na giełdzie (PIT38) można jakoś wykorzystać w formie ulgi w PIT37? Obstawiam, że nie, ale wolę się upewnić

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W zeszłym roku zacząłem zabawę z #kryptowaluty i teraz przeglądam sobie PIT-38. Pytanie: czy w polach c i d (koszty uzyskania przychodu z roku podatkowego i lat wcześniejszych) wpisuję WSZYSTKIE koszty czy tylko te ZWIĄZANE z zamkniętą pozycją?
Na przykład: w 2022 kupiłem 1 BTC za 40kUSD i 1 ETH za 3kUSD, potem sprzedałem ETH. Powinienem wpisać 3kUSD jako koszt czy 43kUSD?
I drugie pytanie - rozumiem, że kontrakty futures
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kryshak: wpisujesz wszystkie koszty, dzieki temu przenosisz koszty z poprzedniego roku na nastepne. Co do drugiego - dobre pytanie :) tak czy siak nikt tego nie sprawdza, chyba ze masz 1 mln przychodow
  • Odpowiedz
Chcę otworzyć bloga turystycznego. Przychody z tej działalności będą na początku niewielkie, z tego względu chcę się zdecydować na działalność nierejestrowaną. Koszty na początku będą duże, większe niż przychód z działalności.

Czy w takim scenariuszu mogę odliczyć koszty uzyskania tego przychodu (czyli wycieczki, hotele) od moich zarobków z pracy (UoP/UZ)?
Jak duża jest szansa, że US się dowali że usilnie próbuję prowadzić bloga który generuje duże koszty a mały zysk, zakładając że
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam mam do Was pytanie, mam umiarkowany stopień niepełnosprawności i pobieram rentę z tytułułu częściowej niezdolności do pracy. Znalazłem sobie pracę na umowę zlecenie. Miesięcznie mam zaroić około 7000 zł brutto plus 2500 zł netto delegacji. W CV napisanyłem że posiadam umiarkowany stopień niepełnosprawności, natomiast nie wspomniałem o rencie (obawiałem się że wówczas by mnie nie zatrudnili. Czy firma sama rozliczy za mnie wszystmie podatki i składki czy sam mam to zrobić?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czlowiekmysz: dla pracodawcy nie powinno mieć znaczenia to, że pobierasz rentę jeśli lekarz medycyny pracy dopuścił Cię do pracy na danym stanowisku. Jeżeli prawo do renty miałeś przyznane już w zeszłym roku to również powinieneś złożyć zaświadczenie o dochodzie do zus za te tam parę msc
  • Odpowiedz
@Kumpel19: Z jednej strony ok, z drugiej to taki przymus i ogarnięcie krętaczy. Nie ma co porównywać i mówić ze gdyby podatki byłyby niższe to Ukraińcy by zatrudniali Ukraińców - bez szans z takim poziomem korupcji. Nawet jakby podatki były bliskie zeru.
A tak to, Ukraina przyjmuje to co UE nakazuje - ściąganie podatków. Nic nowego, tylko u nas to weszło w etapie przygotowawczym do wstąpienia do Unii.
  • Odpowiedz