#podatki #gielda Mireczki głupie pytanie - ale wolę się upewnić u wykopowych ekspertów:
Jeśli u danego brokera (zagranicznego) u którego mam konto, u którego w 2022 roku posiadałem "instrumenty", ALE nie miałem transakcji sprzedaży (więc nie wykazałem ani zysku, ani straty) to muszę cokolwiek o tym wspominać urzędowi skarbowemu?
Bo tam gdzie mam jakiś ruch, to normalne, że Pit 8c muszę "ujawnić".
Jeśli u danego brokera (zagranicznego) u którego mam konto, u którego w 2022 roku posiadałem "instrumenty", ALE nie miałem transakcji sprzedaży (więc nie wykazałem ani zysku, ani straty) to muszę cokolwiek o tym wspominać urzędowi skarbowemu?
Bo tam gdzie mam jakiś ruch, to normalne, że Pit 8c muszę "ujawnić".






























#gielda #etf
Ty składasz PIT-38 i zakładając, że nie będziesz stratny na tych inwestycjach (jeden lub kilka) PIT/ZG
@proton7709: W Polsce? Same, przepisy są nieprecyzyjne, mogą być interpretowane na różne sposoby